صفحه 943 از 1201 نخستنخست ... 443 843 893 933 939 940 941 942 943 944 945 946 947 953 993 1043 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,421 تا 9,430 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    نه متاسفانه کسیو ندارم. خودگ هم 35 رو ترجیه میدم به 50. فلش و سه پایه و سایل جانبی بگیرم؟ یا. فعلا. اول تصمیم قطعی برای دوربین و لنز بگیرم بعد ...
    قدم به قدم برید جلو به نفع خودتونه و بهتر میتونید از بودجتون استفاده کنید در مورد 35 و 50 هم همین الان امکان چک کردن فاصله کانونیتونو با لنز کیت دارین که کدومشون براتون کاربردیتره
    50 برای پرتره بهتره اما تو محیط بسته احتمالا کمی دست و پاتونو میبنده
    محبت کنید این صفحه Nikon AF-S Nikkor 35mm و این صفحه NIKKOR AF-S 50mm رو مطالعه کنید
    لنز مورد نیاز رو تهیه کنید و لذتشو ببرید و وقتی به یقین رسیدید لوازم جانبی مورد نیاز رو تهیه کنید
    این هم چند نمونه کار با لنز 35 و بدنه شما میتونید از منوی بالا لنز 50 رو هم انتخاب کنید و نمونه تصاویر رو ببینید شاید کمکتون کنه
    کوروش تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    كم و بيش و بهتر و بدتر، تقريباً تمام DSLR ها را مي توان براي اين نيازها استفاده كرد ولي مهمتر از دوربين، لنز است كه براي كار خبرنگاري، پرتره و طبيعت شما به لنزهاي متفاوتي نياز خواهيد داشت. مورد مهم ديگر هم بودجه است. شما نفرموده ايد براي دوربين و لنز چه بودجه اي در نظر داريد. ضمناً دوربين را براي كار حرفه اي خبرنگاري مي خواهيد يا آماتوري و آيا كار خبري ورزشي هم مورد نظرتان هست يا خير؟ (اين موارد هم در انتخاب دوربين و هم لنز دخيل هستند)
    ارادت
    سلام،

میتونم تا 4 تومان هزینه کنم(البته اگه در رنج 2، 3، 4 هم گزینه هایی رو بگید ممنون میشم).

در کل موارد مصرف بیشتر جهت عکاسی از اشخاص (خانوادگی، مجالس و آتلیه)، طبیعت و خبرنگاری معمولی (در شهرستان) هست. کار ورزشی مورد نظر نیست. برای لنز هم تا 1 (کمی بالا پایین) میشه هزینه کرد. در کل میخوام دوربینی بگیرم که بعدا پشیمون نشم و تا مدت ها نگهش دارم و اهل عوض کردن دوربین نیستم.

و در آخر نیکُن بهتر هست یا کانن؟

با تشکر از راهنمایی شما

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Saati نمایش پست ها
    سلام،

میتونم تا 4 تومان هزینه کنم(البته اگه در رنج 2، 3، 4 هم گزینه هایی رو بگید ممنون میشم).

در کل موارد مصرف بیشتر جهت عکاسی از اشخاص (خانوادگی، مجالس و آتلیه)، طبیعت و خبرنگاری معمولی (در شهرستان) هست. کار ورزشی مورد نظر نیست. برای لنز هم تا 1 (کمی بالا پایین) میشه هزینه کرد. در کل میخوام دوربینی بگیرم که بعدا پشیمون نشم و تا مدت ها نگهش دارم و اهل عوض کردن دوربین نیستم.

و در آخر نیکُن بهتر هست یا کانن؟

با تشکر از راهنمایی شما
    با توجه به اين كه شما از وايد تا تله رو نياز داريد و نيازتون به دوربين پر سرعت پس فعلا يه بادى 70D or 7D canon و يا D7100 or D7200 nikon رو بگيريد كه بعدا نياز به تغيير نباشه.
    در باره ى لنز هم اولويت بندى كنيد فعلا با توجه به محدوديت هزينه اى كه داريد ببينيد ١-عكس خانوادگى و مجالس ٢- طبيعت و٣- خبرنگارى ٤-آتليه كدومشون از همه براتون مهمترند.
    اول اين رو مشخص بفرماييد و فعلا بر اساس نيازتون يك لنز تهيه بفرماييد تا بعدا درصدد تهيه لنزهاى ديگه باشيد.
    اينطور كه به نظر ميرسه فعلا يه لنز همه كاره بايد تهيه كنيد.
    كانن يا نيكون هم هردو خوبند.اصلا دربند اين نشيد.
    Saati تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید من قصد خرید دوربین با لنز دارم . لنز 85 1.8g برای عکاسی پرتره و خانوادگی . تو انتخاب بدنه موندم چی بگیرم . میخواستم بدونم تفاوت کیفیت عکس و عمق و رنگ عکس تو بدنه 7200 و 750 چقدره؟ اصلا ارزش داری فول فریم بگیرم . چون به هیچ وجه تصمیم ندارم توی شب یا نور کم عکاسی کنم . این دو بدنه رو توی نور کافی تفاوت کیفیت عکس محسوس هست یا خیر . ضمن اینکه علاقه ای هم به عکاسی ورزشی و حیات وحش و این چیزا هم ندارم فقط پرتره و خانوادگی همین . فقط و فقط خروجی با کیفیت بدون تار شدگی تصویر برام مهمه دنبال ادیت کردن عکس تو فتوشاپ هم زیاد نیستم . اگر شفافیت عکس 750 از 7200 خیلی بیشتر باشه ارزش داره اگه یه کم بیشتر باشه به نظر من ارزش نداره لطفا راهنمایی کنید ممنون

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید من قصد خرید دوربین با لنز دارم . لنز 85 1.8g برای عکاسی پرتره و خانوادگی . تو انتخاب بدنه موندم چی بگیرم . میخواستم بدونم تفاوت کیفیت عکس و عمق و رنگ عکس تو بدنه 7200 و 750 چقدره؟ اصلا ارزش داری فول فریم بگیرم . چون به هیچ وجه تصمیم ندارم توی شب یا نور کم عکاسی کنم . این دو بدنه رو توی نور کافی تفاوت کیفیت عکس محسوس هست یا خیر . ضمن اینکه علاقه ای هم به عکاسی ورزشی و حیات وحش و این چیزا هم ندارم فقط پرتره و خانوادگی همین . فقط و فقط خروجی با کیفیت بدون تار شدگی تصویر برام مهمه دنبال ادیت کردن عکس تو فتوشاپ هم زیاد نیستم . اگر شفافیت عکس 750 از 7200 خیلی بیشتر باشه ارزش داره اگه یه کم بیشتر باشه به نظر من ارزش نداره لطفا راهنمایی کنید ممنون
    سلام
    با توجه به مواردی که فرمودید، بدنه 7200 مناسب و عالی است
    بیشتر تفاوت بدنه 7200 و 750 در نویز است و گفتید عکسهایتان را در نور کافی میگیرید
    بدنه 750 بدلیل سنسور بزرگتر عمق میدان کمتری در دیافراگم برابر نسبت به 7200 دارد، اما لنز 85 اف 1.8 جی به اندازه کافی عمق میدان کم را در بدنه 7200 برای پرتره گرفتن در اختیار میزارد.
    nicebluesky، AMinAM، harrypotter2020 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    میتونید شارپنس لنزهای مختلف رو با بدنه های مختلف از اینجا تست کنید:DxOMark by DxO - DxOMark
    ولیکن در هر حال سنسور در فول فریم کم نویزتر و عمق میدان کمتر هست.
    kato تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوباره سلام. اساتید عزیز
    دوستان نظر شما راجع به دی 7200 چیه؟ آیا با دی 7100 خیلی تفاوت خروجی داره؟ من دی 5100 دارم. به نظر شما. ارزش آپگرید داره. به دی 7200 یا. کلا. کراپ؟ یا فول فریم بهتر هست.
    Ps:متاسفانه. هنوز معضل. دو دل بودن بنده بین خرید لنز خوب یا بادی با لنز معمولی وجود دارد.

دوست عزیز خودتون هم میدونید که لنز بهتر تضمین کننده کیفیت عکس هست. تفاوت خروجی D7100 با D7200 هم اصلا زیاد نیست و کاملا تابع لنز مورد استفاده هست. یقینا که هر کدام از سنسورهای کراپ و فول فریم جایگاه خودشونو دارند ولی اگه بخواییم کلی بحث کنیم سنسورهای فول فریم بهتر هستند.

به نظرم شما با دوربین d7100 و یه لنز خوب به نتایج خیلی بهتری میرسید البته نفرمودید که در چه ژانرهایی کار میکنید که میشه بهتر راهنمایی کرد.
    nicebluesky، a.m.i.r. و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام. ببخشید ،هر چه بیشتر مطالعه میکنم ، دو دلی و شک کردن در انتخاب بیشتر سراغم میاد . لطفا دوستان راهنمایی کنن با توجه به دوربین هایی که داشتن و آلان یک یا چند مدل بالاتر از اون وارد بازار شده ، آیا بروز بودن فقط دوربین تاثیری در عکاسی داره.؟

سوال دوم با توجه به اینکه بین دو دوربین D7100 , d7200 این تفاوت ها(ظرفیت بافر بیشتر، پردازشگر تصویر EXPEED 4،عملکرد فوکوس خودکار بهتر در نور کم، قابلیت ضبط فیلم های فول HD با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه، سیستم Wi-Fi داخلی با قابلیت NFC یا اتصال میدان نزدیک، و 15% افزایش عمر باطری) وجود داره و با توجه به سوال اولم آیا هزینه کردن روی دوربین جدیدتر به صرفه تره یا دوربین قدیمی تر ?
    ممنون میشم از دوستان و بزرگواران این گمراه را راهنمایی کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید ،هر چه بیشتر مطالعه میکنم ، دو دلی و شک کردن در انتخاب بیشتر سراغم میاد . لطفا دوستان راهنمایی کنن با توجه به دوربین هایی که داشتن و آلان یک یا چند مدل بالاتر از اون وارد بازار شده ، آیا بروز بودن فقط دوربین تاثیری در عکاسی داره.؟

سوال دوم با توجه به اینکه بین دو دوربین D7100 , d7200 این تفاوت ها(ظرفیت بافر بیشتر، پردازشگر تصویر EXPEED 4،عملکرد فوکوس خودکار بهتر در نور کم، قابلیت ضبط فیلم های فول HD با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه، سیستم Wi-Fi داخلی با قابلیت NFC یا اتصال میدان نزدیک، و 15% افزایش عمر باطری) وجود داره و با توجه به سوال اولم آیا هزینه کردن روی دوربین جدیدتر به صرفه تره یا دوربین قدیمی تر ?
    ممنون میشم از دوستان و بزرگواران این گمراه را راهنمایی کنید
    با اجازه بزرگان عکاسی.
    همیشه به روز بودن به معنی بهتر بودن دوربین نیست. توی یکی از انجمن ها خوندم که یک مدل دوربین ورژن جدید اووومده بود ولی تصاویر کیفیت پایین تری داشت. برای مقایسه کیفیت به سایت هایی مثل dxo و dpreview مراجعه کنید میتونید بفهمید تصویر کدام دوربین بهتر است.

wifi داشتن مورد خوبیه. میتونید از گوشیتون به عنوان ریموت استفاده کنید.
    کاربرد nfc توی دوربین کمی برام غیر منطقیه و بیشتر فکر میکنم جنبه تبلیغاتی داره.

موارد دیگه هم به خودتون بر میگرده که ببینید به کارتون میاد یا خیر.
    فوکوس و باتری بهتر به معنی تفاوت زیاد نیست. میشه ازش گذشت.

اگر فیلم برداری براتون مهم نیست و عکاسی حیات وحش و ورزشی کم میکنید (به خاطر بافر) من به شخصه 7100 بر میدارم. برای وای فای هم یک ماژول میگیرم. باقی پول رو هم میذارم روی لنز.
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پیشنهاد میکنم روی لنز سرمایه گذاری کنید.از بعضی امکانات و برتریها میتوان گذشت .در همین فروم دوستانی را دیده ام که با بدنه 500D ولی لنز خوب عکسهای عالی در حیات وحش و لند اسکیپ ثبت کرده اند.
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.