صفحه 708 از 1201 نخستنخست ... 208 608 658 698 704 705 706 707 708 709 710 711 712 718 758 808 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,071 تا 7,080 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    عددی است که شرکت طول عمر شاتر را تخمین میزند یا به نوعی تضمین میکند اما ممکن است شاتر دوربین بیش از عدد تعیین شده کار کند و حتی ممکن است زودتر خراب شود!
    نگران این موضوع نباشید و با خیال راحت تا دلتان میخواهد عکس بگیرید این تعداد عکس برای طول عمر مفید یک دوربین کافیست.
    در زمان خرابی شاتر ، شاتر دوربین تعویض میشود و بسته به نوع دوربین قیمتش متفاوت است.
    درود
    در تکمیل فرمایش جناب شهبازی، من شخصا از مجموع 4 دوربین کنون که دوستانم دارند فقط یکیش نیاز به تعویض پیدا کرد! اتفاقا اونی بود که کمتر کار می کرد!
    یکی از دوستان که یک 400D و یک 40D داره و باهاشون حدود 6 ساله فقط TimeLaps کار می کنه! فقط می دونم یک هارد 500 عکس داره حالا دنبال یک 2 بود!
    هارد لبتابش هم در نظر بگیرید! (حدود 200 تاش عکس بود)!
    برای تعویض شاتر هم در بهش تعمیرگاه مرکزی بهتون جواب خواهند داد ولی متوسط حدود 250 هزینش می شد (البته 2 سال پیش!)با این قیمت ارز شاید بیشتر شده باشه !
    ارادتمند
    shahbazi، ata_m3، Ali M.Rezaei و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام دوستان
    راستش من دو ماهي هستش كه كلاس عكاسي حرفه اي ميرم و مجبورم بخاطر كارگاهها دوربين و لنز و غيره تهيه كنم
    قصد خودم از عكاسي به هيچ وجه اقتصادي نيستش و فقط براي اينكه بتونم در مواقع خاص عكاسي عالي انجام بدم كلاس ميرم و بيشتر دوست دارم عكاسي نجومي يا همون تايم لپس و يا عكاسي از طبيعت و گل و منظره داشته باشم و در كنارش HDR هم كنم
    خودم دو تا دوربين رو مد نظرم هستش البته عرض كردم بيشتر دوست دارم توي سفرها و مواقعي نجوم يعني عشقي عكاسي كنم و اصلا قصد زدن آتليه يا در هر حالي نگرش اقتصادي بهش ندارم
    1- دوربين نيكون D7100 بهمراه يك لنز 18-300 با سه پايه بنرو 1680 و يك كوله كه بتونم نوت بوكم رو هم با خودم ببرم
    2- بدنه كانن 6D بهمراه يك لنز 18-200 به سه پايه بنرو 1680 و يك كوله شبيه بالا

هزينه هم قصد داشتم تا 15 باشه ولي به دلايلي الان به 5 تومن محدودش كردم حالا كمي بالا و پايين
    ممنون ميشم از دوستاني كه حالا عكاسي ميكنن بگن كدوم بهترينه
    براي عكاسي توي طبيعت و منظره و كمي نجوم و ورزشي و پرتره

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3852 نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    راستش من دو ماهي هستش كه كلاس عكاسي حرفه اي ميرم و مجبورم بخاطر كارگاهها دوربين و لنز و غيره تهيه كنم
    قصد خودم از عكاسي به هيچ وجه اقتصادي نيستش و فقط براي اينكه بتونم در مواقع خاص عكاسي عالي انجام بدم كلاس ميرم و بيشتر دوست دارم عكاسي نجومي يا همون تايم لپس و يا عكاسي از طبيعت و گل و منظره داشته باشم و در كنارش HDR هم كنم
    خودم دو تا دوربين رو مد نظرم هستش البته عرض كردم بيشتر دوست دارم توي سفرها و مواقعي نجوم يعني عشقي عكاسي كنم و اصلا قصد زدن آتليه يا در هر حالي نگرش اقتصادي بهش ندارم
    1- دوربين نيكون D7100 بهمراه يك لنز 18-300 با سه پايه بنرو 1680 و يك كوله كه بتونم نوت بوكم رو هم با خودم ببرم

هزينه هم قصد داشتم تا 15 باشه ولي به دلايلي الان به 5 تومن محدودش كردم حالا كمي بالا و پايين
    سلام
    اولاً 6D یک دوربین فول فریم است و لنز 18-200 لنزی برای دوربین های کراپدار است و قابل استفاده با 6D نیست.
    ثانیاً با 5 میلیون تومان نمی توانید 6D و لنز و سه پایه و کوله بخرید قیمت این دوربین بدون لنز حدود 5 میلیون تومان است.
    ثالثاً لنزهای انتخابی شما برای عکاسی نجومی مناسب نیستند و اصولا لنزهای با کیفیتی هم نیستند.
    برای عکاسی نجومی نیاز به لنز با اپرچر باز دارید که ترجیحاً واید یا اولنرا واید باشد. چنین لنزی برای عکاسی از طبیعت (منظره) هم مناسب است. برای عکاسی ورزشی نیاز به لنز تله نسبتاً بلند با اپرچر باز دارید که چنین لنزی برای پرتره هم مناسب است. به نظرم برای نیازهائی که دارید باید به فکر دو لنز مجزا باشید.
    ارادت
    msh2200، amir3852، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

برای عکاسی ورزشی نیاز به لنز تله نسبتاً بلند با اپرچر باز دارید که چنین لنزی برای پرتره هم مناسب است.
    البته با این لنز برای پرتره به یک سوله هم نیازه
    پس برای پرتره هم لنز جدا باید تهیه کنید.
    موضوع اینه که با هزینه نکردن نمیشه عكاسي طبيعت و منظره و كمي نجوم و ورزشي و پرتره رو با هم انجام داد.
    ضمن این که یک عکاس حرفه ای هم کم پیدا میشه که همه اینها رو حرفه ای انجام بده.
    پیشنهاد می کنم اول نیاز هاتون رو اولویت بندی کنید.

با احترام - مخصوصا به جناب چگینی
    amir3852 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    البته با این لنز برای پرتره به یک سوله هم نیازه
    پس برای پرتره هم لنز جدا باید تهیه کنید.
    سلام
    با کل نظر شما در خصوص شناخت نیازها قبل از خرید موافقم فقط به نظرم 70-200 f/2.8 برای پرتره و ورزشی بد نباشد.
    ارادتمند
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

لنز تله نسبتاً بلند با اپرچر باز دارید
    دادا من تصورم از گفته شما رفت رو 400 و 500

اصلا به 200-70 فکر نکردم.

مسلما گزینه خوبی است
    با احترام
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    با کل نظر شما در خصوص شناخت نیازها قبل از خرید موافقم فقط به نظرم 70-200 f/2.8 برای پرتره و ورزشی بد نباشد.
    ارادتمند
    با عرض احترام جناب چگینی ،تصور میکنم 200-70 برای تمامی انواع ورزشها کفایت نکند.خصوصا فوتبال.لنز مناسب تر میتواند 400-200 و یا 300 با روزنه 2.8 باشد و کاش دوستمان شاخه ورزشی را هم معین می کردند.ولی در کل 200-70 با روزنه ثابت 2.8 لنز بسیار با ارزشیست.برای پرتره هم پر واضح است که اگر هزینه میکردند و یک عدد 85 با روزنه 1.4 تهیه مینمودند نور علی نور بود.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    با عرض احترام جناب چگینی ،تصور میکنم 200-70 برای تمامی انواع ورزشها کفایت نکند.خصوصا فوتبال.لنز مناسب تر میتواند 400-200 و یا 300 با روزنه 2.8 باشد و کاش دوستمان شاخه ورزشی را هم معین می کردند.ولی در کل 200-70 با روزنه ثابت 2.8 لنز بسیار با ارزشیست.برای پرتره هم پر واضح است که اگر هزینه میکردند و یک عدد 85 با روزنه 1.4 تهیه مینمودند نور علی نور بود.
    سلام
    چون دوستمان گفته اند برای کار غیر حرفه ای لنز چند منظوره می خواهند 70-200 را معرفی کردم. البته با تله کانورتر 1.4X به نظرم قابلیت استفاده بیشتری هم پیدا می کند
    لنز 200-400 عالی است (بخصوص که تاه کانورتر داخلی هم دارد) ولی قیمت نجومی آن ....
    ارادت
    S_Mahdi و S Noora تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3852 نمایش پست ها
    با سلام دوستان

