صفحه 731 از 1201 نخستنخست ... 231 631 681 721 727 728 729 730 731 732 733 734 735 741 781 831 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,301 تا 7,310 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.baheri نمایش پست ها
    HELP plzZz

سلام عزیزان
    چند وقتی هستش دنبال یه D90-D7000-D5200 دست دو هستم ولی انگار کسی دلش نمییاد نیکنشو بفروشه !!

بلاجبار میخام کنون بردارم ، الان یه 550D +18-55 نسبتا تمیز پیدا کردم به مغازه دار گفتم اگه لنزشو با 18-135 عوض کنه ، ورش میدارم ،

چند بخرم خوبه ؟ اصلا بخرم یا نه زیادی قدیمیه ؟
    درود بر شما

اتفاقا من با بدنه ۵۵۰ چند روزی کار کردم و میتونم به صراحت بگم کیفیت خروجی عکسهاش از ۶۰دی چیزی کم نداره.هر دو بدنه رو با لنز ۱۵-۸۵ و در شرایط یکسان تست کردم.فقط ۶۰ امکانات بیشتری داره و به همین دلیل کار کردن باهاش در بعضی موارد راحت تره.من هم اگر بخوام با بودجه محدود دوربینی بخرم بیشتر سعی میکنم روی لنز سرمایه گذاری کنم چون تفاوت چندانی بین بدنه های مورد بحث وجود نداره ( از نظر کیفیت خروجی ) ولی لنز واقعا تاثیر گذاره و اگر فیلم برداری براتون اهمیت نداره و سرعت در عکاسی ( که بیشتر به کار عکاسان حیات وحش و ورزشی میاد ) و یا نمایشگر چرخان ٬بدنه ۵۵۰ بدنه خوب و خوش دستیه.

موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    672

سپاس فراوان از پاسخ دو دوست عزیز

بله از نظر ظاهری تمیز بود ولی از نظر سنسور تست نکردم فعلا !

قیمت با لنز 18-55 900 تومن میگه ولی قرار شده یه لنز 18-135 دست دو تمیز واسم پیدا کنه :)

{
    اف تاپیک : در تست سنسور یک شات 30ثانیه ای بدون لنر و با بستن دربوش برای تشخیص هات پیکسل و یک شات با دیاف بسته (8 کافیه ؟ ) از کاغذ یا دیوار سفید واسه مشخص شدن میزان کثیفی سنسور . همینا کافیه ؟
    }

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط Kyle نمایش پست ها
    یعنی انقدر لمسش بده ؟؟؟که با 4 تا قطره بارون خراب میشه؟؟اگه لمسش مثل لمس گوشیهای لمسی باشه که به این سادگیها خراب نمیشه
    درود
    دوست خوبم اگر صفحه تاچ چیز خوبی از آب در می اومد روی 5d یا 1d هم شرکت canon قرار میداد
    در مجموع با یک سری تکنولوژیها در این موارد موافق نیستم به نظرم هر چقدر تکنولوژی در راستای خروجی بهتر پیش بره راه درست تری خواهد بود تا مثلا تشخیص لبخند اون هم در یک دوربین حرفه ای !!!
    یکی دیگر از موارد مورد بحث امکانات و به نوعی تکنولوژیهای عوام فریبانه و تجاری است اگر توجه بفرمایید افراد آماتور همیشه به دنبال این چنین مواردی محصول خودشون رو انتخاب میکنن مثلا یک گوشی موبایل با مگاپیکسل بالا که هیچ وقت به یک دوربین DSLR نخواهد رسید کما اینکه چند برار این هزینه را خواهند کرد و در نهایت شرکتهای سازنده از این عوام فریبی سود خواهند برد و من و شما فقط پول پرداخت کرده ایم
    موفق باشید
    God of Camera و Kyle تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Kyle آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    درود
    دوست خوبم اگر صفحه تاچ چیز خوبی از آب در می اومد روی 5d یا 1d هم شرکت canon قرار میداد
    در مجموع با یک سری تکنولوژیها در این موارد موافق نیستم به نظرم هر چقدر تکنولوژی در راستای خروجی بهتر پیش بره راه درست تری خواهد بود تا مثلا تشخیص لبخند اون هم در یک دوربین حرفه ای !!!
    یکی دیگر از موارد مورد بحث امکانات و به نوعی تکنولوژیهای عوام فریبانه و تجاری است اگر توجه بفرمایید افراد آماتور همیشه به دنبال این چنین مواردی محصول خودشون رو انتخاب میکنن مثلا یک گوشی موبایل با مگاپیکسل بالا که هیچ وقت به یک دوربین DSLR نخواهد رسید کما اینکه چند برار این هزینه را خواهند کرد و در نهایت شرکتهای سازنده از این عوام فریبی سود خواهند برد و من و شما فقط پول پرداخت کرده ایم
    موفق باشید
    اها
    الان من بین چند مدل موندم
    نیکون d5300 و d3300
    با کنون 700d
    شما چه نظری میدید حالا تو مدلهای پیشنهادی من یا خودتون پیشنهاد بدین؟
    نمیخام خرج اضافه کنم
    مثلا میگم اگه d3300 با d5300 تو عکاسی تفاوت انچنانی نداره من همون d3300 بگیرم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

درود
    موفق باشید
    نمیدونم تجربه شما با نمایشگر لمسی چه بوده اما اصلا با نظرات شما موافق نیستم.
    اتفاقا نمایشگر لمسی در جای خودش بسیار هم کارآمده.وقتی شما از لایو ویو استفاده میکنید حالا برای عکاسی یا فیلمبرداری امکانی مثل فوکوس لمسی یا حتی شاتر لمسی کاملا کارایی خودش رو نشون میده و اصلا نبودنش عذاب آوره.اینکه مثلا شما بخواهید مدام با فشار دادن چرخ چهار جهته نقطه فوکوس رو انتخاب بکنید تا اینکه به راحتی یک بار روی صفحه نمایش فشار بیارید.هم سهولت بیشتری داره هم سرعت بالاتر.خصوصا در فیلمبرداری این امکان جایگاه ویژه ای داره.اتفاقا هدف این رده از محصولات هم همین کاربران آماتور و تازه وارد و مشتاقه.حتی کاربران عمومی و غیر حرفه ای و خانگی.چون کاربر 700دی با کاربر حرفه ای 1دی سی فرق داره که همه فوکوس هاش حساب شده با اندازه گیری و محاسبه متراژ و...به صورت دستی با دقت بالا انجام میشه...
    کنون بر روی 1دی ها تاپ ال سی دی نداره این به این معنی نیست که تاپ ال سی دی کاربردی نیست.اون استدلال شما درست نیست.
    خیلی از صفحات لمسی با دستکش کار نمیکنند و مدت طولانی نیست که شرکتها قابلیت لمس حساس رو در محصولاتشون اضافه میکنند.مطمئنا در نسل های بعدی دوربینها این امکان به اونها هم اضافه خواهد شد.
    اون مثال مقایسه دوربین اس ال آر با تلفن همراه هم در اینجا مثال مناسبی نیست.
    پ.ن:به نظرم حتی مرور عکسها با نمایشگر لمسی یا زوم اونها و بعضی از عملیات مربوط به منو و تنظیمات دوربین و...هم با نمایشگر لمسی راحت تره و استهلاک دکمه های دوربین هم کمتر میشه.
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 20 November 2014 در ساعت 12:39
    Dariush Chegini و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط Kyle نمایش پست ها
    اها
    الان من بین چند مدل موندم
    نیکون d5300 و d3300
    با کنون 700d
    شما چه نظری میدید حالا تو مدلهای پیشنهادی من یا خودتون پیشنهاد بدین؟
    نمیخام خرج اضافه کنم
    مثلا میگم اگه d3300 با d5300 تو عکاسی تفاوت انچنانی نداره من همون d3300 بگیرم
    دوست خوبم من با برند نیکون تجربه ای نداشتم نمیتونم نظر بدم
    ولی در مورد کنون 600d- 650d -70d و حتی 60d برای شما مناسب هستند این نکته رو هم اضافه کنم در عکاسی با این دوربینها تفاوت اندکی در حد چند درصد (5%) وجود دارد که در خروجی نهایی زیاد موثر نخواهد بود بیشترین توجه در مورد لنز باشد به نتیجه بهتری خواهید رسید در ضمن امکاناتی که این دوربینها را از هم متفاوت میکند ممکن است به استفاده بسیاری از کاربران نیاید برای مثال پیشرفت امکان فیلمبرداری که به شخصه هیچ اهمیتی برای آن قائل نیستم چون از یک دوربین عکاسی انتظار عکاسی دارم
    می توانید منتظر دوستان نیکونی بمانید تا نظر بدهند
    موفق باشید
    Kyle تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    نمیدونم تجربه شما با نمایشگر لمسی چه بوده اما اصلا با نظرات شما موافق نیستم.
    اتفاقا نمایشگر لمسشی در جای خودش بسیار هم کارآمده.وقتی شما از لایو ویو استفاده میکنید حالا برای عکاسی یا فیلمبرداری امکانی مثل فوکوس لمسی یا حتی شاتر لمسی کاملا کارایی خودش رو نشون میده و اصلا نبودنش عذاب آوره.اینکه مثلا شما بخواهد مدام با فشار دادن چرخ چهار جهته نقطه فوکوس رو انتخاب بکنید تا اینکه به راحتی یک بار روی صفحه نمایش فشار بیارید.هم سهولت بیشتری داره هم سرعت بالاتر.خصوصا در فیلمبرداری این امکان جایگاه ویژه ای داره.اتفاقا هدف این رده از محصولات هم همین کاربران آماتور و تازه وارد و مشتاقه.حتی کاربران عمومی و غیر حرفه ای و خانگی.چون کاربر 700دی با کاربر حرفه ای 1دی سی فرق داره که همه فوکوس هاش حساب شده با اندازه گیری و محاسبه متراژ و...به صورت دستی با دقت بالا انجام میشه...
    کنون بر روی 1دی ها تاپ ال سی دی نداره این به این معنی نیست که تاپ ال سی دی کاربردی نیست.اون استدلال شما درست نیست.
    خیلی از صفحات لمسی با دستکش کار نمیکنند و مدت طولانی نیست که شرکتها قابلیت لمس حساس رو در محصولاتشون اضافه میکنند.مطمئنا در نسل های بعدی دوربینها این امکان یه اونها هم اضافه خواهد شد.
    اون مثال مقایسه دوربین اس ال آر با تلفن همراه هم در اینجا مثال مناسبی نیست.
    درود
    نمیدانم چرا اینقدر در مورد نظرات اینجا مقاومت وجود دارد پستی که خواندید نظر من بود به عقیده من کار با کلید بهتر از تاچ اسکرین است حالا شما خلاف این نظر را دارید دلیل نمیشود این را القا نمایید که حرف من اشتباه است به یاد داشته باشید این فقط یک نظر است وحی منزل نیست
    در مورد مقایسه هم یک مثال بود اگر مدیران صلاح دانستند حذف میکنند این درست است که باقی حرفم را در تاپیک دیگر بزنم ؟ تمامی این حرفها در یک راستا بود و باید به هم متصل باشند

كاربر جديد Kyle آواتار ها
    تشکر کرده
    13

دوست خوبم من با برند نیکون تجربه ای نداشتم نمیتونم نظر بدم
    ولی در مورد کنون 600d- 650d -70d و حتی 60d برای شما مناسب هستند این نکته رو هم اضافه کنم در عکاسی با این دوربینها تفاوت اندکی در حد چند درصد (5%) وجود دارد که در خروجی نهایی زیاد موثر نخواهد بود بیشترین توجه در مورد لنز باشد به نتیجه بهتری خواهید رسید در ضمن امکاناتی که این دوربینها را از هم متفاوت میکند ممکن است به استفاده بسیاری از کاربران نیاید برای مثال پیشرفت امکان فیلمبرداری که به شخصه هیچ اهمیتی برای آن قائل نیستم چون از یک دوربین عکاسی انتظار عکاسی دارم
    می توانید منتظر دوستان نیکونی بمانید تا نظر بدهند
    موفق باشید
    مرسی
    منتظر دوستان نیکونی هم هستیم
    فیلمبرداری واسم انچنان اهمیتی نداره چون من یه دوربین واسه عکاسی میخام حالا هر چندین وقتی یه بار میخام فیلم بگیرم شاید سالی 2 یا3بار

شما میگین یه دوربین ارزونتر بردارم + یه لنز خوب بردارم؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فکر میکردم کار به اینجا بکشه...
    جناب عزیز زاده اگر یکبار دیگه پست خودتون و بنده رو بخونید متوجه میشید کدام یکی از ما سعی در القا نظر خودش داره.
    اینطور هم نیست که هر چیزی رو بنویسد و بعد با برچسب این نظر من بود بهش وجهه بدید.چون نظر شماست به این معنی نیست که درسته یا نمیشه ردش کرد.
    در آخر اینکه اینجا لطفا دیگه بحث رو ادامه ندید چون از من جوابی دریافت نخواهید کرد.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    فکر میکردم کار به اینجا بکشه...
    جناب عزیز زاده اگر یکبار دیگه پست خودتون و بنده رو بخونید متوجه میشید کدام یکی از ما سعی در القا نظر خودش داره.
    اینطور هم نیست که هر چیزی رو بنویسد و بعد با برچسب این نظر من بود بهش وجهه بدید.چون نظر شماست به این معنی نیست که درسته یا نمیشه ردش کرد.
    در آخر اینکه اینجا لطفا دیگه بحث رو ادامه ندید چون از من جوابی دریافت نخواهید کرد.
    کاربر
    lamagra عزیز
    من به دنبال چیزی که شما هستید نیستم در ضمن هیچ برچسبی وجود ندارد هر پست یک نظر است چه درست و چه اشتباه !!
    در آخر هم اگر از من کدورتی دارید امیدوارم ببخشید من به دنبال جواب شما هم نیستم