صفحه 376 از 1201 نخستنخست ... 276 326 366 372 373 374 375 376 377 378 379 380 386 426 476 876 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,751 تا 3,760 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا alisunny آواتار ها
    تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من دوربین 60دی جوابگوی بسیاری از کارها هست و نیازی به خریدن دوربین نیست
    و به جای آن هزینه را صرف لنزهای خوب ( Canon EF 24-70mm f/2.8L USM و CANON EF 70-200 F/2.8 L IS USM II) بکنید.
    البته باتایید فرمایشات جناب پویان ، باید ابتدا ژانر خود را مشخص کنیدو...
    البته تو 24-70 کمی شک دارم!
    ولی تو 70-200 هم به اینجا رسیدم که f4 IS شو بخرم، هم سبک تره! هم شارپ تره! هم خیلی ارزون تره!
    و به عنوان لنز دوم بهتر از 50 1.4 سیگما واقعا پیدا نکردم...

تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    با توجه به صحبت‌هاتون جداً از خرید بدنۀ عالی و لنز معمولی (بی‌کیفیت در مقابل دیگر لنزها) اجتناب کنید. بستن 70-300 غیر L روی این بدنه واقعاً جفاست...

با توجه به کلیت صحبت‌هاتون:
    بدنۀ 60D را نگه دارید یا مثلاً 5D II بگیرید و هزینه بیشتر را به سمت لنز بالانس کنید.

کلاً میخواهید به چه چیز برسید؟

به نظر من بهترین کار این است دست نگه دارید تا نیاز واقعی برای خودتان مشخص شود و شخصاً به نتیجۀ قطعی‌تری برسید.
    منم موافق نظرتون هستم. ولی شاید درست اولش مطرح نکردم! زمینه کاریم برای خودم مشخصه، همینجا هم مطرحش کردم.
    فقط یک نکته! این 2لنزی که تو پست قبلیم گفتم رو شما تایید میکنید؟!؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اگر اینطوریه لطفا تایید کنید نظرمو!
    بله اینطوریه اما اینها فقط نظر است. تصمیم نهایی را خودتان باید بگیرید.

راستش گاهی لزوماً نیازی به خرید تجهیزات در زمان کوتاه نیست. اصلاً شما فرض کنید همین الآن 70-200 II را خریدید؛ واقعاً برای شما کاراست یا اینکه چون جزو لنزهای معرکه Canon است و شما هم پولش را دارید می‌خریدش؟ خرید تجهیزات گران در این شرایط واقعاً باید منطق محکمی پشتش باشد...

داشتم پست را ارسال می‌کردم دیدم پست زیر را نوشتید:

نقل قول نوشته اصلی توسط alisunny نمایش پست ها
    ولی تو 70-200 هم به اینجا رسیدم که f4 IS شو بخرم، هم سبک تره! هم شارپ تره! هم خیلی ارزون تره!
    معمولاً وقتی شخصی در بین چند مورد یکی را انتخاب می‌کند مدتی انحصاراً در مورد آن لنز یا دیگر وسیلۀ مورد نظرش سبک و سنگین می‌کند... تغییر از 70-200 II به F4 Is به این سرعت اتفاق جالبی نیست... اصلاً دو چیز متفاوت‌اند. دو ژانر مختلف!

جداً بیشتر تأمل کنید.

:)

* لطفاً همۀ پست‌ها را در یک پست نقل کنید تا بهتر بتوان اگر خدا خواست به نتیجه برسید
    alisunny تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    بله اینطوریه اما اینها فقط نظر است. تصمیم نهایی را خودتان باید بگیرید.

راستش گاهی لزوماً نیازی به خرید تجهیزات در زمان کوتاه نیست. اصلاً شما فرض کنید همین الآن 70-200 II را خریدید؛ واقعاً برای شما کاراست یا اینکه چون جزو لنزهای معرکه Canon است و شما هم پولش را دارید می‌خریدش؟ خرید تجهیزات گران در این شرایط واقعاً باید منطق محکمی پشتش باشد...

داشتم پست را ارسال می‌کردم دیدم پست زیر را نوشتید:

معمولاً وقتی شخصی در بین چند مورد یکی را انتخاب می‌کند مدتی انحصاراً در مورد آن لنز یا دیگر وسیلۀ مورد نظرش سبک و سنگین می‌کند... تغییر از 70-200 II به F4 Is به این سرعت اتفاق جالبی نیست... اصلاً دو چیز متفاوت‌اند. دو ژانر مختلف!

جداً بیشتر تأمل کنید.

:)

* لطفاً همۀ پست‌ها را در یک پست نقل کنید تا بهتر بتوان اگر خدا خواست به نتیجه برسید
    راستش دیشب داشتم خیلی از بررسی های سایتارو از سری 70 200 میخوندم، و در این بین اینجا پست گذاشتم! قاعدتا اولین چیزی که نظر آدمو جلب میکنه بهترین این سری بودش! ولی بعدش که دیدم بیشر میخوام تو آتلیه کار کنم باهاش! f4 رو بهتر دیدم! آتلیه هم الان راه افتاده! برای همین سریع نظرمو تغییر دادم...!
    بهرحال نظر دوستان و شما برام اهمیت داره بخاطر تجربه زیادتون

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام مجدد

به نظر من با اين اوصاف و با توجه به بودجه، دو لنز زير انتخاب معقولي خواهند بود:

24-105L براي آتليه (اگر 15-85 را نداشته باشيد)
    100L IS Macro

هرچند با هزينه به مراتب كمتر نيز به نتيجه مطلوب خواهيد رسيد.
    alisunny تشکر می‌کند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط alisunny نمایش پست ها
    به هیچ عنوان 70-200 اف4 از 70-200 مارک2 شارپتر نیست.در ضمن این دو لنز باهم بسیار فرق دارند.
    alisunny تشکر می‌کند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

