صفحه 430 از 1201 نخستنخست ... 330 380 420 426 427 428 429 430 431 432 433 434 440 480 530 930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,291 تا 4,300 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    عرضم این بود که یک عکاس مبتدی باید مدت نسبتن طولانی (حد اقل یکسال) با یک لنز واک اراوند که معمولن از محدوده واید (نه اولترا واید) تا تله (نه سوپر تله) رو پوشش میده عکاسی کنه تا تازه دستش بیاد هر فاصله کانونی در هر فاصله از سوژه و با چه قطر دیافراگمی چه پرسپکتیو و عمق میدان و ... بهش میده تا بعدن بتونه در مورد لنز و حتی دوربین نهایی خودش تصمیم بگیره یا شایدم اصن عکاسیو ببوسه بذاره کنار!
    درود
    خب من هم که دقیقا همین رو عرض کردم :

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    توصیه ی نهایی من اینه که D7000 رو با 105-18 یا 85-16 تهیه بفرمایید . یه مدت که با این دوربین خوب و لنز walkaround کار کردید متوجه میشید که باید چه تغییراتی در لیست تجهیزاتتون بدید
    اگر به صحبت بنده توجه می کردید ، به خوبی متوجه روش توصیه کردن من می شدید . شما الان دارید دقیقا همون چیزی رو می فرمایید که بنده بسیار زودتر از شما در راهنمایی به ایشون بیان کردم . ایرادی که به صحبت من وارد کردید این بود که چرا از ژانر و علایق ایشون پرسش کردم ... بنده هم به صورت مختصر توضیح دادم (و سپس دوستان عزیزم به سوی مفصل) که چرا پیشنهاد بدون توجه به چنین اصولی جالب نیست . اصولا خیلی واضحه که اگر شما نیاز پرسشگر رو در نظر نگیرید نتیجه ی پیشنهاد یقینا نامناسب خواهد بود .

پس نوشت: نمیدونم چرا از پاسخ شما بوی عصبانیت به مشامم رسید. آرومتر باشیم بهتر میتونیم بحث کنیم
    نه عزیزم ...من اینجا با همه دوستم ؛ چه با بهزاد عزیز ، چه با کوروش جان، چه با شما (البته اگر لایق بدونید) و چه با بقیه ی دوستان ... چنین تصوری از عرایض بنده نداشته باشید . شما موردی رو فرمودید که بنده هم در حال پاسخگوییم ...

البته هنوز میگویم هر دو انتری لول پیشرفته هستن در صورتی که مثلن D3100 که فرمودند، انتری لول مقدماتی است
    دوستان با طیف نظرات من آشنایی دارن ... من کلا به این رده بندی ها اعتقادی ندارم ...
    ولی اینجا بحث اعتقادات من نیست ؛ Entry Level ، Entry Level هست ... اگر به DP و سایت های معتبر دیگه اعتقادی دارین و اگر قراره بر اساس معیارهای عمومی صحبت بفرمایید ، 600دی Compact SLR هست و دی7000 در رده ی Mid-size SLR . به امکانات هم که نگاه کنید ، D7000 با فوکوس بهتر ، ویوفایندر بهتر ، سرعت شاتر بهتر وووووووو ... در رده ی بالاتری قرار میگیره . این مطلب واقعا واضح و مشخصه ... نمی دونم با این همه توضیحی که دوستان دادن ، چرا هنوز اصرار دارین .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    emad zare و shoje62 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

اگر به صحبت بنده توجه می کردید ، به خوبی متوجه روش توصیه کردن من می شدید
    ظاهرا یا فارسی من خوب نیست یا شما متوجه منظور من نمیشوید. اشکال ندارد بگذریم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان عزیز .عکاسی رو چند وقته با یه دور بین غیر حرفه ای شروع کردم حالا میخوام به عکاسیم سرو سامان بدم به همین خاطر یه دور بین 2 تا 3 میلون تومان میخوام بخرم که قابلیت فیلم برداری - لنز چند کاره - و خیلی خوب 2تا 3سال هم راحت بتونم عکاسی کنم اگه ممکنه دوستانی که تجربه عکاسی شون بالا هست راهنمایی کنن چی بخرم . سپاسگزارم
    mostafa mehr تشکر می‌کند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji majid نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز .عکاسی رو چند وقته با یه دور بین غیر حرفه ای شروع کردم حالا میخوام به عکاسیم سرو سامان بدم به همین خاطر یه دور بین 2 تا 3 میلون تومان میخوام بخرم که قابلیت فیلم برداری - لنز چند کاره - و خیلی خوب 2تا 3سال هم راحت بتونم عکاسی کنم اگه ممکنه دوستانی که تجربه عکاسی شون بالا هست راهنمایی کنن چی بخرم . سپاسگزارم
    خدمت شما عرض کنم که با این بودجه ای که کنار گذاشتی و با قیمت های کنونی فقط میتونی به 600 دی با لنز 18-135 و یا 550 دی با همین لنز فکر کنی.
    این مجموعه میتونه نیاز شما را برای کار در ژانر طبیعت تا عکس های پرتره و مستند مرتفع کنه

موفق باشید
    persian.boy و hossein137 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت تمامی دوستان
    من حدود 3 سالی هست که با نیکون D90 عکاسی می کنم . زمینه عکاسی من هم بیشتر عکسهای خانوادگی و گهگاهی هم عکاسی از طبیعت و مناظر . خلاصه کلام آماتوری عکاسی می کنم و بابت کسب درآمد نیست . مدتی هست که قصد تعویض دوربین رو دارم . حدود بودجه ای هم که می تونم هزینه کنم حداکثر 13 تا 14 میلیون تومان می باشد .دوربینهای مد نظرم هم به ترتیب اولویت 5D mk3 - نیکون D800E -- کانن 7d -- کانن 6D و نیکون D600 میباشد . لطفا راهنمایی کنید که کدامیک از دوربینها بیشتر مناسب من می باشد و اینکه آیا با کاربردهای فوق و بدون مباحث مالی آیا خرید دوربین فول فریم منطقی می باشد . ممنون از راهنمایی های دوستان .

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

سلام دوست عزیز
    1- مگر D90 فعلی چه مشکلی دارد که قصد تعویض آن را دارید؟ لنز مورد استفاده تان چیست؟
    2- بسیاری از عکاسان حرفه ای هم با چنین دوربین هایی عکس های فوق العاده می گیرند.
    3- تغییر دوربین یا برند قاعدتاً در شرایطی منطقی است که یا با آن بتوانید پول درآورید یا دوربین فعلی جوابگوی نیازهایتان نباشد که از نوشته تان این گونه به نظر نمی رسد.
    4- پیشنهاد می کنم با تهیه یک لنز خوب (با توجه به زمینه مورد علاقه) و مطالعه و تمرین زیاد، لذت کافی را از عکاسی ببرید.

موفق باشید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان من برادرم الان برای یاد گیری عکاسی چند وقتی هست از دوربین sx 40 استفاده میکنه-حالا میخوام برای تولدش یه دوربین مبتدی حرفه ای بخرم- فقط راهنماییم کنید میخوام بدونم بین 2 دوربین canon 600d ویا nikon 3200 کدوم رو انتخاب کنم- دیگه گیج شدم- هر کدوم یه مزیتایی دارن که اون یکی نداره- فقط موندم- اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_b63 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برادرم الان برای یاد گیری عکاسی چند وقتی هست از دوربین sx 40 استفاده میکنه-حالا میخوام برای تولدش یه دوربین مبتدی حرفه ای بخرم- فقط راهنماییم کنید میخوام بدونم بین 2 دوربین canon 600d ویا nikon 3200 کدوم رو انتخاب کنم- دیگه گیج شدم- هر کدوم یه مزیتایی دارن که اون یکی نداره- فقط موندم- اگه راهنماییم کنین ممنون میشم
    سلام دوست عزيز، فكر كنم منم تقريبا وضعيت برادر شما رو دارم (در حال يادگيري با SX 20 هستم و تصميم به خريد DSLR دارم. البته بودجه م هم حدود 3 تومنه).
    با تحقيقاتي كه تا حالا انجام دادم و همونطور كه خودتونم فرموديد Canon 600D و Nikon D3200 رقيب مستقيم يكديگر محسوب مي شوند و پس از مقايسه فاكتورها نميتوان برتري كامل را به يكي داد. شايد انتخاب ميان اين دو رو بتونيم انتخاب بين كانن و نيكون نام بذاريم. ببينيد برادرتون به برند خاصي تعصب نداره؟ نمايشگر چرخان (كه SX 40 هم از اون بهره ميبره) واسش چقدر اهميت و استفاده داره؟ و از اين قبيل ...
    اين مقايسه ويدئويي رو هم ببيني بد نيست (البته بين 650D و D3200 هست):
    http://tv.digikala.com/Video/Review/.../650D-vs-D3200
    البته تاكيد مي كنم من مبتدي هستم و دونسته هاي خودمو تا اين لحظه گفتم وگرنه با اهل فن حتما مشورت كنيد. شايد از نظر اونا يكي كاملا برتر از ديگري باشه
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Monday 24 December 2012 در ساعت 07:35

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط mstiger نمایش پست ها
    من حدود 3 سالی هست که با نیکون D90 عکاسی می کنم . زمینه عکاسی من هم بیشتر عکسهای خانوادگی و گهگاهی هم عکاسی از طبیعت و مناظر . خلاصه کلام آماتوری عکاسی می کنم و بابت کسب درآمد نیست . مدتی هست که قصد تعویض دوربین رو دارم . حدود بودجه ای هم که می تونم هزینه کنم حداکثر 13 تا 14 میلیون تومان می باشد .دوربینهای مد نظرم هم به ترتیب اولویت 5D mk3 - نیکون D800E -- کانن 7d -- کانن 6D و نیکون D600 میباشد . لطفا راهنمایی کنید که کدامیک از دوربینها بیشتر مناسب من می باشد و اینکه آیا با کاربردهای فوق و بدون مباحث مالی آیا خرید دوربین فول فریم منطقی می باشد . ممنون از راهنمایی های دوستان .
    من متوجه نشدم چرا آدم باید برای کاری که از همون دی 90 بر میاد اینهمه هزینه بکنه

هرچن مث اینکه مد شده آدمایی که حرفه ای نیستن و ازین راه پول در نمیارن دوربینای گرون بخرن بحثای عجیبی تو تاپیک D800 دیروز میخوندم که برام خیلی تعجب انگیز بود
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط mstiger نمایش پست ها
    من حدود 3 سالی هست که با نیکون D90 عکاسی می کنم . زمینه عکاسی من هم بیشتر عکسهای خانوادگی و گهگاهی هم عکاسی از طبیعت و مناظر . خلاصه کلام آماتوری عکاسی می کنم و بابت کسب درآمد نیست .
    دوست عزيز، شما كه از نظر بودجه مشكلي نداري چرا سعي نميكني عكاسي رو حرفه اي تر دنبال كني؟ حرفه اي شدن فقط واسه كسب درآمد نيست، از عكسهايي كه ميگيري لذت ببر و به خودت افتخار كن كه چنين هنري داري
    mostafa mehr تشکر می‌کند.