صفحه 1070 از 1201 نخستنخست ... 70 570 970 1020 1060 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1080 1120 1170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,691 تا 10,700 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان برای کسی که میخواد عکاسی رو شروع کنه
    بین 700d و d5300 کدوم رو پیشنهاد میدن و به چه علت ؟
    از لحاظ سنسور و امتیاز DxO که به صورت وحشتناکی 5300 سرتره
    از لحاظ فنی بله 5300 از 700 دی برای عکاسی (و نه فیلمبرداری) قوی تر هست ولی مشخصات فنی در اینجا معنای خاصی ندارد. یک تازه کار با هر دوربینی توی این رنج می تواند کارش را شروع کند و کمبودی حس نکند. به اعتقاد بنده اگر چیزی بخواهد اهمیت داشته باشد این است که در صورت امکان شخص خودش دو دوربین را دست بگیرد و ببیند کدام بهتر در دستش می نشیند و با منوهای کدام یک راحت تر است و به عبارتی با کدام احساس بهتری دارد و گرنه همانطور که گفتم هر دوی این دوربین ها و هر دوربین دیگری در این رده، کار مبتدی را راه می اندازد.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    "برای لایک گرفتن اینستاگرام هست. لطفا عکس های بنده را به چالش بکشید."
    برای شرکت در کلاس ها و تورهای نجومی در استان تهران با بنده تماس بگیرید.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوستان برای کسی که میخواد عکاسی رو شروع کنه
    بین 700d و d5300 کدوم رو پیشنهاد میدن و به چه علت ؟
    از لحاظ سنسور و امتیاز DxO که به صورت وحشتناکی 5300 سرتره
    توجه داشته باشید وارد هر برندی که بشید بعد از مدتی با خرید تجهیزات متنوع تغییر برند بسیار دشوار خواهد بود.از یک بادی اینتری لول با لنز کیتش استفاده کنید و بعد از مسجل شدن انواع تجهیزات مورد نیاز ،ببینید در کدام برند این تجهیزات در دسترس تر و ارزانتر هستند و شما در ادامه با کدام بهتر ارتباط برقرار می کنید.در صورت نیاز به کوچ به برند دیگر حتی بدون فروش تجهیزات موجودتون متضرر نخواهید شد.
    davood تشکر می‌کند.

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

یه سوالی ذهن من رو مشغول کرده
    چرا iphone6s که یک تلفن همراه هست توانایی ضبط فیلم با سرعت 240fps را دارد
    اما دوربین هایی رده بالای dslr که بسیار قدرتمند تر باید باشن ، حداکثر تا 60fps ویدئو ثبت میکنن ؟
    ارادتمند

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط :hamid: نمایش پست ها
    یه سوالی ذهن من رو مشغول کرده
    چرا iphone6s که یک تلفن همراه هست توانایی ضبط فیلم با سرعت 240fps را دارد
    اما دوربین هایی رده بالای dslr که بسیار قدرتمند تر باید باشن ، حداکثر تا 60fps ویدئو ثبت میکنن ؟
    ارادتمند
    دوست من تا اونجا که بنده اطلاع دارم به کل تکنولوژی ساخت متفاوته و اصلا نباید مقایسه بشه
    به عنوان مثال یک عکاس یکی از بهترین بادی های نیکون ( D750 ) که فول فریم هم هست و چهار میلیونه رو با یکی از بهترین لنزا ، با دوربین گوشی IPHONE 6 مقایسه کرده و میبینید که توی اون شرایط عملکرد آیفون بهتر بوده : نتیجه باورنکردنی مقایسه دوربین آیفون ۶ اس و دوربین نیکون D750 DSLR
    پس آیا باید ازین نتیجه بگیریم که دوربین آیفون ، از فول فریم نیکون بهتر بوده؟ معیار ها چیزای دیگه ای هستن

به عنوان مثال، بادی بنده که D3300 هست، وقتی سه تا شات پشت هم میزنم، چندین ثانیه پردازشگرش درگیر میشه و تاخیر میده تا ذخیره کنهویدیو ها که روی همون فول اچ دی هم خیلی حجمشون بالاست، 4k که دیگه حجمش سرسام آور باید باشه، حالا حساب کنید CPU باید چه قدرتی داشته باشه.
    هرچند که روی مدل های جدید دارن قابلیت 4k رو اضافه میکنن
    ---------------------------------

