صفحه 534 از 1201 نخستنخست ... 34 434 484 524 530 531 532 533 534 535 536 537 538 544 584 634 1034 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,331 تا 5,340 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من یه سوال داشتم

راستشو بخواین خیلی عکاسی رو دوس دارم و در اینده نزدیک می خوام این کارو شروع کنم
    می دونم با این سوال خودم موجب خنده و شادی دیگران یشم ولی سوال پرسیدن از نظر من عیب نیست

من این دوربین های DSLRیا همون حرفه ای رو دیدم و برام جای سوال پیش اومده
    این دوربین ها قادر به تعویض لنز هستن
    برای مثال:
    یه دوربین nikon D3200 با 24 مگاپیکسل داریم ایا لنز این دوربین دارای 24 مگاپیکسله>؟
    اگه جواب اره هستش پس می توان به قول معروف پس از گذشت 2 الی 3 سال لنزی گذاشت که قدرت پیکسلیش از این بالاتر باشه؟؟؟؟؟؟
    می خوام بدونم مفهوم لنز چیه ؟؟؟؟
    اگه میشه یکی به من بگه ممنون میشم

به هر حال ببخشید سوالم بی ربط بود

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط palazgolakh نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم

راستشو بخواین خیلی عکاسی رو دوس دارم و در اینده نزدیک می خوام این کارو شروع کنم
    می دونم با این سوال خودم موجب خنده و شادی دیگران یشم ولی سوال پرسیدن از نظر من عیب نیست

من این دوربین های DSLRیا همون حرفه ای رو دیدم و برام جای سوال پیش اومده
    این دوربین ها قادر به تعویض لنز هستن
    برای مثال:
    یه دوربین nikon D3200 با 24 مگاپیکسل داریم ایا لنز این دوربین دارای 24 مگاپیکسله>؟
    اگه جواب اره هستش پس می توان به قول معروف پس از گذشت 2 الی 3 سال لنزی گذاشت که قدرت پیکسلیش از این بالاتر باشه؟؟؟؟؟؟
    می خوام بدونم مفهوم لنز چیه ؟؟؟؟
    اگه میشه یکی به من بگه ممنون میشم

به هر حال ببخشید سوالم بی ربط بود
    درود
    دوربین های اس ال ار از دو قسمت تشکیل شده اند ،لنز و بدنه .....
    مقدار رزولوشن یا همان مگاپیکسل مربوط به سنسور تصویر است که در قلب تپندنه بدنه دوربین است نه لنز .....لنز هم در واقع تعیین کننده فاصله کانونی ، دیافراگم و......یا همون مقار بزرگنمایی و نورگیری و.....و البته با تعویض لنزها شما قابلیت های جدیدی در ثبت تصاویر خواهید داشت با تغییر فواصل کانونی و دیافراگم.....
    اینکه سوال می پرسید بسیار پسندیده است و پسندیده تر اینکه در پی جواب هم باشید.....
    mohammad.baruji، amir.komeily و ali k تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    دوربین های اس ال ار از دو قسمت تشکیل شده اند ،لنز و بدنه .....
    مقدار رزولوشن یا همان مگاپیکسل مربوط به سنسور تصویر است که در قلب تپندنه بدنه دوربین است نه لنز .....لنز هم در واقع تعیین کننده فاصله کانونی ، دیافراگم و......یا همون مقار بزرگنمایی و نورگیری و.....و البته با تعویض لنزها شما قابلیت های جدیدی در ثبت تصاویر خواهید داشت با تغییر فواصل کانونی و دیافراگم.....
    اینکه سوال می پرسید بسیار پسندیده است و پسندیده تر اینکه در پی جواب هم باشید.....
    سلام دوست عزیز
    منم با نظر داش متی موافقم
    لنز های تاثیری تو روزلیشین((همون مگاپیکسل ندارن))
    لنز ها از نظر اپتیکی با هم فرق دارن
    برای کار های متفاوتی لنز های متفاوتی وجود داره که امکان تغییر فاصله کانونی((همون بزرگنمایی و زوم)) و یا دیافراگم که تاثیر در نور و عمق میدان داره.
    دوربین های نیمه حرفه ای مثل همین نیکونD3200که اسمشو آوردین هم موتور فوکوس داخلی ندارن که لنز های جداگونه ای از لنز ای دیگه دارن((لنز این دوربینا قانونا باید موتور فوکوس داخلی داشته باشن اما اگ نداشتن باید فوکوس رو ب صورت دستی انجام بدین))

بهتون پیشنهاد میکنم مقالات آموزش عکاسی و توضیح دوربین و لنز و اینارو توی همین سایت مطالعه کنین تا چیزای لازمو یاد بگیرین
    ببخشید
    با داش متی خط رو خط شدیم
    Moty تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

البته در حقيقت 2 تا رزولوشن داريم
    يکيش مربوط به سنسور دوربين ميشه که روش ميزنه ، يکی ديگه مربوط به توانايی لنز تو انتقال تصويره که تو سايت هايی مثل dxomark ميزنن و نشون ميده لنز چه مقدار دقتی داره و قدرت تفکيکش چقدره و تو dxomark به اسم sharpness / resolution (mpix) نشونش ميدن
    DxOMark - Optical Metric Scores
    و بر اين اساس به لنز ها امتياز ميدن
    Kane تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    البته در حقيقت 2 تا رزولوشن داريم
    يکيش مربوط به سنسور دوربين ميشه که روش ميزنه ، يکی ديگه مربوط به توانايی لنز تو انتقال تصويره که تو سايت هايی مثل dxomark ميزنن و نشون ميده لنز چه مقدار دقتی داره و قدرت تفکيکش چقدره و تو dxomark به اسم sharpness / resolution (mpix) نشونش ميدن
    DxOMark - Optical Metric Scores
    و بر اين اساس به لنز ها امتياز ميدن
    درود
    موافقم
    اما هر چقد لنز خوب باشه دگ مگاپیکسلو بالا نمیبره
    مثلا یه دوربین 16 مگاپیکسله اگ یه لنز خیلی خوب مثل 16-85نیکون رو ببندی روش که از 16مگ بیشتر نمیشه کیفیت.
    فقط توی ثبت تصویر لنزا تاثیر دارن ک اگ یه لنز ضعیف ببندی کیفیت عکست کم میشه ن مگاپیکسل...چون مگاپیکسل همیشه ثابت هستش
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی از moty عزیز

این فروم واقعا ببخشیدا مصخره ترین فروم ایران شناخته باید بشه
    چون امکان دسترسی به جواب دوستانی که در سوال درخواستی بنده داده اند رو ندارم

به هر حال در خصوص فهموندن مسئله لنز ها خیلی دستگیرم شد

باز یه سول دیگه داشتم

من عکاسی رو طبق گفته هام خیلی دوست دارم و دوربین کامپکت 18 مگاپیکسلی هم دارم و بیشتر برای عکاسی خودم و خانوادگی مصرف میشه
    می خوام بدونم 18 مگاپیکسلی که در کامپکت موجوده با 18 مگاپیکسلی که تو دوربین حرفه ای هست فرقی می کنه از نظر وضوح و اینا عرض می کنم؟؟؟؟
    بعد از این شما برای اتلیه که بیشتر عکساش پرتره و مناظر طبیعی هستش چه دوربینی پیش نهاد می کنید>؟
    nikon D3200 یا conon D600 یا conon D60 ؟؟؟

