صفحه 78 از 1201 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 578 1078 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

با سلام و اجازه اساتید
    شما با خرید یک slr کیفیت را به مقدار خیلی زیاد خواهید داشت ولی باید بدانید که :
    تجهیزات عکاسی که بایستی تهیه کنید همگی قیمتی چند برابر slr like ها خواهند داشت مثل
    1- کیف دوربین بزرگ که قیمت حداقل 2-3 برابر کیف یک slr like قیمت دارد تازه اگر در اینده لنز بزرگی بگیرید بایستی کیف خود را نیز عوض کنید
    2- سه پایه که برای دوربینهای حرفه ای بایستی سنگینتر و با استابیلیزیته بیشتری باشد که آنهم حداقل 5-4 برابر یک سه پایه معمولی قیمت دارد .
    3- رم با سرعت و حجم بیشتر که به دلایل مختلف برای یک دوربین slr بایستی تهیه گردد .
    4- انواع فیلترها آنهم برای هر کدام از لنزهایتان بطور مجزا .
    5- و بسیاری موارد دیگر و از همه مهم تر لنز
    که با توجه به علاقه شما در آینده به عکاسی های مختلف لنزهای گرانفیمت و فلاش و ... حسابی شما را درگیر خود خواهد کرد
    من یک پیشنهاد ویژه برای شما دارم که شما را از موارد فوق نیز تا حد زیادی راحت میکند و آنهم دوربین s100fs فوجی است که هم سنسوری با اندازه خوب دارد و هم لنز مناسبی با رنج خوب روی آن نسب است
    من با این دوربین عکاسی کرده ام و کاملا از همه slr loke ها یک سر و گردن بهتر است و تنها دوربین G11 و G10 با ان رقابت میکنند که آنها هم رنج خوب لنز این دوربین را ندارند
    در کل این دوربین یک نیمه SLR است و بسیار خوش دست است و عکاسی با آن خیلی لذت بخشتر از بقیه slr likeهاست .
    باز هم خودتان با توجه به علاقه تان بایستی تصمیم بگیرید
    Chik و ARA-RF تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام و اجازه اساتید
    شما با خرید یک slr کیفیت را به مقدار خیلی زیاد خواهید داشت ولی باید بدانید که :
    تجهیزات عکاسی که بایستی تهیه کنید همگی قیمتی چند برابر slr like ها خواهند داشت مثل
    1- کیف دوربین بزرگ که قیمت حداقل 2-3 برابر کیف یک slr like قیمت دارد تازه اگر در اینده لنز بزرگی بگیرید بایستی کیف خود را نیز عوض کنید
    2- سه پایه که برای دوربینهای حرفه ای بایستی سنگینتر و با استابیلیزیته بیشتری باشد که آنهم حداقل 5-4 برابر یک سه پایه معمولی قیمت دارد .
    3- رم با سرعت و حجم بیشتر که به دلایل مختلف برای یک دوربین slr بایستی تهیه گردد .
    4- انواع فیلترها آنهم برای هر کدام از لنزهایتان بطور مجزا .
    5- و بسیاری موارد دیگر و از همه مهم تر لنز
    که با توجه به علاقه شما در آینده به عکاسی های مختلف لنزهای گرانفیمت و فلاش و ... حسابی شما را درگیر خود خواهد کرد
    من یک پیشنهاد ویژه برای شما دارم که شما را از موارد فوق نیز تا حد زیادی راحت میکند و آنهم دوربین s100fs فوجی است که هم سنسوری با اندازه خوب دارد و هم لنز مناسبی با رنج خوب روی آن نسب است
    من با این دوربین عکاسی کرده ام و کاملا از همه slr loke ها یک سر و گردن بهتر است و تنها دوربین G11 و G10 با ان رقابت میکنند که آنها هم رنج خوب لنز این دوربین را ندارند
    در کل این دوربین یک نیمه SLR است و بسیار خوش دست است و عکاسی با آن خیلی لذت بخشتر از بقیه slr likeهاست .
    باز هم خودتان با توجه به علاقه تان بایستی تصمیم بگیرید
    سلام
    خیلی ممنون از راهنمائیهاتون، ولی خوب فکر می کنم موارد بالا حداقل برای شروع کار و اینکه تا حداقل یکسال آینده من قصد خرید لنز جدیدی ندارم ( و شاید قدرت خریدش رو هم نداشته باشم!)خیلی لازم نباشه ( اگر اشتباه می کنم بگید لطفا) پس موارد 1، 4 و 5 خیلی مهم نیست! مورد 2 رو هم خیلی متوجه نشدم چون دوربین های Slr اگر لنز خاصی روشون بسته نشه اونقدر سنگین نیستند که نیازی به سه پایه گران قیمت داشته باشند پس اون هم موردی نیست! رم رو هم من فکر می کنم برای دوربین های که فیلم برداری می کنند سرعت، بیشتر حیاتی باشه ولی خوب فکر می کنم در Like ها هم نیاز به رم با سرعت خوب وجود داشته باشدو مختص SLR نباشد!

و حالا می رسیم به اصلی ترین مطلب:
    من با بررسی این لینک به این نتیجه رسیدم که تا این قیمت 1000D بهترین انتخاب برای من هست. ولی از اونجایی که دلم نمیاد دوربینی با این قیمت بخرم که قابلیت فیلم برداری نداشته باشه از دوستان این تقاضا رو دارم که آیا دوربینی دیگه تا سقف 650 هست که فیلم برداری هم داشته باشه؟

فکر کنم یکم دیگه پیش بره باید کل پسندازم رو خرج خرید دوربین بکنم!!

یک سوال دیگه؟
    1000D به صورت بدنه خالی وجود داره تو ایران؟ اگر هست با چه قیمتی؟
    ویرایش توسط ARA-RF : Saturday 13 March 2010 در ساعت 19:51
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

خوب تشخیص اینکه کیفیت عکس های Slr-like مطلوب هست یا نه در نهایت به خود شما بر می گرده، چون یه امر تقریبا نسبیه و هر کسی برداشت خودشو از کیفیت داره. و اینم که کیفیت عکس های Slr-like در حد SLR نیست شکی درش نیست. اما اوضاع آنچنان هم فاجعه نیست.

اما در مورد Slr-like باید بگم مزیتش اینه که مثل یه اسلحه پر و مسلح همیشه آماده میمونه که طیف مختلفی از امکانات رو در حجم کوچک و جمع و جوری جای داده که به سرعت آماده خدمت هست و آدم احساس می کنه همیشه مسلحه.

البته در محیط های بسته فکر کنم خیلی وقتا به فلش نیاز هست، و با فلاش کیفیت عکس ها آنچنان هم بد نیست، اگه دوربین مثل Slr like های کنون امکان نصب فلش داشته باشه و شما هم امکان هزینه کردن یک فلش برای SLr like داشته باشید ، زندگی با Slr like ها شیرین تر میشه.

نکته دیگه اینکه فکر کنم شما با G11 شاید انتخابی بین slr ها و Slr-like ها رو داشته باشید. دامنه فاصله کانونی کمتر از SLR-like ها و بیشتر از لنز کیت های 18-55 روی SLR ها البته امکان تله کانورتر G11 هم موجود هست که نمی دونم قیمتش چقدره ، کیفیت عکس هم بین این دو قرار می گیره ، فیلمبرداری هم داره اما نه HD ، امکان نصب فلاش خارجی هم که داره. البته قیمتش هم نزدیک همان SLR هاست.

و حالا می رسیم به اصلی ترین مطلب:
    من با بررسی این لینک به این نتیجه رسیدم که تا این قیمت 1000D بهترین انتخاب برای من هست. ولی از اونجایی که دلم نمیاد دوربینی با این قیمت بخرم که قابلیت فیلم برداری نداشته باشه از دوستان این تقاضا رو دارم که آیا دوربینی دیگه تا سقف 650 هست که فیلم برداری هم داشته باشه؟
    اما اگه قصد خرید SLR دارید، و فیلمبرداری هم میخواید ، هزینه زیادی هم نمی تونید بکنید ، فقط یک گزینه هست که دوربین بسیار خوبی هم هست : پنتاکس kx که با لنز کیت 18-55 با قیمت 650 تومان توسط سیگل عرضه میشه. البته باید گفت فیلمبرداری های Slr های در این رده یه سری محدودیت هایی هم داره که بهتره در موردش مطالعه کنید. مگه اینکه بخواید 550D بخرید که فیلمبرداری بسیار خوبی هم داره. فکر کنم اگه اشتباه نکنم برای اولین بار شما 350 تومان برای دوربین عکاسی در نظر گرفته بودید ، تا الان که به 650 رسیده اگه به فکر 550D باشید باید به فکر هزینه کردن 1 میلیون باشید.

برای نتیجه گیری در مورد کیفیت عکس ها یه سری به سایت های Cameralabs.com و Imaging-resource.com بزنید خوبه.

1000D به صورت بدنه خالی وجود داره تو ایران؟ اگر هست با چه قیمتی؟
    خالی که نه ولی خود فروشنده ها لنزشو بر میدارند و مابه التفاوتشو با شما حساب می کنند ، دقیقا نمی دونم 18-55 رو چقدر بر میدارند.
    ویرایش توسط delagah : Saturday 13 March 2010 در ساعت 20:06 دلیل: افزودن نقل قول ها و اضافه شدن چند جمله که با رنگ قرمز مشخص شده
    ali_ab و ARA-RF تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    اما اگه قصد خرید SLR دارید، و فیلمبرداری هم میخواید ، هزینه زیادی هم نمی تونید بکنید ، فقط یک گزینه هست که دوربین بسیار خوبی هم هست : پنتاکس kx که با لنز کیت 18-55 با قیمت 650 تومان توسط سیگل عرضه میشه. البته باید گفت فیلمبرداری های Slr های در این رده یه سری محدودیت هایی هم داره که بهتره در موردش مطالعه کنید. مگه اینکه بخواید 550D بخرید که فیلمبرداری بسیار خوبی هم داره. فکر کنم اگه اشتباه نکنم برای اولین بار شما 350 تومان برای دوربین عکاسی در نظر گرفته بودید ، تا الان که به 650 رسیده اگه به فکر 550D باشید باید به فکر هزینه کردن 1 میلیون باشید.

.
    نه مطمئنم که بیشتر نمی تونم هزینه کنم تا همین جا هم کلی دارم با خودم کلنجار میرم که ارزشش رو داره یا نه!

میشه اون محدودیت ها رو بگید چون من جایی چیزی ندیم به جز مثلا تعداد فریم 24!

تشکر کرده
    496

تصاویر در کراپ 100%"

FZ28: در ایزوی 100!

1000D در ایزوی 200!

پست قبلی رو نمی تونستم ادیت کنم! ( مثل اینکه عکس ها دیده نمی شده!)
    Chik تشکر می‌کند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    فکر کنم شما نمونه عکسها و کیفیت دوربینهای S100fs و G11 رو بررسی نکردید و مستقیما روی این 1000D که بطور حتم ضعیفترین و ناقصترین SLR موجود در بازاره زوم کردین
    این دوربین موتور فوکوس داخلی نداره و شما مجبورید لنزی که خودش موتور فوکوس داخلی داشته باشه بگیرید ضمنا این دوربین خطای فوکوس داره البته D3000 نیکون هم همین مسائل رو داره ولی کیفیت بهتری داره .
    در هر صورت اگر میخواهید SLR بگیرید به نظر من در برند کنون دوربینی مثل D450 خیلی بهتر از 1000D است
    شما با این هزینه اندک میخواهید دوربین حرفه ای آنهم با قابلیت فیلم برداری بگیرید ؟
    باز هم به شما پیشنهاد میکنم روی دو دوربینی که عرض کردم مخصوصا S100FS بررسی بیشتری کنید .ضرر نمیکنید .
    موفق و پیروز باشید
    شناسی
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

این دوربین موتور فوکوس داخلی نداره و شما مجبورید لنزی که خودش موتور فوکوس داخلی داشته باشه بگیرید ضمنا این دوربین خطای فوکوس داره البته D3000 نیکون هم همین مسائل رو داره ولی کیفیت بهتری داره .
    سلام دوست عزیز.

هیچ کدام از DSLR های Canon موتور فوکوس در داخل بدنه ندارند.

موتور فوکوس لنز های Canon در بدنه لنز قرار دارد. و یکی از چهار تکنولوژی زیر است.

Arc Form Drive
    Micro Motor
    Ring Ultrasonic Motor
    Micro Ultrasonic Motor
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فکر کنم شما نمونه عکسها و کیفیت دوربینهای S100fs و G11 رو بررسی نکردید و مستقیما روی این 1000D که بطور حتم ضعیفترین و ناقصترین SLR موجود در بازاره زوم کردین
    G11 و S100fs در کلاسهای مختلفی هستند با مشخصات متفاوت.

کدامیک از مدلهای کنون موتور فوکوس دارند؟؟

خطای فوکوس دوربین را هم لطف کنید رفرنسش را معرفی کنید.
    Vahid و ARA-RF تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

با سلام
    این دوربین موتور فوکوس داخلی نداره
    و شما مجبورید لنزی که خودش موتور فوکوس داخلی داشته باشه بگیرید ....
    سلام
    کدام مدل canon موتور فوکوس داخلی داره که نداشتنش برای 1000D عیب باشه؟

بنده دیدم عکاسانی را که با همین 1000D دارند کار می‌کنند و درآمد کسب می‌کنند.

همزمان شد با جناب غفاری، پوزش
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    496

سلام
    خوشحالم که چند نفری اومدن نظر دادن تو این مبحث تا من بیشتر متوجه بشم! پس دوستان به طور نسبی این 1000D رو تائید می کنند دیگه؟ درمورد اون بدنه تنها هم حدود قیمتش رو میدونید یا خیر؟

صفحه 78 از 1201 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 578 1078 ... آخرینآخرین