صفحه 183 از 1201 نخستنخست ... 83 133 173 179 180 181 182 183 184 185 186 187 193 233 283 683 1183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نه 550 دی برای آماتورها , حرفه ایست اما برای حرفه ایها، دوربینی مبتدی محسوب میشه. اما برای شروع من 600D را پیشنهاد میکنم . در عکاسی از زوایای سخت , نمایشگر متحرک آن خیلی کمک میکنه. احتمالا تا حدود 2 ماه دیگه با قیمت حدود یک تومن میات تو بازار .
    lilipet تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد lilipet آواتار ها
    تشکر کرده
    13

یعنی قیمت دوربینهای نیمه حرفه ای خیلی بیشتره؟
    550 و تو لیست حرفه ایها دیده بودم که البته قیمت پایینش(به نسبت حرفه ای ها)کمی به شک انداخت منو
    خب فکر میکنید 550 برای شرکت در کلاسهای مبتدی مناسب باشه؟

تشکر کرده
    4538

نمی دانم 500 برای دوربین ولنز هست که در این صورت انتخاب زیادی ندارید
    اصلا انتخابی ندارند .

از همون اول میتونم با حرفه ای کار کنم؟
    اگر منظورتون 550d است که یک entry level است, بله میتونید کار کنید اما در ابتدا توانایی استفاده از مثلا 10/1 قابلیتهاش را دارید ولی کم کم بقیه را می آموزید. برای شروع و شاید ادامه تا مدتی با اون قیمت مناسبه.

همون قدری که یک کامپکت مد عکاسی آسان دارد، خوب slr هم مد اتومات داره چه فرقی میکنه.حالا شما فرض کن کلی بالقوه هم بیشتر از کامپکت داشته باشه، مشکلی نیست . بی استفاده میمونه تا وقتش برسه.

یعنی قیمت دوربینهای نیمه حرفه ای خیلی بیشتره؟
    نیمه حرفه ای میشه mid level و semi-pro تو محدوده 1,300 تا 3,500 با کیتهای لنز مختلف.

واسه کتاب هم اصلا جای نگرانی نیست. احتمال زیاد هرجا دوربین گرفتید کتاب آموزشی دوربین رو هم دارد.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 14 February 2011 در ساعت 01:35
    FD master

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط lilipet نمایش پست ها
    سلام به همه
    من میخوام برم کلاس عکاسی و به امید خدا بتونم عکاس حیات وحش شم(تقریبا همه تورهای طبیعت گردی رو شرکت میکنم و حامی حیوانات و محیط زیستم)
    شما چه دوربین و کتابی رو برای شروع معرفی میکنید که به هدف من نزدیک تر باشه؟
    البته ترجیح میدم هزینه ش پایین باشه تا بعدا راحت تر بتونم دوربین حرفه ایه خوبی بخرم
    ممنون میشم کمکم کنید
    با سلام.
    با آرزوی موفقیت برای شما...
    با توجه به پست هاتون من یک اس ال آر لایک سوپر زوم رو پیشنهاد میکنم.وقتی قصد حیات وحش دارید(که یعنی تله بلند) با هزینه پایین و دیگه اینکه تازه قصد شروع دارید بهترین انتخاب یک سوپر زوم هست به نظر من...
    lilipet تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    با سلام.
    با آرزوی موفقیت برای شما...
    با توجه به پست هاتون من یک اس ال آر لایک سوپر زوم رو پیشنهاد میکنم.وقتی قصد حیات وحش دارید(که یعنی تله بلند) با هزینه پایین و دیگه اینکه تازه قصد شروع دارید بهترین انتخاب یک سوپر زوم هست به نظر من...
    عقیل جان حالا که فرصت شروع با 550دی رو دارند , حیف نیست لحظات زیبای وحش را یکی یکی با کیفیت پایین لایکها ،از دست بدهند؟
    FD master

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

دوستان D3100 رو پیشنهاد ندادن اما من این دوربین رو هم با توجه entry level بودنش برای شما توصیه میکنم
    منوی quide دوربین هم برای شما که با عکاسی آشنایی ندارین بسیار کارامد و جالب خواهد بود و شما رو با مفاهیم Iso ، سرعت شاتر، دیافراگم ، تراز سفیدی ، تقدم شاتر و دیافراگم و ... به خوبی آشنا میکنه
    lilipet و tatu_mail تشکر می‌کنند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

خوب من قیمت های روز را ندارم اما منظورم D3000 وِِ 1000D بود
    دست دوم هم جای خود

تشکر کرده
    4538

دوستان D3100 رو پیشنهاد ندادن اما من این دوربین رو هم با توجه entry level بودنش برای شما توصیه میکنم
    رزولوشن و کراپ بیشتر 550D , یک زوم فرضی 1.2x را نسبت به D3100 ایجاد میکند -بدون تغییر دیاف و افت کیفیت - که در عکاسی حیات وحش فاکتور مهمیست.
    lilipet تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    عقیل جان حالا که فرصت شروع با 550دی رو دارند , حیف نیست لحظات زیبای وحش را یکی یکی با کیفیت پایین لایکها ،از دست بدهند؟
    شاهین جان حرف شما درباره کیفیت بهتر 550 دی قطعا درسته.اما با توجه به اینکه ایشون تازه کارن و اینکه مایل به هزینه زیاد هم نیستن حداکثر تله ایکه این دوربینها در اختیارشون میگذارن(این روزها اکثرا بالای 700 ) فرصتهای بیشتری رو برای شکار حیوانات فراهم میکنه.تنظیمات دستی و تله بلند هم برای کسب تجربه بسیار مناسبه.مدتی رو با این دوربین به کسب تجربه بپردازن در همین حین هم پس انداز داشته باشن برای تجهیزات حرفه ای...
    وگرنه میشد گفت مثلا 7دی با 500 مم کنون!(تا این لنز 500 رو نخرم آروم و قرار ندارم)
    fazel graphic و lilipet تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    رزولوشن و کراپ بیشتر 550D , یک زوم فرضی 1.2x را نسبت به D3100 ایجاد میکند -بدون تغییر دیاف و افت کیفیت - که در عکاسی حیات وحش فاکتور مهمیست.
    دوست(ان) عزیز،

تقاضا می کنم در به کار بردن اصطلاحات و مفاهیم دقت بیشتری به کار گیرید:

* زوم فرضی: تعجب می کنم بر خلاف آنکه این forum مملو از مطالب جامع و مفید در مورد عکاسی و تکنیک های آن است، بسیار از کاربران هنوز در ابتدائی ترین مفاهیم دچار اشتباه می شنود. Crop Factor به معنای بزرگنمای یا zoom یا ... نیست. به این معنا است که به علت قطع کوچک sensor شما قسمتی از تصویر لنز را از دست می دهید و برای درک راحت تر، ضرائب FOV را مطرح می کنند. پرسپکتیو و سایر مشخصات لنز مورد استفاده هیچ تغییری نمی کند؛ حتی بزرگنمایی (با مفهوم magnification) نیز ثابت مانده و تنها زاویه دید کمتر می شود. تصور اینکه با crop factor بیشتر sensor دارای بزرگنمایی بیشتری است کاملا اشتباه می باشد.
    * زوم فرضی 1.2x: در دوربین های Canon ضریب برش sensor های APS-C برابر 1.6x و در Nikon معادل 1.5x می باشد. که از تقسیم 1.6/1.5 نسبت 1.06 (که درستی همین محاسبه هم جای بحث دارد) به دست ی آید. شما عدد 1.2X را چگونه به دست آورده اید؟؟ نکند MegaPixel سنسور ها را هم ضرب کرده اید؟؟

* یک لنز 500mm روی Nikon D3100 زاویه دید معادل 750mm و روی Canon 550D زاویه 800mm را شبیه سازی می کند. اختلاف 50mm در این بازه کانونی کاملا قابل چشم پوشی و بی اهمیت است.

به عنوان یک گله کلی: کافی است تا یک سئوال در مورد خرید Canon 1Ds Mark III و یا 1100D مطرح شود تا انبوهی از نظرات (کمابیش درست یا اشتباه) ارسال شوند، اما وقتی بحث کمی فنی یا هنری شود، اسقبال به طرز دلسرد کننده ای کاهش پیدا می کند. حیف این forum و این همه اطلاعات رایگان (و در عین حال ارزشمند) نیست تا اینگونه مورد بی مهری قرار گیرند؟ و یا اکثریت بحث ها حول انتخاب این دوربین یا آن دوربین باشد؟ فکر می کنم آنقدر topic در مورد انتخاب دوربین ها داشته باشیم که جای سئوال برای هیچ تازه واردی باقی نماند. اما افسوس که...

غرغر های پیرمردی من را به بزرگواری خود ببخشید. کوچک تر از آن هستم که بر کسی خرده بگیرم و یا عیب جویی کنم. اگر این پست خارج از بحث این تاپیک است، مدیران زحمت انتقال آن را بکشند. به هرحال باید یک جا مطرح می کردم.