صفحه 72 از 1201 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 172 572 1072 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

اما خلاصه سوالم:ارزانترین DSLR که برای گرفتن پرتره و منظره پیشنهاد میکنید (البته فعلا وارد داستان لنز نمیشویم)جوری که احساس نکنی دوربینت برای این کار ناقص است از نظر شما کدام DSLR است.

وقتی بحث قیمت مناسب نسبت به امکانات و کیفیت مطرح باشد شما ناچار هستید دوربین های زیر را هم بررسی کنید :

کد HTML:
    http://www.pentax.jp/english/imaging/digital/slr/index.html
    M.R.Mir و -shahram تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد misha آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط citizen6000 نمایش پست ها
    سلام

دوستان نظر دهید ...

d300s+24-70
    d300s+17-55
    7d + 24-70

عزیزان ، اینقدر از تصاویری که عمق میدان کوتاه دارن لذت میبرم که نگو و نپرس :biggrin:
    اینقدر از بوکه های نرم لذت میبرم که ... اینطوری میشم ...

و بالاخره برای عزیزانی که این نوشته ها را در اینده میبینن ... این بلایی که کسی اگر یک slrlike داشته باشه سرش میاد ... عمق میدان کم و ... بوکه های ( ابته اگر بوکه باشه ) این مدلی
    d300s+24-70
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهوش شمس

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط citizen6000 نمایش پست ها

دوربین خوب + لنز خوب = خروجی خوب >> پروسس حرفه ای > لذت عکاسی
    میتونم بپرسم تعریفتون از این جمله چی هست ؟
    لنز خوب چیست ؟ دوربین خوب چیست ؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

مشکل اینه که ما داریم راه حل میدیم در حالی که صورت مسئله مشکل داره.
    برای گرفتن پرتره و منظره تمامی دوربینهای SLR موجود در بازار جوابگو هستند و هیچ مشکلی ندارند. تفاوت دوربینهای مثل D3 و D3000 در این نیست که کیفیت عکس اولی بهتر از دومی است. بلکه شرایط چالشی است که میتواند توانایی یک دوربین را نسبت به دیگری نشان دهد.
    زیر باران شدید دی3 بهتر از دی3000 است و دی300 بهتر از دی90 چون سیلینگ بهتری دارند. در عکاسی از منظره ای مانند یک رشته کوه وسط ظهر افتابی شاید هیچ تفاوتی میان دی300 - دی90 و دی5000 دیده نشود . والبته لنزهای گران حرفه ای و لنزهای ارزانتر هم به احتمال زیاد در این شرایط و با دیافراگم 11 تفاوت زیادی نشان نمی دهند.
    اگر میخواهید از یک عقاب در حال پرواز عکس بگیرید ان وقت تفاوت میان فوکوس 51 نقطه ای دی3 و 11 نقطه ای دی90 و 3 نقطه ای دی3000 خودش را نشان میدهد.
    برای پرتره های استودیویی به جرات میگویم که تمامی اس ال ار های بازار خوب جواب میدهند چون نور کنترل شده است - نویز مهم نیست - سیلینگ مهم نیست - بدنه فلزی و حرفه ای هم مهم نیست.
    به اعتقاد من به جای اینکه هزینه ای کلان را بدون شناخت کامل نسبت به نیازتان صرف کنید یک بدنه در حد دی90 یا 50دی و یک لنز مثل 105-18 نیکون و یا 85-15 یا 85-17 کنون را بخرید و بقیه تجهیزات و لنزهایتان را با رشد عکاسی خودتان تهیه کنید.
    از مطالعه مقالات سایت و اموختن پست پروسس غافل نشوید که تاثیرش از بسیاری از تجهیزات ان چنانی کمتر نیست.
    هیچ لزومی ندارد که اگر میخواهید برای مثال 5 میلیون تومان برای عکاسی خرج کنید همین الان راه بیفتید و همه ان را یک جا بخرید.

پی نوشت: قید 2 مدل کنون و نیکون به این معنا نیست که سونی و المپوس و پنتاکس مناسب نیستند اما بنده با ان اشنایی کامل ندارم.
    Amir Mohebi، SBadri، shabab و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض slr

با 700 تومن چی می تونم بخرم ؟بهترین دوربین حرفه ایاگه میشه راهنماییم کنید
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 1 March 2010 در ساعت 19:07 دلیل: فونت معمولی - در صورت تکرار حذف خواهد شد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    361

با 700 تومن چی می تونم بخرم ؟بهترین دوربین حرفه ای اگه میشه راهنماییم کنید
    نیکون d5000 فکر کنم بهتربن گزینه باشه .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: slr

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rabi نمایش پست ها
    با 700 تومن چی می تونم بخرم ؟بهترین دوربین حرفه ایاگه میشه راهنماییم کنید
    سلام

اولين توصيه اي كه به دوستاني كه مي خواهند با بودجه ي كمتر از 1.5 ميليون تومان DSLR بخرند مي كنيم اينه كه آيا مطمئنيد مي خواهيد DSLR بخريد ؟ خريد DSLR بدون توان خريد تجهيزات جانبي لا اقل در آينده هيچ فايده اي ندارد. شايد يك سوپر زوم يا يك كامپكت خوب هم جواب كارتون رو بده.

علي ايحال اگر مصريد به نظرم 80-70 هزار تومان رويش بگذاريد و يك Canon EOS 500D بخريد. و يا اگر علاقه اي به فيلمبرداري HD نداريد و يا تجهيزات پخش HD نداريد با كمي كمتر از 700 مي توانيد EOS 450D بخريد.
    در برند هاي ديگر مثل نيكن و سوني و پنتكس و اوليمپس هم انتخابهايي خواهيد داشت كه دوستان ديگر مي توانند راهنمايي كنند.
    Vahid تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد Hadid آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 5D MK II

سلام خدمت همه دوستان و اساتبد عزیز.
    من تازه عضو شدم. سعی کردم تمام قوانین رو بخونم بعد اقدام به نوشتن کنم. ولی اگر باز هم اشتباهی کردم از دوستان میخوام من رو راهنمایی کنن.

یک سوال دارم راجع به خرید دوربین.
    تصمیم داشتم یک 5D Mark II بگیرم. ولی چند روز قبل یکی از دوستان یک 1Ds Mark III دسته دوم رو پیشنهاد داد. دوربین رو تا اونجا که خودم بلد بودم چک کردم و بعد به ۲ نفر دیگه هم نشون دادم تا از سلامت دوربین مطمن بشم. دوربین سالم هست و تقریبا ۲۵۰۰ شات ازش استفاده شده.
    اگر امکان داره من رو راهنمایی کنین که بین یک 5D Mark II نو و یک 1Ds Mark III دسته دوم کدوم رو انتخاب کنم؟
    ۲ تا نکته دیگه هم اینکه قیمت 1Ds بیشتر هستش و کاری که من میخوام انجام بدم برای پروژه های عکاسی از کارخانه هستش و در کنارش برای کار توی آتلیه.

پیشاپیش از لطف همه دوستان ممنونم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadid نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان و اساتبد عزیز.
    من تازه عضو شدم. سعی کردم تمام قوانین رو بخونم بعد اقدام به نوشتن کنم. ولی اگر باز هم اشتباهی کردم از دوستان میخوام من رو راهنمایی کنن.

یک سوال دارم راجع به خرید دوربین.
    تصمیم داشتم یک 5D Mark II بگیرم. ولی چند روز قبل یکی از دوستان یک 1Ds Mark III دسته دوم رو پیشنهاد داد. دوربین رو تا اونجا که خودم بلد بودم چک کردم و بعد به ۲ نفر دیگه هم نشون دادم تا از سلامت دوربین مطمن بشم. دوربین سالم هست و تقریبا ۲۵۰۰ شات ازش استفاده شده.
    اگر امکان داره من رو راهنمایی کنین که بین یک 5D Mark II نو و یک 1Ds Mark III دسته دوم کدوم رو انتخاب کنم؟
    ۲ تا نکته دیگه هم اینکه قیمت 1Ds بیشتر هستش و کاری که من میخوام انجام بدم برای پروژه های عکاسی از کارخانه هستش و در کنارش برای کار توی آتلیه.

پیشاپیش از لطف همه دوستان ممنونم
    سلام

حقيقتش جواب خيلي مشخصي به شما نمي شه داد ولي نكته اي كه به نظر من مياد اينه كه وقتي شما مثلا يك 400d يا 40D دست دوم مي خريد، اين دوربين به احتمال قوي دست يك عكاس حرفه اي نبوده و در حد نرمال از دوربين استفاده شده ولي كسي كه 1Ds MKiii مي خره به احتمال قريب به يقين يك حرفه ايه كه اصطلاحا تا رس دوربين رو نكشه ولش نمي كنه. اگر دوربين هاي خبرنگاران آژانس هاي خبري يا عكاسان ورزشي مجلات رو از نزديك ببينيد باورتون نمي شه. يكي چرم روي بدنه اش ور اومده، يكي حلقه ي فوكوس لنزش آويزونه و ...

البته من به شخصه آدم زيادي محتاط و وسواسي اي هستم و لوازمم رو اينقدر نو نگه مي دارم كه بعد از سالها هم فرقي با نو ندارند به همين دليل اصولا سراغ خريد ابزاردقيق دست دوم نمي رم ولي در مورد اين دوربين فكر كنم اونايي كه مشكلي با خريد دست دوم هم ندارند بايد با دقت بيشتري عمل كنند.
    SBadri، astalak و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadid نمایش پست ها
    ولی چند روز قبل یکی از دوستان یک 1Ds Mark III دسته دوم رو پیشنهاد داد. دوربین رو تا اونجا که خودم بلد بودم چک کردم و بعد به ۲ نفر دیگه هم نشون دادم تا از سلامت دوربین مطمن بشم. دوربین سالم هست و تقریبا ۲۵۰۰ شات ازش استفاده شده.
    به قول کاوه اصولا ً این دو دوربین در یک کلاس نیستند! 1Ds به مراتب خوشدست تر و حرفه ایتر , اما همانقدر هم سنگینتر و بزرگتر است.

اگر واقعا ً 2500 شات زده و قیمت مناسبی هم دارد (نسبت به نو) ارزش فکر کردن دارد.

فقط این مورد را که در بعضی از 1Ds Mark III ها دیده شده را هم چک کنید که بعدا ً آزارتان ندهد.

کد:
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&fcategoryid=215&modelid=15710&keycode=2112&id=57853
    ME تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 72 از 1201 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 172 572 1072 ... آخرینآخرین