صفحه 410 از 1201 نخستنخست ... 310 360 400 406 407 408 409 410 411 412 413 414 420 460 510 910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

کورش جان از اول که به سیر سوال و جوابها دقت کنید بهتر متوجه میشوید . این دوست ما در پست اول خودشان 4077 ( دو پست قبل تر از انی که شما نقل قول کردید ) بین انتخاب 5 دوربین مردد بودند ، تنه هایی که در یک سطح نیستند ... از ملاکهای انتخابشان هم قابلیت تعویض لنز و عمری بودن دوربین و کیفیت عکس عالی و چه چه بیان کردند ... من و شما میدانیم که اینها صحبتهای یک کار بر اشنا نیست ! بعد یکی از دوستان فرمودند 5100 و 550 بهتر است ایشان سوال پرسیدند پس کدام را بگیرم ! منهم می امدم میگفتم فلان مدل را بگیر ایشان چه بسا میرفت و میگرفت حال یا در اینده پشیمان میشد یا دعا به جان بنده میکردند !
    دغدغه من و شما در این بحث یکی است ، شما نظر دارید با کاربران واضح صحبت شود تا درست راهنمایی شوند و من هم دغدغه ام درس راهمایی شدن این دوست تازه واردمان بود . شما انقدر که مشغول حل معادله x و y شدید به کلیت حرف بنده توجه نکردید ! البته که قیمت فاکتور مهمی است ولی مگر تمامی بحثها سر قیمت است ؟ بنده هیچ نگرانی ندارم بابت اینکه به کسی مستقیما تجهیزاتی را پیشنهاد کنم که بخاطر ان متهم به طرفداری از برندی شوم ! همانطور که بارها در سفرها با دوستان گفته و شنیده ام ! و به هیچ عنوان هم لفافه گویی نکرده ام ...!
    توصیه بنده به ایشان هنوز هم مطالعه بیشتر است بدون ترس از متهم شدنم به جانبداری ...
    yaghoobi، sami62، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

با این بحث های شما اون دوستمون هم فکر کنم کلا از عکاسی منصرف شد!!!!!
    خلاصه ی کلام اینه که اگه بودجه ی نامحدود دارید نیکون هیچ جا کم نمیاره ولی به طور معمول کنون بهتر نیاز مصرف کننده ها رو برطرف میکنه و لنز هایی با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار شما قرار میده.
    yaghoobi، SHOK53، sami62 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی های ازشمندشون.
    والا من قصد ایجاد بحث اینچنینی بین ذوستان رو نداشتم
    والا من کیش ساکن هستم و اینجا تنوع زیادی در دوربین نیست
    مدلهایی که بیشتر موجوده نیکون 5100 و 3100 و 3200 هست و همچنین کانن 550 و 1100
    در حال حاضر و با توجه بالارفتن قیمتها که بعید هست دیگه بیاد پایین باید یه دوربین مناسب رو انتخاب کنم
    همون طور که به عنوان یه تازه کاری که شناخت چندانی از عکاسی و دوربین نداره گفتم ،
    قابلیت تعویض لنز ، عمر بالا و کیفیت بالای تصاویر برای من مهم هست.
    همچنین قابلیت نصب ریموت برای گرفتن عکس بدون فشردن دکمه شاتر روی دوربین
    چون میخوام عکاسی نجومی هم به مقدار انذک انجام بدم میخوام شاتر به مدت بیشتری از 30 ثانیه باز بمونه
    یعنی با نگهداشتن دکمه شاتر ، شاتر باز بمونه که برای این کار فکر کنم نیاز به ریموت باشه
    و این قابلیت رو من در دوربین های 3100 و 5100 نیکون دیدم و فکر کنم در مدلهای 550 و 1100 کانن نبود.
    بعد از اینها عکاسی از طبیعت و خانوادگی و ... مد نظرم هست
    مهمترین چیز برام کیفیت بالای تصاویره. من عکسهای نیکون 5000 رو دیدم و عملا توش نویزی ندیدم یا انقدر کم بود دیده نمیشد.
    بخاطر همین جلب نیکون شدم.
    حالا از بین مدلهایی که در بالا نام بردم شما کدوم پیشنهاد میدید؟
    3100 حدود 1و500 میلیون
    5100 حدود 1و900 میلیون
    1100 حدود 1و700 میلیون

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان بابت راهنمایی های ازشمندشون.
    والا من قصد ایجاد بحث اینچنینی بین ذوستان رو نداشتم
    والا من کیش ساکن هستم و اینجا تنوع زیادی در دوربین نیست
    مدلهایی که بیشتر موجوده نیکون 5100 و 3100 و 3200 هست و همچنین کانن 550 و 1100
    در حال حاضر و با توجه بالارفتن قیمتها که بعید هست دیگه بیاد پایین باید یه دوربین مناسب رو انتخاب کنم
    همون طور که به عنوان یه تازه کاری که شناخت چندانی از عکاسی و دوربین نداره گفتم ،
    قابلیت تعویض لنز ، عمر بالا و کیفیت بالای تصاویر برای من مهم هست.
    همچنین قابلیت نصب ریموت برای گرفتن عکس بدون فشردن دکمه شاتر روی دوربین
    چون میخوام عکاسی نجومی هم به مقدار انذک انجام بدم میخوام شاتر به مدت بیشتری از 30 ثانیه باز بمونه
    یعنی با نگهداشتن دکمه شاتر ، شاتر باز بمونه که برای این کار فکر کنم نیاز به ریموت باشه
    و این قابلیت رو من در دوربین های 3100 و 5100 نیکون دیدم و فکر کنم در مدلهای 550 و 1100 کانن نبود.
    بعد از اینها عکاسی از طبیعت و خانوادگی و ... مد نظرم هست
    مهمترین چیز برام کیفیت بالای تصاویره. من عکسهای نیکون 5000 رو دیدم و عملا توش نویزی ندیدم یا انقدر کم بود دیده نمیشد.
    بخاطر همین جلب نیکون شدم.
    حالا از بین مدلهایی که در بالا نام بردم شما کدوم پیشنهاد میدید؟
    3100 حدود 1و500 میلیون
    5100 حدود 1و900 میلیون
    1100 حدود 1و700 میلیون
    تمام دوربينهايي كه نام برديد داراي قابليت هايي كه مدنظر داريد هستن
    اما از بين سه دوربيني كه مدنظر داريد D5100 بهترين است.
    morteza khademy، کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اون قابلیت نصب ریموت در همه اس ال آرها وجود داره.
    اما بین دوربینهایی که فرمودید دی5100 بهترین انتخابه.با خیال راحت خریدتون رو انجام بدید و درگیر چیز دیگری نشید.امروزه دوربینهای اس ال آر اینقدر خوب شدن که خرید هیچ کدام پشیمانی نمیاره.این رو مطمئن باشید.
    دی 5100 به خاطر سنسور خوب نمایشگر متحرک و فیلمبرداری خوب با اتوفوکوس(البته خیلی قابل اعتماد نیست و همان فوکوس دستی نتایج بهتری داره) بهترین گزینه است.خیالتون راحت باشه و وسواس به خرج ندید.
    با سهیل خط رو خط شدیم.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 11 November 2012 در ساعت 13:22
    Persian، SHOK53، sami62 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اون قابلیت نصب ریموت در همه اس ال آرها وجود داره.
    اما بین دوربینهایی که فرمودید دی5100 بهترین انتخابه.با خیال راحت خریدتون رو انجام بدید و درگیر چیز دیگری نشید.امروزه دوربینهای اس ال آر اینقدر خوب شدن که خرید هیچ کدام پشیمانی نمیاره.این رو مطمئن باشید.
    دی 5100 به خاطر سنسور خوب نمایشگر متحرک و فیلمبرداری خوب با اتوفوکوس(البته خیلی قابل اعتماد نیست و همان فوکوس دستی نتایج بهتری داره) بهترین گزینه است.خیالتون راحت باشه و وسواس به خرج ندید.
    با سهیل خط رو خط شدیم.
    ممنون از راهنمایی های شما
    من با فروشنده صحبت میکردم میگفت تفاوت آنچنانی بین 3100 و 5100 وجوذ نداره و بهتره 3100 رو بگیری و 400هزار تومن پول اضافه ندی
    نمیدونم شاید فروشنده واسه بازار گرمی خودش میگه
    اگه ممکنه مزایا و معایب این ذو رو نسبت به هم بگید تا بتونم راحتتر تصمیم بگیریم
    ممنون از همه دوستان

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تفاوتها که کاملا محسوسه! فقط همین یک قلم سنسور بهتر دی5100 کافیه که شما این بدنه رو انتخاب بکنید.یا یکسری امکانات مثل برکتینگ که البته ممکنه الان ندونید چی هست ولی اگر مثلا قصد عکاسی طبیعت و یا انواع منظره به صورت اچ دی آر رو داشته باشید وجودش یکجورهایی لازمه.یا نمایشگر بهتر دی5100 و...
    به عنوان یک اصل کلی این مورد در نظر داشته باشید:با عرض تاسف بهتره که هرگز به صحبتهای فروشنده ها توجه نکنید!
    yaghoobi، SHOK53، sami62 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    6919

من با فروشنده صحبت میکردم میگفت تفاوت آنچنانی بین 3100 و 5100 وجوذ نداره و بهتره 3100 رو بگیری و 400هزار تومن پول اضافه ندی
    ممنون از همه دوستان
    وااااااااای از دست فروشنده ها
    برتری های D5100 را عرض میکنم البته بیشتر برتری ها را بعد از مدتی کار کردن با این دوربین متوجه میشوید و ممکن است الان کمی برای شما کیج کننده باشد.
    وضعیت نویز بهتر
    دینامیک رنج خیلی بالاتر
    کیفیت LCD خیلی بالاتر یعنی 920k dot در برابر 230k dot !!!!
    عمق رنگ بیشتر
    داشتن برکتینگ که در پست قبل عقیل هم گفت
    داشتن LCD گردان
    رزولوشن بیشتر یعنی 16 مگاپیکسل در برابر D3100 که 14 مگاپیکسل است ( متاسفانه خیلی از فروشنده ها مگاپیکسل را تمام برتری یک دوربین میدانند )
    عکاسی پیاپی سریع تر
    وضعیت باتری بهتر
    و.....

این برتری ها کاملاً کارآمد هستن و خیلی مهم محسوب میشوند.
    yaghoobi، aidin594، SHOK53 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

ممنون از همه دوستان
    درود به تمامي اساتيد خودم
    نظر اساتيد براي پيشنهاد به اين دوستمون با دي٣٢٠٠ چيه؟تفاوت قيمتش با دي٥١٠٠ زياد نيست،جديد تره،عملكرد سنسوري خوبي داره،،رزولوشن ٢٤ mp هم قابل توجه،
    توي dxo هم بسيار رتبه خوبي داره،ميشه جز گزينه ها هم باشه
    sami62 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    درود به تمامي اساتيد خودم
    نظر اساتيد براي پيشنهاد به اين دوستمون با دي٣٢٠٠ چيه؟تفاوت قيمتش با دي٥١٠٠ زياد نيست،جديد تره،عملكرد سنسوري خوبي داره،،رزولوشن ٢٤ mp هم قابل توجه،
    توي dxo هم بسيار رتبه خوبي داره،ميشه جز گزينه ها هم باشه
    بنده اگر برای خودم قرار باشد انتخاب کنم D5100 را ترجیح میدهم چراکه برتری های این دوربین برایم چشم گیر تر است. کلاً یک رده بالاتر است و قابل قیاس نیستن
    تقریباً مثل مقایسه D90 و D5100 است با اینکه D5100 خروجی بهتری نسبت به D90 دارد هنوز خیلی ها ازجمله خودم D90 را ترجیح میدهند.
    yaghoobi، Anoosh-Em، sami62 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.