3 میلیون که دوربین هزینه دارد با 2 میلیون باقی فقط 1 گرایش را میتوان پوشش داد البته با حذف عکاسی در فضای بسته مانند استادیوم گزینه ها بیشتر میشود(عکس ورزشی نور کم=7 میلیون لنز)
    با حذف گزینه نور کم میتوانید با دو میلیون نیازهای آماتوری و کمی جدی را با لنز 50mm +10-18mm + 55-250 با زیر 2 میلیون پوشش داد
    دور لنز همه کاره را هم خط بکشید ولی برای حرفه ای دوستان راهنمایی کردند
    لنز 70-200 معادل 7 میلیون وجه رایج + لنز واید 2 میلیون + 15-85 دو میلیون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    3 میلیون که دوربین هزینه دارد با 2 میلیون باقی فقط 1 گرایش را میتوان پوشش داد البته با حذف عکاسی در فضای بسته مانند استادیوم گزینه ها بیشتر میشود(عکس ورزشی نور کم=7 میلیون لنز)
    با حذف گزینه نور کم میتوانید با دو میلیون نیازهای آماتوری و کمی جدی را با لنز 50mm +10-18mm + 55-250 با زیر 2 میلیون پوشش داد
    دور لنز همه کاره را هم خط بکشید ولی برای حرفه ای دوستان راهنمایی کردند
    لنز 70-200 معادل 7 میلیون وجه رایج + لنز واید 2 میلیون + 15-85 دو میلیون
    با تشكر از همه دوستان
    من همه اين موارد رو ميدونستم ولي خواستم نظر استادان عزيز رو هم بدونم بله لنز عالي 24-70 كانن با ديافراگم 2.8 در حدود 7200 قيمتش 70-200 با 2.8 در حدود 8.5 قيمتش و يك 18-35 هم در حدود 4.7 قيمتش كه با موتور USM و عدسيهاي آسفريكال و پوشش فلورايت هستش ولي براي من بسيار زياد چون عرض كردم من فقط ميخوام فرض مثال در سال كلا 100 تا عكس بگيرم اون هم تفريحي اگر بخوام فول فريم بگيرم بايد لنز فول فريم بگيرم كه كراپ نداشته باشم و فاصله كانونيم هم درست باشه
    در ضمن بيشتر مواقع عكاسي من به مسافرت ختم ميشه و فقط توي نور روز شب خيلي خيلي كم عكاسي ميكنم
    و مسئله ديگه عرض كردم چون اصلا قصد اقتصادي ندارم و حالت تفريحي داره ميخوام به همون كراپ فاكتور بسنده كنم اون هم چون كراپ نيكون 1.5 و كراپ كانن 1.6 پس در واقع عكس با كراپ كمتري دارم و سعي ميكنم همون نيكون D7100 رو حالا با يك لنز 24-70 يا يك لنز با محدوده ديافراگم مناسب بين 2.8 تا 22 انتخاب كنم كه باز هزينم بالا ميره
    دوربينهاي كانن به دليل نداشتن فلش سرخود از فكرم خارج ميشن و به دليل كراپ زيادشون چون سايز سنسورشون كوچيك و به همين دليل حتي رزولوشن و مگاپيكسلشون هم پايين مياد
    هر چند تأثير اصلي توي لنز ولي چاره اي نيست
    استادم پيشنهاد خودم رو به خودم داد
    يك بادي 5D MARK III بهمراه يك 24-70 و 70-200 و 400 و يك 18-35 همگي با ديافراگم 2.8
    دست دوم به قيمت 32 تومن ولي من نميخوام براي چيزي كه برام سودآوري نداره بالاي 5 ميليون خرج كنم
    از الان مشخص فقط طبيعت و منظره عكاسي ميكنم اونهم با خانواده

از همه ممنونم
    ولي يك چيز مشخص نشد باز كانن بهتره يا نيكون فقط توي قسمت بادي