صفحه 909 از 1201 نخستنخست ... 409 809 859 899 905 906 907 908 909 910 911 912 913 919 959 1009 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,081 تا 9,090 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام دوست عزىز
    امىدوارم به هدف مورد نظرتان رسىده باشىد و معنا و مفهوم پست تان نىز همىن باشد.
    راستش رو بخواهىد سر شب پست اولتان را که دىدم خواستم پىشنهادم رو راجع به 70 دى بدهم ولى بعد دىدم طى پستهاى اخىر موارد خوبى راجع به اىن بدنه اومده و با توجه به تجربه خودتان از کار با 60 دى براورد کردم که با مطالعه موارد برترى و مزاىاى هر کدام خودتان قادر به تشخىص هستىد. به هر حال به نظر من بدنه 70 دى اونقدر خوب و کامل هست که نىاز هاى تقرىبا هر عکاسى را براورده کند. به نظر من خرىد 7دى مارک دو در مقاىسه با 70 دى صرفا براى ىکعکاس حرفه اى حىات وحش و ورزشى توجىه دارد و با توجه به علاقه شما به عکاسى در ساىر شاخه ها اصولا همان 70 دى کفاىت مىکند. ضمن اىنکه صرفه جوىى در هزىنه کمتر براى بدنه مىتواند در خرىد لنزهاى ارزشمند و ساىر تجهىزات صرف شود.
    پىروز باشىد
    خب ببینید حرفهای شما کاملا درسته 70D دوربین عالیی هست اما مشکلی که من باهاش دارم اینه که 7D mark ii پر از امکاناتو قابلیتهاییه که 70D فقط سنسوره مشابهشو داره اما هر جایی از این دو دوربینو مقایسه میکنیم برتریهای 7D واضحه به خصوص نقاط فوکوس که دقت و سرعتی عجیب به این دوربین بخشیده با این حالا 70 یک قابلیت داره که اون هم صفحه ی تاچ و چرخانشه ، واقعا انتخاب سخته
    بذارید اینطور سوال رو مطرح کنم که بتونم از جواب شما تصمیم قطعی برای خرید یکی از این دو دوربین کم نظیر رو بگیرم

اگر شما 7D mark ii داشتید و بعدش 70D معرفی میشد و کلا توان ارتقا به فول فریم رو هم نداشتید حاظر بودین 7D m ii بفروشید و 70D بگیرید با یک لنز اضافه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    ضمنا اىن نکته را نىز اضافه کنم که دىجىک 5+ مورد استفاده در 70 دى نىز عملکرد خوب در سرعت عکاسى پىاپى و نىز به خصوص عملکرد در اىزوهاى بالا را به خوبى اراىه مىدهد.
    راجع به بدنه و لنز نىز کمى دىدگاهتان را تغىىر دهىد شاىد بهتر باشد. اصولا ترکىب بدنه متوسط (البته 70 دى بالاتر از متوسط است) و لنز خوب بهتر از ترکىب بدنه عالى و لنز متوسط است
    فکر نمیکردم این پستم جواب پست خودم باشه

این که دیجیک 5+ عملکردش عالیه شکی نیست اما یک فرمولی راجب ارتقاع پردازنده ها هست به عنوان مثال میگن دیجیک 5 38^2 بار یه عکسو رتوش میکنه اما وقتی دوتا میشه این رقم میشه ضربدر 2 حالا این از بحث پردازنده که خب مشخصه تواناییه بیشتر برای از بین بردن نویز داره نسبت به 70

متاسفانه بودجه جوابگوشی لنز خوب نیست از طرفیم نمیشه لنز stm با اون سرعت فوکوس رو حذف کرد و جاش لنزی بهتر برداشت از طرفیم لنزی به این کاملی نمیشه با این مبلغا خرید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud :D نمایش پست ها
    خب ببینید حرفهای شما کاملا درسته 70D دوربین عالیی هست اما مشکلی که من باهاش دارم اینه که 7D mark ii پر از امکاناتو قابلیتهاییه که 70D فقط سنسوره مشابهشو داره اما هر جایی از این دو دوربینو مقایسه میکنیم برتریهای 7D واضحه به خصوص نقاط فوکوس که دقت و سرعتی عجیب به این دوربین بخشیده با این حالا 70 یک قابلیت داره که اون هم صفحه ی تاچ و چرخانشه ، واقعا انتخاب سخته
    بذارید اینطور سوال رو مطرح کنم که بتونم از جواب شما تصمیم قطعی برای خرید یکی از این دو دوربین کم نظیر رو بگیرم

اگر شما 7D mark ii داشتید و بعدش 70D معرفی میشد و کلا توان ارتقا به فول فریم رو هم نداشتید حاظر بودین 7D m ii بفروشید و 70D بگیرید با یک لنز اضافه؟
    70d و 7d mkii دو قضیه کاملا جدا از هم هستند ، هر کدوم برای کاربردی ساخته شده اند و کاربر هدفشون کاملا مشخصه. به دوربین ها مثل گوشی تلفن همراه نگاه نکنید.
    victor، Dariush Chegini، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud :D نمایش پست ها

تجهیزاتی انتخاب کنید که امکاناتش برای شما استفاده روزامد داشته باشه و یا حداقل پاسخگوی نیازهای شناخته شده شما باشه.در مجموع کسانی که به سمت 7dII میرن سیستم عکاسی مشخصی دارن.اگر پاسخ شما در یک سیستم نهفته هست به امکانات مدل های دیگه چه کار دارید؟
    peacekeeper و masoud :D تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان و تشکر قبلی از همه که بندو رو راهنمایی کردن
    بنده بعد 30 روز تحقیق به این نتیجه رسیدم که مابین 7200 و 750 اختلاف زیادی در خصوص استفاده بنده به نظرم نیست
    عکس های رو که قبلا گرفتم 50% منظره و طبیعت و 30 %پرتره و 20% خیابانی هست و فکر می کنم تو این بازه اختلاف کاربردی بین 750 و 7200 نباشه
    خواهش می کنم به چند تا نکته باقی مانده برای روشن شدن موضوع به شرح سوالات زیر بازهم لطفتان را دریغ نکنید .
    1) برای موارد کاربردی بالا نتیجه گیری درسته یا اشتباه ؟
    2)تنمونه عکس های مختلف لنز 18-140 DX نیکون کیفیت و شارپنس مورد نظرم را با کمترین مقدار داراست در صورت انتخاب بادی کراپ 7200 چه لنزی را واسه منظره و خیابانی دوستان صلاح می دونند که شارپنس بالاتری داشته باشه ؟؟ و مقدار تفاوتش با 18-140 چقدره ؟؟
    3)نمونه عکس های 7200 به نظرم تا ایزوی 1600 مشکلی نداشتند !! آیا کیفیت عکس های 7200 تو ایزوی 1600 (البته با حداکثر چاپ 80*120 )قابل قبول هست ؟؟ یعنی نویز کیفیت رو تا مرز پیدا شدن ایراد و کم شدن کیفیت عکس تو این بازه تحت تاثیر قرار میده و یا مقدار قابل قبول اون تا چه ایزویی هست ؟
    3)نتایج تست سایت ها برای سیگما 18-35 با دیلف 1.8 سری آرت خیلی عالیه و امتیاز سایت DXO بالاتر از 28 و شارپنس 18 هست - حالا در صورت تایید اساتید و دوستان برای کیفیت ترکیب 7200 یا سیگما 18-35 آرت با احتساب 3 میلیون بادی و حدود 2.8 میلیون هزینه این لنز که میشه تقزیبا 6 میلیون آیا این ترکیب عاقلانه هست یا به جای اون فول فریم با لنز های کیتش مثل 6D+24-105 یا 610 یا 750 + 24-120 f4 ؟؟
    موندم که با حدود 6.5 میلیون هزینه آیا بادی کراپ سطح بالا به همراه لنز خوب و با کیفیت یا بادی فول فریم دوست داشتنی با لنز کیتش؟؟؟؟(خواهش مفصل تر بگین عزیزان)
    4)آیا کیت 24-120 مثلا روی فول فریم از لحاظ کیفیت و شارپ بودن تو ژانری که عرض کردم با 18-140 و بهتر از اون روی کراپ سطح بالایی مثل 7200 تفاوت زیادی داره یا تفاوت اندکی داره ؟
