صفحه 184 از 1201 نخستنخست ... 84 134 174 180 181 182 183 184 185 186 187 188 194 234 284 684 1184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

دوست عزیز با توجه به اینکه در راه یادگیری عکاسی هستین هر دوربینی که دارای تنظیمات دستی باشه میتونه برای شما مفید باشه. اما با توجه به گرایشتون به حیات وحش دوربینهای رده سوپرزوم خیلی به صرفه و کار راه اندازن که در هر برندی میتونین تا 500 هزار تومن یکی از خوبهاشو تهیه کنید.
    lilipet تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    زوم فرضی 1.2x: در دوربین های Canon ضریب برش sensor های APS-C برابر 1.6x و در Nikon معادل 1.5x می باشد. که از تقسیم 1.6/1.5 نسبت 1.06 (که درستی همین محاسبه هم جای بحث دارد) به دست ی آید. شما عدد 1.2X را چگونه به دست آورده اید؟؟ نکند MegaPixel سنسور ها را هم ضرب کرده اید؟؟
    سلام و درود بر جناب آقاجانی از جمع خوبان

منشاء زوم فرضی 1.2x چه بود ؟

در این مقیاس اصلا کاری به کادر و رزولوشن و ابعاد عکس ندارم. تنها ملاکم، اندازه یک پرنده کوچک ( سوژه یا هدف اصلی ) وسط عکس است که مثلا بالنز سیگما 250-18 در 250 میلی متری گرفته شده.( بر روی 2 دوربین مذکور ) کارم مانند این است که همه فاکتورهای غیر یکسان از جمله کراپ و مگاپیکسل را حذف و تاثیر همگی را روی یک سیستم واحد، نگاشت کرده باشم.

رزولوشن 550D : 5184x3456 و رزولوشن D3100: 4608x3072 هر دو هم در نسبت ابعاد 3 به 2 هستند.

1.6x5184 نسبت تصویر کنون است و 1.5x4608 هم سهم نیکون. حاصل را تقسیم کنیم جواب 1.2 است. در عمل هم بدون شک همین است.

در پرینت با شرایط یکسان، اندازه آن پرنده در نمونه 550D کنون، 1.2 برابر نیکون D3100 است.منظورم از زوم فرضی همین بود . فراموش نکنیم 1.2 برابر، مقدار کمی نیست و فاصله کانونی 250 م.م را به 300 م.م تبدیل میکند. ضمن اینکه یک اکستندر 1.4 مرغوب 500 دلار قیمت دارد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این قسمت به بعد با عرض معذرت و بالاجبار ، آف است:

اگر اطلاع داشتید بنده با چه وسواس و تعهدی روی تک تک کلمات تامل میکنم شاید اینگونه پیش داوری نمیکردید . آیا به نظر نمیرسید بعد از 3 سال آنقدر بافضای سایت آشنا با شم که پستی بی مسئولیت ارسال نکنم؟ از جنابعالی هم انتظار برخوردی بزرگمنشانه تر داشتم. خدای نکرده از روی اعداد زیر آواتار که در مورد دانش اشخاص قضاوت نمیکنید؟ زیاد بودن آن همواره مترادف یک مفهوم است: زحمات زیاد برای سایت اما کم بودن این اعداد الزاما به مفهوم علم ناقص نیست .

بسیار از کاربران هنوز در ابتدائی ترین مفاهیم دچار اشتباه می شنود. Crop Factor به معنای بزرگنمای یا zoom یا ... نیست
    اگر منظورتان من هستم باید خدمتتون عرض کنم بنده هیچ چیز را با دیگری اشتباه نگرفتم و لفظ نامرسوم فرضی را برای همین سر راه زوم گذاشتم تا کسی دچار ذهنیت نشود. ظاهرا شما اصل را بر بی اعتمادی بنا نهاده اید مگرنه ابتدا جویای دلیل میشدید...

نکند MegaPixel سنسور ها را هم ضرب کرده اید؟؟
    نه جناب داریوش، بنده اونقدرها هم که شما فکر میکنی حرفه ای نیستم ! بنده چند سال قبل نکاتی رو واسه خودم استنباط کرده ام که ممکن است رایج نباشد ولی قطعا درست است. میتوان گفت یک دوربین 8 مگاپیکسلی با لنز 50 م.م ،تصویری دو برابر بزرگتر از یک سوژه ثابت, به نسبت یک دوربین دو مگا پیکسلی با همان با لنز 50 م.م میدهد !!! مطمئنا اینگونه حساب نمیکنم 4=2/8 چون اونطوری جواب 4 میبود. به این 2 برابر میگم زوم فرضی. شما باشی چه اسم کوتاهی روش میذاری؟

اما وقتی بحث کمی فنی یا هنری شود، اسقبال به طرز دلسرد کننده ای کاهش پیدا می کند
    بنده ی نوعی در یک سری زمینه ها مطالبی رو آموخته ام و توانایی راهنمایی دوستان دیگر را دارم ولی در بقیه موارد صلاحیت اظهار نظر ندارم و تنها شاگردی میکنم و گوش میدهم به اساتید. از نظر جنابعالی جای دلخوری دارد؟
    10-15 سوال و اشکال علمی-هنری تو سر رسیدم دارم که میذارم... امیدوارم خود شما همه رو جواب بدی .

کافی است تا یک سئوال در مورد خرید Canon 1Ds Mark III و یا 1100D مطرح شود
    آیا عدم کفاف علم بنده در یک موضوع فنی خاص، که مد نظر شماست باید باعث شود که مثلا در بحث " سوال در مورد خرید Canon 1Ds Mark III و یا 1100D " شرکت نکنم؟ و این سوالات بیجواب بماند؟ نه. روند عادلانه و طبیعیست. اساتید بحثهای بزرگ میکنند و شاگردان می اموزند و شاگردان هم جدیدترها را جواب میدهند و چرخه ادامه دارد. کدامیک از اساتید فعلی در روز اول ورود به اندازه حال معلومات داشتند؟ به عقیده من هر شخصی حتی از فعالان سایت اگر بعد از یک ماه در سایت به سطح معلوماتش افزوده نشده باشد، سطح علمی سایت زیر سوال خواهد رفت. - که الحمدا... اینگونه نیست و دانش روز به تلاش همه دوستان به بهترین نحو اطلاع رسانی میشود -

بنده به دلیل شناخت شما و سطح پستهاتون متعجب شدم با این همه کمال، چگونه از جدل بی سرو صدای عده ای مبتدی -خودم رو عرض میکنم- رنجیده خاطر شدید. اینها را گفتم اما نظر من در مورد شما تغییری نکرده. همچنان برای بنده استاد و پیش کسوت علمی ( نه سنی ) هستید. با تشکر
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Monday 14 February 2011 در ساعت 07:37
    RezaHichkas تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

دوربین D3100 هم می تونه گزینه مناسبی برای شروع باشه ! با کیت لنزش حدود 780 تومن میشه . همین اول کار یه کم بیشتر تحقیق کنید و برندتون رو انتخاب کنید که بعدا دچار مشکل نشید .
    lilipet تشکر می‌کند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

شما چه دوربین و کتابی رو برای شروع معرفی میکنید که به هدف من نزدیک تر باشه؟
    توصیه میکنم از کلاسهای اموزش عکاسی سایت استفاده کنید خیلی خیلی مفیده.
    lilipet تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر جديد Alireza_Eshghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3

با سلام به همه دوستان
    شرمنده ام که مزاحم شدم. با توجه به فعالیت شما در دنیای عکاسی و با توجه به تجربیات شما راهنمایی و کمک برای خرید دوربین و لنز مناسب خواستارم. دوربین 450D با لنز 18-55 دارم البته EF 70-200 L F4 IS داشتم که به علت بی تجربگی فروختم. لنز فعلی 55-18 شارپنس قابل قبولی برای من ندارد بطوری که عکسهایی که با دوربین Powershot S3 IS یا با لنز 200-70 گرفتم و چاپ میکنم دارای وضوح بیشتر و قابل قبولی است.
    حالا شرایط من
    1- 200-70 را با 320 هزار تومان ضرر فروختم که شاید دوباره بخرم، و شاید 70-200 F2.8 L II.
    2- نوع عکاسی من بیشتر از طبیعت ، خانوادگی و بعد پرتره است. درآمد مالی مستقیم از عکاسی ندارم چون مدرس گرافیک کامپیوتری در آموزش و پرورش و دانشگاها هستم و کار چاپ هم انجام میدم. عکاسی مثل نام فامیلی من از سر عشق است
    3- لرزش دست دارم ولی خیلی زیاد از سه پایه استفاده میکنم.
    4- شارپ بودن و کنترل بر روی عمق میدان برایم مهمترین است.
    5- در آینده نزدیک شاید 7D بخرم یا سراغ فول فریم برم.
    6- بیشتر عکسهای من از 12000 عکسی که گرفتم بین 30 تا زیر 28 میلیمتر و 200 تا بالای 70 میلیمتر
    7- مشکل مالی ندارم چون برای خرید هر قطعه برنامه ریزی میکنم دراز (مدت)
    حالا سئوالات
    1- چون میخوام بدنه رو عوض کنم 5D MII به جای 7D توجیه کیفی و اقتصادی داره؟
    2- از ترکیب زیر کدام پیشنهاد شماست؟(اجباری برای خرید 200-70 نیست مگر برای پرتره)
    5D M II + EF 24-70 + 70-200 F 2.8 II + 580 EXII
    5D M II + EF 24-70 + 70-200 F4 L IS + 580 EXII
    5D M II + EF 24-70 + EF 85 F1.8 + 580 EXII
    7D + EF 24-70 + 70-200 F 2.8 II
    7D + EF 24-70 + 70-200 F4 L IS
    7D + EF 24-70 + EF 85 F1.8
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F 2.8 II
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F4 L IS
    7D + EF-S 15-85 + EF 85 F1.8
    و یا پیشنهاد های شما

با سپاس فراوان از همه شما

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

به نظر من هم اصلا سمت اس ال آر لایک ها نروید چون با اینکه زوم هیجان انگیزی دارند کیفیت عکسها اصلا چنگی به دل نمی زند و به زودی شما را مایوس خواهند کرد.
    شاهین اکبری، aidin594 و fazel graphic تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض راهنمايي براي خريد دوربين براي شروع کار

سلام

نميدونم کار درستي کردم که تاپيک جديد زدم يا نه ولي الان چند روزه که فروم رو دارم زيرورو ميکنم ولي در نهايت به نتيجه مشخص و قطعي نرسيدم و الان خيلي گيج شدم ، اگه اشتباهه شرمنده ميتونين حذفش کنين

راستش من ميخوام شروع کنم به يادگيري عکاسي به صورت حرفه اي ( با جديت تمام نه براي سرگرمي ) و تو انتخاب دوربين مرددم ، اولويتم هم اول عکاسي پرتره هست بعدش عکاسي مناظر ، حدودا يک ميليون و سيصد چهارصد هم ميخوام هزينه کنم ، ضمن اينکه با توجه به اينکه الان تازه کارم نميخوام از لحاظ کارايي اونقدر سطح پايين باشه که مجبور شم يه مدت کوتاه که بگذره با يه مدل بالاتر عوضش کنم ، ممنون ميشم کمکم کنين ، اگه اطلاعات ديگه اي هم خواستين در خدمتم

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام
    می دونم که دل تو دلتون نیست که هر چه زودتر تجربه استفاده از دوربین های DSLR رو داشته باشید ولی برای خرید زیاد عجله نکنید.
    برای یک عکاسی خوب تنها دوربین کافی نیست . این ترکیب دوربین(بادی) ،لنز و نورپردازی خوبه که باعث میشه عکاس مهارتش رو به طور کامل نشون بده .خصوصا در مورد پرتره استفاده از تجهیزات نور پردازی نکته خیلی مهمی است .
    ببینید اگر می خواهید لنز+دوربین+فلاش+... را همین الان با همین بودجه تهیه کنید کمی کارتان سخت می شود
    ولی اگر امکان هزینه کردن بیشتری را در آینده دارید خرید یک دوربین خوب در این رنج قیمت با لنزی مناسب که نیاز اولیه شما را بر طرف کند بهترین کار است چون یک دوربین خوب یک پایه مناسب برای افزایش تجهیزات در آینده است و من به شخصه تجربه خودم یعنی D90 nikon+18-105 kit رو به شما پیشنهاد می کنم.
    farzanehIjI تشکر می‌کند.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط farzanehIjI نمایش پست ها
    سلام

نميدونم کار درستي کردم که تاپيک جديد زدم يا نه ولي الان چند روزه که فروم رو دارم زيرورو ميکنم ولي در نهايت به نتيجه مشخص و قطعي نرسيدم و الان خيلي گيج شدم ، اگه اشتباهه شرمنده ميتونين حذفش کنين

راستش من ميخوام شروع کنم به يادگيري عکاسي به صورت حرفه اي ( با جديت تمام نه براي سرگرمي ) و تو انتخاب دوربين مرددم ، اولويتم هم اول عکاسي پرتره هست بعدش عکاسي مناظر ، حدودا يک ميليون و سيصد چهارصد هم ميخوام هزينه کنم ، ضمن اينکه با توجه به اينکه الان تازه کارم نميخوام از لحاظ کارايي اونقدر سطح پايين باشه که مجبور شم يه مدت کوتاه که بگذره با يه مدل بالاتر عوضش کنم ، ممنون ميشم کمکم کنين ، اگه اطلاعات ديگه اي هم خواستين در خدمتم
    EOS 550D + 18-55 -1حدودا 850 تومان که مبلغی برای خرید فلاش یا یک لنز پرایم باقی میمونه
    EOS 50D + 18-200 -2 حدودا 1550000 تومان
    EOS 60D -3 تقریبا 1100000 بدنه و یک لنز پرایم. درسته که این ترکیب رنج فوکالی زیادی رو پوشش نمیده اما عکسهای متفاوت و زیبائی با آن میشود گرفت.

كاربر جديد tatu_mail آواتار ها
    تشکر کرده
    21

Question اساتید لطفا من را برای خرید دوربین SLR در حدود 700 تا 800 تومان راهنمایی بفرمائید.

سلام
    ممنون از شما دوستان عزیز
    که برای بنده وقت گذاشتید

دوستان من مد نظر دوربین هست که کیفیت عکاسیش عالی باشه تو این رنج
    اولین تجربه SLR هم هست
    میخوام علاوه بر قابلیت اصلی که عکاسی هست فیلم برداری هم داشته باشه که در بعضی از مواقع به درد بخور هست
    من از عکاسی واقعا لذت میبرم
    و حتما بعد ها لنز هم خریداری خواهم کرد

من داشتم خودم تو این رنج رو میدیدم
    که D3100 و D550 کنون نظرمو جلب کرد

واقعا تصمیم برام سخت شد

من دوربینهای کامپکتی که داشتم همه کنون بوده و شناختی از Nikon ندارم
    ممنون میشم
    برام توضیح بدید معایب و محاسن این دو برند و پیشنهاد خودتونو بفرمایید

در ضمن یک سایت معتبر بود که اسمش یادم نمیاد مشد دوربینهای دلخواه انتخاب کرد بعد یه عکس میذاشت که میشد یه قسمت عکس رو انتخاب کرد که نمونه عکس گرفته شده با دوربین هارو نشون میداد
    اگه کسی میدونه لطفا بگه سایته چیه که منو یه مقایسه کیفیت عکس هم انجام بدم

ممنون