صفحه 530 از 1201 نخستنخست ... 30 430 480 520 526 527 528 529 530 531 532 533 534 540 580 630 1030 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,291 تا 5,300 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط BAMDAD_SORKH نمایش پست ها
    و این دوربین برای فیلم برداری بدون لنز stm چندان جالب نخواهد بود
    ببخشید من دقیقا متوجه منظورتون نشدم! یعنی فیلمبرداری با این دوربین بدون لنز STM مانند فیلم برداری با سایر دوربین های نام برده میباشد و هیچ مزیتی ندارد یا از آن ها بدتر است؟ یا به بیان دیگر، مزیت فیلمبرداری با این دوربین تنها هنگامی است که از لنز STM استفاده شود؟

و چند سوال دیگر درباره لنز ولی نمیدونم اینجا باید باید بپرسم یا نه؟!

1- این لنز های STM به تمام بادی های پیش از 650 میخوره یا فناوری جدید و فقط به بادی های جدید؟

2- آیا تفاوتی بین لنز های cannon و nikkon است؟ از نظر کیفیت یا موارد دیگر؟ آیا لنز های این دو به دوربین های یکدیگر میخورد؟ آیا برند سومی وجود دارد که لنز های آن به هر دو این ها بخورد؟ و آیا تفاوت محسوسی بین قیمت این دو برند وجود دارد و در سرمایه گذاری برای یک تازه کار بر روی کدام یک به صرفه تر است؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m2013 نمایش پست ها
    ببخشید من دقیقا متوجه منظورتون نشدم! یعنی فیلمبرداری با این دوربین بدون لنز STM مانند فیلم برداری با سایر دوربین های نام برده میباشد و هیچ مزیتی ندارد یا از آن ها بدتر است؟ یا به بیان دیگر، مزیت فیلمبرداری با این دوربین تنها هنگامی است که از لنز STM استفاده شود؟

و چند سوال دیگر درباره لنز ولی نمیدونم اینجا باید باید بپرسم یا نه؟!
    دوربين Canon 650D داراي سنسور هيبريد است يعني در حالت LiveView و در حين فيلمبرداري مي تواند به سرعت فوكوس را انجام دهد. در اين حالت لازم است لنز هم اولاً با سرعت زيادي و به نرمي فوكوس كند و ثانياً فوكوس را بي صدا انجام تا فوكوس ممتد در حين فيلمبرداري انجام شود و صداي موتور فوكوس هم در فيلم ضبط نشود.. لنزهاي STM به گونه اي بهينه شده اند كه بتوانند فوكوس سريع، دقيق و بي صدا انجام دهند. اگر از لنز هاي ديگر با 650D استفاده شود فوكوس ممتد خواهيد داشت ولي نه به نرمي و بي صدائي لنزهاي STM.
    1- این لنز های STM به تمام بادی های پیش از 650 میخوره یا فناوری جدید و فقط به بادی های جدید؟

2- آیا تفاوتی بین لنز های cannon و nikkon است؟ از نظر کیفیت یا موارد دیگر؟ آیا لنز های این دو به دوربین های یکدیگر میخورد؟ آیا برند سومی وجود دارد که لنز های آن به هر دو این ها بخورد؟ و آیا تفاوت محسوسی بین قیمت این دو برند وجود دارد و در سرمایه گذاری برای یک تازه کار بر روی کدام یک به صرفه تر است؟
    دوربين 650D به دليل داشتن سنسور هيبريد فوكوس ممتد در حين فيلمبرداري دارد ولي با لنزهاي غير STM اين كار به دقت، نرمي و بي صدائي وقتي كه از لنزهاي STM استفاده مي شود نيست.
    1- اين لنز با تمام دوربين هاي كراپدار كانن قابل استفاده است ولي ويژگي اصلي آن كه فوكوس نرم، سريع و بي صداست بيشتر براي فيلمبرداري با 650D كاربرد دارد.
    2- لنز هاي Canon و Nikon به طور عادي براي يكديگر قابل استفاده نيستند مگر اين كه از مبدل هاي خاصي استفاده شود كه در آن صورت هم بعضي قابليت ها مانند اتوفوكوس يا تنظيم اپرچر لنز و ... را از دست مي دهيد. از نظر كيفيت هم بستگي به لنز مورد بحث دارد در بعضي لنزهاي مشابه، كيفيت كانن بهتر است، در بعضي نيكون. در ايران قيمت لنزهاي كانن مقداري ارزان تر از نيكون است.سازنده هائي مانند Sigma، Tamron و .... هم وجود دارند كه هم براي كانن لنز مي سازند و هم براي نيكون. به عنوان تازه كار به نظرم با لنز كيت دوربين شروع كنيد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 25 August 2013 در ساعت 13:31
    M. Beyrami، Marefat، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

دوستان قصد خرید یک دوربین عکاسی در حدود 3,600/3,700 رو دارم (فقط بدنه)
    دوستان لطف کنن نظر و راهنمایی هاشون رو در مورد برند، بدنه و لنز(با حدود قیمت) بفرمایند

بیشتر ماکروگرافی(اولویت اول) و عکاسی از طبیعت مد نظرم هست
    و اگه خدا پولی برساند در آینده ای! نزدیـــــــــــــــــــــ ـــــــــک پرنده گرافی
    اینم گالری تصاویر من E520

(کنون و نیکون)
    بدنه قبلیم المپوس E520 بوده
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Saturday 31 August 2013 در ساعت 22:48

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

دوستان لطف کنن نظر و راهنمایی هاشون رو در مورد برند، بدنه و لنز(با حدود قیمت) بفرمایند

و اگه خدا پولی برساند در آینده ای! نزدیـــــــــــــــــــــ ـــــــــک پرنده گرافی

(کنون و نیکون)

با توجه به اینکه گفتید با این مبلغ قصد خرید فقط بدنه دارید به نظر من کمی بودجه رو افزایش بدید و D7100 رو با قیمت تقریبی 4 میلیون تومان بخرید ، البته خرید D7000 با قیمت 2400 هم به صرفه هست چون میتونید 1600 روی پول لنزهای مدنظرتون بزارید.......

برای ماکرو گرافی بسته به بودجه لنز های مختلفی هست 90 تامرون ،105 نیکور لنز های مرغوبی هستن.....

اما پیشنهاد اول من برای ماکرو 105 نیکور با نام کامل Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f/2.8G IF-ED هست ،با موتور فوکوس،لرزشگیر نسل دوم که تا 4 استاپ لرزش را میگیرید و دیافراگم2.8 و به شکل تخصصی برای ماکروگرافی که قیمتی حدود 3200 دارد.....
    S_Neyshaburi تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان..یه کمک و راهنمایی می‌خوام. من 3 سال پیش یه دونه 550D با یه لنز 18-135 گرفتم. یه لنز 18-55 ام از قبل داشتم. بیشتر استفاده از این دوربینن توی دشت و کوه و بیابون و خلاصه طبیعت بود. واسه همین باتری واسم خیلی مهم بود. با اینکه یه باتری دیگه ام خریده بودم ولی همیشه با این امر مشکل داشتم چون ال سی دی 550دی رو مجبور بودم واسه تنظیمات همیشه روشن نگه دارم. الان می‌خوام دوربینمو عوض کنم. دوتا گزینه دارم. 60دی و دی7000 که نظرم به 60دی نزدیکتره چون از ابتدا کنون داشتم (اگه اشتباه می‌کنم و دی 7000 بهتره بگین بهم لطفا). 60دی در مقایسه با 550 اینجوری که من خودم چک کردم کیفیت عکساش بهتره با اینکه توی دوتا دوربین با تنظیمات کاملا یکسان و با یه لنز و از یه س.ژه عکاسی کردم که این مطلبم واسم جای سوال داره!!! همچنین سرعت عکاسیش بالاتره (5.3 نسبت به 3.4) و همچنین فک می‌کنم اون ال سی دی بالاش به ذخیره باتریم بیشتر کمک میکنه و واسم مناسب تره. حالا به نظرتون کلا ارزش داره با این تفاسیر دوربینمو عوض کنم یا اینکار عاقلانه نیست و فرق معنا داری از لحاظ کیفیت و کاربرد بین 550 و 60دی نیست؟
    مطلب دوم اینکه چون به عکاسی طبیعت علاقه دارم همیشه از نداشتن لنز تله رنج بردم.الان به خرید 70-300 فک میکنم. به نظرتون دوربینمو با لنز 18-55 ام بفروشم و فعلا یه بادی 60دی بگیرم و با 18-135ام عکاسی کنم تا پول واسه لنز تامین بشه یا اینکه الویت با خرید لنزه و 70-300 رو بخرم و کلا بادی رو عوض نکنم؟
    و یا اینکه دوربینمو با 18-135 بفروشم و 60دی رو بخرم و برای عکاسی معمولی و واید از لنز 18-55 ام استفاده کنم و برای تله ام 70-300 رو بخرم یا فروش 18-135 به صلاح نیست؟
    منظورم این مدل 70-300 با قیمت1.400 هستش البته...
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط hf_domino نمایش پست ها
    سلام دوستان..یه کمک و راهنمایی می‌خوام. من 3 سال پیش یه دونه 550D با یه لنز 18-135 گرفتم. یه لنز 18-55 ام از قبل داشتم. بیشتر استفاده از این دوربینن توی دشت و کوه و بیابون و خلاصه طبیعت بود. واسه همین باتری واسم خیلی مهم بود. با اینکه یه باتری دیگه ام خریده بودم ولی همیشه با این امر مشکل داشتم چون ال سی دی 550دی رو مجبور بودم واسه تنظیمات همیشه روشن نگه دارم. الان می‌خوام دوربینمو عوض کنم. دوتا گزینه دارم. 60دی و دی7000 که نظرم به 60دی نزدیکتره چون از ابتدا کنون داشتم (اگه اشتباه می‌کنم و دی 7000 بهتره بگین بهم لطفا). 60دی در مقایسه با 550 اینجوری که من خودم چک کردم کیفیت عکساش بهتره با اینکه توی دوتا دوربین با تنظیمات کاملا یکسان و با یه لنز و از یه س.ژه عکاسی کردم که این مطلبم واسم جای سوال داره!!! همچنین سرعت عکاسیش بالاتره (5.3 نسبت به 3.4) و همچنین فک می‌کنم اون ال سی دی بالاش به ذخیره باتریم بیشتر کمک میکنه و واسم مناسب تره. حالا به نظرتون کلا ارزش داره با این تفاسیر دوربینمو عوض کنم یا اینکار عاقلانه نیست و فرق معنا داری از لحاظ کیفیت و کاربرد بین 550 و 60دی نیست؟
    مطلب دوم اینکه چون به عکاسی طبیعت علاقه دارم همیشه از نداشتن لنز تله رنج بردم.الان به خرید 70-300 فک میکنم. به نظرتون دوربینمو با لنز 18-55 ام بفروشم و فعلا یه بادی 60دی بگیرم و با 18-135ام عکاسی کنم تا پول واسه لنز تامین بشه یا اینکه الویت با خرید لنزه و 70-300 رو بخرم و کلا بادی رو عوض نکنم؟
    و یا اینکه دوربینمو با 18-135 بفروشم و 60دی رو بخرم و برای عکاسی معمولی و واید از لنز 18-55 ام استفاده کنم و برای تله ام 70-300 رو بخرم یا فروش 18-135 به صلاح نیست؟
    منظورم این مدل 70-300 با قیمت1.400 هستش البته...
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
    دوربینمو با لنز 18-55 ام بفروشم و فعلا یه بادی 60دی بگیرم و با 18-135ام عکاسی کنم تا پول واسه لنز تامین بشه

