صفحه 547 از 1201 نخستنخست ... 47 447 497 537 543 544 545 546 547 548 549 550 551 557 597 647 1047 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,461 تا 5,470 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

سوال از دوستان و اساتیدی که از APS-C به Full Frame آپگرید کردند

دوستان بنده بین خرید نیکون D7100 و کنون 70D مردد بودم ولی با توجه به اشتباهی که چندین سال پیش مرتکب شدم و بین انتخاب Sony F828 که اون زمان SLR Like خیلی حرفه ای و خوبی بود و کانن 300D که یک SLR سطح پایین بود اومدم سونی رو انتخاب کردم و بعدها که با عکاسی بیشتر آشنا شدم فهمیدم که اشتباه کردم چون اگر همون موقع SLR خریده بودم حالا ممکن بود کلی لنز و وسایل داشته باشم.

خلاصه بعد از یک ماه تحقیق و بررسی در مورد نیکون D7100 و کنون 70D به این نتیجه رسیدم که بهتره به جای تکرار اون اشتباه و انتخاب تاپ ترین APS-C چطوره برم سراغ 6D که درسته از لحاظ امکانات در حد مثلا 5D مارک 3 نیست ولی کیفیت تصویری یکسانی دارند . یعنی انتخاب ارزانترین و روی کاغذ ضعیفترین فول فریم به جای تاپ ترین کراپدار.

میدونم که کیفیت تصویری 6D و 70D قابل مقایسه نیست ولی انصافا 70D امکانات بیشتری داره. مثل صفحه لمسی و چرخان و نقاط فوکوس بیشتر.

خواستم نظر اساتید رو بپرسم. با توجه به اینکه من عکاسی رو به عنوان یک هنر دوست دارم و کاملا آماتور و مبتدی هستم و کار و شغلم هیچ ربطی به عکاسی نداره آیا به نظر شما خرید دوربین فول فریم هزینه اضافی و ولخرجیه؟

بودجه ام در حد 7 تومن هستش و سبک عکاسی که دوست دارم منظره، طبیعت و پرتره هست.

با توجه به اینکه علاقه ای به عکاسی ورزشی و حیات وحش و کلا عکاسی اجسام متحرک و سرعت بالا ندارم میدونم که اون نقاط فوکوس کراس تایپ بیشتر اون دو مورد کراپدارها در مقایسه با کنون 6 دی که فقط یک عدد سنتر کراس تایپ داره برام زیاد بدرد بخور نخواهد بود.

به فیلم برداری هم هیچ علاقه ای ندارم و دوربین رو فقط برای عکاسی میخوام.

سوالم از دوستانی که 6D دارند اینه که آیا شده 6 دی با این کم بودن نقاط فوکوس در عکاسی منظره و پرتره کم بیاره؟

آیا این محدود بودنش به 1/4000 واقعا محدودیته؟ آیا تو یک لنز سریع پرایم نیازی به سرعت سریعتر از 1/4000 هست؟

آیا هستند از دوستان و اساتید که قبل از 6 دی دوربین کراپ داشتند؟
    آیا موقعی که با 6 دی کار میکنید شده که احساس کنید نسبت به 7 دی ضعف داره یا کم میاره؟

عرض کردم دوربین رو برای مصارف آماتوری خودم میخوام و فعلا یک لنز کیت برام کافیه.

با توجه به اینکه کیت لنز 6 دی از نوع L هست حتی کیتش هم از کیت های کراپدار ها خیلی بهتره، آیا به نظر شما 6 دی ارزش 7 تومن رو داره؟ یا برم سراغ یکی از اون دو تا APS-C ها؟

ممنون
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

لنزهای فول فریم خیلی گرانترند. اگر با همان 105-24 می توانید بسازید و لنز دیگری لازمتان نمی شود، اگر نیاز به فلاش و سایر تجهیزات جانبی ندارید شک نداشته باشید که 6D دوربین کم نظیری است و بخریدش. ولی با این بودجه فقط دوربین و همان لنز کیت را می شود خرید.
    Niaz تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

