صفحه 990 از 1201 نخستنخست ... 490 890 940 980 986 987 988 989 990 991 992 993 994 1000 1040 1090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,891 تا 9,900 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط gomnam23 نمایش پست ها
    دوست عزیز با توجه به پیشرفت هایی که 750D نسبت به 700D داشته چشمپوشی ازش ایرادی نداره؟ و اینکه خوشحال می شم اگه خیلی کوتاه تفاوتهای کاربردی لنز 55-18 و 135-18 رو برام مطرح کنید هرچند که میدونم جاش این جا نیست.
    سلام
    به نظر من 750D را با 18-55 STM بخرید. 18-55 STM هم لنز خوبی است.
    ارادت
    gomnam23 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط moein6420 نمایش پست ها
    سلام بر اساتید محترم تصمیم گرفتم یک دوربین بخرم بین این دو گزینه مردد هستم ممنون میشم راهنماییم کنید
    1 - Nikon D7200 + 18-140 VR
    2 - Nikon D7100 Body + AF Nikkor 50mm f/1.8D + AF-S DX NIKKOR 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR + Nikon AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR II
    تعدد لنز، تضمین عکس خوب نیست. همون گزینه اول انتخاب خوبی ست.
    M.Nouri و Farshid.Y تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

انتخاب بين 750 و 810 و 5dمارک3 !!!!

سلام دوستان، من یه راهنمایی ازتون میخوام ممنون میشم کمکم کنید
    من یه ساله d5300 دارم، واقعا از خوش دستی و کاربری نیکون راضیم و یه جورایی دارم اهلیش میشم ;)
    حالا به خاطر یه سری مشکلات از جمله نوبز تو ایزوهای بالا و چیزای دیگه میخوام یرم سمت فول فریم. از چند نفر عکاس پرس و جو کردم و با توجه به بودجه ای که دارم 5d مارک 3 رو معرفی کردن بهم تا وقتی که این دوربین رو توی بررسی هام دیدم و کلی نظرات اساتید رو خوندم. حالا از اونجایی ارگونومی و خاص بودن نیکون رو دوست دارم و چندتا لنز نیکون هم دارم، بین این دوربین ، d810 و 5d موندم. بیشتر روی طبیعت، نورهای کم و اجسام کوچیک کار میکنم و حرفه اصلیم هم عکاسی نیست. حالا با توجه به این موارد نیازمند یاری و راهنمایی سبز شما هستم.
    سپاس

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط yfarahani نمایش پست ها
    انتخاب بين 750 و 810 و 5dمارک3 !!!!

سلام دوستان، من یه راهنمایی ازتون میخوام ممنون میشم کمکم کنید
    من یه ساله d5300 دارم، واقعا از خوش دستی و کاربری نیکون راضیم و یه جورایی دارم اهلیش میشم ;)
    حالا به خاطر یه سری مشکلات از جمله نوبز تو ایزوهای بالا و چیزای دیگه میخوام یرم سمت فول فریم. از چند نفر عکاس پرس و جو کردم و با توجه به بودجه ای که دارم 5d مارک 3 رو معرفی کردن بهم تا وقتی که این دوربین رو توی بررسی هام دیدم و کلی نظرات اساتید رو خوندم. حالا از اونجایی ارگونومی و خاص بودن نیکون رو دوست دارم و چندتا لنز نیکون هم دارم، بین این دوربین ، d810 و 5d موندم. بیشتر روی طبیعت، نورهای کم و اجسام کوچیک کار میکنم و حرفه اصلیم هم عکاسی نیست. حالا با توجه به این موارد نیازمند یاری و راهنمایی سبز شما هستم.
    سپاس
    درود بر شما

با توجه به علاقه تون به طبیعت و اجسام کوچک، شما نیاز به حداقل دو لنز دارید که حدود 4 میلیون باید هزینه لنز کنید.
    ضمنأ هر سه بدنه نیاز شما رو بخوبی برآورده میکنند، اما با توجه به علاقه تون به ارگونومی نیکون و قیمت خیلی مناسب تر D750 که تقریبأ نصف دو بادی دیگه ست! و تولید نویز کم حتی در ایزوی 8000 ، همون D750 رو بردارید و با بقیه پول تون لنزهای مورد نیاز رو تهیه کنید.

