صفحه 240 از 1201 نخستنخست ... 140 190 230 236 237 238 239 240 241 242 243 244 250 290 340 740 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    به نظر من ابتدای کار 50م.م نخرید همون لنز کیت رو داشته باشید کمی عکاسی کنید بعد از مدتی بهتر خرید میکنید
    احسان جان می خواهم در این مورد با شما قویا مخالفت کنم.لنز های فیکس همانطور که میدانیم فوکال ثابتی دارند و شاید در مواقعی فرصت های بسیاری را از دست دهیم اما به نظر من استفاده از لنز فیکس مخصوصا برای افراد آماتور (مانند حقیر)باعث میشود درک عمیقتری از کادر و رنج مورد نظرمان پیدا کنیم .من مدتیست که یک 50mm F1.4 تهیه کرده ام.جدا از دیاف بسیار باز( 1.4 رویایی) و شارپنس عالی این لنز مساله مهمتری در کار با لنز فیکس وجود دارد ، و آن بالا بردن درک عکاس از کادربندی در یک رنج استاندارد میباشد.کار با این لنز باعث شده است من چشم بسته بدانم با 3 متر فاصله با سوژه در خروجی چه کادری را خواهم داشت .جدا از این نکات کار با یک لنز فیکس مخصوصا با یک لنز 50mm لذت بسیاری خواهد داشت.البته پیشنهاد بنده این می باشد که لنز کیت خود دوربین را هم داشته باشید (چون قیمتش کمتر از 100 دلار می باشد و بودنش مسلما بهتر ار نبودش است )
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    ممنون. مشکلی نیست. من قطعا تا 24 آگوست خرید نمیکنم.
    قبلا یه سوال داشتم حالا شد دو تا :biggrin:

سوال اول: فرض کنیم 24 اکتبر سونی خبرهای خوبی بده. تو چیزای دیگه (مثلا موبایل) وقتی یه مدل تازه میاد اولش گرونه تا وقتی که یه مدل بالاسرش بیاد. توی بازار دوربین هم همینطوره؟ ضمن اینکه بعد از ورود یه دوربین جدید معمولا چند وقتی طول میکشه تا ریویوهای معتبر منتشر بشن و آدم بتونه با خیال راحت خرید کنه. با در نظر گرفتن این موضوعات، توصیه شما همچنان به صبر کردنه؟ یا.......
    دوست عزیز با این نگاهی که شما دارید باید توجه داشته باشید که فرض کنید 24 اگوست برند های بزرگ دوربین های جدیدشون رو معرفی کنند تا زمان عرضه جهانی و ورود به ایران حدود 6 ماه طول خواهد کشید که تازه اون موقع دوربین های جدید به علت تازه آمدن به بازار گرونتر از بازار جهانی هستند و دوربین های نسل قبل تر به دلیل نایابی گرونتر می شوند و از همه مهم تر زمان و فرصت های و خاطراتی هست که شما برای این صبر از دست خواهید داد و از طرف دیگه وضعیت ارز هست با توجه اوضاع که این چند وقت شاهد بودیم پایداری و عدم ثبات بازار ارز ما هیچ مبنای علمی نداره (مثلا زمانی که دلار ارزشش تو جهان کم میشه اینجا می ره بالا و بر عکس....و....) نکته بعدی این هست آیا تفاوت های که در نسل جدید ایجاد میشه آنقدر هست که یک کاربر عادی بخواهد مدت زیادی بی دوربین باشد؟؟