سلام
    یکی از دوستان قصد خرید dslr داره که هم به منظور عکاسی و هم ساخت فیلم کوتاه ازش استفاده کنه
    بودجه زیادی نمیوته اختصاص بده و نهایتش 1.8
    به این خاطر که در زمینه فیلمبرداری با DSLR تجربه ای ندارم از دوستان مشورت می خوام
    به نظر شما یکی از این سه گزینه به درد ایشون می خوره؟ بدون تکیه بر برند
    D3200
    D5100
    600D
    Amateurism و niknam_eh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه niknam_eh آواتار ها
    تشکر کرده
    244

با سلام خدمت همه بزرگان. راستش برای من یه شبهه خارج از فقه تو عکاسی پیش اومده و هرچی گشتم تاپیک مرتبط با اون رو پیدا نکردم به ناچار اینجا اومدم اگه لینک تاپیک مربوطه رو بدید ممنون میشم. اگه هم همینجا جوابمو بدید که دیگه دست بوس میشم.

ماجرا از این قراره که من از قدیما خیلی به عکاسی علاقه داشتم و تقریبا از 3 سال پیش به طور جدی شروع کردم به عکس گرفتن با یه دوربین کامپکت معمولی (canon sx130) و الان به جایی رسیدم که احساس میکنم دیگه این دوربین جوابگوی اشتیاق من نیست. با توجه به این که رشته تحصیلی من مهندسی عمران هست و امسال هم درسم تموم میشه و اصلا هم نمیخوام برم تو کار آتلیه و این حرفا ( مهندسی رو دوست دارم) از طرفی واقعا به عکاسی علاقه دارم و برای دل خودم عکس میگیرم. میخواستم بپرسم آیا برای شخصی با شرایط من هزینه کردن برای دوربین و تجهیزات عکاسی باصرفه هست. ویا میشه جر آتلیه در کنار کار مهندسی با عکاسی درامدی هم داشت تا هزینه صرف شده رو جبران کنه؟ این رو هم باید بگم که از نظر مالی باید خد اقل یک سال پسانداز کنم تا بتونم یه dslr معمولی بگیرم. خلاصه اینکه پولامو واسه dslr جمع کنم یا نه؟
    ممنون از توجهتون

راستی یادم رفت بگم که من معمولا از طبیعت و هرچی به طبیعت مربوط میشه به هر شکل ممکن ( وایت ماکرو پرنده hdr ...) عکس میگیرم.( تکلیفم با خودمم روشن نیست)
    saeedsober تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه بزرگان. راستش برای من یه شبهه خارج از فقه تو عکاسی پیش اومده و هرچی گشتم تاپیک مرتبط با اون رو پیدا نکردم به ناچار اینجا اومدم اگه لینک تاپیک مربوطه رو بدید ممنون میشم. اگه هم همینجا جوابمو بدید که دیگه دست بوس میشم.

ماجرا از این قراره که من از قدیما خیلی به عکاسی علاقه داشتم و تقریبا از 3 سال پیش به طور جدی شروع کردم به عکس گرفتن با یه دوربین کامپکت معمولی (canon sx130) و الان به جایی رسیدم که احساس میکنم دیگه این دوربین جوابگوی اشتیاق من نیست. با توجه به این که رشته تحصیلی من مهندسی عمران هست و امسال هم درسم تموم میشه و اصلا هم نمیخوام برم تو کار آتلیه و این حرفا ( مهندسی رو دوست دارم) از طرفی واقعا به عکاسی علاقه دارم و برای دل خودم عکس میگیرم. میخواستم بپرسم آیا برای شخصی با شرایط من هزینه کردن برای دوربین و تجهیزات عکاسی باصرفه هست. ویا میشه جر آتلیه در کنار کار مهندسی با عکاسی درامدی هم داشت تا هزینه صرف شده رو جبران کنه؟ این رو هم باید بگم که از نظر مالی باید خد اقل یک سال پسانداز کنم تا بتونم یه dslr معمولی بگیرم. خلاصه اینکه پولامو واسه dslr جمع کنم یا نه؟
    ممنون از توجهتون

راستی یادم رفت بگم که من معمولا از طبیعت و هرچی به طبیعت مربوط میشه به هر شکل ممکن ( وایت ماکرو پرنده hdr ...) عکس میگیرم.( تکلیفم با خودمم روشن نیست)
    من هم مانند شما حرفه ام عکاسی نیست (من هم مهندس هستم) و عکاسی عشق و علاقه شخصی من است. بعد از چند سال که با کامپکت عکس می گرفتم و در فکر خرید DSLR بودم در سال گذشته و علیرغم وضع مالی نه چندان مساعد، دل به دریا زدم و DSLR خریدم و واقعاً راضی هستم. این دوربین در زندگی من تحول ایجاد کرد و حاضر نیستم به هیچ قیمتی از دستش بدهم. توصیه می کنم حتماً DSLR بخرید.
    ارادتمند
    yaghoobi، hkhaghani، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام چرا من نمیتونم تایپیک بزنم؟؟؟؟؟
    سوالم اینه

سلام یه سوال داشتم یه دوربین دیجیتال میخوام بین 500 تا 1میلیون چی بخرم؟
    بیشتر میخوام فیلمبرداری کنم به نظرتون دوربین دیجیتال بگیرم یا دوربین فیلمربرداری اخه سایزش هم میخوام کوچیک باشه