البته یه پیشنهاد بهتر هم دارم، که با همین بدنه خودتون ادامه بدید ولی لنز های با کیفیتی مثل لنز ماکرو 105 نیکون و یا از سری لنز های الترا واید توکینا برای منظره گرافی تهیه کنید.
    تأثیر لنز خوب تو خروجی عکس، خیلی خیلی زیاده.

اما یه مسأله ایی هم هست که شاید ندونید! درسته که فول فریم ها در ایزوی بالا نویز کمتری دارند اما در نظر داشته باشید که هر چه ایزو بالاتر باشه، دیتیل کمتری در عکس خواهید داشت! این موردی است که خیلی ها هنگام کوچ به فول فریم در نظر نمیگیرند.

یا حق
    obsidiyan، amir.komeily و ali.hosseini تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    اما یه مسأله ایی هم هست که شاید ندونید! درسته که فول فریم ها در ایزوی بالا نویز کمتری دارند اما در نظر داشته باشید که هر چه ایزو بالاتر باشه، دیتیل کمتری در عکس خواهید داشت! این موردی است که خیلی ها هنگام کوچ به فول فریم در نظر نمیگیرند.
    سلام.متوجه منظورتون از این بند انتهایی نشدم.میشه توضیح بیشتری بفرمایید؟
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    سلام.متوجه منظورتون از این بند انتهایی نشدم.میشه توضیح بیشتری بفرمایید؟
    بله خواهش میکنم.

منظورم اینه که عکسی که با ایزوی 100 گرفته میشه در صورت بزرگنمایی زیاد ( مثلأ در حد پیکسل یا کمی کمتر!) جزئیات ریز واضح تری دارد تا عکسی که با ایزوی 3200 یا 6400 گرفته شود.
    فرضأ اگه از یک گل دو تا عکس مشابه بگیرید اولی با ایزوی 100 و دومی بعلت نور کم با ایزوی 3200 ، موقع بزرگنمایی در عکس اول تمام جزئیات ریز گلبرگ ها رو واضح میبینید اما در عکس دوم همون جزئیات، وضوح عکس اولی رو ندارند و اندکی مات ثبت میشوند.

البته این مسأله برای کسی که چاپ در حد عکسهای خانوادگی داره یا مثلأ دو یا سه برابر، مشکلی نیست اما در چاپ های بزرگتر خودشو نشون میده. به همین خاطر هست که عکاسان حرفه ایی همیشه دغدغه نور دارند ولی ما آماتوران دغدغه تجهیزات گرانقیمت!

اگه جایی اشتباه نوشتم دوستان لطفأ اصلاح بفرمایند.
    ارادت

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها

یا حق
    این مورد که فرمودید، خاص فول فریم نیست و در کراپدار هم هست حتی در کراپدار مشهودتر است.......
    obsidiyan و AMinAM تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    این مورد که فرمودید، خاص فول فریم نیست و در کراپدار هم هست حتی در کراپدار مشهودتر است.......
    کاملأ درسته.
    البته چون دوست ما میخواد از کراپ به فول کوچ کنه من از فول مثال زدم
    ارادت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان ایا حالا دوربین بخرم بهتره یا سال اینده؟ منظورم از لحاظ قیمته. ممنون میشم کمک کنید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام.
    من واقعا تا حالا به غیر از فیلمبرداری با گوشی قدیمی سامسونگم تجربه دیگری ندارم. و اصلا نمیدونم دوربین خوب یعنی چی !؟!
    اما یه پروژه ای بهمون خورده حتما باید چند تا فیلم کوتاه با کیفیت خوب (تجاری) و قابل پخش در لپ تاپ بسازم . و با این دوربین قراره انشالله ازین دست پروژه ها باز هم بسازم.
    بنظرتون چه دوربینی بخرم که در محیط خونه کیفیت چشم نوازی ارائه بده :
    1) تو رنج زیر 2 میلیون
    2) تو رنج زیر 10 میلیون

پیشاپیش از همه بزرگواران تشکر میکنم