صفحه 671 از 1201 نخستنخست ... 171 571 621 661 667 668 669 670 671 672 673 674 675 681 721 771 1171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,701 تا 6,710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    دوست گرامی من شاید مقایسه درستی نگرده باشم ولی با 5D mark 2 و mark 3
    البته میدونم که قابل مقایسه نیستن ولی قبلا لنز 18 - 135 داشتم که شارپنس عکسا واقعا افتضاح بود بعد از خرید 50 mm f1.8 شارپنس خیلی بهتر شد ولی وقتی بابت لنز سری ال پول میدی هنوز نویز تصویر به طرز مایوس کننده ای آزارم میده برای همین تصمیم به خرید 6D گرفتم
    نوع عکاسیم هم از روی لنزام مشخصه التبه آماتور هستم ولی دارم سعی خودمو میکنم
    از شما به خاطر توجهتون تشکر میکنم
    اگر واقعا برای هزینه مشکلی ندارید دروبین 6D بد نیست!
    ولی من بدنه و کیفیت 5D Mark III را بیشتر تایید می کنم و پینشهاد می کنم این بدنه را تهیه بفرمایید تا برای مدت طولانی دیگه نیاز به تعویض بدنه نداشته باشید!
    در مورد کیفیت پایین و عملکرد فوکوس ضعیف بدنه 6D نسبت به 5D Mark III صحبت زیاد شده بود (البته بنده تجربه کار با این دوربین ها را ندارم ولی Mark II را در ISO پایین با 7D مقایسه کردم و عکس هم گرفتم ولی خیلی تفاوت فاحشی که شما می فرمایید نداره!
    شاد باشید
    aryobarzan و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

درود
    دوستان اگر جای مناسبی سوالمو نپرسیدم عذر خواهی میکنم لطفا بفرمایید اصلاح میکنم
    من دوربین Canon 600D دارم با لنز 100mm macro f2.8 L - 17-40 mm f4 - 50 mm f1.8
    اوایل فکر میکردم مشکل از لنز و کیفیت و شارپنس اوناست که اینقدر نویز دارم ولی الان متوجه شدم اشکال از دوربینه
    حالا میخوام دوربین رو ارتقا بدم به Canon 6D
    دوستانی که تجربه استفاده از این دوربین رو دارن بفرمایند مشکل نویز و کیفیت با این دوربین برای من حل میشه یا فقط دارم هزینه الکی میکنم (در مقایسه با دوربین 600D)
    پیشاپیش از همه تشکر میکنم
    با تعویض بدنه به دی6 تغییر قابل ملاحظه ای در نویر و شارپنس خواهید داشت.
    اما داستان به این سادگی نیست!
    در حال حاضر لنز عمومی شما 28-65 مم است ولی روی بدنه فول فریم همان 17-40 خواهد بود. یعنی واید بیشتر و تله کمتر. البته این لنز، لنز اولترا واید بلندی است! 40مم خیلی هم واید نیست و میشود به عنوان لنز همه کاره رویش حساب کرد ولی اینکه رنجش مناسب است یا نه کاملا به شخص خودتان بستگی دارد.
    اگر به دنبال کیفیت بالاتر هستید (به شرطی که فعلا با نویز مشکل داشته باشید) پیشنهاد من این است که لنز 17-40 و بدنه را بفروشید یک 6دی با 24-105 ال بگیرید. برای کارهای عمومی رنج بهتری دارد و لرزه گیر هم دارد. یعنی اینکه با لرزهگیر در صورت امکان میتوانید ( و اگر الان از سه پایه استفاده نمیکنید) دو یا سه استاپ با ایزوی پایینتر عکاسی کنید. در مجموع در مقایسه با ترکیب فعلی (دی600 + 17-40) هم رنج لنز بهتری خواهید داشت هم بدنه حدود دو استاپ نویز کمتر خواهد داشت و هم بخاطر لرزه گیر حداقل دو استاپ میتوانید ایزو را کمتر کنید! در مجموع اختلاف کیفیت قابل ملاحظه است.
    اما لزوما مجبور به خرید بدنه بهتر نیستید. با فلش یا سه پایه هم میتوانید مشکلات نویز را حل کنید. نوع عکاسیتان را توضیح میدادید دوستان بهتر کمک میکردند.
    hanif azizzadeh تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1982

درود
    دوستان اگر جای مناسبی سوالمو نپرسیدم عذر خواهی میکنم لطفا بفرمایید اصلاح میکنم
    من دوربین Canon 600D دارم با لنز 100mm macro f2.8 L - 17-40 mm f4 - 50 mm f1.8
    اوایل فکر میکردم مشکل از لنز و کیفیت و شارپنس اوناست که اینقدر نویز دارم ولی الان متوجه شدم اشکال از دوربینه
    حالا میخوام دوربین رو ارتقا بدم به Canon 6D
    دوستانی که تجربه استفاده از این دوربین رو دارن بفرمایند مشکل نویز و کیفیت با این دوربین برای من حل میشه یا فقط دارم هزینه الکی میکنم (در مقایسه با دوربین 600D)
    پیشاپیش از همه تشکر میکنم
    در حال حاضر لنز عمومی شما 28-65 مم است ولی روی بدنه فول فریم همان 17-40 خواهد بود. یعنی واید بیشتر و تله کمتر. البته این لنز، لنز اولترا واید بلندی است! 40مم خیلی هم واید نیست و میشود به عنوان لنز همه کاره رویش حساب کرد ولی اینکه رنجش مناسب است یا نه کاملا به شخص خودتان بستگی دارد.
    اگر به دنبال کیفیت بالاتر هستید (به شرطی که فعلا با نویز مشکل داشته باشید) پیشنهاد من این است که لنز 17-40 و بدنه را بفروشید یک 6دی با 24-105 ال بگیرید. برای کارهای عمومی رنج بهتری دارد و لرزه گیر هم دارد. یعنی اینکه با لرزهگیر در صورت امکان میتوانید ( و اگر الان از سه پایه استفاده نمیکنید) دو یا سه استاپ با ایزوی پایینتر عکاسی کنید. در مجموع در مقایسه با ترکیب فعلی (دی600 + 17-40) هم رنج لنز بهتری خواهید داشت هم بدنه حدود دو استاپ نویز کمتر خواهد داشت و هم بخاطر لرزه گیر حداقل دو استاپ میتوانید ایزو را کمتر کنید! در مجموع اختلاف کیفیت قابل ملاحظه است.
    اما لزوما مجبور به خرید بدنه بهتر نیستید. با فلش یا سه پایه هم میتوانید مشکلات نویز را حل کنید. نوع عکاسیتان را توضیح میدادید دوستان بهتر کمک میکردند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    درود
    تشکر از راهنمایی شما
    دوست عزیز من 17-40 رو به تازگی خریدم فکر نکنم بخوام بفروشمش چون به یه لنز واید برای عکاسی در روز نیاز دارم و توی این رنج قیمت انتخابم خیلی کمه !!
    من ماکرو گرافی و عکاسی طبیعت میکنم البته عکاسی از ساختمانها هم جز علائقم به شمار میاد
    یه سوال دیگه هم خدمتتون دارم اونم این که فیلتر یو وی چینی میتونه روی شارپنس عکسها تاثیر بذاره ؟؟ یا تمام نویز حاصله و محصول این دوربین کزاییه ؟؟؟
    تصمیمم به خرید 6D جدی تر شده یکی از دوستان هم پیشنهاد داده دوربینش رو که در حد نو هست 4200 ازش بخرم
    باز هم از شما به خاطر راهنماییتون تشکر میکنم

تشکر کرده
    1982

درود
    تشکر از راهنمایی شما
    دوست عزیز من 17-40 رو به تازگی خریدم فکر نکنم بخوام بفروشمش چون به یه لنز واید برای عکاسی در روز نیاز دارم و توی این رنج قیمت انتخابم خیلی کمه !!
    من ماکرو گرافی و عکاسی طبیعت میکنم البته عکاسی از ساختمانها هم جز علائقم به شمار میاد
    یه سوال دیگه هم خدمتتون دارم اونم این که فیلتر یو وی چینی میتونه روی شارپنس عکسها تاثیر بذاره ؟؟ یا تمام نویز حاصله و محصول این دوربین کزاییه ؟؟؟
    تصمیمم به خرید 6D جدی تر شده یکی از دوستان هم پیشنهاد داده دوربینش رو که در حد نو هست 4200 ازش بخرم
    برای طبیعت 24 مم خیلی هم بد نیست. خصوصا که الان لنز شما روی این بادی 28 میشه. ولی برای ساختمان نگهش دارید.
    فیلترو باز کنید تا اثرشو ببینید.
    msh2200 و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    4653

درود
    تشکر از راهنمایی شما
    فیلتر نا مرغوب خیلی ممکنه در افت کیفیت تصویر تاثیر داشته باشه!
    من شخصا تجربه استفاده از فیلتر پلاریزه بی کیفیت و خارج از فوکوس شدن تصویر نهایی (علی رغم صحت در ویزور) را دارم!
    بنظرم فیلتر را باز کن بدون ان هم امتحان کن! و خودت با زمانی که فیلتر جلوی لنزه مقایسه کن ببین چند چند می شه!
    این بحث نویزدار بودن تصویر دوربین شما خیلی رفته تو مخ من! بابا من یک دوربین 30D مربوط به دوران پارینه سنگی دارم ولی از نظر نویز تو ایزو پایین وقتی با دوربینی مثل 5D که هم ردش هست و حتی تا حدودی 5D Mark II مقایسه می کنم نتیجه اینطوری نیست که شما می فرمایید!!
    اصلا می شه لطف کنید نمونه تصویری را که با دوربین ثبت کردید بفرستید؟

در مورد لنز هم برخلاف نظر دوستمون من پیشنهاد می کنم 40-17 را نگه دارید البته نه صرفا به خاطر خرید تازه! بلکه بخاطر شارپی بیشتر، CA کمتر.
    در این فاصله کانونی هم IS در تصاویر روز چندان خودش را نشان نمی دهد بخصوص اگر همانطور که دوستمون فرمودند از سه پایه استفاده کنید!
    ata_m3، Dariush Chegini و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    فیلتر نا مرغوب خیلی ممکنه در افت کیفیت تصویر تاثیر داشته باشه!
    من شخصا تجربه استفاده از فیلتر پلاریزه بی کیفیت و خارج از فوکوس شدن تصویر نهایی (علی رغم صحت در ویزور) را دارم!
    بنظرم فیلتر را باز کن بدون ان هم امتحان کن! و خودت با زمانی که فیلتر جلوی لنزه مقایسه کن ببین چند چند می شه!
    این بحث نویزدار بودن تصویر دوربین شما خیلی رفته تو مخ من! بابا من یک دوربین 30D مربوط به دوران پارینه سنگی دارم ولی از نظر نویز تو ایزو پایین وقتی با دوربینی مثل 5D که هم ردش هست و حتی تا حدودی 5D Mark II مقایسه می کنم نتیجه اینطوری نیست که شما می فرمایید!!
    اصلا می شه لطف کنید نمونه تصویری را که با دوربین ثبت کردید بفرستید؟

در مورد لنز هم برخلاف نظر دوستمون من پیشنهاد می کنم 40-17 را نگه دارید البته نه صرفا به خاطر خرید تازه! بلکه بخاطر شارپی بیشتر، CA کمتر.
    در این فاصله کانونی هم IS در تصاویر روز چندان خودش را نشان نمی دهد بخصوص اگر همانطور که دوستمون فرمودند از سه پایه استفاده کنید!
    متشکرم از دوستان
    مصطفی جان فیلتر Hoyo خوبه ؟؟ میگن ژاپنیه
    حتما کارایی که فرمودید رو انجام میدم نتیجشو اعلام میکنم نمونه عکسم شب میذارم باید برم رو لپ تاپ آپ کنم
    سه پایه دارم ولی چون تنبل هستم زیاد اینور اونور نمیبرم
    چون توی روز از 17-40 استفاده میکنم Is زیاد نیاز ندارم به هر حال لنز خوبیه ازش راضیم ولی لنز پرایم یه چیز دیگس
    ارادتمند دوستان

تشکر کرده
    557

درود مجدد
    مصطفی جان نمونه عکسا رو براتون میذارم
    50 میلی متر f1.8
    http://onlypet.ir/upload/user/filebo...8461656661.jpg
    135 -18میلی متر مزخرف
    http://onlypet.ir/upload/user/filebo...8462118981.jpg
    17-40 میلی متر f4L
    http://onlypet.ir/upload/user/filebo...8462331451.jpg
    ببخشید آپلود سنتر خودمون جواب نداد جای دیگه آپ کردم
    اگر میشه بفرمایید مشکل رو شما هم احساس میکنید یا خیر
    در ضمن از بابت عکسهای آماتور عذر خواهی میکنم دوستان و اساتید نادیده بگیرن
    شب خوش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با بودجه 1700 چه دوربینی و با چه لنزی پیشنهاد میدین. فیلم برداری واسم خیلی مهمه

تشکر کرده
    4653

متشکرم از دوستان
    مصطفی جان فیلتر Hoyo خوبه ؟؟ میگن ژاپنیه
    ارادتمند دوستان
    Hoyo نه خوب نیست و از قضا چینیه!
    اونی که ژاپنیه Hoya هستش و البته مهمه به چه قیمتی تهیه کردید! چون تقلبی فیلتر UV به وفور یافت می شه!
    شما حتما بدون فیلتر و با فیلتر از یک سوژه عکس بگیرید. (البته به یکسان بودن کیفیت و ابعاد تصاویر توجه کنید) بعد آپ کنید ببینیم چطوریه!
    لطفا یک بار تنبلی را کنار بگذارید و هر دو تصویر را روی سه پایه تهیه کنید!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات