صفحه 215 از 1201 نخستنخست ... 115 165 205 211 212 213 214 215 216 217 218 219 225 265 315 715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,141 تا 2,150 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من میخوام یه DSLR بگیرم
    بین این دو موندم
    550D or 600D
    ارش پول بیشتر داره

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط S_mohamad133 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام یه DSLR بگیرم
    بین این دو موندم
    550D or 600D
    ارش پول بیشتر داره
    سلام
    تقریباً یکی هستند و تنها عملکرد فیلمبرداری در 600D بهینه شده
    بستگی به استفادتوون داره،اگر زیاد اهل فیلم گرفتن با DSLR نیستید همون 550D رو بگیرید
    600D در حال حاضر کمی هم قیمت کاذب بدلیل تازه وارد بودن به بازار داره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته سیستم کنترل فلاش بیسیم نورسنجی پیشرفته تر و نمایشگر گردان هم از برتری های 600 دی هست که به نظر من قابل گذشت نیست.
    ahmad.abaee، Miri و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

با سلام

موضوعي به نام كشيدگي پيكسل وجود خارجي نداره، دوست عزيز مطمئنا شما هم ميدوني پيكسل كوچكترين واحد تشكيل دهنده تصوير مي‌باشد كه ابعاد اون هم ثابت هست و ما نميتونيم يه پيكسل رو كش بديم (مثل اينكه بيان كنيم ما يك سانتي متر رو كشيديم!!!) نرم افزارها با تكرار پيكسلها در عرض و يا طول (بسته به اينكه بزگنمايي در طول است يا عرض) و پديده اي به نام ميانيابي (Resample Image) مياد و رابطه‌اي منطقي بين RGB اين پيكسلها ايجاد ميكنه و با ايجاد پيكسلهاي جديد تر ميان پيكسلهاي قديمي سبب كشيده شدن تصوير ميگردد.

اگه موضوع براتون نا مقهومه بفرماييد تا با تصوير توضيح بدم

دوست عزیز شما به طور کلی از ابتدا موضوع را درنیافته اید
    خدمتتان بگویم که بله , پیکسل هم میتواند مربعی نباشد و کشیده شود

یعنی یک پیکسل مربعی در برخی از سیستم های نمایشی به صورت مستطیلی نمایش داده میشود که مقدار کشیدگی ( یا حتی جمع شدگی ) آن بسته به سیستم نمایشی مقصد است

شما مطلب مقاله زیر را

کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pixel_aspect_ratio

را مطالعه بفرمائید و بعد من در خدمتتان هستم. هر چند با خواندن آن دیگر نباید مطلب نامشخصی باقی مانده باشد

موفق باشید
    Walkman و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط minaei نمایش پست ها
    دوست عزیز شما به طور کلی از ابتدا موضوع را درنیافته اید
    خدمتتان بگویم که بله , پیکسل هم میتواند مربعی نباشد و کشیده شود

یعنی یک پیکسل مربعی در برخی از سیستم های نمایشی به صورت مستطیلی نمایش داده میشود که مقدار کشیدگی ( یا حتی جمع شدگی ) آن بسته به سیستم نمایشی مقصد است
    تشكر از لينك شما، شما دو مفهوم مجزا رو داريد با هم اشتباه ميگيريد، شما در ابتدا مبحث نسبت پيكسل رو بيان كرديد و لينكتون هم دقيقا در همين جهت بود كه بنده هم كاملا موافقم و ميدونم كه هر تصوير داراي يك Ratio پيكسل مي‌باشد كه استاندارد اون 4:3 و 16:9 اما موضوعي كه بنده با شما اختلاف نظر دارم در مورد برداشت شما از مفهوم پيكسل هست!

1 پيكسل بسيار كوچكتر از اوني هست كه با چشم ديده بشه! به عنوان مثال شما رو در هر دو عكس كه ارائه داديد ارجاع ميدم! و اميدوارم خودتون هم تست بفرماييد:
    در تصوير اول اون قسمتي كه با x,y مشخص شده خودش در عرض شامل 20 و در ستون شامل 20 پيكسل هست يعني فضاي اون شامل 400 پيكسل مي باشد

حال اگر فرمايش شما در مورد كشيدگي پيكسل صحيح باشه تصوير دوم كه نسبت عرض اون 2 برابر شده پس تعداد پيكسل هم بايد برابر بالا باشه ديگه؟ درسته؟ يعني تعداد پيكسلها زياد نشدن بلكه همون تعداد پيكسل هستند و كش اومدن! ولي اگه شما در مورد تصوير دوم اون رو با Magic Wand در فتوشاپ Select كنيد و اون رو در تصويري جديد كپي كنيد و سپس Imag size اون رو مشاهده كنيد تعداد پيكسلها در عرض به 40 پيكسل و در صول همان 20 پيكسل باقي موندن! پس تعداد پيكسل افزايش پيدا كرده نه اينكه همون تعداد پيكسل تصوير بزرگتري رو ايجاد كرده باشن

اگه صحبت شما در مورد كشيدگي پيكسل صحيح باشه اون وقت بايد گفت ما هر تصويري رو ريسايز كنيم تعداد پيكسلها تغيير نميكنند و فقط همون تعداد پيكسل هستند كه كش اومدن يا آب رفتن!

موفق باشي
    persian.boy و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دو تا بحث است

یکی ریسایز کردن تصویر که ربطی به کشیدگی پیکسل ندارد.
    و دیگری اینکه همیشه در همه سیستم‌ها هر پیکسل یک "مربع" نیست.

مورد دوم جزو مواردی است که عکاسان با آن کاری ندارند، پس لطفاً با توجه به موضوعیت فروم این بحث را تمام شده بدانید.
    Miri و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

دوست عزیزم جناب ماهان ( از اسم کاربری تان اینگونه بر می آید )

آن پیکسل ها به این اندازه درآمده بودند که شما مطلب را بهتر درک کنید
    نه اینکه بیایید آنها را اندازه بگیرید

برای شما یک فیلم آموزشی ساختم . امیدوارم با دیدن آن متوجه بشوید که اصلا منظور ما از نسبت منظری پیکسل چیست

کد:
    http://up.iranblog.com/images/gr9vrxbz4hhrn57zs6jb.swf
    شما هم همین امتحان را روی عکس های خود انجام بدهید متوجه موضوع میشوید.

البته این کشیدگی پیکسل ها مربوط به سیستم های پخش ویدئو یی است . فتوشاپ فقط به صورت نمایشی آن ها را میکشد تا ما تصویر درستی از اندازه و نسبت اشیاء , هنگام پخش در سیستم های ویدئویی داشته باشیم
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

با سلام مجدد

اولا كه پيكسلها به اون ندازه در نيومدن و تصوير هستش كه بزرگ شده! متاسفانه شما روي اشتباهتون در مورد پيكسل پا فشاري ميكنيد! بنده هم هرفم از اندازه گيري پيكسلها اين بود كه بيان كنم اندازه و ابعاد يه تصوير ارتباطي با اندازه و شكل پيكسل نداره! مثلا اگه تصويري در ظاهر دو برابر عريض ميشود تعداد پكسلها افزايش مي‌يابند نه ابعاد و شكل پيكسلها

در مورد شكل و يا اندازه پيكسل هيچ كجا عرض نكردم مربع يا مستطيل يا هر شكل ديگه اي هستش! بلكه نسبت تصوير (ratio( ارتباطي به شكل پيكسل نداره و ما با تغيير در نسبت تصوير فقط تعداد پيكسلها رو افزايش يا كاهش مي‌ديم و نميتونيم شكل پيكسلها رو تغيير بديم.

در مورد شكل پيكسلها هم اين چند نمونه رو مشاهده بفرماييد:

فكر كنم ادامه بحث در اين تاپيك صحيح نباشه، از دوستان ديگر هم عذر ميخوام
    persian.boy و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

من اشتباه نمیکنم دوست عزیز
    حالا اگر شما هیچ کدام از حرف های من را قبول نمیکنید به خودتان مربوط است

من هم تشکر میکنم و دیگر به این بحث ادامه نمیدهم
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

خوب دوستان و بزرگان میخوام یه سوال اساسی بپرسم که مدتیه گیرم سرش . من دوربینمو لنزامو فروختم که آپدیت کنمشون که برخوردم به گرونی و تصمیم گرفتم که فعلا صبر کنم . بیشتر هم به دلیل ابراز مخالفت با صنف فروشندگان و وارد کنندگان مربوطه . حالا دیر یا زود یک فروند 60D یا به احتمال قویتر 600D میخرم ولی سوال من , به نظرتون یکی از این بادی هارو به یک لنز تله عالی در مدت زمان بسیار طولانی مثلا در اسفند سال 90 بخرم مثلا با لنز 70200 f2.8 is usm ll و الان یه سونی نکس با 16 mm بگیرم یا نه کلا یه بادی داشته باشم با یک فروند لنز walk around مثل 2470 یا 24105 یا 1585 ? خوب در حالت اول دو بادی هرچند یکی ازسری نکس هست و بی نیاز از تعویض مرتب لنز همراه با یک لنز عالی و در نوع دوم لنز خوب ولی نه در حد 70200 اما خرید سریعتر رو خواهم داشت.
    در کل با تعویض لنز مشکل دارم چون خاک و اینجور چیزها میره توشون . داشتن نکس هم کاررو سریعترمیکنه و هم میشه همه جا بردش . نظربزرگان در این موردچیه.

مرسی از همه