صفحه لمسی و ال سی دی چرخان و وای فای چیزی نیست که آدم بخاد بخاطرش از یه دوربین خوب بگذره
    و کلا اینا چیزی نیست که زیاد به کار بیاد.اگه باشه خوبه،اگه هم نباشه هیچ اتفاقی نمیوفته
    Niaz، mohammad_55، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

جسارتا در غیاب اسایتد بنده اظهار نظر می کنم
    با توجه به نیازهای عکاسی شما که نقاط فوکوس زیاد و همچنین سرعت عکاسی پیاپی خیلی مهم نیست بنده 6d را پیشنهاد می کنم چون شما مطمئنا در نور موجود عکاسی می کنید و نویز کم در ایزوهای بالا و فوکوس دقیق در محیط های کم نور بسیار برای شما لازم است که هر دو را در 6d در بهترین وضعیت دارید و البته اگر بخواهید در کنار لنز کیت که واید خوبی دارد در آینده لنز تله نیز خریداری کنید لنز 70-300 سری غیر L نیز موجود است که فقط یک و نیم قیمت دارد و مطمئنا نیاز های شما را برآورده خواهد کرد.
    Niaz و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

تشکر کرده
    13937

جسارتا بستن لنز 300-70 روی دوربین 6D مثل اینه که مثلا روی صندلی های چرمی KIA Cadenza روکش صندلی بکشید
    Niaz، A. Mohammadi، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    صفحه لمسی و ال سی دی چرخان و وای فای چیزی نیست که آدم بخاد بخاطرش از یه دوربین خوب بگذره
    و کلا اینا چیزی نیست که زیاد به کار بیاد.اگه باشه خوبه،اگه هم نباشه هیچ اتفاقی نمیوفته
    6D هم wifi دارد هم Gps
    Niaz و tawer تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

کیفیت فیلم برداری
    6دی به اندازه دوربین های gh2 هک شده هست؟؟
    من چن نمونه دانلود کردم ایزو100 نویز داشت تصویرش
    نظر دوستانی که این دوربین دارند چیه؟؟
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من 6D ندارم و تا حالا باهاش کار نکردم. اما واقعا به نظرتان سوال خودتان منطقی است ؟

دوربین های سری سه رقمی canon مثل 600d و 650d در ایزو 700 نویز دارند. بعد شما می فرمایید دوربین سری تک رقمی canon که فول فریم هم هست بر سر ایزو 100 نویز داره ! اونطوری که این دوربین واسه فیلمبرداری بی مصرف میشه. مگه ما چه ایزوای از 100 کمتر داریم ؟

یا شما یک اختلال تصویری دیگر را با نویز اشتباه گرفته اید ، یا تصویر مشکل داشته ، یا دوربین اشتباه اعلام شده و یا ایزو اشتباه اعلام شده. چون این مورد در حد غیرممکن است.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    کیفیت فیلم برداری
    6دی به اندازه دوربین های gh2 هک شده هست؟؟
    من چن نمونه دانلود کردم ایزو100 نویز داشت تصویرش
    نظر دوستانی که این دوربین دارند چیه؟؟
    ببخشيد ميشه لينك نمونه عكسهايي كه در ايزوي١٠٠ نويزداشتند! ،را لطف كنيد؟
    هيچ دوربيني در ايزوي ١٠٠ نويزندارد، 6D كه يكي ازبهترينهاي جهان هست.

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

جناب حسینی مطمئنا 6d با 70-200 f 2.8 IS USM II ترکیبیه که من هر شب خوابش رو می بینم ولی شما اگر در کنن با توجه به نیاز جناب نیاز یک بدنه با دو تا لنز رو پیشنهاد کنید که زیر ده میلیون قیمتش باشه حالت های زیر را دارید
    1. 70 دی + 15-85 + 70-200 اف 4 IS که جمعا می شود 9500
    2. 6 دی + 24-105 + 70-300 اف 4-5.6 IS که جمعا میشود 8500
    بنده مطمئنا گزینه دو رو پیشنهاد میکنم
    ویرایش توسط Hossein Arabi : Wednesday 23 October 2013 در ساعت 23:22
    Niaz تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند