صفحه 181 از 1201 نخستنخست ... 81 131 171 177 178 179 180 181 182 183 184 185 191 231 281 681 1181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

وقتی قراره توی استدیو عکاسی کنید 550دی هم کافیه.همین بدنه 60 دی رو به همراه لنز بسیار خوبی مثل 85-15 بخرید که حدود همون 2 تومنی که فرمودید میشه و از عکاسی لذت ببرید.شک به دل راه ندید که انتخاب خوبی هست.
    دیگه اینکه 50دی قابلیت کنترل فلاش بیسیم رو نداره اما 60 دی داره که برای منظور شما امتیاز مهمی محسوب میشه...
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 3 February 2011 در ساعت 03:04
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام به تمامی اساتید هنرمند و مجرب عکاسی
    مدت زیادی نیست که با این انجمن آشنا شدم.در طول این مدت از تمامی فرصتها برای خواندن پستها و گفتگوهای شما دوستان استفاده کردم.از اون کشمکشهای کنون نیکونی بگیر تا راهنمایی های با وسواس شما که همگی شیرین بود وهست.انصافا دوستان و اساتید هنر عکاسی با صبر و متانت خاصی جواب گوی دوستداران عکاسی بوده و هستند.
    .پس بگذارید از طرف خودم وتمامی کسانی که اینچنین میپندارن بگویم دست مریزاد.
    بنده حقیر علاقه مند به هنر عکاسی و و آماتور درفن عکاسی و انشاا... اگه خدا بخواد و با کمک و راهنمایی شما دوستان قصد دارم دوربین حرفه ای تهیه کنم.
    تا به حال با پاورشات های کنون کار کردم که تجربه خوبی بود.
    گفتم مدتی پست های مختلف را بخوانم تا به طور غیر مستقیم از راهنمایی دوستان بهره بگیرم و انصافا گرفتم.گفتم بنویسم تا هم از برداشت خود بگویم و هم از راهنمایی های بیشتر و مستقیم شما بهره مند.
    اول اینکه در بین صحبت دوستان کتابی برای آشنایی پایه ای و اصولی عکاسی معرفی شده بود با عنوان basic photography که گفته شده بود که به فارسی هم ترجمه شده و در بازار موجوده.لطف کنید اگه کتاب خوب و مفید دیگه ای به ذهنتون میرسه معرفی کنید.
    دوم تقریبا تمامی پست های راهنمای خرید دوربین را مرور کردم از چه بخرم و کدامیک بهتر است تا با a مقدار پول چه بخرم؟ از مشخصات دوربین ها گرفته تا چه و چه.......
    به نظر میرسه که راهنمایی های اساتید به اشخاص تازه واردی چون من برای خرید دوربین حرفه ای،در 3دسته جای بگیره.
    بعضی از اساتید معتدند که در ابتدا بایستی دوربین و لنزی کم هزینه تهیه نمود و در هزینه کردن خسیس بود و در ادامه با کسب تجربه و پی بردن به خواسته های واقعی سخاوت به خرج داد.
    عده ای نظرشان به بدنه ای است خوب و لنز فوق خوب،معتقدند باید با سخاوت از ابتدا خرج کرد اما این سخاوت در خرید لنز بایستی دوچندان باشد.
    اساتیدی دیگر هم معتقد بودن که بایستی از ابتدا تمام توان را گذاشت با این تفاوت که نظرشان به خرید یک بدنه قوی و لنز متوسط بود.میگویند بایستی بدنه ای قوی انتخاب نمود تا در آینده نیازی به تعویض سریع آن نباشد حال آنکه با یک لنز متوسط کار را شروع کرد و با کسب تجربه و پی بردن به نیاز و با توان مالی تازه اقدام به تهیه لنز مربوطه و مرغوب نمود.
    قضاوت با شما و کدام دسته را به حق میدانید؟ نگرشی استوارتر سراغ دارید؟
    اما به نظر شخص حقیر نظر سوم دلنشین تر و معقول تر است تا نظر شما چه باشد؟
    نکته ای که باید بگویم این است که از آنجا ابتدای راهم و تعصبی به برندی خاص ندارم و امیدوارم در آینده نیز چنین تعصبی در ذهنم شکل نگیرد.
    از بین برندها به کنون رسیدم به دلایلی که از خود شما گرفتم و سلیقه. قطعا شما نیز میدانید پس تکرار نمیکنم
    البته به مدلی از نیکون نیز نظر دارم.
    اما سه مدل کنونی مورد نظر 550d &60d & 7d . میدونم که به لحاظ سطح و تفاوت قیمتی یکی نیستند ولی یا توان مالی بدنه امکان خرید هر سه بدنه وجود داره.(2 میلیون تومان)
    طبق نظر اساتید دسته 1& 2 550 و 60d و طبق نظر دسته سوم 7d .
    اما ابهاماتی در ذهنم هست لطفا رفع ابهام کنید.
    این که میگویید 7d دوربینی است مختص حیات وحش و ورزشی و....
    این بدان معنی است که در زمینه های دیگر شایسته نیست؟ لطفا با عدد ارزشیابی کند. فرضا از 10 نمره در عکاسی ....در قیاس با دو مدل دیگری چه نمره میدهید.لطفا دو مدل دیگر رانیز در قیاس با 7d نمره دهید.به نظرم زبان اعداد همیشه در ارزشیابی ها گویا تر است.
    ببخشید اگه این پست انشا گونه من طولانی شد و خسته شدید.بقیه ابهامات و سوالاتم بماند برای بعد.
    امید دارم که بگویید هر آنچه را که باید بگویید.
    با درود بی پایان.:)

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با سلام.
    تا بقیه دوستان نظرشون رو بگن من یه کمی مصدع اوقات میشم.
    در مجموع بنده جزو دسته اول محسوب میشم و معتقدم در ابتدای راه،کسب تجربه مهمتر از کیفیت لوازمه ( البته تا جایی که کیفیت پایین، لطمه به همون تجربه نزنه). با این حال، نوع عکاسی، سابقه و تجربه قبلی در عکاسی و پولی که میخواید هزینه این کار کنید میتونه تعیین کننده باشه. یعنی اگه محدودیت مالی ندارید و عکاسی براتون خیلی جدیه خب چه بهتر که از همون اول دنبال بدنه و لنز خوب باشید. این یه نکته ...
    اما در مورد این سه بدنه ای که فرمودین (فارغ از بحث "ارزش پرداخت") لازم به توضیح نیست که اولویت اول همون 7d هست بعد 60d و در آخر هم 550 به دلایل زیادی که در حوصله این تاپیک نیست و حتما خودتون مطالعه خواهید کرد.
    با اینحال در نظر داشته باشید که بیشترین تاثیر رو در کیفیت خروجی، لنز داره. یعنی کیفیت خروجی فرضا یه 1000d با 15-85 خیلی بهتر از 7d با کیت 18-135 خواهد بود.
    موفق باشید
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با اینحال در نظر داشته باشید که بیشترین تاثیر رو در کیفیت خروجی، لنز داره. یعنی کیفیت خروجی فرضا یه 1000d با 15-85 خیلی بهتر از 7d با کیت 18-135 خواهد بود.
    موفق باشید
    سلام

من خیلی با این موضوع موافق نیستم. خروجی مطلوب، برآیند عوامل تاثیر گذار دیگری هم هست که لنز یکی از آنها خواهد بود و بطور مطلق نمیتوان لنز را جدا از آنها در نظر گرفت (این موضوع بی ارتباط به شارپ بودن تصویر نیست که گهگاهی در فوروم در مورد آن صحبت میشود که بیشتر به لنز ارتباط خواهد داشت و بدنه نقشی ندارد و .... ) با دقت به این نکته من هیچ تعجب نمیکنم اگر فرقی در خروجی مجموع لنز و دوربین های مورد اشاره شما نباشد. به بیانی دیگر یک لنز خوب آن پتانسیل رو در اختیار عکاس قرار خواهد داد تا با دقت به نکات مورد نظر، بیشترین بهره برداری جهت رسیدن به یک خروجی مطلوب حاصل شود. وگرنه خیلی موارد ممکن است فرقی بین یک لنز ارزان و یک لنز گران یا یک لنز خوب یا لنز بد یا لنز سنگین یا سبک یا.. نباشد. به هر شکل تاکید روی این موضوع است که لنز به تنهایی قادر به ایجاد خروجی مطلوب یا شارپنس عالی یا... نخواهد بود.

موفق باشید
    A_Maddah و radioheadz تشکر می‌کنند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام

من خیلی با این موضوع موافق نیستم. خروجی مطلوب، برآیند عوامل تاثیر گذار دیگری هم هست که لنز یکی از آنها خواهد بود و بطور مطلق نمیتوان لنز را جدا از آنها در نظر گرفت (این موضوع بی ارتباط به شارپ بودن تصویر نیست که گهگاهی در فوروم در مورد آن صحبت میشود که بیشتر به لنز ارتباط خواهد داشت و بدنه نقشی ندارد و .... ) با دقت به این نکته من هیچ تعجب نمیکنم اگر فرقی در خروجی مجموع لنز و دوربین های مورد اشاره شما نباشد. به بیانی دیگر یک لنز خوب آن پتانسیل رو در اختیار عکاس قرار خواهد داد تا با دقت به نکات مورد نظر، بیشترین بهره برداری جهت رسیدن به یک خروجی مطلوب حاصل شود. وگرنه خیلی موارد ممکن است فرقی بین یک لنز ارزان و یک لنز گران یا یک لنز خوب یا لنز بد یا لنز سنگین یا سبک یا.. نباشد. به هر شکل تاکید روی این موضوع است که لنز به تنهایی قادر به ایجاد خروجی مطلوب یا شارپنس عالی یا... نخواهد بود.

موفق باشید
    در ادامه نکات جناب قشقایی یک نکته اضافه کنم که شما باید حداقل هزینه یک کارت حافظه خوب و کیف مناسب رو حتما هنگام خرید دوربین و لنز محاسبه کنید ،فلاش و سه پایه هم در آینده نزدیک در لیست خرید خودتون قرار بدید.
    اما اینکه گفته میشه 7dبهتر است شکی نیست ولی برای کسی که به دنبال عکاسی خانوادگی هست شاید وجود بدنه ای باسیلینگ بالا و امکانات دیگری نظیر عکاسی پیاپی و ... توجیه اقتصادی و کاربردی نداشته باشه و همان 550d پاسخگو باشه بهترین راه برای رسیدن به یک سخت افزار مناسب ،ابتدا بهتر است که مورد استفاده خودتون را تعیین کنید تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض راهنمایی برای خرید تا 2 میلیون تومان

سلام دوستان
    من برای خرید یک دوربین نیمه حرفه ای حدود 2 میلیون تومان پس انداز کردم و الان بین این گزینه ها دو دل هستم.
    البته این گزینه ها هیچ سنخیتی ندارند جز قیمت مشابه و به دلیل اینکه تعصب خاصی به مارک ندارم به این نتیجه ها رسیدم. نوع عکاسی من هم بیشتر طبیعت و تا حدودی پرتره است که نمونه کارهام برای اینکه بهتر به منظورم از عکاسی پی ببرید داخل سایت http://greenline.500px.com/#/0 قرار دادم. میخواهم همین موضوعات را دنبال کنم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    1- canon 7d lens kit 18-135 با قیمت 1.870 میلیون تومان
    2- canon 60d lens kit 18-200 با قیمت 1.730 میلیون تومان
    3- nikon d7000 lens kit 18-105 با قیمت 1.780 میلیون تومان
    4- canon 550d lens 15-85 + 50mm 1.8ii با قیمت 1.700 میلیون تومان
    پیشاپیش ممنون از نظرات ارزشمندتان

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

سلام
    پوزش از اساتيد بزرگوار كه ما هم داريم نظر ميديم
    ابتدا عرض شود كه در انتخاب هاي شما چند نكته ديدني است
    اول اينكه 7d خودش گزينه بسيار عالي است كه به تنهايي رقيبان را شكست ميدهد
    دوم اينكه من خودم كنوني هستم ولي بي طرفانه عرض ميكنم چون با نيكون هم كار كردم و هنوز دوربين آنالوگ اينجانب نيز نيكون است و با ديجيتال نيكون هم خيلي برخورد داشتم نتيجه مقايسه ام اين است كه در عكاسي طبيعت كنون خوش رنگ تر و بهتر است البته بستگي به استفاده از لنز هاي خوب هم دارد ولي نيكون d7000 هم دوربين معركه ايست
    سوم اينكه لنز 85-15 هم خودش براي خودش امتيازيست
    حالا با توجه به چهار گزينه اي كه داديد به نظر من چند كار ميشود كرد
    اول اينكه كمي بيشتر پول چمع آوري كنيد و مثلا يك 7d با 85-15 بخريد و يك عمر لذت ببريد
    دوم اينكه 60d با يك 85-15 بخريد و باز هم لذت ببريد
    و سوم اينكه گزينه چهارم خودتان

در جمع بندي ميتوانم بگويم اگر قصد نيمه حرفه اي كلا داريد گزينه چهار خودتان و يا گزينه دوم بنده كه با پولتان هم جور در ميآيد
    ولي اگر ميخواهيد بدجور خراب عكاسي و دنياي آن بشويد در آينده گزينه اول بنده (7d با 85-15) گزينه بهتري است

به نظرم بهترين نتيجه از تمام صحبتهايم همين يك خط است :

اين گزينه را اضافه كنيد : 60d با 85-15 با قيمت تقريبي 1.900 ميليون تومان
    greenline و m.mobarrez تشکر می‌کنند.

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

ممنون از نظر باارزش جنابعالی.
    حق با شماست گزینه آخر شما هم می توانست در لیست من باشد و اتفاقا گزینه تامل برانگیزی هم هست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط molmol نمایش پست ها
    سلام
    ابتدا عرض شود كه در انتخاب هاي شما چند نكته ديدني است
    اول اينكه 7d خودش گزينه بسيار عالي است كه به تنهايي رقيبان را شكست ميدهد
    دوم اينكه من خودم كنوني هستم ولي بي طرفانه عرض ميكنم چون با نيكون هم كار كردم و هنوز دوربين آنالوگ اينجانب نيز نيكون است و با ديجيتال نيكون هم خيلي برخورد داشتم نتيجه مقايسه ام اين است كه در عكاسي طبيعت كنون خوش رنگ تر و بهتر است البته بستگي به استفاده از لنز هاي خوب هم دارد ولي نيكون d7000 هم دوربين معركه ايست
    سوم اينكه لنز 85-15 هم خودش براي خودش امتيازيست
    حالا با توجه به چهار گزينه اي كه داديد به نظر من چند كار ميشود كرد
    اول اينكه كمي بيشتر پول چمع آوري كنيد و مثلا يك 7d با 85-15 بخريد و يك عمر لذت ببريد
    دوم اينكه 60d با يك 85-15 بخريد و باز هم لذت ببريد
    و سوم اينكه گزينه چهارم خودتان

در جمع بندي ميتوانم بگويم اگر قصد نيمه حرفه اي كلا داريد گزينه چهار خودتان و يا گزينه دوم بنده كه با پولتان هم جور در ميآيد
    ولي اگر ميخواهيد بدجور خراب عكاسي و دنياي آن بشويد در آينده گزينه اول بنده (7d با 85-15) گزينه بهتري است
    سلام
    دوست عزیزم ... در راهنمایی هاتون به دیگران در رابطه با خرید تجهیزات گرانقیمت عکاسی سعی کنید مستدل تر و موثق تر بنویسید مخصوصا در این فروم. و از آوردن اصطلاحات و تحلیلهایی مانند آنچه که در بالا به رنگ قرمز آوردم جدا خود داری کنید و گرنه ممکنه مورد حمله گلبولهای سفید فروم که وظیفه دفاع از محتوای فروم را دارند قرار بگیرید.
    امیدوارم این پست را حمله در نظر نگیرید
    Daruosha، farhad44، S E Y Y E D و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با سلام
    نظر حقیر به اختصار:

الف) 7d + 15-85
    ب) d7000+16-85
    هر دو کمی بیش از دو میلیون ولی کاملا باارزش و غیر قابل قیاس با هر ترکیب دیگه ای توی این رنج قیمت
    موفق باشید
    Nami BH تشکر می‌کند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...