صفحه 429 از 1201 نخستنخست ... 329 379 419 425 426 427 428 429 430 431 432 433 439 479 529 929 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,281 تا 4,290 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط shoje62 نمایش پست ها
    راستش همونطور که از سوالم مشخصه. من تازه وارد دنیای حرفه ای عکاسی شدم. همه عکسایی هم که تو 2-3 سال اخیر گرفتم با Canon G9 بوده!!! حالا تازه ترم یک یه دوره 3 ترمه رو تموم کردم. خواستم همونطور که پیش میرم با یه دوربین حرفه ای تمرین کنم، همین! من 7D رو با لنز EF 28-135mm حدود 4.4 میلیون قیمت کردم. حالا خواستم بدونم این لنزه روی کیت کیفیت قابل قبول داره یا بهتره body بگیرم و یه لنز جدا و با کیفیت تر؟ و اصلا این کیت مناسب هست برای شروع یا نه؟ می دونم سوالم زیادی آماتوره! اگه مشاوره بدین یا منبع بهتری برا تصمیم گیری معرفی کنین ممنون میشم.
    درود
    توصیه ی نهایی من اینه که D7000 رو با 105-18 یا 85-16 تهیه بفرمایید . یه مدت که با این دوربین خوب و لنز walkaround کار کردید متوجه میشید که باید چه تغییراتی در لیست تجهیزاتتون بدید . 7D دوربین خوبیه ولی با توجه به بودجه ی شما ، توصیه ی من اینه که بهتره برای تغییرات آینده ، مابه تفاوت این دوربین و D7000 رو نزد خودتون نگه دارید . اگر در مورد بدنه به قطعیت رسیدید ، بحث در رابطه با لنز رو به تناسب برند بدنه ، در تاپیک مخصوص دنبال بفرمایید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    کوروش و shoje62 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    بستگی داره که چکار می خواید با دوربین بکنید ... ژانر فعالیت شما چیه ؟ حیات وحش ، معماری ، لند اسکیپ ، پرتره ... ؟ ضمن اینکه با فوکال 28 با در نظر داشتن کراپ فکتور دیگه چیزی از واید باقی نمی مونه . راستی چقدر بودجه دارید ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    من زیاد دیدم که از همه کسایی که میان اینجا راهنمایی کلی بگیرن این سوال پرسیده میشه. مگه هر کی که تازه میخواد دوربین بخره و تازه کلاس رفته و داره یاد میگیره که با دوربین SLR عکاسی کنه عکاس حرفه ایه یا قراره عکاس حرفه ای بشه که هی ازش میپرسین ژانر عکاسیت چیه؟
    اغلب قریب به اتفاق عکاسانی که اینجا میان عکاسی تفننی میکنن و باید بر این اساس بهشون دوربین و لنز توصیه کرد. بنظر من 7D دوربین خیلی خوبیه (خیلی بهتر از D7000) ولی برای شروع کار شما زیاده. بهتره مثلا 600D رو با 85-15 بگیرین یا همون D7000 رو با 105-18 بگیرین.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    من زیاد دیدم که از همه کسایی که میان اینجا راهنمایی کلی بگیرن این سوال پرسیده میشه. مگه هر کی که تازه میخواد دوربین بخره و تازه کلاس رفته و داره یاد میگیره که با دوربین SLR عکاسی کنه عکاس حرفه ایه یا قراره عکاس حرفه ای بشه که هی ازش میپرسین ژانر عکاسیت چیه؟
    اغلب قریب به اتفاق عکاسانی که اینجا میان عکاسی تفننی میکنن و باید بر این اساس بهشون دوربین و لنز توصیه کرد. بنظر من 7D دوربین خیلی خوبیه (خیلی بهتر از D7000) ولی برای شروع کار شما زیاده. بهتره مثلا 600D رو با 85-15 بگیرین یا همون D7000 رو با 105-18 بگیرین.
    درود
    یعنی می فرمایید از کسی که کلاس رفته و تا حدودی با مطالب آشنائه نپرسم برای چی دوربینو می خواد ؟ اونوقت چجوری باید بهش لنز پیشنهاد کنم ؟ پیشنهاد بنده که از همون ابتدا d7000 با 105-18 بود و شما با اینکه شیوه ی پیشنهاد من رو رد کردین ، اما ظاهرا به نتیجه ی مشابهی رسیدید ...