دوستان یک سوالی داشتم، همه ی سایت ها چه ایرانی چه خارجی میگن که نیکون روی فیلمبرداری ضعیفه و اصلا برای فیلمبرداری پیشنهاد نمیشه
    اما من واقعا از فیلمبرداریش بسیار راضیم و هیچ افت و نقصی بهش نمیبینم ، البته من تاحالا با کنون فیلمبرداری نکردم تا ببینم دقیقا اون چی داره که انقدر بد راجع به نیکون و فیلمبرداری میگن
    حتی در مقایسه با چند تا دوربین فیلمبرداری که مخصوص فیلمبرداری هم بودن رنج قیمت 800 تا 1.5 ، عملکردش واقعا بهترو حرفه ای تر بود
    این ایراد ها چی هست که من هنوز بهشون برخورد نکردم؟
    البته اینم بگم که لنز من AFP هست و نه تنها فوکسش کاملا بی صدا و بسیار سریعه، بلکه زومش هم کاملا بی صداست و خیلی راحت حین فیلمبردرای زوم میکنم بدون اینکه صدای چرخش زوم ضبط بشه
    :hamid:، Vahid5500 و Ebif_GSM تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دوست من تا اونجا که بنده اطلاع دارم به کل تکنولوژی ساخت متفاوته و اصلا نباید مقایسه بشه
    به عنوان مثال یک عکاس یکی از بهترین بادی های نیکون ( D610 ) که فول فریم هم هست و چهار میلیونه رو با یکی از بهترین لنزا ، با دوربین گوشی IPHONE 6 مقایسه کرده و میبینید که توی اون شرایط عملکرد آیفون بهتر بوده : نتیجه باورنکردنی مقایسه دوربین آیفون ۶ اس و دوربین نیکون D750 DSLR
    پس آیا باید ازین نتیجه بگیریم که دوربین آیفون ، از فول فریم نیکون بهتر بوده؟ معیار ها چیزای دیگه ای هستن

به عنوان مثال، بادی بنده که D3300 هست، وقتی سه تا شات پشت هم میزنم، چندین ثانیه پردازشگرش درگیر میشه و تاخیر میده تا ذخیره کنهویدیو ها که روی همون فول اچ دی هم خیلی حجمشون بالاست، 4k که دیگه حجمش سرسام آور باید باشه، حالا حساب کنید CPU باید چه قدرتی داشته باشه.

دوستان یک سوالی داشتم، همه ی سایت ها چه ایرانی چه خارجی میگن که نیکون روی فیلمبرداری ضعیفه و اصلا برای فیلمبرداری پیشنهاد نمیشه
    اما من واقعا از فیلمبرداریش بسیار راضیم و هیچ افت و نقصی بهش نمیبینم ، البته من تاحالا با کنون فیلمبرداری نکردم تا ببینم دقیقا اون چی داره که انقدر بد راجع به نیکون و فیلمبرداری میگن
    حتی در مقایسه با چند تا دوربین فیلمبرداری که مخصوص فیلمبرداری هم بودن رنج قیمت 800 تا 1.5 ، عملکردش واقعا بهترو حرفه ای تر بود
    البته اینم بگم که لنز من AFP هست و نه تنها فوکسش کاملا بی صدا و بسیار سریعه، بلکه زومش هم کاملا بی صداست و خیلی راحت حین فیلمبردرای زوم میکنم بدون اینکه صدای چرخش زوم ضبط بشه
    هیچ مورد منفی درمورد کیفیت فیلمبرداری تو دوربین های نیکون نیست مورد منفی تو سطح تنظیمات نوع تنظیمات و سیستم فوکوس هست
    یک موردش که خودتون اشاره کردید فوکوس بیصداست که تا قبل از سیستم af-p تو نیکون موجود نبود - مورد بعدی فوکوس ممتد هست که تو کنون قویتره یعنی در صورت جا به جایی سوژه توسط دوربین تعقیب میشه و همواره تو فوکوس میمونه مورد بعدی داشتن امکانات بیشتر تو مد لایو ویو دوربین های کنون هست که دست عکاس ( در اینجا فیلمبردار ) رو برای ثبت بهتر بیشتر باز میزاره
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

به عنوان مثال یک عکاس یکی از بهترین بادی های نیکون ( D610 ) که فول فریم هم هست و چهار میلیونه رو با یکی از بهترین لنزا ، با دوربین گوشی IPHONE 6 مقایسه کرده و میبینید که توی اون شرایط عملکرد آیفون بهتر بوده : نتیجه باورنکردنی مقایسه دوربین آیفون ۶ اس و دوربین نیکون D750 DSLR

ممنونم از پاسختون دوست عزیزم
    بنده منظورم مقایسه نبود
    بیشتر میخواستم بدونم چرا آیفون داره با این سرعت فیلم ضبط میکنه ولی dslr هایی که گاهی حتی اختصاصا جهت ثبت ویدئو ساخته میشه این قابلیت رو نداره
    منظور من دلایل و محدودیت های فنی بود که دوس داشتم دربارش صحبت بشه
    خودم حدس هایی میزنم که میتونن علمی و درست هم نباشن
    1- شاید آیفون هم همون 60 فریم میگیره و به صورت نرم افزاری فریم ها رو افزایش میده ( البته بسیار با کیفیت ، که قابل تشخیص نباشه ! ) کاری که در افترافکت هم توسط پلاگین twixtor انجام میشه
    2- شاید با بزرگ شدن سایز سنسور ، پردازش های سنگین تری نیاز هست که cpu و buffer دوربینهای DSLR با این رنج قیمتها توانایی این کار رو ندارند ( ولی چون سنسور آیفون کوچکتر هست ، عملی تره )
    3- شاید این هم یک ترفند تجاری هست تا در آینده هم بتونن سری های جدید رو با این قابلیت به فروش برسونند و درحال حاضر نیاز به ارائه رو حس نمیکنند ( مثلا دوربینهای dslr فول فریم با قابلیت 500 فریم در ثانیه ! )

اما دوست دارم دلیل علمی و درستش رو بدونم چیه
    ارادتمند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

این مشکل که شما میگید احتمالا از کارت حافظه هست...باید از کارت حافطه با سرعت نوشتن بالا استفاده کنید!
    مدل کارت حافظتون چیه؟

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

به عنوان مثال یک عکاس یکی از بهترین بادی های نیکون ( D750 ) که فول فریم هم هست و چهار میلیونه رو با یکی از بهترین لنزا ، با دوربین گوشی IPHONE 6 مقایسه کرده و میبینید که توی اون شرایط عملکرد آیفون بهتر بوده : نتیجه باورنکردنی مقایسه دوربین آیفون ۶ اس و دوربین نیکون D750 DSLR

بنده تا اونجايي كه فكر ميكنم شما فيلم برداري حرفه اي انجام نميدين و صرفا دور همي فيلم ميگيريد منظور دوستان در برتري برند مقابل اينه كه آپشن هاي بيشتري در اختيار فيلم بردار قرار ميده مثلا شما نميتوني با دوربين خودت ديافراگم رو كنترل كني و يا فكوس نرم canon كه با تكنولوژي دوال پيكسل هست رو داشته باشي ، اين تاپيك به عنوان راهنمايي باز شده لطفا با راهنمايي اشتباه دوستاني كه كنتر اطلاعات دارند را دچار سردرگمي نكنيد در ضمن نميدانستم زوم در فيلم برداري صدا ميده لازم شد چك كنم .
    ضمناً: با يك نگاه اجمالي به محصولات برند هايي مثل سوني و كنون تمركز زياد اين ٢ برند رو روي فيلم برداري به صورت مشهود ميشه ديد پس طبيعيه فيلم برداريشون بهتر باشه .

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    بنده تا اونجايي كه فكر ميكنم شما فيلم برداري حرفه اي انجام نميدين و صرفا دور همي فيلم ميگيريد منظور دوستان در برتري برند مقابل اينه كه آپشن هاي بيشتري در اختيار فيلم بردار قرار ميده مثلا شما نميتوني با دوربين خودت ديافراگم رو كنترل كني و يا فكوس نرم canon كه با تكنولوژي دوال پيكسل هست رو داشته باشي ، اين تاپيك به عنوان راهنمايي باز شده لطفا با راهنمايي اشتباه دوستاني كه كنتر اطلاعات دارند را دچار سردرگمي نكنيد در ضمن نميدانستم زوم در فيلم برداري صدا ميده لازم شد چك كنم .
    ضمناً: با يك نگاه اجمالي به محصولات برند هايي مثل سوني و كنون تمركز زياد اين ٢ برند رو روي فيلم برداري به صورت مشهود ميشه ديد پس طبيعيه فيلم برداريشون بهتر باشه .
    نه دوست من اشتباه فکر میکنی، ما یه تیم چند نفره هستیم که فیلم کوتاه های یک تا 5 دقیقه ای درست میکنیم، اینترنت یاری کنه چند تاشو در آینده آپلود خواهم کرد (http://undead.ir این آخرین کارمونه که چندین ماه دیگه امید داریم تموم بشه) کلا هدف من از خرید این دوربین تا 50 60 درصد فیلمبرداری بود، هرچند که همه میگفتن کنون بگیر، من نیکون گرفتم و واقعا هم راضیم.
    بنده به هیچوجه نگفتم نیکون از کنون بهتر فیلمبرداری میکنه، نمیدونم چرا شما همه جا دوست داری خنجرو بگیری سمت من
    چیزی که من گفتم فقط این بود که نیکون انقدر هم که از فیلمبرداریش بد میگن بد نیست، کاملا کار راه بنداز و راضی کننده است و همینجور که خزان عزیز گفت، کنون گویا امکانات بیشتری داره که دست فیلمبدار رو در یه سری موارد باز میذاره، خوب قطعا کنون بهتره، اما به این معنی نیست که ما با نیکون فیلمبرداری نکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.k نمایش پست ها
    این مشکل که شما میگید احتمالا از کارت حافظه هست...باید از کارت حافطه با سرعت نوشتن بالا استفاده کنید!
    مدل کارت حافظتون چیه؟
    نه اتفاقا یکی از بهترین کارت حافظه هارو خریداری کردم
    این مشکل توی ویدیوی نقدی که DigitalRev هم ازین دوربین درست کرده بود ذکر شده بود
    ایراد به خاطر پردازشگر کند این دوربینه
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 3 September 2016 در ساعت 18:58 دلیل: حذف لینک تجاری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نه دوست من اشتباه فکر میکنی، ما یه تیم چند نفره هستیم که فیلم کوتاه های یک تا 5 دقیقه ای درست میکنیم، اینترنت یاری کنه چند تاشو در آینده آپلود خواهم کرد (The Undead (Movie) Official Website این آخرین کارمونه که چندین ماه دیگه امید داریم تموم بشه) کلا هدف من از خرید این دوربین تا 50 60 درصد فیلمبرداری بود، هرچند که همه میگفتن کنون بگیر، من نیکون گرفتم و واقعا هم راضیم.
    بنده به هیچوجه نگفتم نیکون از کنون بهتر فیلمبرداری میکنه، نمیدونم چرا شما همه جا دوست داری خنجرو بگیری سمت من
    چیزی که من گفتم فقط این بود که نیکون انقدر هم که از فیلمبرداریش بد میگن بد نیست، کاملا کار راه بنداز و راضی کننده است و همینجور که خزان عزیز گفت، کنون گویا امکانات بیشتری داره که دست فیلمبدار رو در یه سری موارد باز میذاره، خوب قطعا کنون بهتره، اما به این معنی نیست که ما با نیکون فیلمبرداری نکنیم

نه اتفاقا یکی از بهترین کارت حافظه هارو خریداری کردم
    این مشکل توی ویدیوی نقدی که DigitalRev هم ازین دوربین درست کرده بود ذکر شده بود
    ایراد به خاطر پردازشگر کند این دوربینه
    برتری دوربین های eos کانن در فیلمبرداری یکی در فوکوس ممتد، سریع و بی صدا در هنگام فیلمبرداری است که ناشی از سنسورهای dual pixel و هیبرید است و در دوربین هایی که مجهز به سنسور با فوکوس کنتراستی هستند. مقدور نیست و دیگری در امکان تنظیم اپرچر (دیافراگم) در هنگام فیلمبرداری. این دومی در هنگام تغییر شرایط نوری خیلی مهم است. تصور کنید در یک سکانس بدون کات می خواهید از داخل خانه (نور کم) به بیرون (نور زیاد) بروید. اینجا بدون کنترل اپرچر کار زیادی نمی توان کرد.
    کنترل و تغییر عمق میدان را هم اضافه کنید.
    در صورت استفاده از لنزهای منوال هم باید هم زوم هم فوکوس و هم اپرچر را با دست کنترل کرد که بسیار دشوار است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 3 September 2016 در ساعت 19:20
    SHOK53، خزان، Vahid5500 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.