ممنون از دوستان

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

باز یه سول دیگه داشتم
    من عکاسی رو طبق گفته هام خیلی دوست دارم و دوربین کامپکت 18 مگاپیکسلی هم دارم و بیشتر برای عکاسی خودم و خانوادگی مصرف میشه
    می خوام بدونم 18 مگاپیکسلی که در کامپکت موجوده با 18 مگاپیکسلی که تو دوربین حرفه ای هست فرقی می کنه از نظر وضوح و اینا عرض می کنم؟؟؟؟
    بعد از این شما برای اتلیه که بیشتر عکساش پرتره و مناظر طبیعی هستش چه دوربینی پیش نهاد می کنید>؟

ممنون از دوستان
    صد در صد فرق میکنه. به عنوان مثال برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشین یک عکس از دوربین کامپکت 12 مگاپیکسلی سری G کنون در مقابل یک عکس از دوربین گوشی موبایل های سامسونگ یا هر برند دیگه بذارین متوجه عمق تفاوت میشین. نمیگم مگاپیکسل در کیفیت تاثیری نداره ولی بیشتر این عدد ، بیانگر اندازه عکسه نه کیفیت عکس. تو دوربین حرفه ای هم یادتون نره یک عکس پرتره با لنز 55-18 بگیرین تا یک عکس با لنز م م 50 بگیرین تفاوت دوباره زیاده. بیشتر کیفیت عکس، به لنزتون برمیگرده.
    در مورد انتخاب دوربین هم اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    در مورد قسمت بولد شده هم به نظرم یک مقدار بیشتر توضیح بدین. از مرتضی عزیز تشکر کردین و بعد نوشتین امکان دسترسی به جواب هاشونو ندارین. من متوجه منظورتون نشدم.
    ارادت

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود
    موافقم
    اما هر چقد لنز خوب باشه دگ مگاپیکسلو بالا نمیبره
    مثلا یه دوربین 16 مگاپیکسله اگ یه لنز خیلی خوب مثل 16-85نیکون رو ببندی روش که از 16مگ بیشتر نمیشه کیفیت.
    فقط توی ثبت تصویر لنزا تاثیر دارن ک اگ یه لنز ضعیف ببندی کیفیت عکست کم میشه ن مگاپیکسل...چون مگاپیکسل همیشه ثابت هستش
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
    مگاپیکسل معادل کیفیت نیست حتی مگاپیکسل زیاد در سنسورهای کوچک می تواند باعث افت کیفیت شود. رزولوشن هم به معنای تفکیک پذیری است و رزولوشن برای لنزها هم تعریف می شود.
    M. Beyrami، kiavash و amparisay تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

مرسی از moty عزیز

به هر حال در خصوص فهموندن مسئله لنز ها خیلی دستگیرم شد

باز یه سول دیگه داشتم

ممنون از دوستان
    سه دوربینی که نام بردید از سه کلاس کاملاً متفاوت هستند و از نظر قیمت و کاربرد تفاوت های زیادی با هم دارند. دوربین Nikon D600 یک دوربین حرفه ای گرنقیمت، Canon 60D یک دوربین نیمه حرفه ای و Nikon D3200 یک دوربین Entry Level برای مبتدی هاست.
    ضمناً سایت عکاسی یکی از بهترین سایت های حرفه ای در ایران است لطفاً در این فروم از کلمات نامناسب استفاده نکنید.
    M. Beyrami، lamagra، amparisay و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سه دوربینی که نام بردید از سه کلاس کاملاً متفاوت هستند و از نظر قیمت و کاربرد تفاوت های زیادی با هم دارند. دوربین Nikon D600 یک دوربین حرفه ای گرنقیمت، Canon 60D یک دوربین نیمه حرفه ای و Nikon D3200 یک دوربین Entry Level برای مبتدی هاست.
    ضمناً سایت عکاسی یکی از بهترین سایت های حرفه ای در ایران است لطفاً در این فروم از کلمات نامناسب استفاده نکنید.
    جناب داریوش چگینی، فکر میکنم تو مدل دوربین ها دوستمون دچار اشتباه تایپی شده. منظورشون از CANON D600 همون CANON 600D هست.