اما یک سوال جدی از شما دارم ؛ بین 600D با D7000 تفاوت های زیادی وجود داره ... شما به چه علتی دارین جفت این بدنه ها رو هم زمان پیشنهاد می کنید ؟ ظاهرا اعتقادی به پرسیدن علایق و ژانر کاری فرد مقابل ندارید ... میشه توضیح بدید از کجا به چنین پیشنهادی رسیدید ؟؟؟؟؟

خیلی دوست دارم بدونم چگونه ممکنه لنز به ایشون پیشنهاد بدم در حالی که نمی دونم اولویت کاری ایشون واید هست یا تله ...

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    morteza khademy، کوروش و aminmona تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    یعنی می فرمایید از کسی که کلاس رفته و تا حدودی با مطالب آشنائه نپرسم برای چی دوربینو می خواد ؟ اونوقت چجوری باید بهش لنز پیشنهاد کنم ؟ پیشنهاد بنده که از همون ابتدا d7000 با 105-18 بود و شما با اینکه شیوه ی پیشنهاد من رو رد کردین ، اما ظاهرا به نتیجه ی مشابهی رسیدید ...

اما یک سوال جدی از شما دارم ؛ بین 600D با D7000 تفاوت های زیادی وجود داره ... شما به چه علتی دارین جفت این بدنه ها رو هم زمان پیشنهاد می کنید ؟ ظاهرا اعتقادی به پرسیدن علایق و ژانر کاری فرد مقابل ندارید ... میشه توضیح بدید از کجا به چنین پیشنهادی رسیدید ؟؟؟؟؟

خیلی دوست دارم بدونم چگونه ممکنه لنز به ایشون پیشنهاد بدم در حالی که نمی دونم اولویت کاری ایشون واید هست یا تله ...

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    بحث دقیقن همینجاست. اگه من و شما به یک نتیجه رسیدیم دلیل نمیشه با یک فکر به یک نتیجه رسیده باشیم. عرضم این بود که یک عکاس مبتدی باید مدت نسبتن طولانی (حد اقل یکسال) با یک لنز واک اراوند که معمولن از محدوده واید (نه اولترا واید) تا تله (نه سوپر تله) رو پوشش میده عکاسی کنه تا تازه دستش بیاد هر فاصله کانونی در هر فاصله از سوژه و با چه قطر دیافراگمی چه پرسپکتیو و عمق میدان و ... بهش میده تا بعدن بتونه در مورد لنز و حتی دوربین نهایی خودش تصمیم بگیره یا شایدم اصن عکاسیو ببوسه بذاره کنار!

ضمنن D7000 و 600D هردو انتری لول های پیشرفته هستن و طبیعیه که به چنین کاربری (آماتور در حال پیشرفت) توصیه بشن. منظورتونو نگرفتم درین باره.

پس نوشت: نمیدونم چرا از پاسخ شما بوی عصبانیت به مشامم رسید. آرومتر باشیم بهتر میتونیم بحث کنیم
    davoud maani، heavymetalica و shoje62 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دوست عزیز، اکثر دوستان به جهت نیازو علاقه ای که دارن نسبت به خرید اقدام می کنند .
    با توجه به نوع عکاسی که اونها دوست دارند یا میخواهند انجام دهند این راهنمایی ها انجام می شود .
    و بیشتر راهنمایی ها هم اکثرا به صورت نظری و دل بخواهی هست .

مثل خود شما .

بنظر من 7D دوربین خیلی خوبیه (خیلی بهتر از D7000) ولی برای شروع کار شما زیاده . بهتره مثلا 600D رو با 85-15 بگیرین یا همون D7000 رو با 105-18 بگیرین.
    بدون پرسیدن سبک و علاقه هم نمیشه فردی رو راهنمایی کرد و درواقع این نوع اعمال نظریه به طرف ، نوعی تحمیل نظریه خود به فرد مخاطب خواهد بود .

مثلا من دوربین 550D رو بیشتر از 600D که شما میفرمایید دوست دارم .
    خوب بدون درنظر گرفتن علاقه فرد با درنظر گرفتن اینکه این فرد به صورت تفننی عکاسی میکنه 550D با 600D چندان تفاوتی برای ایشون نمیکنه .
    ولی شاید 600D بیشتر برای اون فرد کاربرد داشته باشه .

پس بهتره اول نظر و احتیاج اون فرد رو بدونیم و بعدا جهت راهنمایی مواردی رو پیشنهاد کنیم تا خود فرد تصمیم بگیره .

