صفحه 420 از 1201 نخستنخست ... 320 370 410 416 417 418 419 420 421 422 423 424 430 470 520 920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,191 تا 4,200 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

با سلام ، دوربين فعلي من Canon PowerShot SX20 IS هست . مي خوام اونو بفروشم و وارد دنياي DSLR بشم . قطعا برند Canon مي خوام . از حرفه اي هاي دنياي فول فريم مي خوام منو راهنمايي كنن كه چي بخرم ؟ خودم به 650D و 60D بطور جدي فكر مي كنم . 60D رو خيلي مي پسندم فقط اينكه پردازنده ش DIGIC 5 نيست دلمو مي زنه . وقتي در مورد بادي تصميم گرفتم درباره لنز هم ازتون كمك خواهم خواست

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    با سلام ، دوربين فعلي من Canon PowerShot SX20 IS هست . مي خوام اونو بفروشم و وارد دنياي DSLR بشم . قطعا برند Canon مي خوام . از حرفه اي هاي دنياي فول فريم مي خوام منو راهنمايي كنن كه چي بخرم ؟ خودم به 650D و 60D بطور جدي فكر مي كنم . 60D رو خيلي مي پسندم فقط اينكه پردازنده ش DIGIC 5 نيست دلمو مي زنه . وقتي در مورد بادي تصميم گرفتم درباره لنز هم ازتون كمك خواهم خواست
    دوربینهای انتخابی شما DSLR هستن اما فول فریم نیستن ، بین دو انتخاب شما من 60D را توصیه میکنم که دارای بدنه خوش دست تر و مقاومت بیشتری است. ( بطور کلی در رده بالاتری قرار دارد )
    پردازنده را برای انتخاب خود ملاک قرار ندهید.

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

حرفه ای و فول فریمی نیستم ولی
    اگه تنها دلسردید از 60D پردازنده اون هست ،اصلاً نگران نباش .چون اصلا متوجه این موضوع نمی شی
    هردو حدوداً قیمت برابر دارن ولی 60D یه رده بالاتره و 650D جدید تر .
    من باشم 60D رو انتخاب می کنم

خط رو خط شد
    D.Daneshmand، Amateurism، shahbazi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    دوربینهای انتخابی شما DSLR هستن اما فول فریم نیستن ، بین دو انتخاب شما من 60D را توصیه میکنم که دارای بدنه خوش دست تر و مقاومت بیشتری است. ( بطور کلی در رده بالاتری قرار دارد )
    پردازنده را برای انتخاب خود ملاک قرار ندهید.
    آخه وقتي از يه فروشنده معتبر پرسيدم تفاوت پردازنده هاي DIGIC 4,5 واقعا محسوسه يا نه ، بهم گفت با DIGIC 5 نويز خيلي كمتري داري . اين منو نسبت به 60D به شك انداخت . ضمنا اگه توي اين رده Canon ديگه اي مي شناسيد كه مي دونيد ارزش فكر كردن داره معرفي كنيد ممنون مي شم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

آخه وقتي از يه فروشنده معتبر پرسيدم تفاوت پردازنده هاي DIGIC 4,5 واقعا محسوسه يا نه ، بهم گفت با DIGIC 5 نويز خيلي كمتري داري . اين منو نسبت به 60D به شك انداخت . ضمنا اگه توي اين رده Canon ديگه اي مي شناسيد كه مي دونيد ارزش فكر كردن داره معرفي كنيد ممنون مي شم
    نویز در فرمت JPG (که توسط نرم افزار و پروسسور داخل دوربین نویزگیری شده) ممکن است کمتر باشد ولی در عکس اصلی با فرمت RAW هیچ تفاوتی نمی کند و پروسسور نقشی ندارد.
    معمولاً هم عکاس ها از فرمت RAW استفاده می کنند و ادیت و نویزگیری را خودشان و در محیط فتوشاپ انجام می دهند.
    Akas، persian.boy، D.Daneshmand و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    نویز در فرمت JPG (که توسط نرم افزار و پروسسور داخل دوربین نویزگیری شده) ممکن است کمتر باشد ولی در عکس اصلی با فرمت RAW هیچ تفاوتی نمی کند و پروسسور نقشی ندارد.
    معمولاً هم عکاس ها از فرمت RAW استفاده می کنند و ادیت و نویزگیری را خودشان و در محیط فتوشاپ انجام می دهند.
    راستش من به اين دليل احساس كردم به DSLR نياز دارم كه وقتي مي خواستم عكساي دوربين SX20 خودمو در محيط فوتوشاپ روتوش كنم كيفيت دلخواهمو نداشتن . آيا دوربين خودمم با فرمت RAW عكس ميگيره؟ اگه جواب مثبته بهتره اول برم سراغ نويزگيري اون و بعد راجع به خريد DSLR تصميم بگيرم
    hkhaghani تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

راستش من به اين دليل احساس كردم به DSLR نياز دارم كه وقتي مي خواستم عكساي دوربين SX20 خودمو در محيط فوتوشاپ روتوش كنم كيفيت دلخواهمو نداشتن . آيا دوربين خودمم با فرمت RAW عكس ميگيره؟ اگه جواب مثبته بهتره اول برم سراغ نويزگيري اون و بعد راجع به خريد DSLR تصميم بگيرم
    دوربین شما با نصب Crack مخصوص دوربین های کانن به اسم chdk قابلیت عکاسی با فرمت raw را پیدا می کند (و بسیاری قابلیت های دیگر). chdk را گوگل کنید منبع آن را پیدا خواهید کرد.
    Amateurism، sh.khani، hkhaghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

بنده مدتهای sx20 را داشتم وضعیت نویز DSLR ها اصلاً با این دوربین قابل قیاس نیست اگر دنبال نویز کمتر هستید DSLR تهیه کنید آن هم همان 60D که نویز آن از 650D کمتر است.
    حرف فروشنده ها را از این گوش بشنوید و از گوش دیگر...
    Akas، D.Daneshmand، Amateurism و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Akas آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

دوست عزیز پیشنهاد میکنم زیاد صحبتهای های فروشندگان را جدی نگیرید! به نظرم با کسانی مشورت کنید که تجربه کاری دارند!!!

پ.ن: نه اینکه فروشندگان چیزی ندونند! بلکه خودشون تجربه عکاسی با دوربین رو ندارند.... اکثرشون

به علت تاخیر در ارسال پست با سهیل عزیزم خط رو خط شدم
    sh.khani، hkhaghani، shahbazi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سيد حميد شريفي
    Nikon D3100 | Nikon D7000 | 18-55 VR | Tamron 90mm | Mecablitz SCA 300 | Godox ML-150

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

سلام

درسته تفاوت هایی درشون هست ولی یه توضیح مختصر در مورد پردازش در دوربین ها خدمت شما عرض کنم!

پردازنده ها در دوربین های دیجیتال اوایل فقط کارشون چه بود؟... فقط این که بتونن سنسور رو تجزیه تحلیل کنن و موارد اینچنینی
    ولی همینطور که عکاسی دیجیتال روی کار آمد ، ویرایش عکس هم پیشرفت کرد و کیفیت هم مهم شد
    از این رو اشخاص زیادی روی آوردند به دوربین های حرفه ای و نه برای استفاده ی حرفه ای بلکه کیفیت بالاتر

ولی این اشخاص از جایی که اتوماتیک عکاسی میکردند متوجه میشدند که کیفیت عکس ها در دوربین های کامپکت (بعضا) مشابه هست!
    تمامی این مشکلات برمیگشت راست به سوی حالت اتوماتیک (اوایل این دوربین ها مود اتومات هم نمیشناختند)
    حالت اتوماتیک در اکثر دوربین ها حداقل در دو سال یا سه سال پیش هیچ تعریفی نداشت...
    زیرا سازندگان وقت و بودجه ی خودشون رو برای موارد دیگر مانند سنسور و لنز میگذاشتند

ولی برسیم به حال حاضر
    پردازنده ها پیشرفت کردند و الان مانند فتوشاپ شدند
    -کنتراست رو بالا پایین میکنند
    -نویز رو کنترل میکنند
    و کلا همه چیز یک عکس (Jpeg) رو در کنترل کامل دارند (Raw فرمت عکاسی خام میباشد و همه چیز در حالت کاملا عادی بدون دستکاری پردازنده هست)

با اینکار الان مود های اتوماتیک بسیار بسیار هوشمندتر نسبت به گذشته شدند و الان اکثر شرایط نتیجه ی دلخواه میدند!
    مود اتوماتیک در حال حاضر بیشتری سرمایه گذاریش رو در دوربین های کامپکت داره که با سایز کوچک سنسور و بدنه ساده نتایج بالاتر از انتظار میدهند و نتیجش هم میشه اینکه کسی که
    Sony TX55 با اون سنسور بسیار کوچیک رو داره (پدر بنده) به من همیشه گوشزد میکنه : اون دوربین دو میلیونیت به زور کیفیتش به پای این 500 تومنی من میرسه (واقعا هم حق با ایشونه)

از شوخی که بگذریم جای بحث در این مورد بسیار زیاد و سنگین هست که به سیاست شرکت های سازنده برمیگرده!
    ببخشید که خستتون کردم امیدوارم در پناه حق موفق و موید باشید!
    یا علی
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Sunday 2 December 2012 در ساعت 15:48
    persian.boy، Miri، sh.khani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.