صفحه 456 از 1201 نخستنخست ... 356 406 446 452 453 454 455 456 457 458 459 460 466 506 556 956 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,551 تا 4,560 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    10-24 به خوبی رقیب کنونی خود نیست.دیستورشن بسیار بالا کیفیت ساخت متوسط و کیفیت کمتر از متوسط در گوشه ها این لنز رو پایینتر از 22-10 کنون قرار میده.همینطور با این ضعفهاش خیلی هم از 22-10 گرونتره.من که اصلا این لنز رو وزنه نمیدونم.طی ماه هایی که با این لنز کار کردم اصلا جذبم نکرد.در حالی که بعد از 20 شات با 16-8 سیگما کاملا تحت تاثیر قرار گرفتم.
    درود

در کانن با 22-10 کار کردم که لنز خوبیه . در خصوص این لنز نیکون اشتباه از منه و باید ببخشید از این بابت . یادمه در بین لنزهای ف.ف نیکون یک لنز بسیار خوب بود که دوستانی که باهاش کار کرده بودن خیلی راضی بودن . احتمالا 14-24 بوده ... این چند لنز رو جابجا گفتم .

در مورد 105-18 هم با توجه به قیمت و کیفیتی که داره (با توجه به قیمتی که بابتش پرداخت می کنید) به نظر بنده یک وزنه هست . من خودم با این لنز کار کردم و از بابت کیفیتش مطمئن هستم . نیاز نیست حتما یک لنز کیفیت ساخت L و اپتیک اعلاء داشته باشه تا وزنه به حساب بیاد ... در رنج واک اروند های ارزان ، 105-18 بهترین انتخابه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Monday 28 January 2013 در ساعت 13:32
    yaghoobi، Pelikan، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام .. من علاقمند طبیعت و حیات وحش هستم و تصمیم گرفتم کار عکاسی رو تو این زمینه دنبال کنم حالا میخوام یه دوربین SLR بخرم ولی بین برندها و مدل ها گیر کردم و نمیتونم انتخاب درستی بکنم اول میخواستم نیکون D90 بگیرم ولی گفتند که برند کانن لنزهای متنوع تری داره .. تو رنج 2 تا 3 میخوام یه دوربین خوب معرفی کنید .. اگه میشه چند مدل لنز هم واسه عکاسی طبیعت و همچنین حیات وحش که کیفیت عالی داشته باشند معرفی کنید .. ممنون

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط masataro نمایش پست ها
    سلام .. من علاقمند طبیعت و حیات وحش هستم و تصمیم گرفتم کار عکاسی رو تو این زمینه دنبال کنم حالا میخوام یه دوربین SLR بخرم ولی بین برندها و مدل ها گیر کردم و نمیتونم انتخاب درستی بکنم اول میخواستم نیکون D90 بگیرم ولی گفتند که برند کانن لنزهای متنوع تری داره .. تو رنج 2 تا 3 میخوام یه دوربین خوب معرفی کنید .. اگه میشه چند مدل لنز هم واسه عکاسی طبیعت و همچنین حیات وحش که کیفیت عالی داشته باشند معرفی کنید .. ممنون
    با سلام

در برند کنون لنز های متنوع تری وجود داره اما با 2 یا 3 میلیون فقط میتونید یک لنز تله رو تهیه کنید! البته شاید هم بیشتر، اما لنزهای کنون در این رده از لنزهای نیکون مناسبتره
    بدنه و دیگر تجهیزات هم کم کم 2.5 یا 3 میلیون براتون آب میخوره

در کنون
    Canon EF 200mm f/2L IS USM ناقابل حدود 19 میلیون

CANON EF 70-200 F/2.8 L IS USM II حدود 7.8 میلیون
    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM حدود 5.7 میلیون
    Canon EF 70-200mm f/2.8L USM حدود 5 میلیون

