صفحه 726 از 1201 نخستنخست ... 226 626 676 716 722 723 724 725 726 727 728 729 730 736 776 826 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,251 تا 7,260 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

منم به عنوان یک نیکونی باید بگم ، اینکه مطلقا یک برند رو بکوبیم کار اشتباهیست و بر خلاف نظر این دوستمون الان نیکون و کنون رقابت بسیار نزدیکی دارن ...

یک روز کنون سنسور کم نویزتری داشت اما اکنون نیکون و یا روزی نیکون فیلم برداری 60i رو در دوربینش گذاشت فردا روزی کنون تکنولوژی هایبرید و فوکوس ممتد فیلم برداری و لنز های بسیار کم صدا رو برای فیلم برداری رو نمایی کرد روزی نیکون فوکوس 51 نقطه ای با 15 نقطه کراس رو بر روی دوربین D300 گذاشت اما امروز میبینیم در 7DII فوکوس 65 نقطه تمام کراس داریم و ......

کلا میشه گفت این دو برند رقابتی پایاپای دارند و همچنین همکنون هر کدام در هر سطح دوربین در موردی بر دیگری برتری دارند ......

حتی باید گفت همکنون شرکت های دیگر هم دارن خودشون رو در این رقابت اضافه میکنن .....

مثلا پاناسونیک که شاید خیلی ها انتظاری ازش نداشته باشن FZ1000 رومعرفی کرده و یا سونی RX10
    یا سونی با معرفی دوربین سری A7 انقلابی در عکاسی بوجود آورده
    و یا سریهای x شرکت فوجی و....

این تنوع و رقابت و نبود یک دوربین کامل محض هست که بازار رو به جلو پیش میبره وگر نه من دوست داشتم یک دوربین با بدنه خوش دست 7D کنون و سنسور کراپ دار نیکون و فوکوس 7D مارک 2 به همراه مانیتور Tilting دوربین D750 نیکون و USB3 دوربین 7D مارک 2 و باتری D7100 داشتم .....
    msh2200، Mehrdad-PL، SHOK53 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من به عنوان شخصی که در این سالها هم کنونی بوده هم نیکونی فقط این رو میگم که دوربینهای فعلی این دو شرکت،همینطور سایر برندها مثل سونی،فوجی،اولیمپوس،پاناسو نیک و... فراتر از نیاز بیشتر عکاسان پتانسیل دارند.به نظر من در حال حاضر دوربین بد نداریم.اگر با تجهیزات به نتیجه نمیرسیم دلیلش رو باید در جای دیگری جستجو کرد...
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 1 November 2014 در ساعت 16:40
    msh2200، Amir Tavakoli، Fereidoon و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

با سلام .با عرض پوزش من هر چه گشتم جایی برای ارسال موضوع جدید نیافتم.بنده بودجه ای زیر یک میلیون تومان دارم و برای ورود به دنیای عکاسی سطح مبتدی بین انتخاب دو دوربین نیکون d80 و کنون 1100d دچار سرگشتی شدم لطفا مرا راهنمایی کنید.مورد نیاز بنده بیشتر ثبت عکسهای خانوادگی و تاریخی هستش.با تشکر

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi66 نمایش پست ها
    با سلام .با عرض پوزش من هر چه گشتم جایی برای ارسال موضوع جدید نیافتم.بنده بودجه ای زیر یک میلیون تومان دارم و برای ورود به دنیای عکاسی سطح مبتدی بین انتخاب دو دوربین نیکون d80 و کنون 1100d دچار سرگشتی شدم لطفا مرا راهنمایی کنید.مورد نیاز بنده بیشتر ثبت عکسهای خانوادگی و تاریخی هستش.با تشکر
    دوست عزیز اگه فقط دوربینی برای ثبت عکس خانوادگی می خواهید و دنبال یادگیری عکاسی به صورت جدی نیستید کامپکتها گزینه خیلی بهتری هستند و بهتره طرف DSLR نروید.

اگر بلعکس علاقه مند به عکاسی هستید و محدودیت بودجه دارید d80 به شرط اینکه کم کار و تمیز باشد گزینه بهتری است. این بدنه قدیمی تر از 1100D است ولی در سطح بالاتری قرار دارد.تنها برتری 1100D کمی عملکرد بهتر در حساسیت بالا به واسطه سنسور CMOS است و در بقیه موارد d80 برتر است.
    فقط توجه کنید که خرید دوربین دست دوم نیاز به تجربه داره و سعی کنید فقط از شخص معتبر تهیه کنید نه دلالها .در ضمن با تقریبا1 میلیون تومن d3100 نو هم قابل تهیه است.
    msh2200، rezaAlishahi، God of Camera و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi66 نمایش پست ها
    درود
    اصلا بین این دو مدل شک نکنید که 1100D بهتره!
    البته از نظر بدنه D80 بدنه و امکاناتش حرفه ای تری داره ولی با توجه با اینکه سنسور مورد استفاده این دوربین از سری CCD هست نویز این دوربین نسبت به همرده های کنونی خودش (از نظر سال ساخت) وضعیت مناسبی نداشت! بخصوص در ISO بالا!
    از نظر تکنولوژی، مطمئنا تکنولوژی ساخت 1100D جدید تر از D80 می باشد
    (1100D محصول سال 2011 و D80 محصول سال 2006 هستند)
    در کنار این موارد امکان فیلم برداری و live view را هم در 1100D در نظر بگیرید که در D80 وجود نداره!
    در مجمع شخصا در این مقایسه 1100D را اگر نو باشد و یا خیلی کم کار کرده باشد به D80 ترجیح می دهم!

اما اگر دوربینی دیگر از نیکون وارد ای مقایسه شود که از نظر سال ساخت به 1100D نزدیکتر باشد، وضعیت متفاوت خواهد بود
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، peacekeeper، God of Camera و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اصلا بین این دو مدل شک نکنید که 1100D بهتره!
    البته از نظر بدنه D80 بدنه و امکاناتش حرفه ای تری داره ولی با توجه با اینکه سنسور مورد استفاده این دوربین از سری CCD هست نویز این دوربین نسبت به همرده های کنونی خودش (از نظر سال ساخت) وضعیت مناسبی نداشت! بخصوص در ISO بالا!
    از نظر تکنولوژی، مطمئنا تکنولوژی ساخت 1100D جدید تر از D80 می باشد
    (1100D محصول سال 2011 و D80 محصول سال 2006 هستند)
    در کنار این موارد امکان فیلم برداری و live view را هم در 1100D در نظر بگیرید که در D80 وجود نداره!
    در مجمع شخصا در این مقایسه 1100D را اگر نو باشد و یا خیلی کم کار کرده باشد به D80 ترجیح می دهم!

اما اگر دوربینی دیگر از نیکون وارد ای مقایسه شود که از نظر سال ساخت به 1100D نزدیکتر باشد، وضعیت متفاوت خواهد بود
    ارادتمند
    با سلام
    من هم ذکر کردم که در حساسیت های بالا 1100D وضعیت بهتری داره ولی فراموش نکنید سنسور D80 تقریبا مشابه سنسور D200 هستش که خصوصا در مورد ثبت رنگ خیلی ها سنسور CCD رو برتر می دونن. فارغ از بحث سنسور و Livieview کفه ترازو به سمت D80 سنگینی می کنه.
    کیفیت ساخت بالاتر بدنه با کنترلهای خارجی زیاد ویزر بزرگتر و از نوع منشوری تنظیمات گسترده برای کسی که قصد یادگیری عکاسی داره مهمتر از عملکرد iso و liveview هستش.

با بودجه ای نزدیک به بودجه ایشون می شه d3100 هم تهیه کرد.
    47amir و mousavi66 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

دوستان فروشگاه پیکسل معتبره واسه خرید دوربین ؟

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    با سلام
    من هم ذکر کردم که در حساسیت های بالا 1100D وضعیت بهتری داره ولی فراموش نکنید سنسور D80 تقریبا مشابه سنسور D200 هستش که خصوصا در مورد ثبت رنگ خیلی ها سنسور CCD رو برتر می دونن. فارغ از بحث سنسور و Livieview کفه ترازو به سمت D80 سنگینی می کنه.
    کیفیت ساخت بالاتر بدنه با کنترلهای خارجی زیاد ویزر بزرگتر و از نوع منشوری تنظیمات گسترده برای کسی که قصد یادگیری عکاسی داره مهمتر از عملکرد iso و liveview هستش.

بله درسته!
    عملکرد CCD در شرایط کم نوری، نسبت به CMOS بهتر است.
    تولید دوربین‌هایی با سنسورهای CCD به دلیل مصرف انرژی فوق‌العاده بالای CCD ادامه پیدا نکرد.
    ولی باز خیلی ها به اشتباه CMOS را بهتر از CCD میدونن!
    CMOS فقط جدید تره! نه بهتر!
    peacekeeper و mousavi66 تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    بله درسته!
    عملکرد CCD در شرایط کم نوری، نسبت به CMOS بهتر است.
    تولید دوربین‌هایی با سنسورهای CCD به دلیل مصرف انرژی فوق‌العاده بالای CCD ادامه پیدا نکرد.
    ولی باز خیلی ها به اشتباه CMOS را بهتر از CCD میدونن!
    CMOS فقط جدید تره! نه بهتر!
    سلام
    البته تکنولوژی زمان ساخت سنسور را فراموش نکنید. CCD با تکنولوژی سال 2006 با CMOS با تکنولوژی سال 2011 تفاوت دارد (در همه برندها از جمله کانن و نیکون) و اگر اشتباه نکنم نیکون با D90 جهش زیادی در کیفیت عکس هایش داشت.
    به نظر من D80 خیلی قدیمی است. D3100 یا 1100D یا 600D دست دوم به نظر من ارجح است
    msh2200، m.daneshpayeh، 47amir و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    با سلام
    من هم ذکر کردم که در حساسیت های بالا 1100D وضعیت بهتری داره
    درود
    بله خط رو خط شده بودیم

ولی فراموش نکنید سنسور D80 تقریبا مشابه سنسور D200 هستش که خصوصا در مورد ثبت رنگ خیلی ها سنسور CCD رو برتر می دونن.
    در خصوص رنگ این اصولا از خصوصیات CCD هست که عملکرد رنگی بهتری نسبت به دوربینی های CCD داشته باشه!
    اگر چه در مورد همرده های D80 و حتی D200 این مسئله صادق نیست!
    به لینک زیر توجه بفرمایید
    مقایسه تصاویر Canon 40D VS Nikon D200

هر دو دوربین از نظر رنگ بندی بسیار به هم نزدیک هستند.
    در این خصوص حق با شماست!
    ایشان اگر توان افزایش بودجه را داشته باشند این گزینه از گزینه های قبلی بهتره!
    اگر چه در صورتی که ایشان صرفا برای عکاسی معمولی قصد تهیه دوربین را دارند شاید دوربینهای بدون آینه مثل EOS M شاید تمام نیازهای ایشان را پوشش بدهد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 5 November 2014 در ساعت 08:18
    ata_m3، Dariush Chegini، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات