صفحه 1079 از 1201 نخستنخست ... 79 579 979 1029 1069 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1089 1129 1179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,781 تا 10,790 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد rezaashk آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    درود. البته با خرید 70D یا 80D سرعت فوکوس شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد داشت مخصوصاً در Live View ولی کیت 80D بیش از 4.5میلیون قیمتشه.
    همنچنین 70D رو با دوستان مقایسه کردیم با 700D و تفاوت چشمگیری در وضعیت نویزها ندیدیم (البته در شرایط غیر آزمایشگاهی). در مقایسه با 650 بررسی نکردیم.

اگر تجهیزات کنونی خاصی تهیه نکردید و اصرار خاصی به استفاده از کنون ندارید پیشنهاد میکنم Fuji X-T10 + 18-55/f2.8-4 یا Fuji X-E2 + 18-55/f2.8-4 تهیه بفرمایید. همچنین Nikon D7200 + 18-140 هم نتایج خوبی داره.
    این مقایسه رو مشاهده بفرمایید:
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...96279852397144
    موفق باشید.
    چه مقایسه جالبی ، تا حالا این سایت رو ندیده بودم ، امکان مقایسه لنز ها هم به این صورت تو سایتی موجوده ؟

Sent from my E6833 using Tapatalk
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaashk نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    اتفاقا تو فکرم هم بود
    به نظرتون واسه پرتره 50 میلیمتری بهتره یا 85 میلیمتری ؟
    با توجه با اینکه 50 میلیمتری 1.8 خیلی ارزونتره نسبت به 85 با اف 1.8
    این سوال را اگر در تاپیک لنز پیگیر بشید جواب های مناسبی خواهید یافت اما عجالتا عرض کنم اگر توانایی خرید 85 اف 1.8 دارید اولویت با آن است اگر نه 50 نسخه اس تی ام اگر باز هم نه 50 معمولی هم لنز خیلی خوبی است.
    rezaashk تشکر می‌کند.

كاربر جديد rezaashk آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    درود. البته با خرید 70D یا 80D سرعت فوکوس شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد داشت مخصوصاً در Live View ولی کیت 80D بیش از 4.5میلیون قیمتشه.
    همنچنین 70D رو با دوستان مقایسه کردیم با 700D و تفاوت چشمگیری در وضعیت نویزها ندیدیم (البته در شرایط غیر آزمایشگاهی). در مقایسه با 650 بررسی نکردیم.

اگر تجهیزات کنونی خاصی تهیه نکردید و اصرار خاصی به استفاده از کنون ندارید پیشنهاد میکنم Fuji X-T10 + 18-55/f2.8-4 یا Fuji X-E2 + 18-55/f2.8-4 تهیه بفرمایید. همچنین Nikon D7200 + 18-140 هم نتایج خوبی داره.
    این مقایسه رو مشاهده بفرمایید:
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...96279852397144
    موفق باشید.
    این دوربین فوجی که معرفی کردین میرورلسِ یا آینه داره ؟

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

فوجي بدون آينه هست خيلي هم خوب است
    اما
    فول فريم هاي پايين رده خوبي توي رنج ٣ ت ميتونين پيدا كنين دي ٦١٠ و ٦دي
    اما اگر فول فريم نميخوايد يك دوربين ارزونتر بگيريد با لنز خوب چون دوربين هاي كراپ به نسبت اختلاف قيمتي كه بين مدلهاشون هست اختلاف كيفيت خروجي ندارن (مثل اختلاف دي ٣٣٠٠ با دي ٥٥٠٠ با دي ٧٢٠٠)
    منظور از ضد آب بودن اينه كه زير بارون ميتونيد باهاش عكس بگيريد اما نميتونيد بريد توي آب باهاش (فكر كنم زير بارون شديد هم بايد با كاور ازش محافظت بشه )
    اما با دوربيناي پايينتر خيلي ريسك بالايي داره زير بارون و ..
    rezaashk تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

چه مقایسه جالبی ، تا حالا این سایت رو ندیده بودم ، امکان مقایسه لنز ها هم به این صورت تو سایتی موجوده ؟

درود. البته. ببینید:

https://www.dpreview.com/reviews/len...fl2=70&av2=2.8

موفق باشید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

-
    این دوربین بدون آینه و خیلی جمع و جوره. کیفیت اپتیک لنز 55-18/f2.8-4 خیلی خوبه. عکساش رو دیدم. رنگ بندی خروجیش برای پرتره عالیه (برای منظره به خوبیه نیکون نیست).
    شما بستگی به ژانر اصلی کارتون دوربین و لنز رو انتخاب کنید.
    در لنزهای دیاف باز (مثلاًf1.8 یا f1.4 ) شما همیشه نمیتونید از بازترین دیاف استفاده کنید:
    اول برای به دست آوردن عمق تصویر مناسب (کمترین که همیشه بهتر نیست )
    دوم برای به دست آوردن بالاترین شارپنس (معمولاً بین f4 تا f8)
    در نتیجه بازهم مشکل بالارفتن ایزو و در نتیجه نویز بالا در دوربین شما باقیست.
    عذرخواهی از دوستان بابت آف تایپک شدن این قسمت

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

سلام دوستان

چند روز پیش در مورد خرید سوپر زوم سوال کردم که اساتید راهنماییم کردن ولی بعد از تحقیق بیشتر و دقیق تر احساس کردم سوپرزوم زود دلم رو بزنه و من هم فردی نیستم که دوباره بعد چند ماه دوربین عوض کنم . پس رفتم دنبال دوبین های اس ال ار و ... طبیعتا با بودجه زیر یک میلیون من گزینه هایی مثل 1200D و D3100 معقول به نظر میرسن ولی ظاهرا خرید یه لنز 18 55 با دیافراگم 1.8 جزو قوانین نانوشته بعد خرید این دوربینهاست پس باز هم به قیمتی میرسم که در حال حاضر قادر به پرداختش نیستم. خلاصه کم کم با سری S کانن آشنا شدم که دیافراگم 1.8 رو با قیمت کمتر از یک میلیون ارائه میده و انصافا تصاویر با کیفیتی هم میگیره و فرمت RAW هم داره.

سوال من از اساتید اینه که بهتر نیست به جای خرید مثلا 1200D و هزینه اضافه بابت لنز اقدام به خرید مثلا Powershot S120 یا S110 کنم؟ آیا این دیافراگم 1.8 برابری میکنه با لنزهای دی اس ال ار یا تفاوت دارن؟ میزان بلور شدن بکگراند تفاوت داره یا میزان واید بودن و...؟

ضمن اینکه حس میکنم چون تا حالا دی اس ال ار نداشتم فقط چند روز یا چند هفته اولش جذابیت داره و بعدا از بزرگی و سختی حمل کردنش یه جورایی بدم بیاد. چون با توجه به دوربین هایی که قبلا داشتم عادت کردم اونارو تو جیبم بزارم و دی اس ال ار ها هم چیزی نیستن که هر روز و هر ساعت بتونم دستم داشته باشم و مثلا توی شهر بچرخم!

شرمنده طولانی شد عزیزان
    ویرایش توسط pouria7777 : Saturday 1 October 2016 در ساعت 19:39 دلیل: تکمیل متن

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    سلام دوستان

چند روز پیش در مورد خرید سوپر زوم سوال کردم که اساتید راهنماییم کردن ولی بعد از تحقیق بیشتر و دقیق تر احساس کردم سوپرزوم زود دلم رو بزنه و من هم فردی نیستم که دوباره بعد چند ماه دوربین عوض کنم . پس رفتم دنبال دوبین های اس ال ار و ... طبیعتا با بودجه زیر یک میلیون من گزینه هایی مثل 1200D و D3100 معقول به نظر میرسن ولی ظاهرا خرید یه لنز 18 55 با دیافراگم 1.8 جزو قوانین نانوشته بعد خرید این دوربینهاست پس باز هم به قیمتی میرسم که در حال حاضر قادر به پرداختش نیستم. خلاصه کم کم با سری S کانن آشنا شدم که دیافراگم 1.8 رو با قیمت کمتر از یک میلیون ارائه میده و انصافا تصاویر با کیفیتی هم میگیره و فرمت RAW هم داره.

سوال من از اساتید اینه که بهتر نیست به جای خرید مثلا 1200D و هزینه اضافه بابت لنز اقدام به خرید مثلا Powershot S120 یا S110 کنم؟ آیا این دیافراگم 1.8 برابری میکنه با لنزهای دی اس ال ار یا تفاوت دارن؟ میزان بلور شدن بکگراند تفاوت داره یا میزان واید بودن و...؟

ضمن اینکه حس میکنم چون تا حالا دی اس ال ار نداشتم فقط چند روز یا چند هفته اولش جذابیت داره و بعدا از بزرگی و سختی حمل کردنش یه جورایی بدم بیاد. چون با توجه به دوربین هایی که قبلا داشتم عادت کردم اونارو تو جیبم بزارم و دی اس ال ار ها هم چیزی نیستن که هر روز و هر ساعت بتونم دستم داشته باشم و مثلا توی شهر بچرخم!

شرمنده طولانی شد عزیزان
    نکته اول:
    در مورد سوپر زوم ها فکر میکنم حق دارید، معمولا مدتی بعد آن جذابیت روز اول رو ندارن. اصولا زوم زیاد در نگاه اول و در چند شات اول جذابه و کم کم جرابیت خودش رو از دست میده. به این موضوع، سنسور کوچک و کیفیت کم این دوربین ها رو اضافه کنید

نکته دوم:
    لنز 18-55 اف 1.8 نداریم ! فکر کنم منظور شما 50مم اف 1.8 هست.
    دیافراگم 1.8 دوربینی که معرفی کردید، زمین تا آسمان با دیافراگم 1.8 اس ال ار متفاوته. چون فاکتور دیگری که در عمق میدان موثره اندازه سنسوره که این دست دوربین ها متاسفانه سنسور کوچکی دارن.

نکته سوم:
    بنده مخالف خرید DSLR برای کسی که محدودیت بودجه داره، هستم. این دست دوربین ها هزینه های گزافی دارن. بادی، لنزها، فلاش، سه پایه و ..... . الالخصوص گرفتن خروجی خوب از این دست دوربین ها لازمه داشتن وقت زیاد چه برای عکاسی و چه برای پردازش هست

پیشنهاد من به شما دوربین های کامپکت پیشرفته با سنسور بزرگ همچون سری G کنون هست.
    s.m.h.m، amir.komeily و pouria7777 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    سلام دوستان

شرمنده طولانی شد عزیزان
    کمترین فاصله کانونی این دوربین 5 میلیمتر هست پس هیچوجه نباید توقع داشته باشید که بکگراتد بلور بشه مگر در حالت ماکرو که دوربین میچسبه به سوژه. هیچ ربطی هم به دیافراگم نداره. نمیخوام نا امیدتون کنم ولی به دلیل تفاوتهای اساسی و فاحشی که ببین این دو رده دوربین وجود داره اصولا هیچ مقایسه ای نمیشه انجام داد.
    amir.komeily و pouria7777 تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

ممنون از هر دو بزرگوار که جواب سوال من رو دادند

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    کمترین فاصله کانونی این دوربین 5 میلیمتر هست پس هیچوجه نباید توقع داشته باشید که بکگراتد بلور بشه مگر در حالت ماکرو که دوربین میچسبه به سوژه. هیچ ربطی هم به دیافراگم نداره. نمیخوام نا امیدتون کنم ولی به دلیل تفاوتهای اساسی و فاحشی که ببین این دو رده دوربین وجود داره اصولا هیچ مقایسه ای نمیشه انجام داد.
    درسته . خب اگر واقعا تفاوت انقدر زیاده پس فکر میکنم یه DSLR میان رده دست دوم یا مبتدی نو میتونه گزینه بهتری باشه برای من. چون یکی از مهم ترین دلایلی که میتونست منو از زوم بالای سری SX منصرف کنه عکاسی پرتره و اساسا کار با بوکه و بلور بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    نکته اول:
    در مورد سوپر زوم ها فکر میکنم حق دارید، معمولا مدتی بعد آن جذابیت روز اول رو ندارن. اصولا زوم زیاد در نگاه اول و در چند شات اول جذابه و کم کم جرابیت خودش رو از دست میده. به این موضوع، سنسور کوچک و کیفیت کم این دوربین ها رو اضافه کنید

نکته دوم:
    لنز 18-55 اف 1.8 نداریم ! فکر کنم منظور شما 50مم اف 1.8 هست.
    دیافراگم 1.8 دوربینی که معرفی کردید، زمین تا آسمان با دیافراگم 1.8 اس ال ار متفاوته. چون فاکتور دیگری که در عمق میدان موثره اندازه سنسوره که این دست دوربین ها متاسفانه سنسور کوچکی دارن.

نکته سوم:
    بنده مخالف خرید DSLR برای کسی که محدودیت بودجه داره، هستم. این دست دوربین ها هزینه های گزافی دارن. بادی، لنزها، فلاش، سه پایه و ..... . الالخصوص گرفتن خروجی خوب از این دست دوربین ها لازمه داشتن وقت زیاد چه برای عکاسی و چه برای پردازش هست

پیشنهاد من به شما دوربین های کامپکت پیشرفته با سنسور بزرگ همچون سری G کنون هست.
    بله منظورم همون لنز 50mm f1/8 بود :)) امروز با این لنز توی دوربین 600D کار کردم که تجربه لذت بخشی بود و از همون جا حس کردم از سوپرزوم این لذت رو نخواهم برد و مطمئنا از این سبک عکاسی خیلی دیر تر خسته میشم. در مورد توضیح مقایسه ای که بین سنسورها دادید و نظرتون در مورد خرید یا نخریدن DSLR برعکس من رو به این نتیجه رسوند که ظاهرا بهترین گزینه فعلا یک دی اس ال ار ارزان قیمت هست چرا که برعکس سایر نمونه های ذکر شده قابلیت ارتقا دارن و میتونم در آینده نزدیک لنز مناسبی که مدنظرم هست رو تهیه کنم.

در حال حاضر تنها مساله ای که میمونه کنار اومدن با حجم بالای این مدل هاست که ظاهرا باید بهش عادت کنم . چرا که طبق جستجوی نه چندان دقیق من اتفاقا برای سری G باید هزینه بیشتری پرداخت کنم مگر اینکه مدلی باشه که من ندیده باشمش...و این که احتمالا کیفیت بلور و مقدار اون در دی اس ال ار ها با سری G هم قابل قیاس نیست درسته؟