صفحه 916 از 1201 نخستنخست ... 416 816 866 906 912 913 914 915 916 917 918 919 920 926 966 1016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,151 تا 9,160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    بسیار ممنون - استفاده کردم و خیلی حس و حال متفاوتی داد به من

1- نظرتون در مورد D750 نیکون چیه؟ - لطفا بدون تعارف بفرمایید
    2- به شخصه هیچ نعصبی به برند و مدلی ندارم و دنبال کاملترین و پر کاربردترین هستم ؟؟
    3- دلیل استفاده بیشتز از برند کنون کیفیت و محسنات زیاده یا صرفا گه گاهی هزینه های 200 یا 300 هزار تومانی کمتر لنزاش نسبت به نیکون ؟؟
    صرفا چون خیلی ها استفاده می کنند پس بقیه هم مستقیم میرن سراغ کنون ؟؟؟ هر جند که خیلی عالیه یا نیکون تفاوت حاصی داره که کنون رو بیشتر ترجیح می دهند ؟؟
    منتظر فرمایشات عزیزان هستم - ببخشید اگر سوالات عجیبی می پرسم اما خوب یه تراوش ذهنیه دیگه ..

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

منتظر فرمایشات عزیزان هستم - ببخشید اگر سوالات عجیبی می پرسم اما خوب یه تراوش ذهنیه دیگه ..
    با سلام به شما دوست عزیز
    عرض شود که این سردر گمی که شما دارید تا یک جایی خوب است ولی وسواس بیش از حد راجع به مسائل خیلی خوب نیست. معمولا عزیزانی که برای اولین بار قصد خرید دوربین را دارند با این سطح سردگمی میبینم و معمولا به اکثرشان توصیه میکنم یک بدنه از کنون یا نیکون با توجه به علاقه شان به برند یا راحتی با هر یک از دوسیستم و صد البته مطابقت با بودجه مد نظر تهیه کنند و مطمئن باشند که ناراضی نخواهند بود و پس از آن وقتشان را به جای درگیری با اعداد و ارقام و اسم ها و لنزها به عکاسی بگذرانند که هیچ چیز بهتر از تمرین و تمرین بیشتر نیست.
    شما که ظاهرا کاربر dslr بوده اید باید کمتر خود را درگیر این قضایا کنید. هیچ فرقی نمیکند هر دو سیستم خوب هستند. (اگر لنزهای نسبتا کمیاب و بازار دست دوم بد پنتاکس نبود اون رو هم پیشنهاد میکردم). مزایای نسبی یک بدنه در یک سیستم نسبت به همتایش در سیستم رقیب اغلب ناچیز است و معمولا اینزور است که در برخی قابلیت ها یکی بهتر است و در قابلیت های دیگر برعکس. اینها مواردی نیست که بخواهد بر انتخاب تاثیر گذار باشد. همانقدر که عکاس پرتره کنون سیستم داریم به همان اندازه نیز نیکونی موجود است. لنز ها هم همینطور (البته در برخی لنزهای با کاربری خاص شاید رقیب مناسبی در سیستم رقیب یافت نشود یا با قیمت بالاتر یافت شود) در کل مهمترین قضیه این است که ببینید با کدام سیستم راحت ترید چون با بدنه فول فریم، در آینده و با داشتن لنز های بسیار زیاد (انشاالله) و عمدتا گرانقیمت، تغییر برند چندان آسان نخواهد بود.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    با سلام به شما دوست عزیز
    عرض شود که این سردر گمی که شما دارید تا یک جایی خوب است ولی وسواس بیش از حد راجع به مسائل خیلی خوب نیست. معمولا عزیزانی که برای اولین بار قصد خرید دوربین را دارند با این سطح سردگمی میبینم و معمولا به اکثرشان توصیه میکنم یک بدنه از کنون یا نیکون با توجه به علاقه شان به برند یا راحتی با هر یک از دوسیستم و صد البته مطابقت با بودجه مد نظر تهیه کنند و مطمئن باشند که ناراضی نخواهند بود و پس از آن وقتشان را به جای درگیری با اعداد و ارقام و اسم ها و لنزها به عکاسی بگذرانند که هیچ چیز بهتر از تمرین و تمرین بیشتر نیست.
    شما که ظاهرا کاربر dslr بوده اید باید کمتر خود را درگیر این قضایا کنید. هیچ فرقی نمیکند هر دو سیستم خوب هستند. (اگر لنزهای نسبتا کمیاب و بازار دست دوم بد پنتاکس نبود اون رو هم پیشنهاد میکردم). مزایای نسبی یک بدنه در یک سیستم نسبت به همتایش در سیستم رقیب اغلب ناچیز است و معمولا اینزور است که در برخی قابلیت ها یکی بهتر است و در قابلیت های دیگر برعکس. اینها مواردی نیست که بخواهد بر انتخاب تاثیر گذار باشد. همانقدر که عکاس پرتره کنون سیستم داریم به همان اندازه نیز نیکونی موجود است. لنز ها هم همینطور (البته در برخی لنزهای با کاربری خاص شاید رقیب مناسبی در سیستم رقیب یافت نشود یا با قیمت بالاتر یافت شود) در کل مهمترین قضیه این است که ببینید با کدام سیستم راحت ترید چون با بدنه فول فریم، در آینده و با داشتن لنز های بسیار زیاد (انشاالله) و عمدتا گرانقیمت، تغییر برند چندان آسان نخواهد بود.
    بسیار ممنونم دوست عزیز -
    در مورد فرایشات ارزشمندتون فکر می کنم حتما

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

چند روز پیش فرصتی دست داد تا چهار دوربین 5D III /6D/D750/D610 رو از نظر ارگونومی بررسی کنم و در دست بگیرم !
    در فکر خرید D750 بودم ولی پس از این تست نظرم کلا عوض شد!
    اگرچه همه اینها کاربران خاص خودشونو دارند ولی وقتی با لنز کیت در دست گرفتم (کنون با 24-105 و نیکون با 24-120 ) کلا از فکر خرید نیکون اومدم بیرون ونظرم بسمت 6D جلب شد (سبک با قیمت مناسبتر و البته مهمتر از همه ارگونومی بسیار مناسب برای دستان من) البته هزینه خرید تمامی این دوربینهارو با کیت شون همین الان دارم ولی پس از این بررسی نیمساعته تونستم تصمیم خودمو بگیرم!
    به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم !
    ارتباط و ارگونومی دوربین خیلی برای من مهمتر از کمی غلظت رنگ یا مثلا کمی دینامیک رنج بهتر , نمود پیدا کرد(این دوربینها در سطوح نزدیک به هم هستند) چون شغلم عکاسی نیست و درآمدی ازون عایدم نمیشه (البته نظرم شخصی بود و امیدوارم دوستان نیکونی برداشت بد نکند)
    یا حق!
    yaghoobi، M.Kazemi، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    چند روز پیش فرصتی دست داد تا چهار دوربین 5D III /6D/D750/D610 رو از نظر ارگونومی بررسی کنم و در دست بگیرم !
    در فکر خرید D750 بودم ولی پس از این تست نظرم کلا عوض شد!
    اگرچه همه اینها کاربران خاص خودشونو دارند ولی وقتی با لنز کیت در دست گرفتم (کنون با 24-105 و نیکون با 24-120 ) کلا از فکر خرید نیکون اومدم بیرون ونظرم بسمت 6D جلب شد (سبک با قیمت مناسبتر و البته مهمتر از همه ارگونومی بسیار مناسب برای دستان من) البته هزینه خرید تمامی این دوربینهارو با کیت شون همین الان دارم ولی پس از این بررسی نیمساعته تونستم تصمیم خودمو بگیرم!
    به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم !
    ارتباط و ارگونومی دوربین خیلی برای من مهمتر از کمی غلظت رنگ یا مثلا کمی دینامیک رنج بهتر , نمود پیدا کرد(این دوربینها در سطوح نزدیک به هم هستند) چون شغلم عکاسی نیست و درآمدی ازون عایدم نمیشه (البته نظرم شخصی بود و امیدوارم دوستان نیکونی برداشت بد نکند)
    یا حق!
    در مورد کیفیت بدنه موافقم. من هم اولین باری ۷۵۰دی را دست گرفتم حس بدی داشتم. نه اینکه کیفیت بدنه بد باشد ولی خوب انتظاری در حد سنسورش داشتم. در مقایسه با دی۷۱۰۰ بنظرم کیفیت (حداقل اینطور حس میشد) پایینتری داشت.
    SHOK53 و Behzad43 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بسیار ممنون - استفاده کردم و خیلی حس و حال متفاوتی داد به من

1- نظرتون در مورد D750 نیکون چیه؟ - لطفا بدون تعارف بفرمایید
    2- به شخصه هیچ نعصبی به برند و مدلی ندارم و دنبال کاملترین و پر کاربردترین هستم ؟؟
    3- دلیل استفاده بیشتز از برند کنون کیفیت و محسنات زیاده یا صرفا گه گاهی هزینه های 200 یا 300 هزار تومانی کمتر لنزاش نسبت به نیکون ؟؟
    صرفا چون خیلی ها استفاده می کنند پس بقیه هم مستقیم میرن سراغ کنون ؟؟؟ هر جند که خیلی عالیه یا نیکون تفاوت حاصی داره که کنون رو بیشتر ترجیح می دهند ؟؟
    ۱- بهترین بدنه فولفریم در رنج قیمت خودش است. اما دوربین فقط بدنه نیست!
    ۲- بنظر من انتخاب مناسبی است.
    ۳- به خیلی چیزها مربوط میشود. خیلی از عکاسها مخصوصا برای فیلد پرتره از زمانی که کنون پنج دی مارک دو را معرفی کرد و نیکون هم همچنان روی ۱۲ مگاپیکسل پافشاری میکرد به برند کنون رفتند. هنوز هم از همان تجهیزات استفاده میکنند. و چه خوب یا چه بد مجبورند از همین برند استفاده کنند. مخصوصا که کنون لنزهای پر کاربردش را به تازگی اپدیت کرده بود. بعلاوه کنون دست بالاتری در تولید و تنوع لنزها دارد. برای عکاسانی که فرضا پرتره میگیرند به سختی نمونه ای برای ۱۳۵ مم اف در نیکون پیدا میشود. یا حاضر نیستند ۸۵ مم و ۷۰_۲۰۰ کنون را با نمونه نیکونی تعویض کنند. حالا اگر شما دنبال لنزهای خاصی نیستید یا اگر لنزهای مورد نیازتان در برند نیکون به راحتی و با قیمت مناسب یافت میشود همین بدنه ۷۵۰دی را تهیه کنید.
    M.Kazemi، SHOK53، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    اون حالت کدری که مد نظر شماست تنها در حالت 100 درصد قابل دیدن است و اصولا برای کاربرد تبلیغاتی که شما یک عکس از محصول با حداکثر 1600 در 1200 پیکسل میخواهید قرار دهید اون حالت مشهود نیست. برای هدف شما پیشنهاد من : 1- قرار دادن دوربین روی سه پایه (DSLR یا کامپکت پیشرفته خیلی فرقی ندارد) 2- نور کافی محیط 3- فوکوس دقیق و 4- اگر dslr است استفاده از دیافراگم بسته اما نه خیلی زیاد (محدوده 5.6 - 8 کافی است) برای داشتن بیشترین دیتیل در تصویر است و شما با این ترکیب با ارزان ترین dslr و لنز کیتش و یا یک کامپکت پیشرفته خوب و چه بسا یک کامپکت معمولی یا حتی دوربین گوشی موبایل با کیفیت به هدفتان نائل خواهید شد.
    برای اینکه آف تاپیک نباشد از بین DSLR های ارزان پیشنهاد من D3200 نیکون و یا 600d کنون است
    پیروزباشید
    سلام

من عکسهای دوربین های مختلف را در سایت dpreview چک می کردم که از تیوپ پماد ها گرفته شده است، بر این اساس می خواستم یک دوربین در رنج قیمت یک تومن انتخاب کنم. از این می ترسم دوربینی را بخرم بعد ببینم کیفیت عکسش اونجوری که میخوام نباشه.

صفحه زیر را ببینید عکسی که با canon_g16 و nikon_d3300 گرفته شده است مات و کدر است آیا با همین دوربین ها و توضیحاتی که در بالا گفته شده است میشه عکسی گرفت که جزئیات روی تیوپ های پماد بیفته؟؟

Studio shot comparison: Digital Photography Review

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط kharazmi نمایش پست ها
    سلام

من عکسهای دوربین های مختلف را در سایت dpreview چک می کردم که از تیوپ پماد ها گرفته شده است، بر این اساس می خواستم یک دوربین در رنج قیمت یک تومن انتخاب کنم. از این می ترسم دوربینی را بخرم بعد ببینم کیفیت عکسش اونجوری که میخوام نباشه.

صفحه زیر را ببینید عکسی که با canon_g16 و nikon_d3300 گرفته شده است مات و کدر است آیا با همین دوربین ها و توضیحاتی که در بالا گفته شده است میشه عکسی گرفت که جزئیات روی تیوپ های پماد بیفته؟؟

Studio shot comparison: Digital Photography Review

دوست عزیز این نمونه عکس ها با لنز 50 و از فاصله چند متری گرفته شده تا اون صفحه بطور کامل نمایش داده بشه، و با زوم 100 درصد...
    شما واسه اون نوع عکسای تبلیغاتی مورد نظرتون از فاصله 30...40 سانتی و حتی نزدیکتر باید عکس بگیرین نه فاصله 4....5 متری
    mzmzmz، kharazmi و Mehrdad-afshar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacinohs نمایش پست ها
    دوست عزیز این نمونه عکس ها با لنز 50 و از فاصله چند متری گرفته شده تا اون صفحه بطور کامل نمایش داده بشه، و با زوم 100 درصد...
    شما واسه اون نوع عکسای تبلیغاتی مورد نظرتون از فاصله 30...40 سانتی و حتی نزدیکتر باید عکس بگیرین نه فاصله 4....5 متری
    یعنی اگر از نزدیک بگیرم عکس با کیفیت مورد نظرمون را میده؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط kharazmi نمایش پست ها
    یعنی اگر از نزدیک بگیرم عکس با کیفیت مورد نظرمون را میده؟
    دوست عزیز پست قبلی مرا مطالعه کردید؟
    شما با نور کافی و فاصله مناسب و فوکوس دقیق بر روی کالا مورد نظرتان حتی با دوربین گوشی تان نیز میتوانید عکس با کیفیت داشته باشید. (ارزان ترین گزینه)
    اگر بهترین را میخواهید : یک بدنه DSLR + یک لنز ماکرو + نور + سه پایه + بک مناسب + یک عکاس صنعتی (کادر بندی، زاویه دید و ...) = بهترین و با کیفیت ترین عکس از محصول برای کاتالوگ تبلیغاتی - (گزینه گرانقیمت)