و مورد بعدی که باید توجه کرد اینکه با وجود قیمت بالایی که این نوع کالاها دارن اشتباه در خرید میتونه خیلی براشون گرانتر تموم بشه .

مثلا بعد از خرید دوربین اگه ایشون خواستند برند مورد نظرشون رو تغییر بدن ، باید کلی متضرر شوند و این یه جهت راهنمایی اشتباه خواهد بود .

برای همین انتخاب و تصمیم باید با خود فرد باشد که بعدا از کسی دلگیر نشود .

وقصد خیرخواهانه من و شما تبدیل به گناه نا خواسته نشود .

بارها من شاهد تغییر برند دوستان خود بوده ام که نظر به اینکه برند مورد نظرشون کاربرد لازم رو برای خواسته های اونها نداشته از این دوربین به اون دوربین کوچ کردند .

مهم ارتباط بین فرد با وسیله ای هست که از کارایی اون دوربین راضی هست .

Nikon - Canon - Sony - pentax i- Fuji و.... هردوربینی برای هرکس تا زمانی که از نظر کارایی رضایت بخش باشه بهترین برند هست .

ولی وای به روزی که بگندد نمک ....
    persian.boy، emad zare، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

D7000 با 600D در یک رده اند ؟!
    پس یعنی مثلن D7000 با D5100 یا D3100 در یک رده باید باشند با این حساب !
    و همینطور لابد 7D با 600D ؟
    Anoosh-Em، behzad_milad و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سطح کلاس کاربردی هردوربین نسبت به دوربین دیگر طبقه بندی شده هستند .

و این رده بندی توسط عدد های تک رقمی و دو رقمی - سه رقمی - .... صورت گرفته .

دوربین 7D دررده بالاتری از 600D قرار گرفته .
    حتی با وجود چهار رقمی بودن دوربینهای 3100 , 5100 , 7000 هرکدام از بدنه های فوق در رده متفاوتی قرار دارند .
    و هرکدام برای کاربرد و هدفهای خاصی طراحی شده اند .
    مقایسه هرکدام از دوربینها باید به صورت رده بندی دوربینهای هم سطح باید صورت بگیرد .

درغیر این صورت میتوان از نظر قیمت و بها دوربینها را مقایسه کرد که کدام دوربین از نظر مالی بهتر و باصرفه تر است .
    persian.boy و کوروش تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

تشکر کرده
    316

دوستان عزیز در مثل مناقشه نیست. من اصلا قصد معرفی دوربین به ایشان رو نداشتم چون نه صلاحیتش را دارم و نه معتقدم که این روش خوبی برای انتخاب برند و دوربین و لنز است (خریدار باید اطلاعات و پیشنهادها رو بشنوه و مقایسه کنه و نهایتن خودش تصمیم بگیره).

به لغت "مثلا" در نوشته من توجه نکردید:

بهتره مثلا 600D رو با 85-15 بگیرین یا همون D7000 رو با 105-18 بگیرین.
    درسته که D7000 دوربین خیلی بهتری از D600 است ولی گرانتر هم هست. (البته هنوز میگویم هر دو انتری لول پیشرفته هستن در صورتی که مثلن D3100 که فرمودند، انتری لول مقدماتی است) من فقط دو نمونه پیشنهاد از دو برند "به عنوان نمونه و مثال" دادم.
    behzad_milad، sh.khani و heavymetalica تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم خوب باشید،
    بنده در حال حاضر در فکر خرید یک دوربین فول فریم هستم و بیشتر ژانر عکاسیم شامل طبیعت و Lanscape و گاهی اوقات (0.01 درصد پرتره)
    می شود
    در حال حاضر هم دوربین زیر را در اختیار دارم:
    Canon EOS 50D, Ef-s 18-200mm & EF-s 10-22mm

حال با توجه به بودجه گزینه های ذیل مدنظرم هست و نیاز به راهنمایی و مشورت دوستان دارم:
    1.Canon 5D mark II
    2.Canon 6D
    3. یکی از دوستان نیکون D600 را هم پیشنهاد داد
    ولی تا به حال با برند نیکون کار نکردم و البته نکته دیگر این هست که قصد دارم دوربین فعلی را نگه دارم

حال دوستان کدام بدنه را پیشنهاد میکنند؟
    هميشه نيمه پر ليوان را ببينيم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پیشنهاد من 5دی مارک دو است.با توجه به اختلاف قیمت زیاد دو بدنه دیگه مارک دو گزینه معقول تری است با قیمت مناسب.
    mostafa mehr، davoud maani، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی