صفحه 455 از 1201 نخستنخست ... 355 405 445 451 452 453 454 455 456 457 458 459 465 505 555 955 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,541 تا 4,550 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود جناب چگینی
    به نظر بنده سایتهایی مانند دی پی و امثالهم برای اشخاصی در سطح جنابعالی و جناب ابراهیمی میتواند مفید باشد ولی برای کسی که تازه میخواهد به دنیای اس ال ار پا بذاره و اطلاعت عملی از دوربینها نداره میتونه گمراه کننده باشه
    یک نمونه رو فقط اشاره کنم مثلا امتیاز هندلینگ ! خوب هندلینگ با چه دستی ؟ و ...

ارادتمند
    سلام
    به نظر من Review های سایت DPreview چون به طور تفصیلی و مشروح، دوربین (و همچنین لنز) را بررسی می کند (شامل ارائه مشخصات دوربین، ویژگی های کلیدی، بدنه و طراحی، کاربری (Operation) و منوها، وضعیت نویزی و میزان کارائی کاهش نویز، داینامیک رنج، قدرت تفکیک (رزولوشن)، کیفیت تصویر در قالب های JPG و RAW و ایزو های بالا، جمع بندی و امتیاز دهی و نهایتاً ارائه نقاط مثبت و منفی دوربین) و برای هر بخش توضیحات جامع به همراه عکس دوربین و منوها و مقایسه و تحلیل نمونه های استاندارد عکس که با دوربین های رقیب هم رده و در شزایط کاملاً یکسان گرفته شده است، برای مبتدی هائی مثل من راهنمای بسیار خوبی برای انتخاب دوربین محسوب می شود.

در خصوص هندلینگ، فقط اندازه بدنه و سایز دست مهم نیستند. مهمترین عوامل، جاگذاری مناسب دکمه ها و گردونه ها و تعداد مناسب و کافی آنها، فضای کافی و مناسب در پشت دوربین (به نحوی که موقع در دست گرفتن دوربین، انگشت شست روی دکمه ها قرارنگیرد) و جلوی دوربین در هر دو سمت لنز،گریپ مناسب، داشتن صفحه نمایشگر مجزا در بالای دوربین (که مجبور نباشید دائماً به LCD اصلی و منوهای دوربین مراجعه کنید)، تقسیم وزن و عواملی از این دست است. در سایت DPreview این موارد را با عکس و تفصیلات بررسی می کند. این موارد را می توان کمیت دهی و سنجش کرده و نهایتاً به آن امتیاز داد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 27 January 2013 در ساعت 20:10
    yaghoobi، farhad44، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    تو همین سایت امتیاز دوربین نیکون دی ۶۰۰, ۸۷ هست در حالی که امتیاز 5DIII هستش ۸۲. آیا این یعنی D600 نیکون بهتره؟
    در دی پی هر دوربین با دوربین هم کلاس خودش مقایسه می شود. بر اساس rating دی پی ریویو d600 با 5d mark iii قابل مقایسه نیست. البته ممکن است شما قبلا این ایراد را دیده باشید و حالا اصلاح شده باشد.

yaghoobi، farhad44، Sundown و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

البته بار ها و بار ها گفته شده که مقایسه هایی که در اون شماره و امتیاز و نمره به عملکرد دوربین ها میدن هیچ ارزشی نداره و اصولا امتیاز عددی دادن به دوربین ها بیشتر شبیه یه شوخی هست تا یه مقایسه علمی. به عنوان مثال اینکه امتیاز دی ۷۰۰۰, ۱ امتیاز بیشتر از ۶۰ دی هست یعنی چی؟ یعنی دی ۷۰۰۰ یه دونه بهتره؟ یه کیلو بهتره؟ یه متر بهتره؟ یا چی؟
    جواد جان % یک تعریف ریاضی دقیق و روشن داره. ایرادی اگر به ریویوها و امتیاز دادن این سایت دارید نطر شما محترم و قابل درکه ولی اینکه یک مفهوم روشن و بدیهی را زیر سوال ببرید قابل درک نیست.
    lamagra، Moty، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    جواد جان % یک تعریف ریاضی دقیق و روشن داره. ایرادی اگر به ریویوها و امتیاز دادن این سایت دارید نطر شما محترم و قابل درکه ولی اینکه یک مفهوم روشن و بدیهی را زیر سوال ببرید قابل درک نیست.
    فرهاد جان, برای شما قابل درک, روشن و بدیهی هست اما برای من اینکه امتیاز یک دوربین ۷۹ درصد هست و امتیاز یکی دیگه ۸۰ درصده قابل درک نیست متاسفانه.
    مفهوم درصد یا کسر برای من اینطور جا افتاده که وقتی صحبت از درصد میشه یعنی یک کلیتی وجود داره که بهش میگیم ۱۰۰ درصد بعد بقیه چیز ها رو با اون می سنجیم. اگر چیزی نصف اون باشه میگیم ۵۰ درصد و اگر چیزی چهار پنجم اون باشه میگیم ۸۰ درصد.
    برای چیز هایی که حالت ایده آل وجود نداره, (مثل دوربین. البته خوب شاید برای دیگران یه دوربین ایده آلی هست و بقیه دوربین ها رو بر اساس اون امتیاز دهی می کنند, حتما میشه که انجام دادن دیگه!) از درصد استفاده نمی کنم. یعنی برام قابل درک نیست که درصد برای اون چیز ها چه مفهومی داره. اینکه امتیاز فلان دوربین ۸۰ درصده برای من همونقدر گنگ و بی معنی هست که یکی بگه من ۸۰ درصد سرما خوردم. شاید برای فرد دیگری هر دو این اندازه گیری ها قابل درک, روشن و بدیهی باشه! البته من مطمئنم که ایراد از درک من از مفهوم اندازه گیریه. به هر حال ببخشید اگر من چیزی روشن و بدیهی رو زیر سوال بردم و همینطور از اینکه باعث شدم در این دو پست اخیر بحث به بیراهه بره عذر می خوام. البته اول خواستم چیزی نگم بعد فکر کردم بی ادبی هست که جواب ندم چرا که خطابتون به من بود. به هر حال فکر کنم اگر خودتون زحمت انتقال این پست منو به تاپیک بحث های نامربوط بکشید مناسب تره. بازم پوزش می خوام فرهاد عزیز. :)
    yaghoobi، farhad44، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

فرهاد جان, برای شما قابل درک, روشن و بدیهی هست اما برای من اینکه امتیاز یک دوربین ۷۹ درصد هست و امتیاز یکی دیگه ۸۰ درصده قابل درک نیست متاسفانه.
    مفهوم درصد یا کسر برای من اینطور جا افتاده که وقتی صحبت از درصد میشه یعنی یک کلیتی وجود داره که بهش میگیم ۱۰۰ درصد بعد بقیه چیز ها رو با اون می سنجیم. اگر چیزی نصف اون باشه میگیم ۵۰ درصد و اگر چیزی چهار پنجم اون باشه میگیم ۸۰ درصد.
    برای چیز هایی که حالت ایده آل وجود نداره, (مثل دوربین. البته خوب شاید برای دیگران یه دوربین ایده آلی هست و بقیه دوربین ها رو بر اساس اون امتیاز دهی می کنند, حتما میشه که انجام دادن دیگه!) از درصد استفاده نمی کنم. یعنی برام قابل درک نیست که درصد برای اون چیز ها چه مفهومی داره. اینکه امتیاز فلان دوربین ۸۰ درصده برای من همونقدر گنگ و بی معنی هست که یکی بگه من ۸۰ درصد سرما خوردم. شاید برای فرد دیگری هر دو این اندازه گیری ها قابل درک, روشن و بدیهی باشه! البته من مطمئنم که ایراد از درک من از مفهوم اندازه گیریه. به هر حال ببخشید اگر من چیزی روشن و بدیهی رو زیر سوال بردم و همینطور از اینکه باعث شدم در این دو پست اخیر بحث به بیراهه بره عذر می خوام. البته اول خواستم چیزی نگم بعد فکر کردم بی ادبی هست که جواب ندم چرا که خطابتون به من بود. به هر حال فکر کنم اگر خودتون زحمت انتقال این پست منو به تاپیک بحث های نامربوط بکشید مناسب تره. بازم پوزش می خوام فرهاد عزیز. :)
    فرمایش شما کاملا متینه ولی با سوال قبیلیتون متفاوته. اینکه ندانیم 66% نسبت به 65% یعنی یک کیلو یا یک متر، با اینکه در این مقایسه نسبی 100 را چه متر و معیاری درنظر گرفته اند کاملا متفاوت است. یعنی من می فهمم اگر دوربینی در مقایسه با دیگری 2% بهتر است یعنی چه؛ گیرم مقایسه گر یک 100 موهوم برای خودش در نظر گرفته باشد و روزی مجبور شود به دوربینی 110 بدهد!
    درست مثل امتیاز دادن به فیلمها در سایتهایی مثل کریتیکر و imdb است. من به هیچ فیلمی 100 یا 10 نداده ام حتا به مورد علاقه ترین فیلمهایم چرا که نمی دانم شاید در آینده فیلم بهتری تولید شود که از 100 من بالاتر برود!
    yaghoobi، jebrahim، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد محسن قضاتی آواتار ها
    تشکر کرده
    29

با سلام به همه دوستان ... ( این پستو واسه بعضی اماتورها مثل خودم میزارم که بین نیکون و کانن و... مرددن , یکم طولانیه ولی خوندنش ضرری نداره )
    اولش بگم که من یه اماتورم پس قبل از نوشتن نظرم از همه دوستان حرفه ای عذر میخوام, چون قصد خرید دوربین دارم چند وقتیه دنبال این جواب میگردم که نیکون بهتره یا کانن , چیزایی هم که میگم یه مقدارش نقل قول از دوستانه و یه مقدارشم جمع بندی خودم... بهتره واقع بین باشیم, این سوال که نیکون بهتره یا کانن خیلی کلیه و از پایه اشتباهه , مثل اینکه بپرسیم بنز بهتره یا BMW? میشه پرسید عملکرد فلان مدل کانن بهتره یا فلان مدل نیکون و یا کدومش برای فلان کار بهتره , اما هیچ وقت نمیشه به این سوال جواب داد که در کل نیکون بهتره یا کانن , همینطور که کسی تا به حال نتونسته بگه آنالوگ بهتره یا دیجیتال ... (مثلا خود من با توجه به اینکه از تمام امکاناتی که عکاسی دیجیتال بهم داد لذت میبردم اما ته دلم هنوزم طرفدار آنالوگم ... ) بگذریم , بهتره قبل از جواب دادن به این سوال دوستان یه سری به سایت Digital Photography Review بزنن , اونجا این امکان وجود داره که همزمان عملکرد 4 دوربین از برندهای مختلف رو در حساسیت و دیگر شرایط مشابه مقایسه کرد , بعد از این کار متوجه خواهید شد به دلیل پیشرفت عکاسی دیجیتال درسالهای اخیر اختلاف زیادی بین دوربین ها وجود نداره و میشه گفت تنها سلیقه ی شخصی میتونه موثرترین عامل تو خرید شما باشه... البته اختلافات جرئی وجود داره , برای مثال غالبا نویز نیکون کمتره و در حساسیتهای بالا بهتر عمل میکنه ویا لنزهای به نسبت ارزونتری داره, برای همین بیشتر برای عکاسی از طبیعت توصیه میشه , اما یه ایراد عمده داره و اونم ویرایشیه که به صورت اتوماتیک برروی رنگها انجام میده و به اصطلاح رنگها رو گرمتر میکنه که این کار زیاد به مزاج حرفه ای ها خوش نمیاد مخصوصا عکاسان پرتره, به همین دلیل برای استفاده در آتلیه بیشتر کانن توصیه میشه... ویا مثلا کانن لنزهای متنوع تری داره ...
    این تفاوتها اونقدر نیست که بشه با قاطعیت گفت کانن بهتره یا نیکون , میشه گفت بزرگترین تفاوت این برندها طراحی بدنه اونهاست ... شاید در نگاه اول خیلی بچه گانه به نظر برسه که ظاهر دوربین یکی از ملاکهای انتخاب باشه اما واقعیت اینه که به نظر مهم ترین عامله ...هیچ چیز به اندازه راحتی شما با ابزارتون نمیتونه بهتون برای یک عکاسی موفق کمک کنه... بعضی عکاسان معتقدن کانن به اصطلاح شیک تره, و بعضی شیفته نوار قرمزرنگی که روی بدنه نیکونه هستند ... اما در همین مورد هم میشه تخصصی تر بحث کرد؛ شرایط فیزیکی شما هم میتونه تو انتخابتون موثر باشه , مثل بزرگی یا کوچکی دستتون و یا مثلا وزن زیاد بعضی مدلها و...
    بهتره بیشتر از این وقتتون رو نگیرم و یه جمع بندی هم داشته باشم؛ بهتره تعصب برندها رو که نشانه ضعف سواده برای همیشه کنار بزاریم , شاید ید نباشه بدونید عکاسی دیجیتال گسترش خودش رو تا حدودی به مرکز تحقیقاتی شرکت سونی مدیونه , اما اغلب حرفه ای ها سراغ سونی نمیرن چون گاهی امکانات بیش از اندازه هم خودش دافعه ایجاد میکنه, خیلی از حرفه ای ها دوست دارن همه تنظیمات دست خودشون باشه و هر گونه کمکی رو رد میکنن... (منظورم بهتر بودن سونی نیست ها لطفا برداشت اشتباه نکنید) بهتره بدون تعصب ابتدا هدفتون رو از عکاسی معلوم کنید و نسبت به اون خرید کنید به قول یکی از دوستان همیشه خرید گرونترین بدنه ها و تجهیزات تضمین کننده موفقیت فرد نیست پس سعی کنید بهترین انتخاب رو داشته باشید, یه عامل تعیین کننده هم بودجه شماست(همه پولتون رو صرف خرید بدنه نکنید , ارزش یه بدنه خوب به داشتن یه لنز خوبه؛ هیچ وقت از تاثیر لنز بر خروجی نهایی غافل نشید), تو رنج های قیمتی خاص فوقش 5 یا6مدل کانن یا نیکون هست , پس بهتره قبل خرید به سایتی که گفتم هم یه سری بزنید و نمونه عکس دوربینها رو هم ببینید , بعد به یه فروشگاه معتبر (خودم میخوام برم نورنگار تهران) که مشاوره هم داشته باشه برید و اونجا مدلهای مد نظرتون رو از نزدیک ببینید , دستتون بگیرید و اگه شد عکاسی هم بکنید و بعدش با توجه به علاقتون خرید کنید و مطمئن باشید که هیچوقت پشیمون نخواهید شد...
    یه نکته , متاسفانه بیشتر حساسیت ما آماتورها روی خرید دوربینه و مثلا دفاع و یا رد یه برند یا مدل , اما حقیقت اینه که باید همزامان که به فکر یه دوربین خوب و تجهیزاتش هستیم ؛ سواد عکاسیمون رو هم زیاد کنیم تا بتونیم از امکاناتش بهترین استفاده رو بکنیم ...

در پایان از افراد حرفه ای و صاحب نظر سایت عذر میخوام که جسارت کردم و... اینا یا نظر شخصیم بود یا جمعبندی توصیه دوستان با تجربه, ببخشید اگه ابتدایی بود و یا بعضا خنده دار... موفق باشید.
    persian.boy، hkhaghani، Ahmad.Najari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود بر شما

عکاسی دیجیتال گسترش خودش رو تا حدودی به مرکز تحقیقاتی شرکت سونی مدیونه , اما اغلب حرفه ای ها سراغ سونی نمیرن چون گاهی امکانات بیش از اندازه هم خودش دافعه ایجاد میکنه, خیلی از حرفه ای ها دوست دارن همه تنظیمات دست خودشون باشه و هر گونه کمکی رو رد میکنن... (منظورم بهتر بودن سونی نیست ها لطفا برداشت اشتباه نکنید)
    دلیل اینکه در ایران اشتیاق کمی به dslr های سونی وجود داره ، طیف گسترده تر لنزهای کانن و نیکون و همینطور خدمات پس از فروش گسترده ی این دو برنده . ضمن اینکه برای فروش بدنه و لنز دست دوم می تونید به قیمت روز اقدام کنید در صورتی که سونی رو عموما با ضرر بیشتری مجبورید بفروشید .

در مورد تنظیمات بیش از اندازه هم اصلا اینگونه نیست که فرمودید ؛ تنطیمات دستی در dslr ها نسبت به لایک ها و کامپکت ها بسیار بیشتره و این در همه ی dslr ها صادقه ... می خواد سونی باشه یا کانن و نیکون و پنتاکس . هم چنین ذکر این نکته واجبه که در همین dslr ها هم حالت خودکار برای عکاسی وجود داره .

بعد از این کار متوجه خواهید شد به دلیل پیشرفت عکاسی دیجیتال درسالهای اخیر اختلاف زیادی بین دوربین ها وجود نداره و میشه گفت تنها سلیقه ی شخصی میتونه موثرترین عامل تو خرید شما باشه... البته اختلافات جرئی وجود داره , برای مثال غالبا نویز نیکون کمتره و در حساسیتهای بالا بهتر عمل میکنه ویا لنزهای به نسبت ارزونتری داره, برای همین بیشتر برای عکاسی از طبیعت توصیه میشه
    دوربین ها با هم بسیار اختلاف دارند (چه در امکانات و چه در خروجی) ... اینگونه هم نیست که کانن برتر از نیکون باشه یا نیکون بهتر از کانن ... باید مدل به مدل بررسی بشه . بودجه ی شماست که تعیین می کنه که کدام دوربین به درد شما می خوره .

میشه گفت بزرگترین تفاوت این برندها طراحی بدنه اونهاست
    یکی از مهمترین فاکتورهایی که تفاوت ایجاد می کنه ، بحث لنزه . برای مثال در نیکون لنزهای 24-10 و 105-18 بسیار ارزشمند هستن . در کانن هم لنز 85-15 بسیار خوبه (هر سه لنز به عنوان مثال دارم عرض می کنم و قطعا لنزهای شاخص دیگری خصوصا در بحث تله گرافی وجود داره) . دلیل اینکه بعضا هنگام راهنمایی پرسیده میشه که ژانر عکاسی پرسشگر چیه ، تا حدود زیادی به همین مورد بر می گرده .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : این موارد باید در تاپیک "... توهم یا واقعیت" مطرح بشه نه تاپیک راهنمایی برای خرید DSLR .
    ویرایش توسط persian.boy : Monday 28 January 2013 در ساعت 02:23 دلیل: 12-24»10-24
    jebrahim، Moty، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

10-24 به خوبی رقیب کنونی خود نیست.دیستورشن بسیار بالا کیفیت ساخت متوسط و کیفیت کمتر از متوسط در گوشه ها این لنز رو پایینتر از 22-10 کنون قرار میده.همینطور با این ضعفهاش خیلی هم از 22-10 گرونتره.من که اصلا این لنز رو وزنه نمیدونم.طی ماه هایی که با این لنز کار کردم اصلا جذبم نکرد.در حالی که بعد از 20 شات با 16-8 سیگما کاملا تحت تاثیر قرار گرفتم.
    Pelikan و persian.boy تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    10-24 به خوبی رقیب کنونی خود نیست.دیستورشن بسیار بالا کیفیت ساخت متوسط و کیفیت کمتر از متوسط در گوشه ها این لنز رو پایینتر از 22-10 کنون قرار میده.همینطور با این ضعفهاش خیلی هم از 22-10 گرونتره.من که اصلا این لنز رو وزنه نمیدونم.طی ماه هایی که با این لنز کار کردم اصلا جذبم نکرد.در حالی که بعد از 20 شات با 16-8 سیگما کاملا تحت تاثیر قرار گرفتم.
    منم تعجب کردم ازین صحبت. 18-105 هم لنز خوبیه ولی وزنه و اسطوره نیست در واقع بیشتر رنج فوکالش خیلی جذابه وگه نه مانت پلاستیکی و ایرادات اپتیکی از معایبشه.
    lamagra، persian.boy و amparisay تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر همراه
    تشکر کرده
    138

دوربین 7 خریدم 3700 بعد با 60 که مقایسه کردم ... به نظر شما کدوم بهتر بود . البته من همون 7 رو خریدم