همین کار رو انجام بده رفیق

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با سلام
    من میخواستم بدنم با بودجه ۱/۷۰۰ به نظر شما گزینه مناسب چیه با توجه به اینکه بیشتر برای من کاربرد عکس خوانوادگی و مناظر و پرتره هستش
    ممنون میشم راهنمایی کنین

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhalgord نمایش پست ها
    با سلام
    من میخواستم بدنم با بودجه ۱/۷۰۰ به نظر شما گزینه مناسب چیه با توجه به اینکه بیشتر برای من کاربرد عکس خوانوادگی و مناظر و پرتره هستش
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    Canon G15+کیف+کارت حافظه

اگر چند ماه صبر کنید G16 هم در راه است.
    amirhalgord تشکر می‌کند.

كاربر جديد ملیسا آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

(کنون و نیکون)
    من نمی دونم برای چی برای انتخاب برند از دیگران سوال می کنید ؟؟؟؟ شما بگید کدوم برند رو بیشتر دوست دارید بعد در مورد مدل های مختلف همون برند که مدنظرتونه ، پرس و جو کنید ...
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر جديد ملیسا آواتار ها
    تشکر کرده
    16

سلام دوستان ...
    من یه مبتدی هستم که از آبان به بعد دیگه توی عکاسی (البته تقریبا) حرفه ای میشم ... کیفیت عکسی که می گیرم برام خیلی مهمه و فقط هم می خوام کنون بخرم و درضمن با لنز زوم استاندارد کار می کنم(حالا یا 18-135 یا 15-85 ) . با توجه به این که 60دی و 650دی خیلی به هم نزدیکن ، به من بگید که 60دی چه مزیت هایی نسبت به 650 دی داره ( فقط همین ، لطفا در مورد مزیت های 650 دی نسبت به 60 دی نگید)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