صفحه 460 از 1201 نخستنخست ... 360 410 450 456 457 458 459 460 461 462 463 464 470 510 560 960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,591 تا 4,600 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

درود
    دوستان برای عکاسی آماتوری(منظورم عدم کسب درآمد از طریق عکاسی و صرفا ارضاء علاق) برای کسی که الان دوربین 7 دی کنون داره آیا عاقلانه است که بفروشه و با سه برابر قیمت 5 دی مارک 3 بخره؟حتما در نظر دارید که 7 دی از اسطوره های کنون هست.
    در واقع سوالم اینه که آیا ارزش این هزینه سه برابری را داره 5 دی مارک 3؟
    سپاس

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    درود
    دوستان برای عکاسی آماتوری(منظورم عدم کسب درآمد از طریق عکاسی و صرفا ارضاء علاق) برای کسی که الان دوربین 7 دی کنون داره آیا عاقلانه است که بفروشه و با سه برابر قیمت 5 دی مارک 3 بخره؟حتما در نظر دارید که 7 دی از اسطوره های کنون هست.
    در واقع سوالم اینه که آیا ارزش این هزینه سه برابری را داره 5 دی مارک 3؟
    سپاس
    درود
    فقط بحث بدنه نیست دوست عزیز ... پس از کوچ به فول فریم شما باید لنزهای جدیدی نیز تهیه بفرمایید که لازمه ی تعیین مخارج دیگری است . برای عکاسی آماتوری بنده شخصا همان کراپدار را توصیه می کنم . با فول فریم می خواهید چه چیزی به دست بیاورید که در حال حاضر با کراپدار نمی توانید ؟ 7D دوربین خوبی است و یکی از پخته ترین بدنه های کانن به شمار میرود ... توصیه می کنم از ظرفیت های بالای همین بدنه تا جای ممکن استفاده کنید و فقط وقتی به محدودیت جدی (که بعید است رخ دهد!) برخوردید ، به فکر تهیه ی فول فریم باشید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، kiavash، Moty و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    فقط بحث بدنه نیست دوست عزیز ... پس از کوچ به فول فریم شما باید لنزهای جدیدی نیز تهیه بفرمایید که لازمه ی تعیین مخارج دیگری است . برای عکاسی آماتوری بنده شخصا همان کراپدار را توصیه می کنم . با فول فریم می خواهید چه چیزی به دست بیاورید که در حال حاضر با کراپدار نمی توانید ؟ 7D دوربین خوبی است و یکی از پخته ترین بدنه های کانن به شمار میرود ... توصیه می کنم از ظرفیت های بالای همین بدنه تا جای ممکن استفاده کنید و فقط وقتی به محدودیت جدی (که بعید است رخ دهد!) برخوردید ، به فکر تهیه ی فول فریم باشید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ممنون پسر پارسی
    بله در جزیان لنز و سایر تفاوتها به دیتیل هستم و چند تا لنز ال هم دارم .در کل سوال کردم که این تفاوت قیمت ارزش هزینه برای عکاسی آماتوری دارد یا خیر.که بنا به نظر جنابعالی ندارد.
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    ممنون پسر پارسی
    بله در جزیان لنز و سایر تفاوتها به دیتیل هستم و چند تا لنز ال هم دارم .در کل سوال کردم که این تفاوت قیمت ارزش هزینه برای عکاسی آماتوری دارد یا خیر.که بنا به نظر جنابعالی ندارد.
    سلام
    تفاوتها رو که میدونید...داینامیک رنج بالاتر ، عمق میدان کمتر ، رزولوشن بالاتر و...
    قطعاً داشتن عکسهایی با کیفیت بالاتر برای هر عکاسی خوشاینده...
    تصمیم خیلی شخصیه؛ممکنه یکی پول این ارتقاء رو هم داشته باشه اما دوربین فول فریم با همه مزیتهاش نتونه برانگیختگی لازم برای همچین خریدی رو درش ایجاد کنه...یکی هم ممکنه با وجود مضیقه مالی،از اینور و اونور مخارجش بزنه تا همچین دوربینی تو دستاش باشه...
    در کل ویار خرید یا ارتقاء تجهیزات در بین بسیاری از عکاسان ایرانی شایع هست . ( از جمله خودم )
    خلاصه اینکه خود دانید...
    اما من اگر پولش رو داشتم ، حتماً همچین کاری میکردم

شاد باشید

تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    تفاوتها رو که میدونید...داینامیک رنج بالاتر ، عمق میدان کمتر ، رزولوشن بالاتر و...
    قطعاً داشتن عکسهایی با کیفیت بالاتر برای هر عکاسی خوشاینده...
    تصمیم خیلی شخصیه؛ممکنه یکی پول این ارتقاء رو هم داشته باشه اما دوربین فول فریم با همه مزیتهاش نتونه برانگیختگی لازم برای همچین خریدی رو درش ایجاد کنه...یکی هم ممکنه با وجود مضیقه مالی،از اینور و اونور مخارجش بزنه تا همچین دوربینی تو دستاش باشه...
    در کل ویار خرید یا ارتقاء تجهیزات در بین بسیاری از عکاسان ایرانی شایع هست . ( از جمله خودم )
    خلاصه اینکه خود دانید...
    اما من اگر پولش رو داشتم ، حتماً همچین کاری میکردم

شاد باشید
    جناب آبائی(اگه درست نوشته باشم) اولا به شدت تشکر میکنم و ثانیا کلی تحریک کردی شیطونه میگه فردا صبح یه سری به پایتخت بزنم!اگر چه بقول شما اساید عکس را عکاس میگیره اما داشتن 5 دی مارک 3 هم چیزی نیست که بشه ازش به این راحتی گذشت.
    yaghoobi، ahmad.abaee و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

توی این اوضاع اقتصادی به نظرم خرید هر یک ریال تجهیزات "دلیل" می خواد... داشتن مارک 3 هم به نظرم اگر استفاده داشته باشد و قرار باشد برای شما چیز جدیدی به ارمغان بیاورد، ارزش دارد. اما اگر صرفا عکاسی برای شما "تفریح" هست (مثل خودم) و به آن به صورت "کار" فکر نمی کنید، به نظرم تفریح بسیار گرون قیمتی رو دارید انتخاب می کنید! با صحبت آقای آبایی در مورد "وسوسه خرید" هم بسیار موافقم. وسوسه ای که بسیار هم شایع است و عکاسان فکر می کنند با 10 میلیون تجهیزات اضافه تر، عکسها "جادویی" می شوند و خودشان می شوند بهترین عکس! این تفکر بسیار شایعه و یک چیز "ناخودآگاه" هست. یعنی از روی نادانی یا سادگی اتفاق نمی افته، بلکه از "عشق زیاد و حساب نشده" سرچشمه می گیره. من خودم الان بین بازه 50 تا 60 میلیمتر فقط 4 لنز مختلف پرایم فقط دارم! اینکه آخری چطور وسوسه ام کرد که در این وانفسا چنین چیزی رو بخرم، چیزی است که دلیلی جز "عشق کورکورانه" دلیلش رو نمی بینم. دوربین 7دی شما آرزوی بسیاری از دوستان با رده های پایین تر هست (مثل خود من)، که برای ما دوربین شما عکس جادویی می گیرد! پس اگر دلیلی جز ارضای حس "داشتن مارک 3" ندارید، به نظرم خریدش اشتباه هست و با آن پول می توانید تجهیزات دیگری بخرید که به کارتان کمک بیشتری کند.
    Persian، Pooyan، persian.boy و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

سلام دوستان.
    من مدتیه که 30دی دارم و از دوربینم از نظر سلامت کاملا راضیم اما مدتیه فکر خرید 40دی تو سرمه.
    به نظر دوستان آیا این تغیر محسوس و قابل توجه هست و کیفیت عکساش خیلی بهتر از 30دی هست یا به جای تغیر دوربین با توجه به اینکه لنزم 17-85 هست به لنز زوم یا 50mm یا یه فلاش بگیرم.
    خواهش میکنم کمکم کنید.
    ممنون

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من مدتیه که 30دی دارم و از دوربینم از نظر سلامت کاملا راضیم اما مدتیه فکر خرید 40دی تو سرمه.
    به نظر دوستان آیا این تغیر محسوس و قابل توجه هست و کیفیت عکساش خیلی بهتر از 30دی هست یا به جای تغیر دوربین با توجه به اینکه لنزم 17-85 هست به لنز زوم یا 50mm یا یه فلاش بگیرم.
    خواهش میکنم کمکم کنید.
    ممنون
    معمولن از چی عکاسی میکنید یا بقول دوستان ژانر عکاسیتون چیه؟ من قبلن 20D داشتم بعد از آمدن 30 و 40 و 50 هر بار تصمیم به ارتقا میگرفتم ولی بعد میدیدم اینها ارتقاهای خیلی بزرگی نیستن که ارزشش رو داشته باشن برای همین اینقدر صبر کردم و پس انداز کردم تا بتونم 7D رو بخرم و برای همین این ارتقا خیلی بهم چسبید. به شما هم پیشنهاد میکنم وقتی به فکر ارتقا بیفتید که اقلن یک تغییر قابل لمس (مثلن تبدیل به 7D یا 60D) بتونین داشته باشین.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    معمولن از چی عکاسی میکنید یا بقول دوستان ژانر عکاسیتون چیه؟ من قبلن 20D داشتم بعد از آمدن 30 و 40 و 50 هر بار تصمیم به ارتقا میگرفتم ولی بعد میدیدم اینها ارتقاهای خیلی بزرگی نیستن که ارزشش رو داشته باشن برای همین اینقدر صبر کردم و پس انداز کردم تا بتونم 7D رو بخرم و برای همین این ارتقا خیلی بهم چسبید. به شما هم پیشنهاد میکنم وقتی به فکر ارتقا بیفتید که اقلن یک تغییر قابل لمس (مثلن تبدیل به 7D یا 60D) بتونین داشته باشین.
    با تشکر از نظرتون.
    من خودم قبلا 60 داشتم و بسیار هم ازش راضی بودم به انضمام
    18-135
    10-22
    17-85
    70-300
    اما به دلیل نیاز مالی مجبور به فروش همه ی تجهیزاتم غیر از 17-85 شدم و فعلا هم با این اوضاع بازار قصد هزینه ی زیاد ندارم.فعلا فقط در حد 500 تمن میخوام خرج کنم و چون 40d رو تجربه نکردم این سوال برام بیش اومد که بدنه رو تغییر بدم یا یه لنز (50mm) بخرم
    ژانرمم بیشتر عکاسی معماریه و هدفم از عکاسی فقط جنبه هنری اونه و چون فعلا توان خرید دوباره 10-22 رو ندارم و گاه گاهی برتره هم کار میکنم این لنز تو اولویته.
    بس نظر شما اینه که زیاد تفاوتی نمیکنن و لنز تو اولویته؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان از مدل های زیر کدوم بهتره و ارزش خرید داره؟

Nikon D3100

یا
    Canon EOS 5D Mark III Kit 24-105 L

ممنون