صفحه 525 از 1201 نخستنخست ... 25 425 475 515 521 522 523 524 525 526 527 528 529 535 575 625 1025 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,241 تا 5,250 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Mastaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    14

دوستان من تصمیم به خرید یه slr سبک دارم که خودم به این نتیجه رسیدم a57 بگیرم و دنبال گزینش لنز بودم که یکی از بچه های فروم پیشنهاد داد تو خرید دوربین بیشتر بررسی کنم و از راهنماییهای دوستان استفاده کنم برای همین می خواستم بدونم تو این کلاس و با این رنج قیمتی گزینه مناسبتری هم هست؟
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    اتفاقات در زمان حال بازتاب اعمال ما در گذشتست

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastaneh نمایش پست ها
    دوستان من تصمیم به خرید یه slr سبک دارم که خودم به این نتیجه رسیدم a57 بگیرم و دنبال گزینش لنز بودم که یکی از بچه های فروم پیشنهاد داد تو خرید دوربین بیشتر بررسی کنم و از راهنماییهای دوستان استفاده کنم برای همین می خواستم بدونم تو این کلاس و با این رنج قیمتی گزینه مناسبتری هم هست؟
    سلام. سونی نگیرید بهتره.چه به لحاظ تأمین اسسوری و چه به لحاظ انشالا ارتقا در آینده شما رو دچار دردسر خواهد کرد ، زیرا در بازار ایران به قول معروف روی بورس نیست.
    به انترای لولهای نیکون و کنون فکر کنید .
    نیکون و کنون مثل پراید و پژو در بازار خودرو هستند : هم لوازمشان خوب گیر میآید هم به محض اینکه بخواهید بفروشید خریدار دارند . لذا عقلانی تر است .
    بودجه رو بفرمایید تا بشه راهنمایی دقیقتری کرد .
    اما در بین نیکونیها D3200 و D5100 با لنز کیت یا لنز 105-18 انتخابی عالی هستند
    در بین کنونی ها هم 650D و به تازگی 700D با لنز کیت یا لنز 135-18 گزینه های خوبی هستند

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastaneh نمایش پست ها
    دوربین خوبی هست.من خودم کاربر برند سونی هستم.برعکس نظر دوستان نظر من خرید دوربین سونی هست.لتزهای تاپ دست دوم با قیمت ارزان برای سونی میشه پیدا کرد مثلا 70-200 اف2.8 دست دوم تو کانن بالای پنج میلیون هست در حالی که تو سونی با 3.5 میشه تهیه کرد به غیر از اون لنزهای دوربینهای مینولتا سری آلفا هم تو بازار زیاده که الان گرون شدن اما باز هم لنزهای خوبی میشه گیر آورد(200 تا 700 تومان)

البته برندهای کانن و نیکون هم انتخاب خوبی هستن و علاوه بر اینکه فروشش راحت تر هست فراوانی لنز هم از مزایای اونها هست.اما خودم به شخصه به علت slt بودن دوربینم که فوکوس سریع در lcd رو ممکن میکنه(به علت عادت داشتن به عکاسی با lcd) سونی رو انتخاب کردم.
    Mastaneh، ahmad.abaee و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    در عکاسی نقطه ای از ستاره ها ملاک فقط دیافراگم باز تر نیست بلکه واید تر بودن لنز هم مهم هست یعنی به ازای واید تر بود و دیافراگم باز داشتن میتونبد مدت زمان بیشتری شاتر رو باز نگه دارید...

اما اگر نظر ینده رو میخواهید که در گزینه های شما نبود دوربین 600D رو با لنز 11-16 توکینا ورژن یک و 18-55 بخرید با قیمت حدود 3300....

چون در این صورت هم 11 میلیمتر رو دارید و هم دیافراگم 2.8 که با این اوصاف میتونید حدود 30 ثانیه نوردهی داشته باشید برای عکاسی نقطه ای از ستارگان......

در مورد دوربین هم باید بگم شاید D7000 کیفیت بالاتری داشته باشه ولی لنز 14 یا 11-16 باعث میشه که کیفیتی بالاتر از اون رو در 600D داشته باشید....

َ
    َ
    این لنزی که معرفی کردین از لحاظ کیفیتی با لنز سامیانگ برابری میکنه؟
    اگه قیمت لنز رو هم بگین ممنون میشم

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط edoon نمایش پست ها
    سلام آقای صفائی
    خیلی ممنون از پیشنهادتون ولی قیمت اینایی که فرمودین حدود4500000 تومان میشه که متاسفانه برای بنده عملی نیست
    ولی دوربینی که گفتین با امکاناتی که داره خیلی وسسوسه برانگیزه ولی هنوز نمیدونم آیا این دوربین (ار لحاظ - کیفیت-غلظت رنگ-ونویز)با لنز 18-105 خیلی با دوربین 600دی با لنز samyung 14mm تفاوت داره که من از گرفتن 600 دی منصرف شم و برم d7000 رو انتخاب کنم؟
    با عرض ادب
    ببینید اولا گامم برای شما در نظر گرفتن این نکته باید باشه که شما بدنه مد نظر خودتون رو چقر می خواهید نگه دارید
    مثال میزنم اگر شما در اینده قصد ارقا دارید و یا اینکه میدونید امکان مالی فراهم میشه پس ابتدا بیاید اولویت بندی کنید.خود بنده چون می دونستم این دوربین فعلی خودم((7000d)) برای مدتی خواهم داشت ابتدا لنز کیت رو خریدم بعدش 11-16 بعدش 50 بعدش 35
    واقعا 11-16 یه عملکردی فوقالعاده داره و واقعا نیکون هم به لحاظ رفتار نویزی عملکرد بهتری داره لا اقل تو این مدل های مد نظر شما
    اما شما اگه الان یه بدنه رو بخرید و لنز هارو بر اساس بدنه بعدها اگه قصد ارتقا داشتیت.به یه برند دیگه ضرر شما میشه همون هزینه یه لنز 14mm
    پس چه بهتر که شما بسنجید که اگه در اینده بتونید یه 1 تومن جور کنید همین الان یه d7000 با 18-105 بگیرید و بعدها یه 14 mm یا حتی و چه بهتر که یک توکینا هم داشه باشید
    MahBaz و edoon تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    با عرض ادب
    ببینید اولا گامم برای شما در نظر گرفتن این نکته باید باشه که شما بدنه مد نظر خودتون رو چقر می خواهید نگه دارید
    مثال میزنم اگر شما در اینده قصد ارقا دارید و یا اینکه میدونید امکان مالی فراهم میشه پس ابتدا بیاید اولویت بندی کنید.خود بنده چون می دونستم این دوربین فعلی خودم((7000d)) برای مدتی خواهم داشت ابتدا لنز کیت رو خریدم بعدش 11-16 بعدش 50 بعدش 35
    واقعا 11-16 یه عملکردی فوقالعاده داره و واقعا نیکون هم به لحاظ رفتار نویزی عملکرد بهتری داره لا اقل تو این مدل های مد نظر شما
    اما شما اگه الان یه بدنه رو بخرید و لنز هارو بر اساس بدنه بعدها اگه قصد ارتقا داشتیت.به یه برند دیگه ضرر شما میشه همون هزینه یه لنز 14mm
    پس چه بهتر که شما بسنجید که اگه در اینده بتونید یه 1 تومن جور کنید همین الان یه d7000 با 18-105 بگیرید و بعدها یه 14 mm یا حتی و چه بهتر که یک توکینا هم داشه باشید
    در مورد لنز توکینا که هیچ شک و شبه ای نیست و خیلی ها از لحاظ شارپنس حتی با 14-24 نیکون که حدود 7 میلیون هست مقایسه میکنند و قیمت ورژن یک اون که بدون موتور فوکوس هست و برای عکاسی منظره و نجومی و تاریخی و غیره مناسب هست فکر میکنم حدود 2 میلیون باشه (اطلاعات کامل در مورد لنز در تاپیک مربوط)

اما در مورد حرفی که آقا حامد گفتند باید بگم که حرف ایشون کاملا صحیح هست اگر یه روز قصد داشته باشید از برندی به برند دیگه برید باید تمام لنز هاتون هم بفروشید .....

در حقیقت اکنون در رده کراپدار نیکون از لحاظ کیفیت سنسور طبق گفته سایت معتبر Dxo یک سر و گردن بالاتر از کنون هست(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر) البته در بدنه و سایر امکانات کنون و نیکون با هم رقابت نزدیکی دارند....

و همگی منتظر نتیجه سنسور جدیدی که روی 70D نسب شده هستند تا ببینند عملکرد اون نسبت به سنسور های قبلی چه تغییری کرده.....

ولی به هر حال باید بودجه شما رو هم در نظر داشت.....

اما دو گزینه جدید:
    دوربینD3200 و لنز 11-16 و لنز 18-55
    دوربین D5100 و لنز 11-16 و لنز18-55

کیفیت این دو دوربین از لحاظ سنسور هم اندازه D7000 هست و لنز مورد نظر رو هم میتونید بخرید و همچنین قیمت در مجموع حدود 3600 میشه.....

ّ
    حامد صفائی و edoon تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

.....

در حقیقت اکنون در رده کراپدار نیکون از لحاظ کیفیت سنسور طبق گفته سایت معتبر Dxo یک سر و گردن بالاتر از کنون هست(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر) البته....

