صفحه 549 از 1201 نخستنخست ... 49 449 499 539 545 546 547 548 549 550 551 552 553 559 599 649 1049 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,481 تا 5,490 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaffadel نمایش پست ها
    فرهادجان(خان) لنزهای پرایم کنن که همگی EF هستند به جز 60 م م ماکرو . واک اروندهای EF-S هم که تفاوت قیمت زیادی با 24-105 ندارند به ویژه اینکه از لحاظ اپتیک تنها 15-85 با 24-105 قابل مقایسه است که تقریبا هم قیمت است. تله های EF-S هم که همگی در حد و اندازه ی EF 300 اف 4-5.6 IS هستند و در بین لنزهای واید در EF-S ها هم که فقط 10-22 را داریم که باز هم 24 -105 روی فول فریم واید خوبی دارد و بعید می دانم جناب نیاز در حال حاضر به واید تر از آن نیاز داشته باشند.پس حداقل در حال حاضر و در کنن با خرید فول فریم یا APS-C ما برای لنز باز هم انتخاب های نسبتا یکسانی داریم. فلاش و سه پایه و سایر لوازم هم که فرقی ندارند.
    ولله قضیه به این سادگی نیست. در مورد جناب نیاز صحبت نمی کنیم. ایشون تکلیفشون روشن شد. فرض کنید من می خوام Canon EOS 6D بخرم. چون من علاقمندی اصلی ام پرتره است اولین لنزی که خواهم خرید 135 f/2.0 L که حدود 3.5 میلیون تومان آب خواهد خورد. بعد برای عکسهای واید تر و عکاسی عمومی تر نیاز به یک لنز خوش کیفیت دارم. 105-24 را چند سال روی 40D و 7D استفاده کرده ام و فکر می کنم روی 6D اندکی از لحاظ کیفیت و شارپنس کم می آورد. پس شاید به 35-16 فکر کنم که این خود یعنی 5 میلیون دیگر. حالا برای عکاسی ایندور و به ویژه پرتره های داخلی حداقل دوتا فلاش می خوام که یکیش قابلیت مستر شدن واشته باشه پس می شه یه دونه فلاش 600 و حداقل یه دونه 430 که جمعا می شه3 میلیون. ملاحظه می کنید هنوز نه لنز نرمال دارم و نه تله (که نیازی ندارم) و 16 میلیون خرجم شده خوب غرق در این افکار بودم که از خواب پریدم و گفتم فعلا با همین تجهیزاتم می سازم و یک لنز 85 f/1.8 G می خرم که کمی خوشحال شوم و دیگه هوس فول فریم به سرم نزنه
    Niaz، m.daneshpayeh، M.Meghdari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    ایا واقعا در آینده سمت فول فرم خواهید رفت ؟ این را هم در نظر بگیرید که ممکنه بعد از 4-5 سال دوربیناتان قدیمی به حساب آید
    بله بادی بعد از چند سال قدیمی میشه ولی لنزها و سایر تجهیزات عمر خیلی بیشتری دارند. (بحث سرعت پیشرفت تکنولوژی سنسورها و پروسسینگ تصاویر در مقایسه با تکنولوژی اپتیک)

و به نظر من یک لنز خوب از یک بدنه خوب خیلی مهمتره. فرض کنیم بعد از 4 سال بدنه تون قدیمی شد. بادی قدیمی جاش رو به بادی جدیدتر میده ولی لنزها همون لنزهای بادی قدیمی هستند. با همون کیفیت و شارپنس.
    ata_m3 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ولله قضیه به این سادگی نیست. در مورد جناب نیاز صحبت نمی کنیم. ایشون تکلیفشون روشن شد. فرض کنید من می خوام Canon EOS 6D بخرم. چون من علاقمندی اصلی ام پرتره است اولین لنزی که خواهم خرید 135 f/2.0 L که حدود 3.5 میلیون تومان آب خواهد خورد. بعد برای عکسهای واید تر و عکاسی عمومی تر نیاز به یک لنز خوش کیفیت دارم. 105-24 را چند سال روی 40D و 7D استفاده کرده ام و فکر می کنم روی 6D اندکی از لحاظ کیفیت و شارپنس کم می آورد. پس شاید به 35-16 فکر کنم که این خود یعنی 5 میلیون دیگر. حالا برای عکاسی ایندور و به ویژه پرتره های داخلی حداقل دوتا فلاش می خوام که یکیش قابلیت مستر شدن واشته باشه پس می شه یه دونه فلاش 600 و حداقل یه دونه 430 که جمعا می شه3 میلیون. ملاحظه می کنید هنوز نه لنز نرمال دارم و نه تله (که نیازی ندارم) و 16 میلیون خرجم شده خوب غرق در این افکار بودم که از خواب پریدم و گفتم فعلا با همین تجهیزاتم می سازم و یک لنز 85 f/1.8 G می خرم که کمی خوشحال شوم و دیگه هوس فول فریم به سرم نزنه
    اتفاقا من هم مدیتی است که هوس فول فریم بسرم زده. مخصوصا با این آفرهای جدید. اما چه میشود کرد از قیمت بالای لنزها و جیب خالی!
    من هم به پرتره و در درجه دوم به منظره علاقه دارم و متاسفانه لنزهای همکاره که بهر حال نیاز است (مثل همین 24-105)، جوابگوی این علایق نیستند. حداقل خروجی قابل قبولی بعد از هزینه سنگین ندارد. این است که مدتی به خرید لنز بهتر فکر میکنم که هم مثل شما خوشحال شوم و حس خرید تجهیزاتم تا مدتی ارضا شود و هم بعدها بتوانم از آن روی فولفریم استفاده کنم. متاسفانه در رنج واید لنزی موجود نیست و هرچه هست در آن سوی فاصله کانونیست. لنزهایی مثل 85 مم ها یا 70-200 ها که حداقل جوابگوی نیاز پرتره باشد. گرچه روی کراپ بخوبی فولفریم نیستند.
    از بحث هزینهها و علایق بگذریم، مشکل شما با 24-105 روی کراپ چه بود؟ بنظر شما روی فول فریم هم این مشکلات را داشتید؟
    گزینه‌های دیگری مثل Tamron 24-70 2.8 VC هم در همین رنج قیمت وجود دارند که حدااقل یک استاپ سریعتر است. بنظر شما انتخاب بهتری نسبت به 24-105 نیست؟ با این فرض که در آینده! نهایتا باید یک لنز تله هم خریداری کرد. کسی از دوستان تجربه کار با این لنز را دارد؟
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اتفاقا من هم مدیتی است که هوس فول فریم بسرم زده. مخصوصا با این آفرهای جدید. اما چه میشود کرد از قیمت بالای لنزها و جیب خالی!
    من هم به پرتره و در درجه دوم به منظره علاقه دارم و متاسفانه لنزهای همکاره که بهر حال نیاز است (مثل همین 24-105)، جوابگوی این علایق نیستند. حداقل خروجی قابل قبولی بعد از هزینه سنگین ندارد. این است که مدتی به خرید لنز بهتر فکر میکنم که هم مثل شما خوشحال شوم و حس خرید تجهیزاتم تا مدتی ارضا شود و هم بعدها بتوانم از آن روی فولفریم استفاده کنم. متاسفانه در رنج واید لنزی موجود نیست و هرچه هست در آن سوی فاصله کانونیست. لنزهایی مثل 85 مم ها یا 70-200 ها که حداقل جوابگوی نیاز پرتره باشد. گرچه روی کراپ بخوبی فولفریم نیستند.
    از بحث هزینهها و علایق بگذریم، مشکل شما با 24-105 روی کراپ چه بود؟ بنظر شما روی فول فریم هم این مشکلات را داشتید؟
    گزینه‌های دیگری مثل Tamron 24-70 2.8 VC هم در همین رنج قیمت وجود دارند که حدااقل یک استاپ سریعتر است. بنظر شما انتخاب بهتری نسبت به 24-105 نیست؟ با این فرض که در آینده! نهایتا باید یک لنز تله هم خریداری کرد. کسی از دوستان تجربه کار با این لنز را دارد؟
    مشکل من با 105-24 روی کراپ یکیf/4.0 بود که گاهی اذیت می کرد و دیگری شارپنس نه چندان بالا که مسلما روی فول فریم بیشتر خودش را نشان می دهد. ضمن اینکه دوستانی که این لنز را با فول فریم های جدید که رزولوشن بالاتری دارند استفاده کرده اند ناراضی تر از فول فریمهای قدیمی تر بوده اند.
    Niaz و m.daneshpayeh تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

خدمت دوست عزیزم نیاز باید عرض کنم که بسیاری از کسایی که تازه وارد دنیای DSLR می شند خرید بادی با لنز کیت پیشنهاد میشه(حداقل برای عکاسان آماتور). چرا که لنزهای کیت عموما محبوبترین و کاربردی ترین رنج ها رو پوشش می دن درسته که به احتمال زیاد از سایر لنزهای اون برند دارای کیفیت اپتیکی پایین تری هستند اما خوبیش اینه که شما با هزینه پایین(معقول) لنزی رو می خرید که با اون می تونید نیاز هاتون رو بشناسی، به اندوخته هاتون اضافه کنید و حتی عکاسی رو باهاش یاد بگیرید و هر مانوری خواستید روش بدید و در آینده اقدام به خرید لنزهای حرفه ای تر در رنج مورد علا قتون بکنید. لنزهای کیت همیشه مشتری دارند و هرگز نگران به فروش نرفتن اونها حتی در صورت تمیز نبودن نیز نباشید.
    Niaz تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط dumbeldore نمایش پست ها
    سلام
    بین انتخاب D3200 , D5100 موندم
    تازه می خوام وارد dslr بشم
    و اینکه کیت لنز18-55 رو پیشنهاد میدد برای تازه کار و یا لنزای دیگه که الان هزینه اضافی نکنم و به جای کیت لنز یه لنز دیگه بگیرم

در مورد لنز راهنماییم کنید لطفا
    با سلام و خوش آمد گویی به شما عضو محترم.

در مورد خرید یکی از دو موردی که فرموده اید باید عرض کنم که بنده تجربه کار کردن با D5100 با لنز 55-18 رو داشتم. اولا اینکه لنز 55-18 لنز خوبیه و برای من که روی شارپنس تصویر حساس هستم راضی کننده بود اما زوم این لنز 3 برابر هست و شاید برای شما راضی کننده نباشه. اگه راضی کننده نیست پیشنهاد من لنز 105-18 نیکون هست که از زمان عرضه D90 به عنوان لنز کیت معرفی شد. لنز خوبیه هم رنجش و هم کیفیت تصویرش و نیازهاتون رو بر آورده می کنه.

در مورد بدنه هم باید عرض کنم که نیکون D3200 بهترین بدنه حال حاضر جهان برای رده مبتدی با همون Entry Level هستش. حتی بهتر از دوربینهای سری سه رقمی و چهار رقمی کنون و من به شدت پیشنهاد می کنم که 3200 بخرید که از نظر کیفیت تصویر نیز بهتر از 5100 هست.

پس پیشنهاد من :
    1. Nikon D3200 + AF-S DX Nikkor 18-55mm IF ED VR
    یا
    2. Nikon D3200 + AF-S DX Nikkor 18-105 IF ED VR

یک نکته هم که باید یاد آوری کنم اینه که هر دوی این دو بدنه موتور فوکوس داخلی ندارند و شما حتما حتما باید لنزی بخرید که AF-S باشه در غیر اینصورت دوربین قادر به فوکوس اتوماتیک نخواهد بود و مجبورید عمل فوکوس رو دستی انجام بدید و برای شما که تازه کار هستید شاید فوکوس دستی خوشایند نباشه یا ازش خوشتون نیاد.
    dumbeldore تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Nikon D3200 كاش نمايشگر چرخان داشت! فكر ميكنم نداره

كاربر همراه A.hoseinpour آواتار ها
    تشکر کرده
    333

نقل قول نوشته اصلی توسط robott نمایش پست ها
    Nikon D3200 كاش نمايشگر چرخان داشت! فكر ميكنم نداره
    خیر دوست عزیز
    نمایشگرثابت داره

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

در مورد بدنه هم باید عرض کنم که نیکون D3200 بهترین بدنه حال حاضر جهان برای رده مبتدی با همون Entry Level هستش. حتی بهتر از دوربینهای سری سه رقمی و چهار رقمی کنون و من به شدت پیشنهاد می کنم که 3200 بخرید که از نظر کیفیت تصویر نیز بهتر از 5100 هست.

دوست عزیز
    بهتر نیست برای راهنمایی دوستان و کسانی که در آینده این تاپیک را می خوانند، مستدل تر صحبت کنیم؟
    lamagra، kiavash و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام و خوش آمد گویی به شما عضو محترم.

در مورد خرید یکی از دو موردی که فرموده اید باید عرض کنم که بنده تجربه کار کردن با D5100 با لنز 55-18 رو داشتم. اولا اینکه لنز 55-18 لنز خوبیه و برای من که روی شارپنس تصویر حساس هستم راضی کننده بود اما زوم این لنز 3 برابر هست و شاید برای شما راضی کننده نباشه. اگه راضی کننده نیست پیشنهاد من لنز 105-18 نیکون هست که از زمان عرضه D90 به عنوان لنز کیت معرفی شد. لنز خوبیه هم رنجش و هم کیفیت تصویرش و نیازهاتون رو بر آورده می کنه.

پس پیشنهاد من :
    1. Nikon D3200 + AF-S DX Nikkor 18-55mm IF ED VR
    یا
    2. Nikon D3200 + AF-S DX Nikkor 18-105 IF ED VR

یک نکته هم که باید یاد آوری کنم اینه که هر دوی این دو بدنه موتور فوکوس داخلی ندارند و شما حتما حتما باید لنزی بخرید که AF-S باشه در غیر اینصورت دوربین قادر به فوکوس اتوماتیک نخواهد بود و مجبورید عمل فوکوس رو دستی انجام بدید و برای شما که تازه کار هستید شاید فوکوس دستی خوشایند نباشه یا ازش خوشتون نیاد.
    میشه لطفا دلایل برتری ۳۲۰۰ رو به ۵۱۰۰ بفرمایید؟
    باتشکر
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.