صفحه 879 از 1201 نخستنخست ... 379 779 829 869 875 876 877 878 879 880 881 882 883 889 929 979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,781 تا 8,790 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    7200 نسبت به 7100 پیشرفت قابل توجهی داشته؟
    بنظر بنده نسبت به اختلاف قیمتشون، خیر !
    البته قیمت 7200 بالا نیست، قیمت 7100 افت خیلی خوبی داشته.
    omkind تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

https://photographylife.com/nikon-d7200-vs-d7100

تغییرات مهم
    1-سنسور و پردازنده(بهبود عملکرد کلی و رفع مشکل banding)
    2-بافر
    3-سیستم فوکوس(ترکینگ بهتر و عملکرد بهتر در نور کم)

آپگرید از D7100 به این بدنه احتمالا زیاد قابل توجیه نیست ولی از D7000 یا بدنه های سطح پایینتر (سری 5000و3000) منطقی خواهد بود.
    M.Kazemi، SHOK53، omkind و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

دوستان نیکون 7100 با لنز 18-105 با 7000 شات،مدت استفاده 6 ماه و بدون گارانتی ولی بیمه داره
    میگن 2200 مقطوع،نظرتون؟
    دوربین کارکرده فقط یه بدی داره اینکه نمیشه فهمید چقدر باهاش فیلمبرداری شده یا توی عکاسی با تایم بالا اون هم یک شات حساب میشه.
    الان نو با گارانتی و بیمه و لنز 18-105 2950 هستش
    دوربین رو هماهنگ کردم که برم ببینم،گارانتی ایده آل هستش و 15 ماه هنوز مونده،عکس طبیعت هم ننداخته و فقط کارکرد خانگی داشته.به عنوان تخفیف هم رم 16 کلاس 10 و فیلتر و کیفش رو میده.
    دوستان چه چیزایی رو بیشتر مدنظر داشته باشم؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز در مورد این سوال نظرات متفاوته، و هر کس بسته به نیاز خودش میتونه پاسخ بده. باید ببینید چه امکاناتی اضافه شده و آیا اون امکانات تاثیری در روند کاری شما خواهد داشت یا خیر. ممکنه برای من امکانات بهتر 7200 به دردم نخوره و از این جهت پاسخم برای سوال شما منفی باشه و برای کس دیگه بر عکس این موضوع صادقه باشه و پاسخش برای شما مثبت باشه.

سه لینک خدمتتون معرفی می کنم که تفاوتهای دو دوربین رو به صورت اجمالی و سلیس توضیح داده. بسته به نیاز خودتون می تونید پاسخ سوال خودتون رو پیدا کنید. و اگه قصد خرید یکی از دو دوربین رو دارید لینکهای زیر کمک خوبی می تونند برای تصمیم گیری باشند.

Nikon D7200 vs D7100: 8 key differences you need to know | Digital Camera World

Nikon D7200 vs Nikon D7100 - What Digital Camera
    M.Kazemi، omkind و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد این سوال نظرات متفاوته، و هر کس بسته به نیاز خودش میتونه پاسخ بده. باید ببینید چه امکاناتی اضافه شده و آیا اون امکانات تاثیری در روند کاری شما خواهد داشت یا خیر. ممکنه برای من امکانات بهتر 7200 به دردم نخوره و از این جهت پاسخم برای سوال شما منفی باشه و برای کس دیگه بر عکس این موضوع صادقه باشه و پاسخش برای شما مثبت باشه.

سه لینک خدمتتون معرفی می کنم که تفاوتهای دو دوربین رو به صورت اجمالی و سلیس توضیح داده. بسته به نیاز خودتون می تونید پاسخ سوال خودتون رو پیدا کنید. و اگه قصد خرید یکی از دو دوربین رو دارید لینکهای زیر کمک خوبی می تونند برای تصمیم گیری باشند.

Nikon D7200 vs D7100: 8 key differences you need to know | Digital Camera World

Nikon D7200 vs Nikon D7100 - What Digital Camera
    برای خرید عجله ای ندارم گفتم اگه پیشرفت قابل توجهی کرده 4-5 ماه صبر کنم قیمت 7200 که مناسبتر شد اقدام به خرید کنم ولی از اون طرف هم الان پول دستم هست و این موردی هم که پیدا شده قیمتش مناسبه.
    امان از بی پولی
    باتوجه به مقایسه ای که شده بود همون 7100 برای من کافیه ونیازی به 7200 ندارم چون نه عکاسیه حیات وحش میکنم و نه ورزشی.از طرفی نیاز به ایزوهای بالای آنچنانی هم ندارم اما خب استفاده از پردازنده سری 4 هم باعث فوکوس سریعتر و بافر بیشتر شده ولی همه اینها برای من مبتدی خیلی تاثیرگذار نیست و قابل محسوس نیست برام.
    ویرایش توسط omkind : Wednesday 12 August 2015 در ساعت 20:52

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

عکس طبیعت هم ننداخته و فقط کارکرد خانگی داشته.به عنوان تخفیف هم رم 16 کلاس 10 و فیلتر و کیفش رو میده.
    دوستان چه چیزایی رو بیشتر مدنظر داشته باشم؟
    سلام
    دوست عزیز
    با توجه به کارکرد کم (7 ماه چون 15 ماه از گارانتی دو ساله مونده) و فرمایش ایشان مبنی بر نوع استفاده (و بنا گذاشتن بر صداقت فروشنده) به نظرم دوربین را از نظر سلامت فیزیکی مورد بررسی قرار دهید و در صورت سلامت کامل بدنه و لنز اقدام به خرید بفرمایید. ضمنا رم و فیلتر و کیف هم اگه همه از نوع ارزان قیمت هم باشند لا اقل 200 تومان می ارزند و به این ترتیب تخفیف خیلی خوبی اعمال کرده پس شک نکنید. (من تجربه خرید سه بدنه و 4 لنز کارکرده داشتم که دو بدنه و سه لنز آن بدون دیدن و تست بوده و چون از بچه های فروم خریدم خیالم راحت بوده است. بدنه 7D و یک لنز را هم از سایت د...ر خریدم که با مشاهده و تست سلامت انجام شده و از آن هم راضی هستم). به نظرم اگر از سلامت تجهیزات مطمئن شدید بنا را بر صداقت گفتار فروشنده بگذارید. برای تست لنز به سالم بودن رینگ فوکوس و زوم و عدم تولید صداهای نا معمول حین چرخاندن در حالت منوال فوکوس توجه کنید. سپس لنز را روی اتو فوکوس گذاشته از چند موضوع در فواصل مختلف روی حالت فوکوس نقطه ای عکاسی کنید و سپس با بزرگنمایی عکس گرفته شده در مانیتور دوربین از دقت فوکوس در محل مورد نظر مطمئن شوید. مانت لنز و محل اتصال به بدنه را از نظر وجود ساییدگی بررسی کنید. در پایان اگر تنها از همان کارت حافظه برای عکاسی استفاده شده باشد و سیستم نامگداری عکسها بدون تغییر و حالت پیشفرض دوربین باشد میتوان به کارکرد دوربین هم دسترسی داشت که با توجه به نوع کاربری ایشان بعید میدانم طی 7 ماه بیشتر از 3-4 هزار شات کار کرده باشد.
    پیروز باشید
    omkind و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

برای خرید عجله ای ندارم گفتم اگه پیشرفت قابل توجهی کرده 4-5 ماه صبر کنم قیمت 7200 که مناسبتر شد اقدام به خرید کنم ولی از اون طرف هم الان پول دستم هست و این موردی هم که پیدا شده قیمتش مناسبه.
    امان از بی پولی
    باتوجه به مقایسه ای که شده بود همون 7100 برای من کافیه ونیازی به 7200 ندارم چون نه عکاسیه حیات وحش میکنم و نه ورزشی.از طرفی نیاز به ایزوهای بالای آنچنانی هم ندارم اما خب استفاده از پردازنده سری 4 هم باعث فوکوس سریعتر و بافر بیشتر شده ولی همه اینها برای من مبتدی خیلی تاثیرگذار نیست و قابل محسوس نیست برام.
    درود،

دوست عزیز سیستم فوکوس دوربین ارتباطی به پردازشگر ندارد همچنین بافر دوربین که یه حافظه موقت برای انتقال عکسها به کارت حافظه هست. پردازشگر دوربین روی عکسهای گرفته شده پردازش انجام میدهد ( در صورت عکاسی با فرمت jpeg) نظیر کم کردن نویز، اعمال پروفایلهای رنگی، تصحیح خطاهای اپتیکی، پردازش فایلها و هر پردازشی که بعد از گرفتن شدن عکس بر روی عکس اعمال میشود توسط پردازشگر انجام میشود. والا سیستم فوکوس یک سیستم کاملا مجزا هست.

سیستم فوکوس 7200 همون Multicam 3500 II هست که بهتر و دقیق تر هست چرا که اونو از دوربینهای رده بالایی مثل D810 به ارث برده. اما سیستم فوکوس 7100 همون Multicam 3500 DX هست.

با این توصیفات که خودتون فرمودید 7100 براتون بهتر خواهد بود، مگه اینکه نیم نگاهی به آینده داشته باشید و این احتمال رو بدید که مثلا در 1 سال آینده ممکنه عکاسی حیات وحش و پرنده گرافی هم بکنید که در این صورت 7200 بهتر خواهد بود.
    omkind تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

خیلی ممنون از دوستان گرامی که راهنمایی کردن.
    آقای عطا حرف شما درسته و من بابت سریع ترجمه کردن جمله زیردقت نکردم و اشتباه برداشت کردم. و ممنون از توضیحات جامع و کاملتون.
    The begin with the D7200 features Nikon’s latest EXPEED 4 processor, and as such it offers both improved operational speeds and a bigger buffer allowing for more images to be captured in a burst. The implementation of an updated AF system will also provide faster focusing speeds.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

سلام، بنده میخوام یه دوربین DSLR بگیرم، اما از اونجایی که نیاز به زوم های بالاتر از 30X دارم، بین کامپکت سوپرزوم و DSLR گیر کردم.
    نمیدونم چطور میشه توانایی زوم لنز DSLR رو حساب کرد و با چه قیمتی میشه لنزی با این توان زوم خرید؟

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    سلام، بنده میخوام یه دوربین DSLR بگیرم، اما از اونجایی که نیاز به زوم های بالاتر از 30X دارم، بین کامپکت سوپرزوم و DSLR گیر کردم.
    نمیدونم چطور میشه توانایی زوم لنز DSLR رو حساب کرد و با چه قیمتی میشه لنزی با این توان زوم خرید؟
    دوست گرامی زوم اصلا ربطی به فوکال نداره یعنی بطور مثال شما با لنز 800mm پرام کلا زوم ندارید یعنی ضریب زومش 1x هست :D
    در کل ببینید به چه فوکالی نیاز دارید .
    E.K.Studio تشکر می‌کند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM