صفحه 894 از 1201 نخستنخست ... 394 794 844 884 890 891 892 893 894 895 896 897 898 904 944 994 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,931 تا 8,940 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    الان توی کشور ما نیکون بهتر خدمات میده یا کنون ؟
    در مورد لنز ها چی! کنون راحت تر گیر میاد یا نیکون ؟
    الان لنزی که روی 700d هست stm ه اما روی نیکون ظاهرا نیست. خب آدم خیلی وقت ها پیش میاد که دوست داره یه فیلم کوتاه با دوربینش داشته باشه و اونوقت اگه دوربین خوبش نتونه این کار رو انجام بده یا صدای لنز توی دوربین بیاد اصلا حس خوبی نمیده.
    البته من قبول دارم که دوربین عکاسی برای عکسه و فیلم برداری برای فیلم
    در مورد تایم لپس چی
    اینکه نیکون 5300 تایم لپس داخلی داره میتونه یه مزیت باشه ؟
    ممنون
    خدمات هر دو خوبه و لنز هر دو گیر میاد اما چون بیشتر دوستان به سمت کنون میرن طبیعتاً جنس کنون به صورت کارکرده بیشتر در دسترس هست
    کلاً اسم کنون بیشتر در رفته ( البته در کوچه و بازار، نه در بین دوستان با سابقه ! )

لنزهای AF-S نیکون هم فوکوسی با صدای خیلی کم دارن.

داشتن اینتروال درون دوربین مزیته اما این امکان رو با خرید یک ریموت همه کاره براحتی میشه به دوربین اضافه کرد.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا Mostafa United آواتار ها
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فکوس 700 دی کم صدا نيست ، امکان فکوس ممتد روی ويدئو رو داره که خيلی هم سريع نيست
    لنز های اس تی ام که بی صدا هستند حالا با هر دوربينی که استفاده بشوند فرقی نداره
    700d که با لنز های کیت stm ارائه میشه اصلا فکوسش صدا نداره

ولی به نظر من خرید یه 60d تمیز به خرید 700d ارجحیت داره
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    Canon EOS 600D => Canon EOS 700D => Canon EOS 70D
    EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II => EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa United نمایش پست ها
    700d که با لنز های کیت stm ارائه میشه اصلا فکوسش صدا نداره

ولی به نظر من خرید یه 60d تمیز به خرید 700d ارجحیت داره
    اینجوری پیش برم میگید 6d بخرم ...
    اگه منظورتون تمیز اینه که دست دوم بخرم، به نظر من دست دوم رو کسی باید بخره که بتونه تمیز و غیر تمیز رو تشخیص بده و از اونجایی که من تا حالا دوربین دستم نگرفتم فکر کنم نو بخرم بهتر باشه
    فعلا بین 5300 و 700d دارم بررسی میکنم و انشاالله آخر این ماه اگه خدا پول برسونه میخرمش
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

كاربر آشنا Mostafa United آواتار ها
    تشکر کرده
    42

اینجوری پیش برم میگید 6d بخرم ...
    اگه منظورتون تمیز اینه که دست دوم بخرم، به نظر من دست دوم رو کسی باید بخره که بتونه تمیز و غیر تمیز رو تشخیص بده و از اونجایی که من تا حالا دوربین دستم نگرفتم فکر کنم نو بخرم بهتر باشه
    فعلا بین 5300 و 700d دارم بررسی میکنم و انشاالله آخر این ماه اگه خدا پول برسونه میخرمش
    من اصلا تو نیکون سر رشته ای ندارم فقط میدونم 5300 خیلی خیلی بهتر از 700d هست و تقریبا 700d هیچ برتری ای بهش نداره

من تجربه 700 رو داشتم

یه سرچ ساده بکنید میبینید که متاسفانه نویز بالایی تو ایزوهای بالا داره

به نظر من سمت 700d نرید
    shafaf و sziaee تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 600D => Canon EOS 700D => Canon EOS 70D
    EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II => EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa United نمایش پست ها
    من اصلا تو نیکون سر رشته ای ندارم فقط میدونم 5300 خیلی خیلی بهتر از 700d هست و تقریبا 700d هیچ برتری ای بهش نداره

من تجربه 700 رو داشتم

یه سرچ ساده بکنید میبینید که متاسفانه نویز بالایی تو ایزوهای بالا داره

به نظر من سمت 700d نرید
    اول تشکر خیلی خیلی زیاد از کمک ها و راهنمایی های دوستان

الان من سر در گم شدم
    از طرفی تو صحبت دوستان اومده "مگاپیکسل هم که کم و زیادش امتیاز محسوب که نمیشه هیچ ،در سنسورهای aps-c افزایش مگاپیکسل گاها با افزایش نویز در ایزوهای بالا هم همراه خواهد بود"

و از طرفی شما از نویز 700d صحبت میکنید

این رو واقف ام که 700d نمیتونه مثل 70d باشه ! اما چه خوب میشد یه نفر که هم نیکون را داشته هم کنون بتونه در مورد این مساله قضاوت عادلانه ای کنه
    فعلا روی کاغذ صفحه لمسی و یوزر فرندلی بودن نرم افزار کنون روبروی وایفای و مگاپیکسل بالاتر نیکون قرار گرفته !

یه سوال
    این درسته که نیکون 5300 ژاپنیش نیست !! و اینکه 700d با لنز 18-55 فقط تایوانش هست و با لنز 18-135 ژاپنیش هست ؟

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

آقای ضیایی عزیز، اگر شما قصد فیلمبرداری دم دستی داشته باشید، یک هندی کم یا موبایل بسیار کاربردی تر و کم دردسر تر از دوربین DSLR است و اگر قصد فیلمبرداری جدی داشته باشید، تقریبا هیچ فیلمبردار جدی، از فوکوس اتوماتیک دوربین استفاده نمی کند و کار فوکوس را خودش انجام می دهد که در این صورت تفاوتی بین نیکون و کنون نخواهد بود.
    قضیه نویز جدی است و از این نظر، مدل 5300 برتری محسوسی به 700 دی دارد. پیشنهاد می کنم اگر هیچ برنامه خاصی برای ارتقای کلی تجهیزات عکاسیتان در آینده نزدیک و بخصوص خرید لنزهای متعدد ندارید، ذهنتان را درگیر نکنید و یک 5300 بردارید و از کیفیت تصویر، نویز کم و وایفای آن لذت ببرید.
    ضمنا همه اینها رو کسی دارد به شما می گوید که کاربر کنون است.
    Amin.Zallaghi، davood، alpacinohs و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    آقای ضیایی عزیز، اگر شما قصد فیلمبرداری دم دستی داشته باشید، یک هندی کم یا موبایل بسیار کاربردی تر و کم دردسر تر از دوربین DSLR است و اگر قصد فیلمبرداری جدی داشته باشید، تقریبا هیچ فیلمبردار جدی، از فوکوس اتوماتیک دوربین استفاده نمی کند و کار فوکوس را خودش انجام می دهد که در این صورت تفاوتی بین نیکون و کنون نخواهد بود.
    قضیه نویز جدی است و از این نظر، مدل 5300 برتری محسوسی به 700 دی دارد. پیشنهاد می کنم اگر هیچ برنامه خاصی برای ارتقای کلی تجهیزات عکاسیتان در آینده نزدیک و بخصوص خرید لنزهای متعدد ندارید، ذهنتان را درگیر نکنید و یک 5300 بردارید و از کیفیت تصویر، نویز کم و وایفای آن لذت ببرید.
    ضمنا همه اینها رو کسی دارد به شما می گوید که کاربر کنون است.

