صفحه 1012 از 1201 نخستنخست ... 12 512 912 962 1002 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1022 1062 1112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,111 تا 10,120 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    ممنون از توجه و توضیحاتتون
    دقیقا میخواستم برتری سنسور و پردازشگر دی7200 رو با مدل های هم رده یا حتی بالاتر کنونی نشون بدم
    مشکل من یجورایی همینه
    دارم میبینم بدنه دی 7200 واسه عکاسی قویتر هست... اما مشکل اصلی واسه من لنز ها هستن که انتخابو سخت میکنه
    قطعا دی 7200 یکی از بهترین و با کیفیت ترین دوربین هایی است که در بازار دوربین پیدا می شود . اگر دلتان با آن است همان را خریداری کنید انشالله بعدا هزینه لنز خوب هم فراهم می شود و اندک اندک تجهیزات را تکمیل خواهید کرد.

موفق باشید
    Amin.S، S.Khosravi، hossein_ashrafi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

چه دوربینی بخرم ؟
    سوالی که خیلی ها باهاش برخورد میکنن، چه برای خرید اول و چه برای آپدیت تجهیزات
    چند روزی بود میخواستم تجربیاتم رو در قالب یک پست مفصل در اختیار دوستان قرار بدم که خدارو شکر فرصتش پیش اومد
    کلاً برای خرید تجهیزات عکاسی چندتا سوال هست که باید به هر کدومشون جواب داد. وقتی جواب این سوالا رو پیدا کردیم، براحتی میتونیم دوربین مورد نظرمون رو انتخاب کنیم.

1.هدف از عکاسی ؟
    بعضی دوستان ابتدا برای علاقه وارد این هنر میشن و کم کم به سمت جنبه اقتصادیش سوق داده میشن، بعضیا صرفاً تفریحی، بعضیا دوست دارن فقط وسیله ای خریده باشن و ....
    رسیدن به اینکه هدف چیه گاهاً کمی مشکله، اول راه یه چیزی تو ذهن آدم هست ولی بعداً طرز فکر آدم دچار تغییر میشه. به دوستانی که هنوز هدف مشخصی ندارن اکیداً توصیه میکنم تجهیزات گران قیمت خریداری نکنن چرا که در صورت عدم تصمیم گیری مناسب دجار ضرر مالی چشمگیری خواهند شد. میشه با ارزان ترین بدنه ولنز نیز شروع کرد.
    2. سطح درآمد؟
    خیلی موضوع مهمیه، خدا نکنه پول هنگفتی بابت خرید تجهیزات بدید و ناگهان یک مشکل مالی براتون پیش بیاد، قول میدم از دوربین و لنز و عکس و عکاسی زده خواهید شد. مطمئن باشید اگر کوچکترین دل چرکینی نسبت به هزینه ای که بابت عکاسی کردید، پیدا کنید؛ دستتون به دوربین نخواهد رفت.
    تجهیزاتتون رو متناسب با سطح درآمدتون انتخاب کنید.
    این نکته برای افراد متاهل بیشتر مورد توجه قرار میگیره.
    3. تجربه عکاسی ؟
    هرچه تجربه عکاسی بیشتر باشه، انتخاب برای فرد راحت تر خواهد بود. اصولاً کسانی که تجربه بیشتری دارن، انتخاب های پخته تر و درست تری دارن و نهایت بین گزینه هایی بسیار معدود و آن هم از دوستان خیلی نزدیکشون مشاوره میگیرن.
    در این زمینه هم پیشنهاد میکنم اگر تجربه خاصی ندارید، از هزینه های زیاد و بیرویه جداً پرهیز کنید.
    4. شرایط و محل زندگی ؟
    راستش این موضوع کاملاً نسبی است اما خب فکر میکنم لازمه بهش توجه بشه. کارمندی رو در نظر بگیرید که از 6 صبح تا 4 عصر سر کاره، متاهل هم هست، مشغله خانه و خانواده هم داره، ایشون اصولاً وقت عکاسی با DSLR رو نخواهد داشت، وقت برنامه ریزی برای ثبت، وقت پردازش و ....
    بهترین پیشنهاد من برای این دسته از افراد دوربین های کامپکت پیشرفته است.
    پ ن:
    برای دوستان ( چه پولدار و چه بی پول ) که اصرار بر خرید فول فریم ها و 70-200 ها و دیاف 1.4 ها در قدم اول دارن، هیچ توصیه ای ندارم. این دسته افراد تا سرشون به سنگ نخوره حرف کسی رو گوش نمیگیرن.

امیدوارم همیشه درست ترین انتخاب ها رو داشته باشید.
    Nima Sadigh، MahBaz، M.Nouri و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    7200 بخر امین جان، لذت ببر.

تو فکر خرید توکینا هم نباش، اشاره کن با قیمت مناسبی دستته.
    ممنون ازت
    یجوری میگی آدم ذلش قرص میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    قطعا دی 7200 یکی از بهترین و با کیفیت ترین دوربین هایی است که در بازار دوربین پیدا می شود . اگر دلتان با آن است همان را خریداری کنید انشالله بعدا هزینه لنز خوب هم فراهم می شود و اندک اندک تجهیزات را تکمیل خواهید کرد.

موفق باشید
    تقریبا تا سه ماه دیگه باید صبر کنم و با همین G16 سر کنم
    اگه تغییری توی بازار دوربن ها و قیمت هاشون اتفاق نیافته احتمالا 7200 با لنز کیت رو تهیه میکنم و به مرور لنز نرمال و واید رو واسش تهیه میکنم
    ممنون ار شما

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    چه دوربینی بخرم ؟
    سوالی که خیلی ها باهاش برخورد میکنن، چه برای خرید اول و چه برای آپدیت تجهیزات
    چند روزی بود میخواستم تجربیاتم رو در قالب یک پست مفصل در اختیار دوستان قرار بدم که خدارو شکر فرصتش پیش اومد
    کلاً برای خرید تجهیزات عکاسی چندتا سوال هست که باید به هر کدومشون جواب داد. وقتی جواب این سوالا رو پیدا کردیم، براحتی میتونیم دوربین مورد نظرمون رو انتخاب کنیم.

1.هدف از عکاسی ؟
    بعضی دوستان ابتدا برای علاقه وارد این هنر میشن و کم کم به سمت جنبه اقتصادیش سوق داده میشن، بعضیا صرفاً تفریحی، بعضیا دوست دارن فقط وسیله ای خریده باشن و ....
    رسیدن به اینکه هدف چیه گاهاً کمی مشکله، اول راه یه چیزی تو ذهن آدم هست ولی بعداً طرز فکر آدم دچار تغییر میشه. به دوستانی که هنوز هدف مشخصی ندارن اکیداً توصیه میکنم تجهیزات گران قیمت خریداری نکنن چرا که در صورت عدم تصمیم گیری مناسب دجار ضرر مالی چشمگیری خواهند شد. میشه با ارزان ترین بدنه ولنز نیز شروع کرد.
    2. سطح درآمد؟
    خیلی موضوع مهمیه، خدا نکنه پول هنگفتی بابت خرید تجهیزات بدید و ناگهان یک مشکل مالی براتون پیش بیاد، قول میدم از دوربین و لنز و عکس و عکاسی زده خواهید شد. مطمئن باشید اگر کوچکترین دل چرکینی نسبت به هزینه ای که بابت عکاسی کردید، پیدا کنید؛ دستتون به دوربین نخواهد رفت.
    تجهیزاتتون رو متناسب با سطح درآمدتون انتخاب کنید.
    این نکته برای افراد متاهل بیشتر مورد توجه قرار میگیره.
    3. تجربه عکاسی ؟
    هرچه تجربه عکاسی بیشتر باشه، انتخاب برای فرد راحت تر خواهد بود. اصولاً کسانی که تجربه بیشتری دارن، انتخاب های پخته تر و درست تری دارن و نهایت بین گزینه هایی بسیار معدود و آن هم از دوستان خیلی نزدیکشون مشاوره میگیرن.
    در این زمینه هم پیشنهاد میکنم اگر تجربه خاصی ندارید، از هزینه های زیاد و بیرویه جداً پرهیز کنید.
    4. شرایط و محل زندگی ؟
    راستش این موضوع کاملاً نسبی است اما خب فکر میکنم لازمه بهش توجه بشه. کارمندی رو در نظر بگیرید که از 6 صبح تا 4 عصر سر کاره، متاهل هم هست، مشغله خانه و خانواده هم داره، ایشون اصولاً وقت عکاسی با DSLR رو نخواهد داشت، وقت برنامه ریزی برای ثبت، وقت پردازش و ....
    بهترین پیشنهاد من برای این دسته از افراد دوربین های کامپکت پیشرفته است.
    پ ن:
    برای دوستان ( چه پولدار و چه بی پول ) که اصرار بر خرید فول فریم ها و 70-200 ها و دیاف 1.4 ها در قدم اول دارن، هیچ توصیه ای ندارم. این دسته افراد تا سرشون به سنگ نخوره حرف کسی رو گوش نمیگیرن.

امیدوارم همیشه درست ترین انتخاب ها رو داشته باشید.

بسیار عالی و آموزنده
    SHOK53 و meisam_em تشکر می‌کنند.
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

سلام عزیزان
    نظر دوستان راجب به نیکون 5500 با لنز 18-140 چیست؟البته با توجه بودجه ام

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_em نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    نظر دوستان راجب به نیکون 5500 با لنز 18-140 چیست؟البته با توجه بودجه ام
    در این رنج قیمت بهترین انتخاب است
    meisam_em تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sinol نمایش پست ها
    در این رنج قیمت بهترین انتخاب است
    ممنون
    انتخاب لنز 18-300 یا 18-200 چطورن؟؟

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

اگر کسی هدفش از عکاسی پرتره اونم به صورت حرفه ای نباشه بله 7200 گزینه ی بسیار مناسبی هست . ولی پرتره باز ها میدونن که فول فریم ها یه چیز دیگه هستن
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_em نمایش پست ها
    ممنون
    انتخاب لنز 18-300 یا 18-200 چطورن؟؟
    لنزهای خوب و گران قیمتی هستند
    در چه ژانری میخواهید عکاسی کنید؟
    اگر بودجتون محدوده به فکر لوازم جانبی هم باشید

تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    اگر کسی هدفش از عکاسی پرتره اونم به صورت حرفه ای نباشه بله 7200 گزینه ی بسیار مناسبی هست . ولی پرتره باز ها میدونن که فول فریم ها یه چیز دیگه هستن
    قطعا پایین ترین فول فریم نسبت به بالاترین کراپ دار ارجحیت دارد
    اما در بین کراپدارها به نظر من دی7200 بهترین گزینه ست.
    M.Nouri، obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    دوستان بنده زمانی که اولین گوشی دوربین دارمو گرفتم و برای اولین بار عکاسی کردم و در کامپیوتر نگاه کردم عکساشو کلا از دوربین دیجیتال بدم اومد اون چیزی که میبینی تا اون چیزی که ثبت میشه در گوشی نمایش داده میشه و چیزی که ثبت شده بود و در کامپیوتر قابل رویت بود زمین تا اسمون فرق داشت.
    در ابتدا که تحقیق کردم رسیدم به سوپر زومها تصمیم به خرید گرفتم که قسمت شد با ی سوپر زوم کار کردم و خروجی نهاییشو که دیدم احساس کردم همون گوشی بهتر کارمو راه میندازه تا ی دوربین عظیم الجثه و سنگین که بیشتر قیافه ی خوبی داره تا خروجی زیبا و از اونجایی که ادم سمجی هستم کلی تحقیق کردم در مورد عکاسی و دوربینها و لنزها اطلاعاتمو بالا بردم تا با dslrها اشنا شدم چندین بار قصد خرید کردم که بغلت قیمت گرون و مشکلاتی که پیش بینی نشده بود به بن بست خوردم و تا الان با گوشی سر کردم
    حالا الان ی گلکسی اس 6 دارم کیفیت خروجی با توجه به تنظیمات دست عالیه ولی مشکلی که هست این دستگاه از لنز و سنسور ضعیفی برخوردار هست برانکه عکس تو نور کم شفاف باشه باید نهایتا ایزورو بذاری رو 100 و سرعت شاتر حداقل رو 1 ثانیه و از اونجایی که موجودات زنده نمیتونن بی تحرک بمونن حتی 3 پایه هم نمیتونه کمکم کنه تا بتونم گل پسرم عکس خوبی بندازم.
    سرتونو درد نیارم ی بودجه ی دومیلیونی کنار گذاشتم برای خرید دوربین و از اونجایی که دنیای dslrها شدیدا گیج کنندس اونم برای منی که با این دوربینا سروکار نداشتم الان تصمیم دارم ی d5500 نیکون با همون لنز 18-55 بگیرم قیمتش حدودا 2 تومنه اما ذهنم پر سواله
    1.عایا تنظیمات دستی اینقدر خوب هست که بتونم تو نور کم عکسای تمیز و پر جزییات بگیرم
    2.همرده ی این دوربین کنون d750 هست ولی کنونها انگار نویز بیشتری تو خروجی دارن مخصوصا تو نور کم کدومشون بهتره برای لو لایت
    3.با همین لنز 18-55 میتونم تو نور کم با ایزو پایین و سرعت شاتر بالا عکس خوبی بگیرم اگه نه راه چاره چیه؟
    4.این دوربین نسبت به 7200 تو تنظیمات چی کمتر داره من بیشتر دنبال اینم که لحظاتمو به بهترین شکل ثبت کنم علاقه به عکاسی دارم ولی حرفه ام این نیست!
    5. نیکون d5500 بگیرم یا 5300 یا نه اصلا نیازی به این هزینه نیست همون 3300 هم کارمو راه میندازه یا مثلا ی بادی رده پایین بگیرم با ی لنز خوب تا 2 ملیون فقط ترسم از اینه که تنظیمات دستگاه سرعت شاتر دیافراگم و ایزو و.... دستو پامو بگیره و نتونم لذت ببرم از کار با دستگاه و چون ادم حساسی هستم دلمو بزنم کلیم هزینه کردم بازم همون اسمارت فونه بیشتر بکارم بیاد چون مسایلی مثل وزن و سختی تو حملو نقلشو اینام هست و بقول دوستان باعث بشه کلا قید دوربینمو بزنم
    6.پیشنهاد خودتون چیه ی توضیحی در مورد میرورلسها اگه بهم بدید منون میشم که مثلا دوربینی مثل کنون eos m تو چه سطحی قرار میگیرن ارزش پرداخت هزینشو داره یا نه و تنظیمات دوربین تا چقدر مثل dslr های اینتری لول مثل d5500 هست

با تشکر فراوان ممنون از وقتی که میذارید
    habib mahvare تشکر می‌کند.