این همه نکات رو گفتم آما باز هم تصمیم گیرنده شما هستید
    در مورد نظر دوستان در مورد Slr ها بنده هم با ایشان موافقم فقط به دو برند کنون و نیکون فکر کنید
    I.Givili تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    دوست عزیز با این نگاهی که شما دارید باید توجه داشته باشید که فرض کنید 24 اگوست برند های بزرگ دوربین های جدیدشون رو معرفی کنند تا زمان عرضه جهانی و ورود به ایران حدود 6 ماه طول خواهد کشید که تازه اون موقع دوربین های جدید به علت تازه آمدن به بازار گرونتر از بازار جهانی هستند و دوربین های نسل قبل تر به دلیل نایابی گرونتر می شوند و از همه مهم تر زمان و فرصت های و خاطراتی هست که شما برای این صبر از دست خواهید داد و از طرف دیگه وضعیت ارز هست با توجه اوضاع که این چند وقت شاهد بودیم پایداری و عدم ثبات بازار ارز ما هیچ مبنای علمی نداره (مثلا زمانی که دلار ارزشش تو جهان کم میشه اینجا می ره بالا و بر عکس....و....) نکته بعدی این هست آیا تفاوت های که در نسل جدید ایجاد میشه آنقدر هست که یک کاربر عادی بخواهد مدت زیادی بی دوربین باشد؟؟
    دوست عزیز
    من هم این سوال رو از آقا شاهین پرسیدم :) و منتظر نظر ایشون هستم. شخصا، تقریبا با شما هم عقیده ام ولی شاید نکته خاصی باشه که ما بی اطلاع باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy
    برای بدنه به نظرم یک 550D کافی خواهد بود . برای لنز هم گرچه ترکیب هایی از سری L با 85-15 بسیار عالی خواهند بود (رنج با کیفیتی از 15 تا 300) ولیکن تا نفرمایید چقدر قراره بودجه بذارید ، نمیشه پاسخ دقیقی داد .
    میزان بودجه میتونه تا حدود 1500، 1600 دلار باشه ولی نه به این معنی که حتما باید همش خرج بشه.

یه نکته:
    ببینید من بعد از گشتن، اولش به K5 رسیدم. در عین حال K-r هم وجود داره. دلیل انتخاب K5 و ترجیحش به K-r همون موضوعیه که آقا بهنام فرمودند:

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7
    .........
    اکثر افراد یک سال بعد از خرید بدنه های رده پایین به این نتیجه میرسن که مقداری پول خرج کنن و بدنشون رو بهبود ببخشن پس بهتره اول خوب خرید کنن
    ........
    بعد از این که دوستان توصیه به سونی کردند و بعضی دیگه با سونی مخالفت کردند، یکی دو مدل کنون (550D) و نیکون (ِ5100) معرفی شد. من نگاه کردم این دو تا دوربین بیشتر تو کلاس K-r هستند تا K-5 (ببخشید اگه این مقایسه دقیق نیست، شما تقریب بیشتری بزنید). برا همین از دوستانی که توصیه به این دو برند میکنند خواهش میکنم مدلهای معادل K5 رو معرفی کنن (مثلا تو نیکون فکر کنم میشه D7000). اگر هم با دو سه تا لنز (که رنج 18 تا 300 میلیمتر) باشه (و همونطور که گفتم تا حدود 1600 دلار باشه) خیلی خوب میشه. همینطور دوستانی که در مورد سونی اطلاعات بیشتر دارن. البته من خودم گشتم ولی به خاطر تنوع لنز و شباهت نامگذاری (و تفاوت زیاد تو قیمت) یه کم گیج شدم.

موضوع دیگه اینکه، تا به حال برتری اصلی کنون و نیکون (که برای من هم کاملا قابل قبول بود) پشتیبانی و وجود لنزهای زیاد داخل کشور بود. من امروز با یکی از دوستام (اونور) مشورت کردم. مشکل عدم وجود لنز (به اعتقاد ایشون) به راحتی قابل حل بود. یعنی گفت حتی وقتی برگردی ایران، اگه چیزی خواستی بگو من برات میفرستم (با DHL میشه حدود 50 تا 100 دلار هزینه ارسال که بازهم یه لنز 200 دلاری میشه 300 دلار که باز هم از لنز معادل کنون یا نیکون که مثلا حدود 600 هزار تومنه به صرفه تره). با در نظر گرفتن این موضوع باز هم توصیه به کنون و نیکونه؟ یا میشه به سونی و سایر برندها هم فکر کرد؟ ظاهر قضیه نشون میده که کنون و نیکون باید برتری دیگه ای هم داشته باشند که درصد زیادی از فروش دوربین تو دنیا به این دوتا تعلق داره.

نهایتا باز هم از دوستان خواهش میکنم هر کس دو ست کامل (بدنه + دو یا سه لنز که از 18 تا 300 میلیمتر رو پوشش میدن) رو معرفی کنه:

اول : توی کلاس entry-level : تا 900 دلار
    دوم: توی کلاس بعد entry-level (نمیدونم لغت درستش چیه): تا 1600 دلار

ممنون میشم
    ویرایش توسط soheil1986 : Tuesday 9 August 2011 در ساعت 23:29

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

دوست عزیز
    من هم این سوال رو از آقا شاهین پرسیدم و منتظر نظر ایشون هستم. شخصا، تقریبا با شما هم عقیده ام ولی شاید نکته خاصی باشه که ما بی اطلاع باشیم.
    درود
    بهتره شاهین جان خودشون نظر بدن . شخصا گمان می کنم منظورشون ، خرید بدنه ای آپدیت تر بوده . ولیکن در حالت عادی از نظر قیمت ، خرید در روزهای پایانی ماه اوت و نیز در ماه سپتامبر به دلایل مختلف ، اونم در حالی که دلار آمریکا و یورو دارن با سرعت غیر معمول در مقابل ین ژاپن سقوط می کنن (یعنی پولی که الان توی دست شماست داره لحظه به لحظه از ارزشش کمتر میشه و تا زمان مذکور تقریبا به پایین ترین رکورد سالانه می رسه) ، چندان منطقی نیست .
    افت دلار در این ماه های سال ، امری طبیعیه ولیکن این قایق ، ظاهرا سوار بر موجی از بحران شده که آخر و عاقبت خوشی رو نمیشه براش متصور بود . برای خریداران ساکن در ایران ، این پدیده بسیار فرخنده و مبارک خواهد بود اما برای شما که قراره با دلار یا یورو خرید کنی ، چندان خوشایند به نظر نمیاد . امیدوارم جلوی این بحران گرفته بشه تا سود و ضررها یکسویه نشه ولی شما باید در نظر بگیرید که شرایط امروز بازار رو نمیشه با حدس و گمان و با دعا هدف گذاری کرد .

میزان بودجه میتونه تا حدود 1500، 1600 دلاره ولی نه به این معنی که حتما باید همش خرج بشه.
    خواهش میکنم مدلهای معادل K5 رو معرفی کنن (مثلا تو نیکون فکر کنم میشه D7000). اگر هم با دو سه تا لنز (که رنج 18 تا 300 میلیمتر) باشه (و همونطور که گفتم تا حدود 1600 دلار باشه) خیلی خوب میشه.
    بودجه متناسب با توقعاتتون نیست . اگر بدنه ای مثل d7000 بگیرید ، دیگه پول واسه 3 لنز نمی مونه . حتی اگر 550d رو هم بگیرید ، باز هم پول واسه 3 لنز درست و حسابی فراهم نخواهد بود . در کل یا باید بودجه را افزایش بدید یا توقعاتتون از لنز رو در حدّ یک 135-18 و احیانا یک مدل تله ی ارزون پایین بیارید (البته در این حالت هم باز باید احتمالا 200 دلار اضاف کنید) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ehsan+، Miri و soheil1986 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

علایق عکاسی من، قطعا با عکاسی از فواصل دور شروع میشه. حالا این میتونه گرفتن عکس از یه آدم باشه که حواسش نیست، میتونه عکس از یه پرنده باشه و یا هر چیز دیگه. البته میدونم که برای هر کدوم از اینها، لنزهایی خاص وجود داره که منجر به بهترین عکس ها میشه. من الان یه Canon SX100 دارم که خیلی وقتا زومش کم میاد. برای همین هم اول تصمیم گرفتم یه Superzoom بخرم. نهایتا به Fuji HS20 رسیدم. از طرفی زمانی که جزییات عکسی که آدم میگیره به اندازه ای باشه که واقعا بشه از کراپ 100 درصدش هم استفاده کرد، به نوعی میشه گفت میشه روی خود عکس زوم کرد (این برداشت شخصیه منه - اگه خیلی آماتوره ببخشید). به همین جهت گفتم شاید داشتن یه DSLR که کیفیت عکسهاش بسیار بالاتر از یه سنسور 1 به 2 اینچه، فکر خوبی باشه (به این موضوع علاقه زیاد به عکاسی رو هم اضافه کنید - هر چند معمولا وقتش نیست).