از اینکه تایپک رو شلوغ میکنم عذر خواهی میکنم

خوب حالا یه سوال از همه دوستان
    مانیتور لمسی چقدر ارزش داره یا اصلا ارزش داره روی دوربین حرفه ای؟ مثلا ارزش داره 400 هزار تومان بیشتر بدم 5500 بخرم ؟

نیکون تو بازار ایران تایوانیه یا ژاپنی ؟ مثل کنون هست که آدم دنبال ژاپنش باشه ؟

ممنون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    وقتي دوربين DSLR داشته باشيم كه قابليت فوكوس ممتد هم دارد، چرا بايد براي فيلمبرداري از هندي كم يا دوربين موبايل استفاده كنيم؟ كيفيت فيلم خروجي DSLR قابل مقايسه با موبايل و هندي كم نيست و دردسر چنداني هم ندارد.
    يكي از دلايلي كه براي فيلمبرداري جدي از فوكوس اتوماتيك استفاده نمي شده است و از متر كشي و وسايل كمك فوكوس استفاده مي شده، عدم وجود دوربيني با فوكوس اتوماتيك ممتد سريع و قابل اعتماد بوده است كه هنوز هم در دوربين هاي سينمائي (مانند سري c كانن) يا dslr هاي فول فريم كه براي فيلمبرداري حرفه اي و نيمه حرفه اي استفاده مي شوند اين سيستم وجود ندارد ولي احتمالاً در آينده نزديك وضعيت فرق خواهد كرد.
    SHOK53، victor، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    436

از اینکه تایپک رو شلوغ میکنم عذر خواهی میکنم

خوب حالا یه سوال از همه دوستان
    مانیتور لمسی چقدر ارزش داره یا اصلا ارزش داره روی دوربین حرفه ای؟ مثلا ارزش داره 400 هزار تومان بیشتر بدم 5500 بخرم ؟

ممنون
    به اعتقاد بنده ارزش چندانی ندارد.
    بسیاری از دوربین های حرفه ای در حال حاضر هم صفحه لمسی ندارند و تا جایی که به تجربه من مربوط میشود، چندان هم نیازی بهش احساس نمیشود. بخصوص که کاربران حرفه ای ترجیح می دهند تغییرات را با فشردن دگمه های میانبر انجام دهند و چشمشان به ویزور باشد. ضمن اینکه اصولا در برخی موارد روشن کردن LCD مطلوب نیست، مثل عکاسی در شب، چه برسد به اینکه صفحه لمسی باشد یا نه.
    SHOK53 و alpacinohs تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    وقتي دوربين DSLR داشته باشيم كه قابليت فوكوس ممتد هم دارد، چرا بايد براي فيلمبرداري از هندي كم يا دوربين موبايل استفاده كنيم؟ كيفيت فيلم خروجي DSLR قابل مقايسه با موبايل و هندي كم نيست و دردسر چنداني هم ندارد.
    يكي از دلايلي كه براي فيلمبرداري جدي از فوكوس اتوماتيك استفاده نمي شده است و از متر كشي و وسايل كمك فوكوس استفاده مي شده، عدم وجود دوربيني با فوكوس اتوماتيك ممتد سريع و قابل اعتماد بوده است كه هنوز هم در دوربين هاي سينمائي (مانند سري c كانن) يا dslr هاي فول فريم كه براي فيلمبرداري حرفه اي و نيمه حرفه اي استفاده مي شوند اين سيستم وجود ندارد ولي احتمالاً در آينده نزديك وضعيت فرق خواهد كرد.
    جناب چگینی عزیز، عرض کردم فیلمبرداری دم دستی، یعنی مثلا دور همی های خانوادگی! شک نکنید برای این موارد هندی کم بسیار راحت تر و کم دردسرتر است و این رو بر حسب تجربه خودم عرض می کنم. ضمن اینکه چه کسی دوست دارد برای گرفتن این فیلم ها، دقایق طولانی با DSLR سنگین خود روی دست فیلم بگیرد، سنسور گرانقیمت خود را در معرض آسیب قرار دهد و فایلهای حجیم تولید کند؟

برای کاربرد حرفه ای هم مگر کاربردهای ورزشی، بنده باز هم فکر می کنم فوکوس دستی (در مقابل فوکوس خودکار پیوسته) می تواند نتایج مطمئن تری داشته باشد (به شرط تجربه فیلمبردار).
    ویرایش توسط rasoul2014 : Saturday 5 September 2015 در ساعت 11:54