صفحه 810 از 1201 نخستنخست ... 310 710 760 800 806 807 808 809 810 811 812 813 814 820 860 910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,091 تا 8,100 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

با سلام
    یه توضح کاملی راجب خرید DSLR من به دوستان عزیز بدم
    به طور کلی واسه کسی که میخواد عکاسی رو دنبال کنه DLR توصیه میشه به چند دلیل
    کسی که DSLR میخواد پس یقینا وقت میزاره و تو این فروم و یا جاهای دیگه راجب ترفند ها و روش های عکاسی تحقیق و پژوهش میکنه
    دوم اینکه فرد با در نظر گرفتن نیاز خودش اقدام به خرید لوازم جانبی و مکمل میکنه تا ژانر مورد نظرش رو با اون وسایل تکمیل کنه
    سوم این که سرو کله زدن با یه دوربین که آپشن های زیادی داره و با تنظیمات گوناگون و تحقیق راجب لنز ها و بدنه های مناسب کار خودش هیچوقت خسته اش نمیکنه
    و .....
    علتهای زیادی هستش که از نظر خودم برجسته ترین هاشو توضیح دادم براتون
    اینکه فرد بیاد یه 7D II بخره با یه لنز سری L بعد بخواد بزاره رو حالت اتوماتیک و عکاسی کنه واقعا تمسخر آمیز هستش.(جز شرایط فوق استثنایی)
    چون یه عکاس باید خودش تصاویرش رو خلق کنه...نه پردازنده دوربین.
    شما یه DSLR رو بدون تنظیمات دستی و قابلیت تعویض لنز و فرمت RAW به هیچ عنوان نمیپذیری.
    اینکه ما بعضی از افراد رو ارجاع میدیم به SRL-Like ها چند تا علت داره
    1-هزینه کمتر اما دوربین کاملتر از نظر امکانات جانبی
    2-مود های اتوماتیک و عکاسی بی دردسر تر
    3-وزن کمتر و حمل و نقل آسان تر و بی استرس تر و....
    بارها تو همین فروم مشاهده شده که کسی مشکل مالی نداشتش و دانش عکاسی هم نداشتش و اقدام به خرید دوربین و لنز های آنچنانی کرده و به طور کلی از عکاسی زده شد.
    هر کاری یه آغازی داره و برای آغاز کار عکاسی DSLR پیشنهاد نمیشه بنا به علت های بالا
    بابت نیمچه آف تایپیک معذرت خواهی میکنم

موفق و پایدار باشید
    God of Camera و Sinakh76 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    با سلام
    یه توضح کاملی راجب خرید DSLR من به دوستان عزیز بدم
    به طور کلی واسه کسی که میخواد عکاسی رو دنبال کنه DLR توصیه میشه به چند دلیل
    کسی که DSLR میخواد پس یقینا وقت میزاره و تو این فروم و یا جاهای دیگه راجب ترفند ها و روش های عکاسی تحقیق و پژوهش میکنه
    دوم اینکه فرد با در نظر گرفتن نیاز خودش اقدام به خرید لوازم جانبی و مکمل میکنه تا ژانر مورد نظرش رو با اون وسایل تکمیل کنه
    سوم این که سرو کله زدن با یه دوربین که آپشن های زیادی داره و با تنظیمات گوناگون و تحقیق راجب لنز ها و بدنه های مناسب کار خودش هیچوقت خسته اش نمیکنه
    و .....
    علتهای زیادی هستش که از نظر خودم برجسته ترین هاشو توضیح دادم براتون
    اینکه فرد بیاد یه 7D II بخره با یه لنز سری L بعد بخواد بزاره رو حالت اتوماتیک و عکاسی کنه واقعا تمسخر آمیز هستش.(جز شرایط فوق استثنایی)
    چون یه عکاس باید خودش تصاویرش رو خلق کنه...نه پردازنده دوربین.
    شما یه DSLR رو بدون تنظیمات دستی و قابلیت تعویض لنز و فرمت RAW به هیچ عنوان نمیپذیری.
    اینکه ما بعضی از افراد رو ارجاع میدیم به SRL-Like ها چند تا علت داره
    1-هزینه کمتر اما دوربین کاملتر از نظر امکانات جانبی
    2-مود های اتوماتیک و عکاسی بی دردسر تر
    3-وزن کمتر و حمل و نقل آسان تر و بی استرس تر و....
    بارها تو همین فروم مشاهده شده که کسی مشکل مالی نداشتش و دانش عکاسی هم نداشتش و اقدام به خرید دوربین و لنز های آنچنانی کرده و به طور کلی از عکاسی زده شد.
    هر کاری یه آغازی داره و برای آغاز کار عکاسی DSLR پیشنهاد نمیشه بنا به علت های بالا
    بابت نیمچه آف تایپیک معذرت خواهی میکنم

موفق و پایدار باشید
    وضعیت شبه SRL برای تمامی افرادی که دستی در دوربین دارند مشخص است شما فاصله بین 7DII را با شبه خالی فرض کرده اید واقعا پاسخی برای شما ندارم دوستان لطفا ادامه بدهند

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    وضعیت شبه SRL برای تمامی افرادی که دستی در دوربین دارند مشخص است شما فاصله بین 7DII را با شبه خالی فرض کرده اید واقعا پاسخی برای شما ندارم دوستان لطفا ادامه بدهند
    سلام دوست عزیز
    هدف از تشکیل این سایت و پست گذاشتن در تایپیک ها راهنمایی و کمک برای گرفتن تصمیم درست کاربران این فروم هستش و راهنمایی و انتقال دانش ها به دیگر افراد هستش.
    هدف در اینجا به رخ کشیدن اطلاعات یه خورده گرفتن از دیگران نیستش.
    بنده به طور کامل رده بندی دوربین ها رو میدونم و 7d II هم برای مثال قید کردم.
    بنده اصلا قصد جسارت و توهین و یا تحمیل عقیده ی خودم به کسی نیستم.
    دوستان لطفا راهمایی کنن

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط magnum نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اساتید
    راستش تا الان DSLR نداشتم و دوربین قبلیم کانن SX40 بود و الان می خوام DSLR بگیرم .می خواستم بدونم ترکیب D5300+ 18-140 + 35-1.8G چطوریه(البته با مقایسه عکس های D5500 به این نتیجه رسیدم که 5500 شارپنس بالاتری داره اما قیمتش یه مقدار بالاست)؟
    اهداف من از عکاسی:
    1.عکس های خانوادگی و پرتره در محیط بسته
    2.عکس از طبیعت
    3.عکس های نجومی
    4.عکس با کیفیت در نور شب در شهر
    البته علاقه خاصی به عکس های نجومی دارم.با SX40 یه عکسی خیلی خوب از ماه گرفتم ولی نمی دونم چجوری و کجا آپلودش کنم که خلاف مقررات نباشه!!!
    همچنین قضیه Flat Picture Control دوربین D5500 چیه؟
    ممنون میشم در مورد موارد بالا راهنمایی کنید
    گزینه 5300 همراه با لنز 140-18 گزینه خوبیه ولیکن سوالی که دارم اینکه از کجا به لنز 35 میلیمتری رسیدید؟واسه پرتره بسته بهتره روی 50f1.8g حساب کنید.برای عکاسی نجومی هم میتونید 16-11 توکینا رو در نظر بگیرید.سر جمع بودجه شما چه اندازه هست؟
    SHOK53 و magnum تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    گزینه 5300 همراه با لنز 140-18 گزینه خوبیه ولیکن سوالی که دارم اینکه از کجا به لنز 35 میلیمتری رسیدید؟واسه پرتره بسته بهتره روی 50f1.8g حساب کنید.برای عکاسی نجومی هم میتونید 16-11 توکینا رو در نظر بگیرید.سر جمع بودجه شما چه اندازه هست؟
    راستش لنز دومم رو ميخوام كه هم براي عكس توي نور خونه خوب باشه و هم نجومي و در مرحله بعد هم براي پرتره.
    در كل سرعت فوكاس اتوماتيك لنز هاي پرايم نسبت به لنز 18-140 چطوره؟
    از نظر مبلغ هم فعلا 2600 ميخوام بزارم براي دوربين و لنز كيت و يه چند ماه بعد هم حدود 700 تومان براي لنز دوم.
    با اين اوصاف لنزي كه موارد بالا رو پوشش بده و با مبلغ بالا جور در بياد چيه؟
    ممنون از راهنمايي شما

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط magnum نمایش پست ها
    راستش لنز دومم رو ميخوام كه هم براي عكس توي نور خونه خوب باشه و هم نجومي و در مرحله بعد هم براي پرتره.
    در كل سرعت فوكاس اتوماتيك لنز هاي پرايم نسبت به لنز 18-140 چطوره؟
    از نظر مبلغ هم فعلا 2600 ميخوام بزارم براي دوربين و لنز كيت و يه چند ماه بعد هم حدود 700 تومان براي لنز دوم.
    با اين اوصاف لنزي كه موارد بالا رو پوشش بده و با مبلغ بالا جور در بياد چيه؟
    ممنون از راهنمايي شما
    در مجموع لنزهای پرایم با توجه به روزنه بازشون همگی در زمره لنزهای سزیع هستند.اغلب هم روزنه بازتری نسبت به لنزهای در قواره 140-18 و ...دارند.اصولا لنز های زوم با روزنه 3.5 به بالا مثل 2.8،قیمت بسیار بالایی دارن مثل 70-24 با قیمت 5 میلیون تومان.ولیکن اون لنز 35 میلیمتری که فرمودید بوکه قشنگی نداره.شارپنسش هم از لنز 50 میلیمتری پایین تره.در مورد سرعت فوکوس هم لنزهای پرایم خصوصا سری جی سرعت فوکوس بیشتری دارند(بدلیلی نور ورودی بیشتر).اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح بفرمایند.
    magnum تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

باسلام خدمت دوستان
    دوربینی میخوام باسرعت شاتر بالا و زوم قوی و اشباع بالا(رنگ طبیعی تصویر یاحتی پررنگ تر دوربینهایی داشتم تن خاکستری وآبی داشته نمیخوام اینطوری باشه )موارد مصرفم عکاسی از ماه یا اجسام دور با جزئیات کامل و باکیفیت و نیز عکاسی ماکرو هست فیلم برداریش خیلی برام مهم نیست قیمتش تاجایی که میشه پایین باشه حدودزیر 500عالیه اگرم همچین چیزی وجود نداره حداقل زیر1تومن باشه دیگه
    واینکه این قابلیتهایی که گفتم بدون لنز هم دردوربینی وجود داره یا نه حتماباید لنزبراش تهیه کنم؟
    ممنونم درمدل دوربین عکاسی راهنماییم کنید

كاربر جديد david shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sam7 نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان
    دوربینی میخوام باسرعت شاتر بالا و زوم قوی و اشباع بالا(رنگ طبیعی تصویر یاحتی پررنگ تر دوربینهایی داشتم تن خاکستری وآبی داشته نمیخوام اینطوری باشه )موارد مصرفم عکاسی از ماه یا اجسام دور با جزئیات کامل و باکیفیت و نیز عکاسی ماکرو هست فیلم برداریش خیلی برام مهم نیست قیمتش تاجایی که میشه پایین باشه حدودزیر 500عالیه اگرم همچین چیزی وجود نداره حداقل زیر1تومن باشه دیگه
    واینکه این قابلیتهایی که گفتم بدون لنز هم دردوربینی وجود داره یا نه حتماباید لنزبراش تهیه کنم؟
    ذوست عزیز سلام!
    این مشخصاتی که شما ذکر کردین با این رنج قیمت برای هزینه کردن جور در نمیاد!شما میتونید دوربین های DSLR like رو تهیه کنید که قطعا این نیاز های شما رو بر آورده نمیکنه!
    به نظر من کی با افزایش بودجه تا حدود 1/5 ملیون میتونید یک دوربین قابل قبول تهیه کنید!
    عکاسی ماکرو و نجومی نیازمند لنز های خاص با قیمت های بالا میباشد!
    sam7 تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط sam7 نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان
    سلام
    به انجمن خوش آمدید
    fujifilm S8600 و nikon L830
    sam7 تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام. یه لنز نیکون 18-140 میخوام بگیرم. فرق بین جعبه سفید و جعبه اصلی چی هست؟ ممنون