    ببخشید اگر خیلی قاطی و لی نتیجه 2 ماه تحقیق کمی پیچیده میشه - خواهشا و خواهشا کمی مفصل و کامل تر بنده رو راهنمایی بفرمایید
    واسم کیفیت عکس ها اولویت تاول رو داره البته با بازه هزینه محدودم خوب فوقش یکم این ور تر یا اون ور تر
    bartash تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    بنده بعد 30 روز تحقیق به این نتیجه رسیدم که مابین 7200 و 750 اختلاف زیادی در خصوص استفاده بنده به نظرم نیست
    عکس های رو که قبلا گرفتم 50% منظره و طبیعت و 30 %پرتره و 20% خیابانی هست و فکر می کنم تو این بازه اختلاف کاربردی بین 750 و 7200 نباشه
    خواهش می کنم به چند تا نکته باقی مانده برای روشن شدن موضوع به شرح سوالات زیر بازهم لطفتان را دریغ نکنید .
    2)تنمونه عکس های مختلف لنز 18-140 DX نیکون کیفیت و شارپنس مورد نظرم را با کمترین مقدار داراست در صورت انتخاب بادی کراپ 7200 چه لنزی را واسه منظره و خیابانی دوستان صلاح می دونند که شارپنس بالاتری داشته باشه ؟؟ و مقدار تفاوتش با 18-140 چقدره ؟؟
    3)نمونه عکس های 7200 به نظرم تا ایزوی 1600 مشکلی نداشتند !! آیا کیفیت عکس های 7200 تو ایزوی 1600 (البته با حداکثر چاپ 80*120 )قابل قبول هست ؟؟ یعنی نویز کیفیت رو تا مرز پیدا شدن ایراد و کم شدن کیفیت عکس تو این بازه تحت تاثیر قرار میده و یا مقدار قابل قبول اون تا چه ایزویی هست ؟
    3)نتایج تست سایت ها برای سیگما 18-35 با دیلف 1.8 سری آرت خیلی عالیه و امتیاز سایت DXO بالاتر از 28 و شارپنس 18 هست - حالا در صورت تایید اساتید و دوستان برای کیفیت ترکیب 7200 یا سیگما 18-35 آرت با احتساب 3 میلیون بادی و حدود 2.8 میلیون هزینه این لنز که میشه تقزیبا 6 میلیون آیا این ترکیب عاقلانه هست یا به جای اون فول فریم با لنز های کیتش مثل 6D+24-105 یا 610 یا 750 + 24-120 f4 ؟؟
    موندم که با حدود 6.5 میلیون هزینه آیا بادی کراپ سطح بالا به همراه لنز خوب و با کیفیت یا بادی فول فریم دوست داشتنی با لنز کیتش؟؟؟؟(خواهش مفصل تر بگین عزیزان)
    4)آیا کیت 24-120 مثلا روی فول فریم از لحاظ کیفیت و شارپ بودن تو ژانری که عرض کردم با 18-140 و بهتر از اون روی کراپ سطح بالایی مثل 7200 تفاوت زیادی داره یا تفاوت اندکی داره ؟
    ببخشید اگر خیلی قاطی و لی نتیجه 2 ماه تحقیق کمی پیچیده میشه - خواهشا و خواهشا کمی مفصل و کامل تر بنده رو راهنمایی بفرمایید
    واسم کیفیت عکس ها اولویت تاول رو داره البته با بازه هزینه محدودم خوب فوقش یکم این ور تر یا اون ور تر
    خیلی خلاصه، ترکیب دوربین متوسط رو به پایین با لنز عالی به مراتب از ترکیب فول فریم با لنز متوسط، برتر و بهتر و خوب تر هست !
    دوست عزیزم، حس میکنم شما سهم پست پروسسینگ در عکاسی رو کمی نادیده گرفته اید.
    متاسفانه اکثر دوستان مستقیم به سراغ اگزیف عکسهایی که به اشتراک گذاشته میشه و تا اسم یک بادی فول فریم و یک لنز گرون در اگزیف میبینن همه چیز رو به این دو مورد ربط میدن.

باور کنید، باور کنید، باور کنید اون سهمی که برای دانش عکاسی و بحث پست پروسسینگ باید قائل بشید؛ خیلی خیلی بیشتر از دوربینه.
    yaghoobi، Afshin.Prt، victor و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

700D دارم با لنز 18-135
    ارزش داره حدود 1 تومن بدم به 70دی آپگرید کنم یا همین 1 تومن رو خرج لنز کنم بهتر نتیجه میگیرم ؟
    عکاسی به صورت حرفه ای انجام نمیدم و درآمدی هم ازش ندارم تنها در اوغات بیکاری روی عکاسی کار میکنم ...

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط FAZEL77 نمایش پست ها
    700D دارم با لنز 18-135
    ارزش داره حدود 1 تومن بدم به 70دی آپگرید کنم یا همین 1 تومن رو خرج لنز کنم بهتر نتیجه میگیرم ؟
    عکاسی به صورت حرفه ای انجام نمیدم و درآمدی هم ازش ندارم تنها در اوغات بیکاری روی عکاسی کار میکنم ...
    بستگی داره از چه نظر قصد ارتقاء داشته باشيد
    70 دی نويز کمتری داره فکوس بهتری برای عکاسی و فيلم برداری داره

چه لنز هايی داريد؟ اگر فقط 18-135 لنز های خوب نتيجه بهتری به شما ميدهد
    مثلاً يک لنز 85 1.8 حدود 3 استاپ بهتر از 18-135 در صورتی که نويز 70 دی 1 استاپ ممکنه بهتر از 700 دی باشه
    و خروجی اين لنز با لنز خودتون برای پرتره و جاهای کم نور قابل مقايسه نيست
    victor و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها

درود بر دوست عزیز جناب اشرفی
    من فکر میکنم از همین حالا d750 بخر و خودتو راحت کن. چون از نظرات و سوالاتتون کاملأ مشخصه که دلتون با فول فریمه. لذا در آینده هر گونه پایین بودن کیفیت عکس هاتون رو به گردن سنسور کراپ میندازید و خودتون رو سرزنش میکنید!!! ولی اینجوری اگه کیفیت عکسات کم شد دیگه عذری برای دوربین نداری و یقین میکنی که باید پست پروسسینگ تون رو قویتر کنی.
    یه راه دیگه هم داری که قبلأ عرض کردم باید با هر دو تاش عکس بندازی و خودت نتیجه بگیری.

ارادت
    davood و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    تجهیزاتی انتخاب کنید که امکاناتش برای شما استفاده روزامد داشته باشه و یا حداقل پاسخگوی نیازهای شناخته شده شما باشه.در مجموع کسانی که به سمت 7dII میرن سیستم عکاسی مشخصی دارن.اگر پاسخ شما در یک سیستم نهفته هست به امکانات مدل های دیگه چه کار دارید؟
    این حرف شما بندرو رو انتخابی که کردم بسیار آسوده خاطر کرد . البته بنده با این ایده تصمیم به خرید گرفتم که دوربینی رو بخرم که اگر قابلیتی که در دوربین دیگری وجود داررو نداره اما بشه با لوازم جانبی جبرانش کرد

بنده امروز 7D m ii خریداری کردم و میتونم بگم به قدری توانمنده که تمامی اهداف و سبکهارو پوشش میده و به جرات میتونم بگم که با خرید این دوربین هیچ مشکلی از بابت تغییر هدف و سبک ندارید چرا که در تمامشون ماننده استادی ماهر عمل میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    70d و 7d mkii دو قضیه کاملا جدا از هم هستند ، هر کدوم برای کاربردی ساخته شده اند و کاربر هدفشون کاملا مشخصه. به دوربین ها مثل گوشی تلفن همراه نگاه نکنید.
    حرف شما بسیاربسیار منطقی هست ، اما نکته ای هست اینه که هرجفتشون به خوبی از پسه تمامی اهداف برمیان اما یکی تو یه زمینه تخصصی تره

بین این دو دوربین نمیشه این بحث باز کرد که 7 دی مارک 2 فقط واسه ورزشه و تو بقیه موارد از 70 ضعیفتره میشه گفت دقیقا مثل هم هستن اما 7 دی در عکاسی ورزشی تواناییهای بیشتری داره
    S Noora تشکر می‌کند.