صفحه 950 از 1201 نخستنخست ... 450 850 900 940 946 947 948 949 950 951 952 953 954 960 1000 1050 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,491 تا 9,500 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

با سلام
    دوستان الان بنده D5100 18-55 دارم که دیگه خروجی های اون منو راضی نمیکنه
    به نظر شما اینو رد کنم بره جاش یه D7100 بگیرم با کیت 18-140 یا 105 ؟
    یا اینکه برای d5100 یک لنز واید (چون فقط عکاسی طبیعت و معماری انجام میدم) در حد 2 میلیون بگیرم خروجی هاش بهتر میشه؟ شارپنس خیلی مهم هستش برای بنده
    درود
    با این اوصاف بنده پیشنهاد میدهم بدنه خودرا حفظ کنید و tokina 11-16mm بگیرید ، هم با بودجه شما سازگار است و هم این لنز در ژانری که کار میکنید ، رنج و شارپنس بسیار مناسبی دارد . (18 میلیمتر با بدنه کراپداری که شما دارید رنج مناسبی نخواهد داد)

ارادت
    amir.komeily و Sajjadpix تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود
    با این اوصاف بنده پیشنهاد میدهم بدنه خودرا حفظ کنید و tokina 11-16mm بگیرید ، هم با بودجه شما سازگار است و هم این لنز در ژانری که کار میکنید ، رنج و شارپنس بسیار مناسبی دارد . (18 میلیمتر با بدنه کراپداری که شما دارید رنج مناسبی نخواهد داد)

ارادت
    ممنونم
    نظرتون در مورد Sigma 10-20 چیه؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام من قصد خرید دوربین دارم برای عکس های پرتره و خوانوادگی . عکاسی بلد نیستم ولی میخوام به طور کامل یاد بگیرم بودجه کم هم دارم تا 4 تومن لنز رو انتخاب کردم mm85 (1.8 . ;i که یک میلیون و پانصد تقریبا هست منتها هر کاری میکنم عکسهای بدنه کراپ برام جالب نیست وقتی عکس رو توی سایز اصلی خودش نگاه میکنی خیلی شفاف نیست گوشه های تصویر که کلا کدر میشه ولی عکس با سایز کوچیک تقریبا خوبه ولی مهم اینه که تو سایز واقعی چطوری باشه . از یه طرف بدنه 750 گرونه ولی میتونم بدنه 610 بگیرم ولی 610 رومیگن مشکل داره روغن پاشی و این چیزا لطفا راهنمایی کنید در ضمن عکسهای 7100 و 7200 هم با 5300 و 5500 از نظر من فرقی نداشت که جالب نیست تو سایز واقعی . قصد عکاسی توی تاریکی هم ندارم میخوام یه بدنه با یه لنز بگیرم 7 8 سال استفاده کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام من قصد خرید دوربین دارم برای عکس های پرتره و خوانوادگی . عکاسی بلد نیستم ولی میخوام به طور کامل یاد بگیرم بودجه کم هم دارم تا 4 تومن لنز رو انتخاب کردم mm85 (1.8 . ;i که یک میلیون و پانصد تقریبا هست منتها هر کاری میکنم عکسهای بدنه کراپ برام جالب نیست وقتی عکس رو توی سایز اصلی خودش نگاه میکنی خیلی شفاف نیست گوشه های تصویر که کلا کدر میشه ولی عکس با سایز کوچیک تقریبا خوبه ولی مهم اینه که تو سایز واقعی چطوری باشه . از یه طرف بدنه 750 گرونه ولی میتونم بدنه 610 بگیرم ولی 610 رومیگن مشکل داره روغن پاشی و این چیزا لطفا راهنمایی کنید در ضمن عکسهای 7100 و 7200 هم با 5300 و 5500 از نظر من فرقی نداشت که جالب نیست تو سایز واقعی . قصد عکاسی توی تاریکی هم ندارم میخوام یه بدنه با یه لنز بگیرم 7 8 سال استفاده کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام.
    اگر مشکل کراپ براتون بسیار حاده که راهی جز فول فریم ندارید.اما این مسئله فقط با مشاهده چند نمونه عکس صرفا قابل تشخیص نیست که از ابتدا خیز به سوی فول فریم بردارید.
    اگر عکاسی نکرده اید و قصد شروع دارید قاعدتا شروع با یک بدنه اینتری لول بهتون کمک میکنه تا نیازهاتون رو بشناسبد.و همونطور که فرمودید خروجی دوربین هایی که فرمودید فرقی با هم ندارند و حتی میتونید برای شروع به D7000 هم فکر کنید.تفاوت بادیهایی که نام بردید اکثرا در قابلیتهای بدنست و نه صرفا خروجی.
    در مورد D610 هم که نه عزیز این بادی روغن پاشی نداره و در حقیقت نسخه اصلاح شده بادی D600 هست که در اوایل روغن پاشی روی سنسور داشت و حتی در همین D600 هم در نسخه های آخرش این مشکل حل شده بود که در D610 کلا این ماجرا ریشه کن شد.
    kato تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    ممنونم
    سلام
    برای عکاسی معماری میتوانید به این لنز هم تکیه کنید. ورژن f3.5 آن که گرانتر هم هست خروجی بسیار مناسبی دارد و ورژن قدیمی تر نسبت کارایی به قیمت ایده آلی ارائه میکند.
    پیروز باشید
    Sajjadpix تشکر می‌کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    ممنونم
    بعدها در فروششش بسیار با مشکل روبرو خواهید شد.16-8 گزینه مناسب تریست.
    Sajjadpix تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درود
    اگه تو نور کم عکاسی نمیکنید، خرید فول فریم برای شما فقط هزینه اضافه ست!
    تو یوتیوب یه مقایسه بین D7200 و D750 دیدم. از لحاظ شارپنس تفاوت اونقدر جزیی بود که نمیشد تشخیص داد کدام عکس مربوط به کدام بدنه ست.

من خودم از کراپدار کوچ کردم به فول فریم چون عکاسی تو نور کم برام مهم بود. الانم میگم واقعأ به غیر از رفتار نویزی بهتر در ایزوی بالاتر - که هدف بنده بود - اصلأ تفاوت خاصی در خروجی عکس ها نمیبینم. البته شاید در چاپ های بیش از یک متر جزییات عکس فول فریم کمی بهتر باشه.

پیشنهاد بنده به شما با توجه به حساسیتی که به کیفیت عکس دارید:

اگر 80 درصد عکس و 20 درصد فیلمبرداری میکنید NIKON D7200

اگر 50-50 عکس و فیلم میگیرید CANON 70D

یا حق
    hosseinhmj و kato تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    325

مرسی پس لنز 85mm 1.8 با بدنه 7200 مشکلی نداره ؟ یا اینکه با این بدنه 50 میلی متری 1.4 ؟ سبک عکاسی پرتره صورت و نیم تنه میخوام هر دو با هم . کدوم لنز؟ بیشتر تو محیط خونه با نور کافی

تشکر کرده
    325

با در نظر گرفتن لنز ثابت مثل 85 یا 50 در نور یکسان و کافی مثل نور بیرون در وسط روز عکسهای بادی های فول به نظرم شفاف تر از کراپ هست پس چطور شما میگی بدنه 7200 با 750 خیلی فرق نمیکنه توی نور کافی؟ توی بدنه کراپ کلا گوشه های تصویر افتضاح میشه . کلا پرتره های که با بدنه فول دیدم جزئیات صورت خیلی شفاف تره کاملا طبیعی و زنده ولی تو کراپ ماتی زیاد داره . تمام دی پی ریوی رو زیر و رو کردم سمپل های مختلف کراپ تو پرتره جالب نبست . تو کراپ یه خورده از وسط فوکوس به کناره ها میری ماتی و تاری شروع میشه

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

این قضیه کدر شدن توی گوشه ها با کراپدار که مطرح کردید کمی غیر منطقی است. سمپل های ریویو کدام سایت رو دیدید؟ چه انزی روی بدنه کراپدار بسته بود؟
    شما با داشتن لنز فول فریم (85 مم) عملا بهترین کیفیت در گوشه ها را با بدنه کراپدار خواهید داشت. علت آن هم دایره کوچکتر پوشش داده شده توسط سنسور هست. درست مانند اینکه عکس گرفته شده توسط فول فریم را با نسبت 1.5 کراپ کنید.
    و اما بحث انتخاب نسبت به هزینه:
    شما 1.5 برای لنز مورد علاقه کنار گذاشتید پس 2.5 باقی میمونه که به سختی برای ارزانترین بدنه فول فریم کافی است. اما از سوی دیگر با همین پول قادر به تهیه بهترین کراپدار همان برند به همراه یک لنز کیت خواهید بود. و یا کراپدار سطح متوسطی مثل 5300 و لنز با کیفیت تر.
    ضمنا کیفیت خروجی عکسهای 7100 به عنوان مثال از نظر دیتیل و داینامیک رنج چیزی کم از فول فریم ندارد و عددی نزدیک به D800 را ارائه میکند. بنابراین شما با همین بدنه به اندازه کافی جزئیات خواهید داشت
    DELL، M.Nouri و ali.hosseini تشکر می‌کنند.