صفحه 77 از 1201 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 127 177 577 1077 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 761 تا 770 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام
    امروز مثلا من باید تهران بشم برای خرید دوربین! ولی خوب دیشب که داشتم اخرین تصاویر رو برای تصمیم گیری قطعی FZ28 میدیدم واقا جا خوردم چون هیچ موقع تصاویر رو به علت حجم زیادشون با رزولوشن 100% نمی دیدم!
    شما به این نمونه تصویر ها نگاه کنید:

تصویر در روز ( در 100% به صورت افراد نگاه کنید!) در ایزو 100!
    FZ28
    http://img.photographyblog.com/revie...mc_fz28_31.jpg

1000d ( به عنوان یکی از ارزانترین SLR ها - در 100% به صورت افراد نگاه کنید!) در ایزو 200
    http://img.photographyblog.com/revie...s_1000d_15.jpg
    http://img.photographyblog.com/revie...s_1000d_32.jpg

واقعا تصاویر قابل مقایسه نیستند! آخه اگر من بخوام 400 پول FZ28 رو بدم خوب خوب با 150 تومن بیشتر میتونم یک 1000d بگیرم که تنها زوم زیاد و فیلم برداری رو از دست میدم! البته من نفهمیدم دوربین هایی مثل 1000d و 450D اصلا قابلیت فیلم برداری ندارند؟!!

به نظرتون می ارزه! یا حتی میتونم یک SLR دست دوم بخرم با کیفیت بالاتر از اینها در همین رنج قیمت! ( آیا دست دوم رو توصیه می کنید؟!) خلاصه اینکه دیشب دلمو زدن این SLRLike ها! درسته که من توان خریدن لنز جدید شاید تا یکی دو سال دیگه رو نداشته باشم ولی نمیخوام کیفیت رو از دست بدم!

خواهش می کنم همه دوستان کمک کنند تا من بتونم تا قبل عید یک دوربین بخرم!

درود

قطعا همین طور است . like ها هم کامپکت هستند. و اختلاف غیر قابل چشم پوشی با SLR ها دارند.
    دز 65 درصد مصارف عمومی ضعف کیفیتی کامپکتها و لایکها در مقایسه با SLR ها قابل چشم پوشی نیست.
    ان 65 درصد شامل موقعیتهایی مثل عکاسی در مکانهای سرپوشیده ( Indoor ) و یا عکاسی در بیرون و در هنگام غروب و یا شب. و هر کجای دیگری که احتیاج پیدا کنید که از فلاش ضغیف کامپتها یا SLR Like ها استفاده کنید . یا اینکه بخواهید ISO آنها را که باتوجه به نویزشان بیشتر دکور است ، استفاده کنید.

دلیل این موضوع اندازه سنسور آنها که بسیار کوچکتر از سنسور SLR هاست.

حال لنز بسیار ارزون غالب کامپکتها که کلکسیون خطاهای اپتیکی است و غیر قابل تعویض بکنار !

کامپکتها به درد کسانی میخورد که بخواهند فقط بگویند دوربین خریدم و اصلا به دنبال استفاده جدی از آن نباشند. یا کسانی که یک دوربین SLR دارند و به عنوان دوربین دوم ، اقدام به خرید میکنند بخاطر جیبی بودنشان

در حالی که با خرید یک SLR ارزان ، در کنون 1000d و در نیکون D3000 که هم قیمت هستند ، به قابلیتهای و خروجی بهتری دست پیدا میکنید . و بعدا حتی با افزایش علاقه و شناخت از جنس عکسهایی که مدنظرتان است میتوانید لنز های بهتری هم تهیه کنید که به بهتر شدن و بیشتر شدن این اختلاف ها منجر خواهد شد.

پی نوشت: این را بهتر است اضافه کنم ، که برای کسی که فقط میتواند یکبار چنین هزینه ای بکند اصلا نباید به او کامپکت توصیه کرد. چون خیلی ها دلیل توصیه شان این است که با یک کامکت شروع میکند و بعدا یک SLR میخرد اما واقعا خیلی ها نمیتواند دوبار دوبار پول بدهند و با خرید یک کامپکت واقعا دلسرد میشوند. تمونه اش دوست خودم من با او D60 ( گزینه ای خوب برای چند ماه پیش چون الان D3000 جای آن آمده) توصیه کرده بودم اما ایشان بعد از بررسی هایی در سایت ، فکر کرده بودن یک کامپکت هم جوابگوی نیازشان هست !! و یک کنون A650 خریدند و الان 6 ماهی هست که اون دوربین بلا استفاده هست و هر باری که که میخوام برای عکاسی جایی بروم به ایشان می گویم بیا بریم به من میگه من آخه با این دوربین کجا بیام ! در کل خروجی این دوربین به عنوان کلا یک کامپکت آن چیزی نبود که انتظارش را داشت و بودجه پرداخت برای بار دوم را هم ندارد که چنین هزینه ای بکند جالب ایجاست که از نظر اهل منزل ، ایشان دوربین لازم داشته ، خوب خریده !

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 13 March 2010 در ساعت 14:51
    reza77، I Mis، Chik و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

انوش جان فكر نمي كني داري كمي زياده روي مي كني ؟
    Anoosh-Em و ARA-RF تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب شما هم نظرتون رو بگید! واقعا به نظر های متفاوت نیاز دارم، فقط سریعتر دوستان سریعتر!

اتفاقا جناب انوش در مورد یکبار هزینه حرف جالبی زدند! اینه من هم خیلی دارم وسواس به خرج میدم برای همینه چون نیمخوام 400 تومن پول Like بدم بعد اگر دیدم جوابم رو نمیده برم عوضش کنم!
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام

درود

با عرض احترام نه جناب حسینی . شاید برای کسی که قرار است به عنوان دوربین دومش یک کامپکت بخرد بقول شما من زیاده روی کرده باشم. یا برای کسی که اصلا نمیخواهد بفهمد در منوی دوربینش چه خبر است همان کامپکت هم زیاد باشد.

اما خرید SLR Like فقط بخاطر ارزان بودن نسبت SLR ها برای یک جوان کنجکاو که میخواهد کار با دوربینش را یاد بگیرد و مقالات سایت را بخواند و با عکاسی آشنا شود ، قطعا دیری نمیگذرد که به فکر خرید SLR میافتد نمونه اش رو در بین کاربران در سایت به وفور میبینم .اما اگه واقعا هزینه دوباره برای کسی مقدور نباشد همان چیزی خواهد شد که مقصود نظر من بود و در پست قبلی به آن اشاره کردم.

اگر نه خوب کامپکتها هم کارایی های خود را دارند و برای کسی که نیازش منطبق با آن باشد خیلی هم عالیست.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 13 March 2010 در ساعت 14:29
    farhad44، reza77 و ARA-RF تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    496

سلام
    تفاوت بین 1000D و D3000 در چیه ؟ اینکه یکیش از Cmos استفاده می کنه و اون یکی از CCD پس برای عکاسی از اسمان شب کدام یک بهتره؟ اینکه D3000 جدیدتره و کمی هم سنسور بزرگتری داره تاثیری در تصاویر داره؟!
    راستی سونی هم A230 در این رنج قیمت ( حدود 550) داره، نظرتون در مورد اون چیه؟ و آیا گزینه های دیگری هم در این رنج قیمت هست؟!

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

با عرض احترام نه جناب حسینی . شاید برای کسی که قرار است به عنوان دوربین دومش یک کامپکت بخرد بقول شما من زیاده روی کرده باشم. یا برای کسی که اصلا نمیخواهد بفهمد در منوی دوربینش چه خبر است همان کامپکت هم زیاد باشد.

اما خرید SLR Like فقط بخاطر ارزان بودن نسبت SLR ها برای یک جوان کنجکاو که میخواهد کار با دوربینش را یاد بگیرد و مقالات سایت را بخواند و با عکاسی آشنا شود ، قطعا دیری نمیگذرد که به فکر خرید SLR میافتد نمونه اش رو در بین کاربران در سایت به وفور میبینم .اما اگه واقعا هزینه دوباره برای کسی مقدور نباشد همان چیزی خواهد شد که مقصود نظر من بود و در پست قبلی به آن اشاره کردم.

اگر نه خوب کامپکتها هم کارایی های خود را دارند و برای کسی که نیازش منطبق با آن باشد خیلی هم عالیست.

با سپاس

انوش
    خوب همه ي ما مي دانيم كه هر يك از اين دوربين ها كارايي و مورد استفاده ي خود را دارد وگرنه كمپاني ها بايد توليد كامپكت ها و سوپرزوم ها را متوقف كنند و از فردا فقط DSLR توليد كنند.

دوربين هاي SLR Like به خصوص انواع سوپر زوم آنها براي كساني طراحي و ساخته شده كه مي خواهند با صرف هزينه اي مقبول رنج فواصل كانوني وايد تا سوپر تله فوتو را در يك دوربين با كيفيتي قابل قبول داشته باشند.

خود شما بهتر مي دانيد كه براي داشتن همين رنج فاصله ي كانوني (مثلا 27 تا نزديك 500) به همراه يك بدنه ي ارزان قيمت DSLR بايد بيش از 4 تا 5 ميليون تومان هزينه كرد.

اينكه:
    کامپکتها به درد کسانی میخورد که بخواهند فقط بگویند دوربین خریدم و اصلا به دنبال استفاده جدی از آن نباشند
    را به هيچ وجه قبول ندارم و در سراسر نت و همين فوروم خودمان بسيار دوستاني هستند كه با همين دوربينها عكسهاي بي بديلي خلق كرده اند و مي كنند.

بله هر كسي با هزينه ي يك سوپر زوم مي تواند يك SLR ارزان با يك لنز 55-18 تهيه كند ولي اينكه آيا همه بايد اين راه را طي كنند يا براي بسياري از دوستان همان كامپكت يا سوپر زوم كفايت مي كند را بايد خودشان تشخيص بدهند.
    reza77، MehdiM، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    496

خوب همه ي ما مي دانيم كه هر يك از اين دوربين ها كارايي و مورد استفاده ي خود را دارد وگرنه كمپاني ها بايد توليد كامپكت ها و سوپرزوم ها را متوقف كنند و از فردا فقط DSLR توليد كنند.

دوربين هاي SLR Like به خصوص انواع سوپر زوم آنها براي كساني طراحي و ساخته شده كه مي خواهند با صرف هزينه اي مقبول رنج فواصل كانوني وايد تا سوپر تله فوتو را در يك دوربين با كيفيتي قابل قبول داشته باشند.

خود شما بهتر مي دانيد كه براي داشتن همين رنج فاصله ي كانوني (مثلا 27 تا نزديك 500) به همراه يك بدنه ي ارزان قيمت DSLR بايد بيش از 4 تا 5 ميليون تومان هزينه كرد.

اينكه: را به هيچ وجه قبول ندارم و در سراسر نت و همين فوروم خودمان بسيار دوستاني هستند كه با همين دوربينها عكسهاي بي بديلي خلق كرده اند و مي كنند.

بله هر كسي با هزينه ي يك سوپر زوم مي تواند يك SLR ارزان با يك لنز 55-18 تهيه كند ولي اينكه آيا همه بايد اين راه را طي كنند يا براي بسياري از دوستان همان كامپكت يا سوپر زوم كفايت مي كند را بايد خودشان تشخيص بدهند.
    سلام

یک سوال: آیا این رنج فاصله کانونی زیاد در دوربین های سوپر زوم با توجه به اندازه سنسور و کیفیت ساخت لنز کاربردی هم دارد( مخصوصا برای فواصل زیاد؟) آخه زمانی که برای همچین فاصله های نزدیکی ( تصاویر پست قبلی من) کیفیت اینقدر پائینه پس برای فواصل دورتر فکر کنم در حد یک شعار یا ترفند تبلیغاتی باقی بمونه!

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام

یک سوال: آیا این رنج فاصله کانونی زیاد در دوربین های سوپر زوم با توجه به اندازه سنسور و کیفیت ساخت لنز کاربردی هم دارد( مخصوصا برای فواصل زیاد؟) آخه زمانی که برای همچین فاصله های نزدیکی ( تصاویر پست قبلی من) کیفیت اینقدر پائینه پس برای فواصل دورتر فکر کنم در حد یک شعار یا ترفند تبلیغاتی باقی بمونه!
    تصاوير پست قبلي شما رو من حتا با ف.ش. نتونستم ببينم ولي نمونه عكس از اينگونه دوربين ها در فواصل مختلف كانوني فراوونه و بايد عكسي رو ملاك قضاوت قرار بدهيد كه توسط يك عكاس آشنا به اصول عكاسي گرفته شده باشه. به عنوان مثال عكسي كه با فاصله ي كانوني معادل 400 روي دست گرفته بشه به احتمال زياد مشكل لرزش دست خواهد داشت.

به نظر من تصاويري كه با FZ28 گرفته شده داراي جزئيات كافي هستند و توجه داشته باشيد كه قرار نيست عكسهاي اين دوربين ها رو در قطع بيليرد و پوستر چاپ كنيد و در حد A4 كيفيت مقبولي خواهند داشت.

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_DMC_FZ28/sample_images.shtml
    يا به اين تصوير كه با فول تله فوتو گرفته شده نگاه كنيد. در وهله ي اول ممكنه به نظرتون خيلي بد و نويزي بياد ولي اگر مثلا يك چاپ 18*13 ازش بگيريد متوجه خواهيد شد كه خيلي هم بلا استفاده نيست :

کد:
    http://www.steves-digicams.com/2008_reviews/panasonic_fz28/samples/P1000080.JPG
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    496

Question پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

تصاوير پست قبلي شما رو من حتا با ف.ش. نتونستم ببينم ولي نمونه عكس از اينگونه دوربين ها در فواصل مختلف كانوني فراوونه و بايد عكسي رو ملاك قضاوت قرار بدهيد كه توسط يك عكاس آشنا به اصول عكاسي گرفته شده باشه. به عنوان مثال عكسي كه با فاصله ي كانوني معادل 400 روي دست گرفته بشه به احتمال زياد مشكل لرزش دست خواهد داشت.

به نظر من تصاويري كه با FZ28 گرفته شده داراي جزئيات كافي هستند و توجه داشته باشيد كه قرار نيست عكسهاي اين دوربين ها رو در قطع بيليرد و پوستر چاپ كنيد و در حد A4 كيفيت مقبولي خواهند داشت.

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_DMC_FZ28/sample_images.shtml
    يا به اين تصوير كه با فول تله فوتو گرفته شده نگاه كنيد. در وهله ي اول ممكنه به نظرتون خيلي بد و نويزي بياد ولي اگر مثلا يك چاپ 18*13 ازش بگيريد متوجه خواهيد شد كه خيلي هم بلا استفاده نيست :

کد:
    http://www.steves-digicams.com/2008_reviews/panasonic_fz28/samples/P1000080.JPG
    "تصاویر در کراپ 100%"

FZ28:ر در ایزوی 100!1000D در ایزوی 200!
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 13 March 2010 در ساعت 19:04 دلیل: نياز به يوزر و رمز براي ديدن عكسها بود !!

تشکر کرده
    496

قضاوت های من بر اساس سایت زیر بود،اون تصاویری که نمایش داده نمیشد رو میتونید در اینجا ببینید
    برای FZ28:
    http://www.photographyblog.com/revie...dmc_fz28_3.php

برای 1000D:
    http://www.photographyblog.com/revie...os_1000d_3.php
    ویرایش توسط ARA-RF : Saturday 13 March 2010 در ساعت 17:22

صفحه 77 از 1201 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 127 177 577 1077 ... آخرینآخرین