ّ
    Amateur، rainman1061، Pooyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

در مورد لنز توکینا که هیچ شک و شبه ای نیست و خیلی ها از لحاظ شارپنس حتی با 14-24 نیکون که حدود 7 میلیون هست مقایسه میکنند و قیمت ورژن یک اون که بدون موتور فوکوس هست و برای عکاسی منظره و نجومی و تاریخی و غیره مناسب هست فکر میکنم حدود 2 میلیون باشه (اطلاعات کامل در مورد لنز در تاپیک مربوط)

اما در مورد حرفی که آقا حامد گفتند باید بگم که حرف ایشون کاملا صحیح هست اگر یه روز قصد داشته باشید از برندی به برند دیگه برید باید تمام لنز هاتون هم بفروشید .....

در حقیقت اکنون در رده کراپدار نیکون از لحاظ کیفیت سنسور طبق گفته سایت معتبر Dxo یک سر و گردن بالاتر از کنون هست(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر) البته در بدنه و سایر امکانات کنون و نیکون با هم رقابت نزدیکی دارند....

و همگی منتظر نتیجه سنسور جدیدی که روی 70D نسب شده هستند تا ببینند عملکرد اون نسبت به سنسور های قبلی چه تغییری کرده.....

ولی به هر حال باید بودجه شما رو هم در نظر داشت.....

اما دو گزینه جدید:
    دوربینD3200 و لنز 11-16 و لنز 18-55
    دوربین D5100 و لنز 11-16 و لنز18-55

کیفیت این دو دوربین از لحاظ سنسور هم اندازه D7000 هست و لنز مورد نظر رو هم میتونید بخرید و همچنین قیمت در مجموع حدود 3600 میشه.....

ّ
    چطورممكنه كيفيت d7000 با ٥١٠٠ و ٣٢٠٠ يكسان باشه ؟
    چطور همچين چيزي ميتونه با منطق جور دربيادكه سنسورهاي نيكون يك ونيم برابر ازكنون قويتر باشند!! ؟ كدام بدنه؟ كدام مدلها؟ چطور اخه؟
    توكينا هم لنز بسيارخوبي ست در بازه قيمتي خودش ولي نه دران حدكه با ١٤-٢٤ قياس شود ! شايد هم رده فول فريم توكينا بله ، اما نه ١١-١٦.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

...(تقریبا حدود یک و نیم برابر قوی تر) ...
    متر هم کردن ایشون
    M.Rasouli و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

پیش فرض ...........

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

اگر هم منظورتون شک در اعتبار DXO هست که تو یکی از تاپیک های همین فروم دوستان مدیر در تایید اعتبار این سایت صحبتای زیادی کردن(البته نمیدونم چرا این جست و جوی پیشرفته کار نمیکنه ،اگر کسی میدونه مشکل چیه بهم بگه محل دقیق بحث رو پیدا میکنم)

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    چطورممكنه كيفيت d7000 با ٥١٠٠ و ٣٢٠٠ يكسان باشه ؟

ّ
    همونطور که میبینید و در جمله ام برجسته کردم بنده از لحاظ سنسور گفتم نه قابلیت ها و سایر امکانات.....

چطور همچين چيزي ميتونه با منطق جور دربيادكه سنسورهاي نيكون يك ونيم برابر ازكنون قويتر باشند!! ؟ كدام بدنه؟ كدام مدلها؟ چطور اخه؟

ّ
    در اینجا هم جمله رو دقیق نخوندید بنده کل سنسور های کنون و نیکون رو نگفتم (همگی واقفند که در فول فریم شرایط متفاوت هست) ، بنده کراپ دار ها رو میگم که چند سالی هست کنون در کیفیت تصویری سنسور در جا میزنه و نیکون با یه جهش از D5100 به بعد فاصلشو با کنون زیاد کرد .....

توكينا هم لنز بسيارخوبي ست در بازه قيمتي خودش ولي نه دران حدكه با ١٤-٢٤ قياس شود ! شايد هم رده فول فريم توكينا بله ، اما نه ١١-١٦.
    در مورد لنز توکینا که هیچ شک و شبه ای نیست و خیلی ها از لحاظ شارپنس حتی با 14-24 نیکون که حدود 7 میلیون هست مقایسه میکنند
    ّ
    در سایتهای مختلف در مورد مقایسه این دو لنز بحث های زیادی شده اما باید گفت شاید توکینا از لحاظ خطاهای اپتیکی در مقابل 14-24 حرفی نداشته باشه اما دوستانی که در همین فروم از هر دو لنز استفاده کردند کیفیت 11-16 در رزولوشن و شارپنس رو در حدی عنوان میکنند که قابل مقایسه با 14-24 به روی دوربین های کراپدار هست ،کافیه از همین دوستان بپرسید تا حداقل حدود کار دستتون بیاد......

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    متر هم کردن ایشون
    کاش در زندگی کمی ادب رو چاشنی صحبت ها قرار میدادیم و با تمسخر و خودشیرینی بدون هیچ مدرک متناقضی دنبال یک لایک نبودیم ، متاسفم....

ّ

ّ
    M.Rasouli، Mazixon و Amin.S تشکر می‌کنند.