صفحه 622 از 1201 نخستنخست ... 122 522 572 612 618 619 620 621 622 623 624 625 626 632 672 722 1122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,211 تا 6,220 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط soteddel نمایش پست ها
    درود

حالا این ۶۰دی لنز اس تی ام هم ساپورت میکنه بنظرتون ؟

شرمنده دیگه داستان شد حسابی...
    60D لنزهای STM ماونت EF و EF-S را ساپورت می کند
    SHOK53، a.g g.a، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    60D لنزهای STM ماونت EF و EF-S را ساپورت می کند
    سلام
    شما مطمئنید آقای چگینی؟
    مگر نباید سنسور قابلیت تشخیص فاز داشته باشه؟

موفق و پایدار باشید
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام
    شما مطمئنید آقای چگینی؟
    مگر نباید سنسور قابلیت تشخیص فاز داشته باشه؟

موفق و پایدار باشید
    برای استفاده از لنزهای STM لازم نیست که سنسور دارای مکانیزم Phase Detection باشد. در لنز های STM یک استپر موتور کار تغییر مکان المان های فوکوس لنز را انجام می دهد که باعث می شود فوکوس سریع، نرم و نسبتاً بی صدا انجام شود. این خاصیت لنز به دوربین های دارای سنسور Phase Detection کمک می کند تا در حالت Live View عملیات فوکوس (خصوصاً فوکوس ممتد در حالت فیلمبرداری) به سرعت و نرمی و کم صدا انجام شود ولی این لنزها با دوربین های دیگر نیز به خوبی و بدون مشکل کار می کند.
    شخصاً EF 40mm f/2.8 STM را روی 60D و 5D MK III امتحان کرده ام.
    SHOK53، Ali M.Rezaei و soteddel تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای استفاده از لنزهای STM لازم نیست که سنسور دارای مکانیزم Phase Detection باشد. در لنز های STM یک استپر موتور کار تغییر مکان المان های فوکوس لنز را انجام می دهد که باعث می شود فوکوس سریع، نرم و نسبتاً بی صدا انجام شود. این خاصیت لنز به دوربین های دارای سنسور Phase Detection کمک می کند تا در حالت Live View عملیات فوکوس (خصوصاً فوکوس ممتد در حالت فیلمبرداری) به سرعت و نرمی و کم صدا انجام شود ولی این لنزها با دوربین های دیگر نیز به خوبی و بدون مشکل کار می کند.
    شخصاً EF 40mm f/2.8 STM را روی 60D و 5D MK III امتحان کرده ام.
    اما فکر نکنم به اون سرعت و نرمی ای که بر روی بادی هایی که از تشخیص فاز بهره میبرن باشه.
    یقنا باید یه تفاوتی بین این دو باشه

موفق و پایدار باشید
    SHOK53 و soteddel تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    اما فکر نکنم به اون سرعت و نرمی ای که بر روی بادی هایی که از تشخیص فاز بهره میبرن باشه.
    یقنا باید یه تفاوتی بین این دو باشه

موفق و پایدار باشید
    سرعت و نرمی فوکوس لنز (به تنهائی) هیج ارتباطی به دوربین ندارد. . هرچند کل فرایند فوکوس حاصل عملکرد مشترک دوربین و لنز است ولی عملکرد، سرعت و بی صدائی فوکوس لنز (به تنهائی) هیچ ارتباطی به بدنه ندارد.
    SHOK53، Gandolf و soteddel تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

درود
    دوستان بنده آماتور خیلی به عکاسی علاقه دارم خیلی وقته قصد خرید دوربین دارم اما با توجه به جیب کوچک و آرزوهای بزرگم چند سال فقط نوشته های شما دوستان و قیمتهای نجومی سایتها را نظاره گر هستم ...

تا اینکه بالاخره هرطور شده میخوام دلو به دریا بزنم ... اگه جیب یاری میکرد بی شک ۷۱۰۰ نیکون یا ۷۰ کنون با بهترین لنزها مدنظر بود ...
    سوال بنده اینه که به این گزینه ها رسیده ام ۶۵۰ کنون ۳۲۰۰ و ۵۲۰۰ نیکون و تا حدودی باهاشون و مشخصاتشون آشنا هستم و نیاز به کمک دارم که با بودجه کمتر گزینه بهتر را انتخاب کنم ... برای عکاسی آماتور خانگی طبیعت گردی و کارهای اینچنینی ... مثلا پرتره تمرین کنم از منظره بیرون خونه عکاسی کنم ...

حالا با خودم میگم برم یه ۳۲۰۰ بخرم با یه ۵۰ مم با یه ۱۸×۱۰۵ یعنی بادی بخرم که ایندوتا هم باهاش ست کنم که پولشم کمتر در بیاد ... از طرفی میگم ۵۲۰۰ بخرم که بادیش تنظیمات بیشتری داره و بیشتر دستم بازه واسه یادگیری و دلمو شاید دیرتر بزنه با یه لنز ۱۸×۱۰۵ بعدا پولدار شدم یه ۵۰مم میزنم تنگش که جنسم جور بشه ... یدفعه دلم هوای ۶۵۰ کنون با اون صفحه لمسیش و فیلمبرداری روون ترش و لنزهای اس تی ام ی که میشه روش بسه واسه کارای خونگی و فیلمبرداری و ...

خلاصه چی بگم که دلم خونه ...

حالا شما هم داستان منو فهمیدین و میدونین واسه چه کاری و چی توی سرم میگذره... اما از هرچه بگذریم سخن پول افضل تر است !!! بودجه موجود ۱٫۳۰۰ هست که اگه فشار بیارم (( مقروض شوم ! )) تا ۲ تومن و این حوالی شاید بشه ...

درخواست من اینه که معقول ترین چینش بادی و لنز با کاربرد های پرتره و عمومی و خارج از خانه (( کوه و بیابون )) را با توجه به عرایض بنده و بودجه و گزینه های مورد نظر (( اگر گزینه شما خارج از لیست من هست هم بفرمایید )) را پیشنهاد بدید ... که هم هزینه ام زیاد نشه هم تا مدتی لازم به ارتقا نداشته باشم (( توقع آماتوری دارم وگرنه ۱۶×۸۵ یا ۱۵×۸۵ با یه ۷۰×۲۰۰ و یه ۵۰مم ۱٫۴ اف و... با یه بدنه خفن چه شود !!! ))

میخوام اشتباه انتخاب نکنم و دوباره کاری نشه چون بودجه ۰ هست ...

قربون جوابای خوبتون و محبتتون برم که وقت میزارین واسه ما نونهالان عکاسی ...

یاحق

پ ن : دوستان یچیزی هم قلقلکم داد گفتم بگم شاید بد نبود و اون اینکه توی یک سایت معتبر قیمت بادی ۶۰ دی کنون را ۱٫۸۰۰ زده با خودم گفتم اینو بگیرم و فعلا یه ۵۰ مم ارزون بندازم روش چند ماه دیگه برم تو کار یه لنز مکمل واسش ... خواستم اینم بدونید... اختلاف این چهار مورد خیلی زیاد شده فکر کنم !! چه کنم آرزو بر جوانان و ... حافظا...

سلام دوست عزیز.جالبه واسم که سیل جوابها به کامنت شما جاری شد!و اما اصل مطلب.کاش میگفتید آشنایی شما با عکاسی در چه سطحی هست.یعنی قراره پدر دوربین رو در بیارید تا تازه یاد بگیرید یا یه بادی میخواهید تا آموخته های شما عملی بشه.اگه مورد اوله که توصیه من اینه که سراغ بادی گرون قیمت نرید.با یه بادی متوسط شروع کن و حسابی که چم و خم کار دستت اومد پولهات رو هم جمع کردی و دیدی عکاسی به زحمتش می ارزه و خلاصه عاشقی...یه بادی مناسب و ترجیحا فول فریم بگیر(اگه عکاسی واست جدی شد).بقیه پولت رو هم بده جای لنز.یادت باشه که لنز میمونه و بدنه رفتنیه.بد نیست به NIKON D5100 هم فکر کنی.واما اگه مورد دومه که از همین اول دنبال یه بدنه باش که تا 5 سال آینده هوس تعویض به سرت نزنه.البته در حد نیازت باشه.مثلا در کراپ دار NIKON D7000&CANON 60D و یا در فول فریم ها NIKON D610&Canon EOS 6D .موفق باشی.
    SHOK53، Dariush Chegini و soteddel تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    104

درود

ممنونم از محبت و توجه شما خوبان این جوابهای زیاد نشانه محبت و معرفت شماست و من واقعا سپاسگذارم .

بنده با عکاسی فقط نظری آشنا هستم و مطالعه میکنم ... و تجربه عکاسی با دوربینهای حرفه ای و .. را ندارم و بدنبال یادگیری هم هستم ...

جواب شما عزیزان کمی متفاوت بود که کاملا طبیعی و صحیح هم هست

بنده با این جوابها به این نتیجه ها رسیدم :

یک ۵۲۰۰ بخرم با سه پایه و کیف و مموری
    دو ۶۰ دی بخرم با ۱۸×۵۵

با توجه به اینکه ۶۰ دی بادی الان ۱۸۰۰ هست تقریبا یه لنز ارزان بخرم و در آینده لنزهای خودمو تکمیل کنم ...

گذینه بعدی اینه که اصلا چیزی نخرم و منتظر بمونم دوربینهای جدید معرفی بشن و تب شب عید هم بخوابه تا شاید با قیمت مناسبتری بتونم خرید کنم !! که خیلی مشکله این کار

حالا میتونم پیشبینی کنم جوابتونو که لنز خوب بخرم واسم میمونه و ... که کاملا درسته اما اگه من الان یه بادی خیلی پایه بخرم نیاز به تعویضش دارم در آینده نزدیک اما با نخریدن لنز خوب تنها نیاز به خرید و تکمیل دارم ... عکاسی واسه من خیلی مهم تر هست و فیلمبرداری توی یک بادی عکاسی نمیتونه اصلا کاربردی و جدی باشه بدلیل فرم بادی که برای عکاسی بهینه شده نه فیلمبرداری... و توی مهمانی و مجالس کمی دور از ذهن هست فیلمبرداری با بادی عکاسی ...

البته به این نکته هم واقفم که در هر حال عکاسی از یک جایی شروع میشه و عکاس مهمه نه دوربین ... اما در هرصورت انتخاب درست هم میتونه کمک خوبی به من بکنه با توجه به بودجه محدودم ...

دوست دارم اساتید و دوستان بیشتر نظر بدن تا هم بنده بتونم انتخاب درستی بکنم هم دیگر دوستان هم بتونن از این نظرات ارزشمند استفاده کنند بعدا...

باز هم از همه شما سپاسگذارم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود
    دوستان بنده آماتور خیلی به عکاسی علاقه دارم خیلی وقته قصد خرید دوربین دارم اما با توجه به جیب کوچک و آرزوهای بزرگم چند سال فقط نوشته های شما دوستان و قیمتهای نجومی سایتها را نظاره گر هستم ...

تا اینکه بالاخره هرطور شده میخوام دلو به دریا بزنم ... اگه جیب یاری میکرد بی شک ۷۱۰۰ نیکون یا ۷۰ کنون با بهترین لنزها مدنظر بود ...
    سوال بنده اینه که به این گزینه ها رسیده ام ۶۵۰ کنون ۳۲۰۰ و ۵۲۰۰ نیکون و تا حدودی باهاشون و مشخصاتشون آشنا هستم و نیاز به کمک دارم که با بودجه کمتر گزینه بهتر را انتخاب کنم ... برای عکاسی آماتور خانگی طبیعت گردی و کارهای اینچنینی ... مثلا پرتره تمرین کنم از منظره بیرون خونه عکاسی کنم ...

حالا با خودم میگم برم یه ۳۲۰۰ بخرم با یه ۵۰ مم با یه ۱۸×۱۰۵ یعنی بادی بخرم که ایندوتا هم باهاش ست کنم که پولشم کمتر در بیاد ... از طرفی میگم ۵۲۰۰ بخرم که بادیش تنظیمات بیشتری داره و بیشتر دستم بازه واسه یادگیری و دلمو شاید دیرتر بزنه با یه لنز ۱۸×۱۰۵ بعدا پولدار شدم یه ۵۰مم میزنم تنگش که جنسم جور بشه ... یدفعه دلم هوای ۶۵۰ کنون با اون صفحه لمسیش و فیلمبرداری روون ترش و لنزهای اس تی ام ی که میشه روش بسه واسه کارای خونگی و فیلمبرداری و ...

خلاصه چی بگم که دلم خونه ...

حالا شما هم داستان منو فهمیدین و میدونین واسه چه کاری و چی توی سرم میگذره... اما از هرچه بگذریم سخن پول افضل تر است !!! بودجه موجود ۱٫۳۰۰ هست که اگه فشار بیارم (( مقروض شوم ! )) تا ۲ تومن و این حوالی شاید بشه ...

درخواست من اینه که معقول ترین چینش بادی و لنز با کاربرد های پرتره و عمومی و خارج از خانه (( کوه و بیابون )) را با توجه به عرایض بنده و بودجه و گزینه های مورد نظر (( اگر گزینه شما خارج از لیست من هست هم بفرمایید )) را پیشنهاد بدید ... که هم هزینه ام زیاد نشه هم تا مدتی لازم به ارتقا نداشته باشم (( توقع آماتوری دارم وگرنه ۱۶×۸۵ یا ۱۵×۸۵ با یه ۷۰×۲۰۰ و یه ۵۰مم ۱٫۴ اف و... با یه بدنه خفن چه شود !!! ))

میخوام اشتباه انتخاب نکنم و دوباره کاری نشه چون بودجه ۰ هست ...

قربون جوابای خوبتون و محبتتون برم که وقت میزارین واسه ما نونهالان عکاسی ...

یاحق

پ ن : دوستان یچیزی هم قلقلکم داد گفتم بگم شاید بد نبود و اون اینکه توی یک سایت معتبر قیمت بادی ۶۰ دی کنون را ۱٫۸۰۰ زده با خودم گفتم اینو بگیرم و فعلا یه ۵۰ مم ارزون بندازم روش چند ماه دیگه برم تو کار یه لنز مکمل واسش ... خواستم اینم بدونید... اختلاف این چهار مورد خیلی زیاد شده فکر کنم !! چه کنم آرزو بر جوانان و ... حافظا...

سلام دوست عزیز،

با توجه به آماتور بودن شما و همچنین ژانرهای عکاسی که فرموده اید به نظر من از بین 3200 و 650، قطعا برتری با نیکون هست. اما به قول خودتون اگه می خوایید دستتون کمی بازتر باشه و دوربینتون امکانات بیشتری داشته باشه اونوقت 5200.

اما نیکون 3200 بهترین دوربین در رده خودش محسوب میشه و می تونه نیازهای شما رو با توجه به بودجتون برآورده کنه.

با توجه به بودجه محدود شما، بنده نیازی به لنز 50مم برای شما نمی بینم. با همون لنز 105-18 هم میتونید، عکاسی خانگی، طبیعت، خانوادگی، پرتره، منظره رو با کیفیت خوب و رضایت بخش انجام یدید و مطمئن باشید که این لنز نیازهای شما رو کاملا بر آورده می کنه تا بعدها که اگه بودجتون زیاد شد، اقدام به خرید لنز در وهله اول ( با توجه به نیازهاتون) و در وهله دوم و در صورت احساس نیاز به تنظیمات پیشرفته تر، بادی حرفه ای تری مثل 7100 بگیرید.

توجه کنید که واژه " نیاز " در خرید تجهیزات عکاسی بسیار بسیار مهم هست. با توجه به اینکه قیمت تجهیزات عکاسی بالاست، شما و هر کسی که می خواد دوربین و لنز بخره باید دقیقا مشخص کنه که از دوربین و لنز چی می خواد. اگه تونست پاسخی برای سوال خودش پیدا کنه، اونوقته که می تونه اقدام به خرید کنه.

ضمنا دوست عزیز در مورد نوشتن فاصله های کانونی لنز ها از x استفاده نکنید که خارج از استاندارد و عرف عموم هست.

مثلا به جای 105x18 ، باید بنویسید 105-18. در مورد سایر لنز ها هم همینطور.

موفق باشید.
    SHOK53، a.g g.a، Gandolf و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان یه سوال:
    من پولامو جمع کرده بودم nikon d7000 بخرم تا اینکه متوجه حضور d7100 شدم حالا بنظر شما اختلاف کیفیت این دو ارزشش رو داره که من برای جور کردن پول 7100 به زحمت بیفتم یا نه همون 7000 رو بگیرم؟
    همچنین لطف کنید کیفیت فیلمبرداری این دو رو با هم مقایسه کنید چون فیلمیرداری برام مهمه
    ممنون

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط m788 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال:
    من پولامو جمع کرده بودم nikon d7000 بخرم تا اینکه متوجه حضور d7100 شدم حالا بنظر شما اختلاف کیفیت این دو ارزشش رو داره که من برای جور کردن پول 7100 به زحمت بیفتم یا نه همون 7000 رو بگیرم؟
    همچنین لطف کنید کیفیت فیلمبرداری این دو رو با هم مقایسه کنید چون فیلمیرداری برام مهمه
    ممنون
    سلام
    تنها اظهارنظري كه ميكنم اينه كه اگه فيلمبرداري براتون مهمه حتما Canon 70D رو هم در گزينه هاتون بگنجانيد.
    موفق باشيد
    ata_m3، Dariush Chegini و m788 تشکر می‌کنند.