Canon EF 300mm f/4L IS USM و Canon EF 70-300 F/4-5.6 L IS USM حدود 4.8 میلیون

Canon EF 70-200mm f/4L IS حدود 3.9 میلیون

در نیکون

Nikon » AFS 300mm f/2.8 VR IF EDII
    حدود 16.9 میلیون
    Nikon AF-S 70-200 f/2.8 G VR II خدود 8 میلیون

Nkon AF VR 80-400mm f/4.5-5.6D ED حدود 4.5 میلیون
    Nikon 70-300mm F/4.5-5.6 G VR IF-ED حدود 2 میلیون
    Nikon » AFS 400mm f/2.8 VR G نمیدونم

در سیگما (شامل هر دو برند
    )

SIGMA APO 50-500MM F4.5-6.3 DG OS HSM حدود 5.5 میلیون

SIGMA APO 100-300MM F4 EX DG HSM نمیدودنم

SIGMA APO 70-200MM F 2.8 EX DG OS HSM حدود 5 میلیون

SIGMA APO 150-500MM F4.5-6.3 DG OS نمیدونم

yaghoobi، persian.boy، amparisay و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    138

دوربین 7 D
    دوربین 60 D

لنز 100 / 400
    لنز 28 / 300

و یک لنز 10 / 22

فیلتر پلاریزه و ان دی

باطری اظافه .

کارت اس دی یا سی اف بالا .
    .....
    masataro تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط lone نمایش پست ها
    دوربین 7 D
    دوربین 60 D

لنز 100 / 400
    لنز 28 / 300

و یک لنز 10 / 22

فیلتر پلاریزه و ان دی

باطری اظافه .

.....

دوست گرامی D7 و D60 چه دوربین هایی هستن؟ D60 که از جانب نیکون سالها پیش ساخته شده بود...
    منظور شما 7D و 60D است جابجا شدن D به طور کلی نام را به هم می ریزد.
    persian.boy و محسن قضاتی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط lone نمایش پست ها
    دوربین 7 D
    دوربین 60 D

لنز 100 / 400
    لنز 28 / 300

و یک لنز 10 / 22

فیلتر پلاریزه و ان دی

باطری اظافه .

.....
    درود

این موارد رو واقعا میشه با 3م خرید؟ در ضمن حرف D در نام دوربین های کانن پس از عدد ذکر میشه (7D) نه پیش از آن . برای فردی که هنوز میان برندها گیر کرده نباید چنین پیشنهاد درشتی داد . خریدار باید ابتدا تا حدودی به نیازش آگاهی پیدا کنه . از کجا معلوم که به واید 22-10 نیاز داشته باشن که شما چنین پیشنهادی به ایشون می کنید؟ برای یک کاربر عادی 85-15 مناسبتره یا یک آلترا واید گران با کابردی که هنوز برای ایشان مشخص نیست؟ ضمن اینکه همون 85-15 هم با بودجه ی دوستمون جور در نمیاد .

و اما به عنوان پیشنهاد به دوستمون ؛ شما فعلا یک 60D یا D7000 تهیه بفرمایید . یک لنز Walk around هم به همراه بدنه بخرید . بعدا که کمّ و کیف کار دستتون اومد از برندهایی مثل سیگما می تونید لنز تله فتو زوم اضافه کنید . برای عکاسی لنداسکیپ هم اگر خواستید ، آلترا واید های زیادی وجود داره که جداگانه میشه روش بحث کرد . چیزی که مهمه اینه که در وهله ی نخست یک بدنه و لنز تهیه کنید و بعدها به فراخور بودجه و علاقه ، یک لنز برای حیات وحش با یک لنز برای لنداسکیپ اضافه کنید ... توجه کنید که این دو مورد متفاوت هستن و لنزهای جداگانه ای رو می طلبند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : با پوزش از سهیل جان بابت هم زمان شدن ارسال ها ...
    shahbazi و masataro تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    لطفا برای بحث در مورد راهنمایی خرید لنز از تاپیک مرتبط استفاده کرده و بحث را در آنجا ادامه دهید.

ممنون
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با تشکر از دوستان ..یه سوالی مدتهاست ذهنمو مشغول کرده و اون اندازه سنسور دوربین هاست آیا واقعا اندازه بزرگتر سنسور به معنی عکس با کیفیت تره ؟ و اینکه بین این دو مورد دوربینی که ذکر کردید یعنی d7000 نیکون و 60d کانن کدوم سر تره ؟

تشکر کرده
    4662

با تشکر از دوستان ..یه سوالی مدتهاست ذهنمو مشغول کرده و اون اندازه سنسور دوربین هاست آیا واقعا اندازه بزرگتر سنسور به معنی عکس با کیفیت تره ؟ و اینکه بین این دو مورد دوربینی که ذکر کردید یعنی d7000 نیکون و 60d کانن کدوم سر تره ؟
    با درود دوباره

در حالت کلی بله . سنسور بزگتر و مگاپیکسل کمتر به معنای خروجی بهتر سنسوره ؛ منتها این یک "اصل کلی" محسوب میشه و همواره صادق نیست؛ یعنی شما نمی تونید بفرمایید چون سنسور یک دوربین بزگتره و مگاپیکسل کمتری داره ، لزوما از خروجی بهتری برخورداره (مانند قیاس D90 با D7000) . در پاسخ به سوال دوم شما ،بنده میان 60D و D7000 ، نیکون D7000 رو گزینه ی بهتری می دونم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    masataro تشکر می‌کند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

پسر پارسی عزیز، به نظرم کمی در مورد بعضی از لنزها توی بحث ها غلو میشه... لنز 18-105 نیکون اگر قرار است به نسبت قیمتش اسطوره باشد، لنز 55-250 کانن را هم باید اسطوره بدانیم! چون به نسبت قیمتش فوق العاده است! همینطور لنز 15-85. قبول، هر دو لنزهای خوبی هستند، اما به نظرم کمی در موردشان همیشه غلو شده در مباحث. الان کمی در بازار بچرخید، دوربین D7000 به خاطر حرفهایی که در این سایت زده میشود روی هوا می رود، اما بحث اینجاست که آیا این کار خوب است؟ به نظرم این صحبت ها به طور کاذب برخی قیمتها را بالا می برد... اینکه یک لنز هنوز تولید می شود، یعنی هنوز خریدار دارد. اینکه همه جای این فروم صحبت از 15-85 هست و هیچکس توصیه نمی کند که به جای این خرید، یک لنز 10-22، یک 24-70 و یک 70-200 خریده شود، آیا فقط بحث پول است؟ نمی دانم چرا گاهی در حق بعضی لنزها جفا می شود، و در حق بعضی لنزها لطف مکرر... همینطور این صحبت شما که فرمودید بدنه ها با هم اختلاف عجیب دارند... به نظر من ندارند. حتی در رده های خیلی با هم متفاوت. مثال بزنیم :
    ارزانترین دی اس ال آر کنن : 1100دی با 1,700 هزارتومان قیمت.
    گرانترین کراپدار نیکون : دی 7000 با حدود 3,500 هزار تومان قیمت
    آیا واقعا دوربین دوم "دو برابر" اولی "از همه لحاظ" سر است؟! 1.5 برابر وزن که دیگر حداقل یک بدی این دوربین هست، نیست!؟! کسی اگر از شما بخواهد که برای عکاسی از لحظات با هم بودن دور خانواده یک دوربین ارزان معرفی کنید، شما دی 7000 را معرفی می کنید؟! معلوم است که نه! هر دوربینی برای یک رنج از بازار طراحی شده... من هرچقدر هم که شرکت کنن دوربین بد تولید کند، باز هم کنن می خرم. چون با آن احساس راحتی می کنم... من 1100 کانن را به دی 800 نیکون ترجیح می دهم، چون با آن می توانم عکاسی کنم، اما با نمونه نیکونی خیر، چون کارکردش را بلد نیستم! این خیلی طبیعی است که خیلی افراد به دلایل خاصی با دوربین های خاصی ارتباط برقرار کنند... اما اینکه این سایت پر شده از حرف راجع به یک سری مدل های خاص، و یک سری تجهیزات خاص، به نظرم افراد تازه کار را فقط "وسواسی" می کند... یادم است زمانی که دوربین خریدم، هر موقع پای لپ تاپ می نشستم اشک از چشمانم جاری می شد که چرا دی 5100 نخریدم، سنسورش فلان قدر بهتر عمل می کند... تا اینکه گذشت و دیدم که اصلا بحث عکاسی "چیز دیگری" است...! کسی که عکاس باشد به نظر شما با یک 1100 و کیت 18-55 نمی تواند عکسای یک آدم ناشی با 7دی و 15-85 را بگیرد؟! به نظر بنده ذهن را باید از این صحبت ها خالی کرد... نظر شخصی من این است که فقط باید زمانی تجهیزات خرید که برای آن "دلیل منطقی" وجود داشته باشد... من اگر الان 3 میلیون تومان حدودا پول روی دوربینم بگذارم می توان به فول فریم کوچ کنم. اما بحث اینجاست که کسی در حد و اندازه من، اصلا می فهمد فول فریم چیست یا نه! می توان 3 میلیون تومان بهتر عکاسی کند یا نه! الان من اگر در سایت بپرسم با 10 میلیون تومان، دوربینم را بکنم مارک 3 یا مارک 2، کسی از من می پرسد اصلا که بچه جان، تو اصلا با همان زپرتی ات مگر چقدر عکاسی کردی که دم از فول فریم میزنی؟! کسی پیدا میشود که یک پس گردنی محکم به من بزند و بگوید فعلا هر خریدی بکنی فقط پول دور ریخته ای؟! این مساله که فلان لنز خیلی خوب است و وزنه است و بهترین است، به نظرم کمی بوی تعصب دارد و کمی هم نادیده گرفتن آماتورهایی مانند من که مسیر عکاسی شان به راهنمایی های شما وابسته است... اگر بهترینی وجود داشت، قطعا کسی چیز دیگری نمی خرید... اینکه هنوز افرادی هستند که با ارزانترین ها عکاسی می کنند، یعنی نیاز های متفاوتی هنوز نفس می کشند و هنوز هم راهنمایی ها برای خرید کردن باید بسیار جامع تر باشد... من از بعد از یک اتفاق که چندی پیش افتاد، سعی می کنم دیگر زیاد به کسی چیزی "پیشنهاد" ندهم! چون اگر خودش به آن نتیجه نرسد، فقط توقعش از خودش بالا می رود... اینکه کسی می پرسد من تاحالا دوربین در زندگی ام ندیده ام، بین 15-20 میلیون چه دوربین و لنز و تجهیزاتی پیشنهاد می کنید؟ به نظر شما جوابی جز اینکه برو یک دوربین کامپکت بخر، کمی عکاسی کن ببین اصلا ارتباط برقرار می کنی با این کار به ذهن شما می رسد؟ هر چیزی سلسله مراتبی دارد، و به نظر بنده اینکه به کسی توصیه کنیم فلان چیز را بخر، در حالی که از شرایط روحی، خانوادگی، عاطفی، دوستان، آشنایان و شاید حتی جنسیتش بی خبریم، به نظرم کمی واضح پنداشتن یک تابع با هزاران متغیر است...
    ببخشید اگر طولانی شد، ممکن است شما قصد جان بنده رو بکنید با این نوشته ( ) (شوخی کردم، شما همیشه در فروم جزو الگوهای من بودید) اما باز هم کمی همگی بدون تعصب و غرض ورزی نوشته را بخوانیم و ببینیم آیا سخن حقی در آن هست یا نه...
    yaghoobi، farhad44، Hamid-P و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین