صفحه 933 از 1201 نخستنخست ... 433 833 883 923 929 930 931 932 933 934 935 936 937 943 983 1033 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,321 تا 9,330 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن تکمیل فرمایش دوست عزیز خزان، باید عرض کنم فرق دیگر سری D با سری G داشتن انتخاب دیافراگم دستی روی بدنه هست، درمورد فرق بین نمونه کنونی با نیکونی باید بگم:
    در نمونه نیکونی تصاویر شارپتر، داینامیک رنج بالاتر، ایزوی بهتر و رنگهای طبیعی تر و زنده تر از مهمترین مشخصات این دوربین محسوب میشه که باید مد نظرتون قرار بدید.
    درود
    دوست عزیزم با این تفاسیر کلا کانن باید خط تولید 70D رو آف کنه ! در مورد دانیامیک رنج کفه ترازو به سمت نیکون سنگینی میکند اما رنگ های طبیعی تر و بهتر و زنده تر !!!
    شارپتر بودن ! ؟؟؟
    خواهشا دوستان تازه وارد به سایت رو اینچنین راهنمایی نفرمایید ، این نوع مقایسه میتونه مسیر انتخاب برند رو در( دبدون استدلال های منطقی و علمی ) عوض کند .
    MEHRDAD.D و vida.sharifian تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

برای کسی که Raw عکاسی میکنه رنگ گرم و سرد، طبیعی و غیر طبیعی معنی نمیده
    این مبحث دینامیک رنج هم برای کسی که مدتهاست داره کار میکنه به چشم میاد و بنظرم اونقدرم نیست که در موردش حرف زده میشه
    شارپنس هم بیشتر به لنز مربوطه تا بادی
    تنها نویز تقریبا میشه گفت مربوط به بادی است که اونم به طور غیر مستقیم به لنز هم مربوطه
    msh2200، MohammadRanjbar و vida.sharifian تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیزم با این تفاسیر کلا کانن باید خط تولید 70D رو آف کنه ! در مورد دانیامیک رنج کفه ترازو به سمت نیکون سنگینی میکند اما رنگ های طبیعی تر و بهتر و زنده تر !!!
    شارپتر بودن ! ؟؟؟
    خواهشا دوستان تازه وارد به سایت رو اینچنین راهنمایی نفرمایید ، این نوع مقایسه میتونه مسیر انتخاب برند رو در( دبدون استدلال های منطقی و علمی ) عوض کند .
    دوست عزیز اول بهتره تعصبتونو رو برند بذارید کنار، دوما اینکه کافیه داخل گوگل عبارت : nikon d7200 یا nikon d7100 vs canon 70d را سرچ بفرمایید بعدا متوجه خواهید شد که شارپنس، داینامیک رنج، رنگهای طبیعی تر وزنده تر چی هست، البته این بر اساس حدس و گمان نیست بلکه بر اساس مقایسه اعداد گفته شده توسط شرکتهای معظم هست و گمانم منطقی تر و علمی تر از این استدلال وجود نداشته باشه، ضمنا شما جای انتقاد رو صحبت من میتونید از دانش خودتون استفاده کنید و دوستان عزیزو راهنمایی کنید
    vida.sharifian تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    برای کسی که Raw عکاسی میکنه رنگ گرم و سرد، طبیعی و غیر طبیعی معنی نمیده
    این مبحث دینامیک رنج هم برای کسی که مدتهاست داره کار میکنه به چشم میاد و بنظرم اونقدرم نیست که در موردش حرف زده میشه
    شارپنس هم بیشتر به لنز مربوطه تا بادی
    تنها نویز تقریبا میشه گفت مربوط به بادی است که اونم به طور غیر مستقیم به لنز هم مربوطه
    امین آقای عزیز در مورد فرمایش شما باید عرض کنم چون فرمایشاتون پایه علمی نداره من با فرمایش شما مخالفم
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    4122

و برای اینکه این بحث کلا جمع بشه من توجه دوستان عزیزو به این مقایسه جلب می کنم، حالا تصمیم با دوست عزیزمونه که کدام مدل از کدام برند را انتخاب کنه تقدیم:

Canon 70D vs Nikon D7200 - Our Analysis

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

ممنونم از توضیحاتتون دوستان عزیزم
    راستش با بررسی هایی که از لحاظ ظاهر کار انجام دادم
    d7200 از 70d بهتره
    میمونه بحث شارپنس که هنوز از لحاظ sample images بررسی نکردم ولی از مزیت اصلی 70d به نظرم ال سی دی چرخونش هست که میتونه زاویه های خاصی رو برای عکاسی بده و بیشتر به خاطر فوکوسی که داره برای فیلم برداری مناسب تره که اصلا من تو این 7 سال با دوربینم فیلم برداری نکرده بودم
    امید وارم d7200 انتخاب خوبی برام باشه اما قبل از اینکه بادی رو بخرم باید لنزهام رو هم انتخاب بکنم
    قطعا یدونه 18-140 باید داشته باشم
    اما برای پرتره نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم که با این بادی آداپته باشه
    50 f1.8 G
    50 f1.8 D
    35 f 1.8
    85 f1.8
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

با سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    نمیخواستم وارد این بحث بشم،اما این مورد دقیقا سال های اخیر که خودمم نیت خرید دوربین داشتم و از دوستان بزرگوار جویای راهنمایی بودم برام پیش اومد
    در مورد داینامیک رنج و نویز و شارپنس و .....درسته که نیکون برنده میشه
    اما این تفاوت چه حد هستش؟
    این تفاوت های و برتری ها تو زمینه های مختلفی به حدی ریز و جزئی هستن که امثال من و دیگر دوستانی که این دوربین هارو تهیه میکنن هیچ وقت به چشم عادی و در شرایطی که ما عکاسی میکنیم نمیشه مشاهده کرد
    تو زمینه نویز به شخصه نسبت به عکس هایی که من دیدم کمی 70دی کنون ضعیف عمل کرده بود و این ضعیف عمل کردن رو الان توضیح میدم
    نسبت پیشرفت نیکون 7100 و 7200 خیلی چشمگیر بود نسبت به اولین سری از این مدل که 7000 بوده
    اما کنون 70 دی نسبت به 60 دی پیشرفت چشمگیری نداشت(پیشرفت کرد اما نه زیاد)(70 دی بدنه بسیار خوب و با کیفیتی هستش و این مقیاس آزمایشگاهی هستش که من بیان کردم)
    خلاصه ی همه ی این مباحث رو بخوایم در نظر بگیریم باز هم میشه گمراهی
    به نظر من وقتی تفاوت ها زیاد نیستش ملاک های دیگه ای که در خفا تاثیر میزارن رو باید در نظر گرفت
    برای شخصی که نمیخواد زیاد هزینه کنه و براش تهیه لنز های کمی سخت هستش بهتره که برند کنون رو انتخاب کنه چون برای افرادی که تقریبا عمومی عکاسی میکنن،لنز های عمومی کنون ارزون تر و در دسترس تر هستش
    به شخصه ارگونومی نیکون رو میپسندم و با منو های و امکانات این برند بهتر کنار میام،پس نیکون رو انتخاب میکنم
    فلانی آشناهاش کنون دارن،پس کنون میگیره چون هم دید مثبت داره و هم از دانش دیگران میتونه استفاده کنه و یا اگر خواست از لنز های دیگران میتونه استفاده کنه
    نظر شخصی من بین بدنه هایی که تفاوت هاش خیلی کم هستش،انتخاب سلیقه ای میشه
    امیدوارم که دوستانی که نیت تهیه dslr رو دارن از این گمراهی خارج بشن و از دنیای عکاسی هر چی زودتر لذت ببرن

موفق باشید
    ارادتمند
    msh2200، I.Givili، hosseinhmj و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

بابت آف تاپیک از دوستان عذرخواهی مکینم
    حسین عزیز بحث تعصب نیست به هیچ عنوان ، شخصا بادی های نیکون رو به شدت دوست دارم ، شاید روزی مثل جناب سعادت با هر دو برند کار کنم . بحث من این است که نمیتوان به راحتی در مورد نقاط ضعف و قوت دو برند اغراق کرد .
    نیکون در بادی های جدیدش با حذف فیلتر low pass تا حدی جزییات رو بهتر به ثبت میکند و در مورد داینامیک رنج هم در تاپیک های تخصصی تر به حد کافی بحث شده است .
    نکته بعدی این است که انتخاب برند فقط معطوف به بادی نمیباشد ، به شخصه فکر میکنم لنز ها نقش پرنگ تری نسبت به بادی هاد دارند ، لنزها سالها برای عکاس میمانند...
    به طور کل فکر میکنم فاصله به قدری بین این دو برند ناچیز است که فاکتور سلیقه و تعلق خاطر نسبت به یک برند میتواند تیر آخر برای انتخاب عکاس باشد.

پ.ن : محمد جان(mohammad.baroji) با شما خط رو خط شدم ، عذز خواهی میکنم
    msh2200، mohammad.baruji، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    امین آقای عزیز در مورد فرمایش شما باید عرض کنم چون فرمایشاتون پایه علمی نداره من با فرمایش شما مخالفم
    مخالفت شما به دیده منت دوست عزیزم
    داشتن یا نداشتن پایه علمی رو دوستان میتونن تشخیص بدن. اینها تجربیاتی بود که بنده کسب کردم.
    به قول محمدجان تفاوت ها در این سطح خیلی ناچیزه. اصلا نیازی به این همه بحث نیست بنظرم.
    چون دوستان بیشتر گمراه خواهند شد...
    حرفای محمد حرفهای منم هست پس تکرار نمیکنم.

از نظر بنده این بحث مختومه اس.
    msh2200، mohammad.baruji، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    4122

من در کل با نظر جناب باروجی عزیز موافقم

فقط یه نکته ای رو اینجا باید عرض کنم که:
    راهنمایی که ما می کنیم باید صادقانه و دقیق باشه چرا که همان قدر که به شارپنس و کیفیت لنز اهمیت می دهیم و گاهی برای یک فیلتر خوب حاضریم تا حدود گاها یک میلیون تومان هزینه کنیم تا کیفیتی بهتر داشته باشیم هر چند در حدی خیلی کم، پس قطعا همین اختلافات کوچک فنی هم بسیار مهم و تعیین کننده خواهند بود، که البته گاهی این اختلافات بسیار به کمک ما می آیند پس قطعا مهم اند.
    درمورد این فرض غلط که از قدیم بین هنرمندان عکاس رواج یافته که لنز مهمتر از بدنه هست هم باید عرض کنم :
    بله در زمان بدنه های آنالوگ که لنزها قابلیت تعمیر داشتند و هنوز قطعات الکترونیکی در آنها بکار برده نشده بود و خیلی مسائل دیگه این قضیه صحیح بود ولی در حال حاضر که لنزها بسیار پیشرفته و حساس هستند و المانهای بیشتر و فشرده تری نیز دارند که متاسفانه نمیتوان آنها را تا زمان زیادی نگه داشت این امر صحیح نیست چرا که اولا کمپانی ها دیگر به فکر تولید محصولی با زمان ماندگاری بالا نیستند و از این گذشته شرایط محیطی و آب و هوایی خود به خود باعث میشوند لنز به مرور زمان غبار گرفته و راندمان واقعی خود را نداشته باشد ضمن اینکه تعمیر اینگونه لنزها ( فقط تمیز کردن) منحصرا تعمیرگاههای فوق پیشرفتهای را طلب می کند که گمانم فقط در کارخانه سازنده میسر باشد، پس بنا بر این اگر لنز ما کارایی لازم را نداشته باشد و در عبور نور اخلالی هر چند جزیی ایجاد کند قطعا خرید بدنه ای پیشرفته تر و جدیدتر توجیهی ندارد چرا که کیفیت آن فدای مشکلات لنز خواهد شد مشکلاتی که بعضا چشمان ما هم قادر به دیدن آنها نیستند .
    ویرایش توسط hosseinhmj : Saturday 21 November 2015 در ساعت 23:59
    mohammad.baruji و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.