به جز این بحث، به عکاسی ماکرو رو هم (خیلی) علاقه دارم. واید هم که همیشه لازمه. روی هم رفته در آینده احتمالا سعی می کنم تجهیزات رو به این شکل (به ترتیب اولویت) کامل کنم:

یک بادی
    یک لنز 55-18 یا 50 برای شروع.
    یک لنز (ترجیحا زوم لنز) بالای 250 میلیمتر (هرچی بیشتر بهتر البته تا جایی که من بتونم بخرم - ببخشید که حرفه ای حرف نمیزنم)
    یک لنز ماکرو و یک واید (این دو تا، هم اولویت هستند)

اینها علایق عکاسی و برنامه بلندمدت منه. شاید کمک کنه.
    سهیل عزیز کسانی که قصد راهنمایی شما را دارند استادان من هستند از جمله پسر پارسی عزیز و بهنام عزیز
    اما من هم نظر خودم رو عرض می کنم
    در اینکه دنیای SLR ها با LSLR ها متفاوت است و دست عکاس در عکاسی با SLR باز تر است شکی نیست
    من با برند های کنون و نیکون آشنا هستم و در مورد آنها اندک اطلاعاتم رو عرض می کنم
    تا اونجا که من فهمیدم شما حدودا 1400$ می خواهید هزینه کنید (K5 و یه لنز معمولی)
    تا اونجا که من دیدم تله گرافی اولویت اول شماست
    من چندتا لنز تله و قیمتشون رو براتون می گم
    Sigma 50-500mm f/4.5-6.3 این لنز بازه ی عالی ای داره اما با قیمت $1,659.00
    یکی از لنز های مورد علاقه ی من Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L با قیمت $1,599.00
    از لنز های بلند نیکون اما به نظرمیرسه از همتای کنونی اش جا مانده Nikon 80-400mm f/4.5-5.6 با قیمت $1,699.95
    Sigma 150-500mm f/5-6.3 با قیمت $1,069.00
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6L با قیمت $1,499.00
    علت تهیه کردن این لیست این بود که شما با بعضی از لنز های تله و قیمت هاشون آشنا بشید
    تمام قیمت ها رو از سایت آمازون در آوردم
    و در نهایت اینکه من با نظر احسان عزیز موافقم که شما یه HS20 یا S200EXR که سنسور بزرگتری هم داره تهیه کنی و به این دلیل این رو عرض می کنم که به دفعات در پست های شما دیدم که فرموده بودید وقت کمی دارید و وقت زیادی برای عکاسی نمی تونید صرف کنید
    در صورت تهیه هر کدوم از دوربین های بالا شما از بازه ی واید تا تله رو در خدمت دارید و می تونید به ماکروگرافی نیز بپردازید
    این اولین بار هست که من خرید یه LSLR رو پیشنهاد می دم و اونهم فقط به دلیل شرایط شماست
    امیدوارم تونسته باشم با اطلاعات اندکم شما رو راهنمایی کنم
    ارادتمند
    persian.boy، ehsan+ و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    بودجه متناسب با توقعاتتون نیست . اگر بدنه ای مثل d7000 بگیرید ، دیگه پول واسه 3 لنز نمی مونه . حتی اگر 550d رو هم بگیرید ، باز هم پول واسه 3 لنز درست و حسابی فراهم نخواهد بود . در کل یا باید بودجه را افزایش بدید یا توقعاتتون از لنز رو در حدّ یک 135-18 و احیانا یک مدل تله ی ارزون پایین بیارید (البته در این حالت هم باز باید احتمالا 200 دلار اضاف کنید) .
    ممنون. در مورد سونی و سایر برندها چی؟ نظر شما هم فقط روی کنون و نیکونه؟ حتی اگه مشکل تامین لوازم نباشه؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    من از قیمتهای دلاری زیاد اطلاع ندارم اما اینجا اگه نیکون d5100 +لنز 18-105 با کیف - رم -باتری اضافه -فیلتر uv-سه پایه بخوای بخری از1500000 باید هزینه کنی
    حال اگه یه رده بخوای بری بالاتر باید d7000 بگیری یا d300s که حدود 400000 گرونتر هست .
    فکر کنم با همون d5100 کارت راه بیافته و پول بیشتر رو برای لنز تله هزینه کنی بهتر باشه.
    اگه کنون 600 + لنز 18-135 بگیری باز هم در حدود 1500000 هزینه کنی و کلاس بالاترش 7d بیشتر از یک میلیون هزینه کنی(60d هم تقریبا هم قیمت 600d هست)
    persian.boy و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سهیل عزیز کسانی که قصد راهنمایی شما را دارند استادان من هستند از جمله پسر پارسی عزیز و بهنام عزیز
    اما من هم نظر خودم رو عرض می کنم
    در اینکه دنیای SLR ها با LSLR ها متفاوت است و دست عکاس در عکاسی با SLR باز تر است شکی نیست
    من با برند های کنون و نیکون آشنا هستم و در مورد آنها اندک اطلاعاتم رو عرض می کنم
    تا اونجا که من فهمیدم شما حدودا 1400$ می خواهید هزینه کنید (K5 و یه لنز معمولی)
    تا اونجا که من دیدم تله گرافی اولویت اول شماست
    من چندتا لنز تله و قیمتشون رو براتون می گم
    Sigma 50-500mm f/4.5-6.3 این لنز بازه ی عالی ای داره اما با قیمت $1,659.00
    یکی از لنز های مورد علاقه ی من Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L با قیمت $1,599.00
    از لنز های بلند نیکون اما گویا از همتای کنون اش جا مانده Nikon 80-400mm f/4.5-5.6 با قیمت $1,699.95
    Sigma 150-500mm f/5-6.3 با قیمت $1,069.00
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6L با قیمت $1,499.00
    علت تهیه کردن این لیست این بود که شما با بعضی از لنز های تله و قیمت هاشون آشنا بشید
    تمام قیمت ها رو از سایت آمازون در آوردم
    و در نهایت اینکه من با نظر احسان عزیز موافقم که شما یه HS20 یا S200EXR که سنسور بزرگتری هم داره تهیه کنی و به این دلیل این رو عرض می کنم که به دفعات در پست های شما دیدم که فرموده بودید وقت کمی دارید و وقت زیادی برای عکاسی نمی تونید صرف کنید
    در صورت تهیه هر کدوم از دوربین های بالا شما از بازه ی واید تا تله رو در خدمت دارید و می تونید به ماکروگرافی نیز بپردازید
    این اولین بار هست که من خرید یه LSLR رو پیشنهاد می دم و اونهم فقط به دلیل شرایط شماست
    امیدوارم تونسته باشم با اطلاعات اندکم شما رو راهنمایی کنم
    ارادتمند
    ممنون. پیشنهاد احسان همچنان جزو گزینه های من هست.
    در مورد لنزهایی که شما معرفی کردید، من قبلا یه جستجوی کوچکی کرده بودم. احتمالا من هیچوقت لنز بالای 300 میلیمتری نمیخرم (اگرچه خیلی علاقه دارم) ولی قیمت این لنزها برای من خیلی بالاست. جدای از قیمت، همونطور که شما فرمودید (و بنده هم قبلا عرض کردم) زمان من معمولا محدوده.

در مورد هزینه هم تا حدود 1600 دلار.

بازهم ممنون
    persian.boy و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    سلام
    من از قیمتهای دلاری زیاد اطلاع ندارم اما اینجا اگه نیکون d5100 +لنز 18-105 با کیف - رم -باتری اضافه -فیلتر uv-سه پایه بخوای بخری از1500000 باید هزینه کنی
    حال اگه یه رده بخوای بری بالاتر باید d7000 بگیری یا d300s که حدود 400000 گرونتر هست .
    فکر کنم با همون d5100 کارت راه بیافته و پول بیشتر رو برای لنز تله هزینه کنی بهتر باشه.
    اگه کنون 600 + لنز 18-135 بگیری باز هم در حدود 1500000 هزینه کنی و کلاس بالاترش 7d بیشتر از یک میلیون هزینه کنی(60d هم تقریبا هم قیمت 600d هست)
    خوشحال میشم نظر شما رو هم راجع یه سایر برندها بدونم. (با فرض نبود محدودیت تامین لوازم)

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

خوشحال میشم نظر شما رو هم راجع یه سایر برندها بدونم. (با فرض نبود محدودیت تامین لوازم)
    من نظرم بیشتر رو نیکون d5100 +لنز 18-105هست که سنسورش با k-5 یکی هست با امکانات کمتر و البته ارزونتر.
    slt-a35 سونی هم دوربین خوبی هست با قیمت 700 دلار با لنز کیت اما اطلاع زیادی ازش ندارم و دوستان دیگه بهتر میتونن کمکتون کنند
    توصیه آخر من در صورت علاقه زیاد به رنج تله همون خرید یه سوپر زوم هست که با لوازم جانبی 600 دلار هزینه داره بعدا اگه دیدی وقت بیشتری میتونی بذاری و با فرمت raw عکس بگیری دوربین رو با 400 دلار بفروش یه slr دست دوم بگیر که افت قیمتش خیلی بیشتر از 200 دلار هست.
    persian.boy و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم