صفحه 1115 از 1201 نخستنخست ... 115 615 1015 1065 1105 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1125 1165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,141 تا 11,150 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط fantome نمایش پست ها
    این محل قرارگیری کنترل ها رو از اونجا می گم که وقتی برای اولین بار یک DSLR کانن رو دستم گرفتم خیلی زود تونستم کنترل ها رو پیدا کنم و عکس بگیرم. حالا این مورد رو با نیکون تجربه نکردم! برای همین تصمیم گرفتم با نیکون هم کار کنم ببینم چطوره.
    چطور صفحه نمایش کار روسخت می کنه؟ اگر آسون کنه دیگه سخت هم نمی کنه، همین که میشه با لمس نقطه فوکوس رو انتخاب کرد به نظرم یک امتیازه مخصوصا که صفحه نمایش کانن قابلیت چرخش هم داره که ظاهرا حرفه ای نیست اما بازم به نظرم کار من رو راحت تر می کنه. به قول یکی از ریویور های خارجی نیازی نیست برای عکس گرفتن از بعضی زاویه ها، حالت های عجیب غریب به بدنمون بدیم تو جاهایی که مناسب نیست!!

دوست من دوربین هایی که صفحه لمسی دارند دکمه ها و کنترولر های کمتری دارند(اگه اشتباه نکنم) این مجدد شاید نظر شخصی بنده باشه، اما بنده ترجیح میدم برای هر مورد خاص کلیدی تعبیه شده باشه و بدون تغییر جایگاه دستم با انگشت های مختلف به موارد مختلف دسترسی داشته باشم تا اینکه بخوام با صفحه ی تاچ مدام بازی کنم. مجدد میگم که صفحه ی تاچ فقط یک آپشن هست و کاری با مبتدی بودن یا نبودن نداره.

بنده کلا منطق شما رو برای شروع عکاسی با خرید یک بدنه ی رده بالا درک نمیکنم، شما دارید لباسی خریداری میکنید برای 5 سال بعدتون! سلیقه ی شما در اون زمان ممکنه به خاطر بالا رفتن اطلاعاتتون تغییرکنه!

بنده قبل ازینکه عکاسی رو شروع کنم، فکرمیکردم فقط میخوام عکاسی منظره کار کنم و فوق العاده علاقه داشتم بهش، اما یک سال بعد از خرید اولین دوربین و بازی کردن باهاش، متوجه شدم که خیر علاقه ی اصلی بنده ژانر دیگریست.
    دوربین های مبتدی نیکون مثل d3300، از لحاظ خروجی فوق العاده هستند، این دوربین از نظر خروجی از 80d بهتر نباشه، بدتر نیست.
    شما میتونی یه d3300 دست دوم حتی خریداری کنی و یه مدت باهاش کار کنی تا به درکی از عکاسی برسی و خودت متوجه بشی با خودت چند چندی و قراره در آینده چیکار کنی
    اون موقع اگه تصمیم بر تغییر برند و این مسائل هم پیش بیاد ضرری نکردی چون هزینه ای نکردی.
    درمورد d3400 به خاطر فلش ضعیف تر، فقدان پورت میکروفون و عدم وجود Sensor cleaner و امتیاز کمتر ISO در DXO و همینطور قیمت بالا تر از d3300 بنده به هیچ وجه پیشنهادش نمیکنم.
    به خرید d3300 و شروع عکاسی با یک دوربین ارزان قیمت فکر کنید، مطمئن باشید ضرر نمیکنید، اصلا شاید متوجه شدید این دوربین تمام نیاز های شمارو پاسخ میده و به جای هزینه ی اضافه روی بادی، باقی پولتون رو خرج لوازم نورپردازی و لنز ها کردید.
    طراحی و جایگزاری کلید ها در این دوربین هم مخصوص مبتدی قرار داده شده و سر هفته شما جوری بهش عادت میکنید که بدون بیرون اوردن نگاه از ویزور به مثلث عکاسی مسلط خواهید بود.

مقایسه ی معتبر سنسور های دوربین های ارزان قیمت نیکون و 80d

خلاصه ی پست بولد شد
    بدرود
    ویرایش توسط Aier : Monday 13 March 2017 در ساعت 06:50
    kiavash تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من دوربین هایی که صفحه لمسی دارند دکمه ها و کنترولر های کمتری دارند(اگه اشتباه نکنم) این مجدد شاید نظر شخصی بنده باشه، اما بنده ترجیح میدم برای هر مورد خاص کلیدی تعبیه شده باشه و بدون تغییر جایگاه دستم با انگشت های مختلف به موارد مختلف دسترسی داشته باشم تا اینکه بخوام با صفحه ی تاچ مدام بازی کنم. مجدد میگم که صفحه ی تاچ فقط یک آپشن هست و کاری با مبتدی بودن یا نبودن نداره.

بنده کلا منطق شما رو برای شروع عکاسی با خرید یک بدنه ی رده بالا درک نمیکنم، شما دارید لباسی خریداری میکنید برای 5 سال بعدتون! سلیقه ی شما در اون زمان ممکنه به خاطر بالا رفتن اطلاعاتتون تغییرکنه!

بنده قبل ازینکه عکاسی رو شروع کنم، فکرمیکردم فقط میخوام عکاسی منظره کار کنم و فوق العاده علاقه داشتم بهش، اما یک سال بعد از خرید اولین دوربین و بازی کردن باهاش، متوجه شدم که خیر علاقه ی اصلی بنده ژانر دیگریست.
    دوربین های مبتدی نیکون مثل d3300، از لحاظ خروجی فوق العاده هستند، این دوربین از نظر خروجی از 80d بهتر نباشه، بدتر نیست.
    شما میتونی یه d3300 دست دوم حتی خریداری کنی و یه مدت باهاش کار کنی تا به درکی از عکاسی برسی و خودت متوجه بشی با خودت چند چندی و قراره در آینده چیکار کنی
    اون موقع اگه تصمیم بر تغییر برند و این مسائل هم پیش بیاد ضرری نکردی چون هزینه ای نکردی.
    درمورد d3400 به خاطر فلش ضعیف تر، فقدان پورت میکروفون و عدم وجود Sensor cleaner و امتیاز کمتر ISO در DXO و همینطور قیمت بالا تر از d3300 بنده به هیچ وجه پیشنهادش نمیکنم.
    به خرید d3300 و شروع عکاسی با یک دوربین ارزان قیمت فکر کنید، مطمئن باشید ضرر نمیکنید، اصلا شاید متوجه شدید این دوربین تمام نیاز های شمارو پاسخ میده و به جای هزینه ی اضافه روی بادی، باقی پولتون رو خرج لوازم نورپردازی و لنز ها کردید.
    طراحی و جایگزاری کلید ها در این دوربین هم مخصوص مبتدی قرار داده شده و سر هفته شما جوری بهش عادت میکنید که بدون بیرون اوردن نگاه از ویزور به مثلث عکاسی مسلط خواهید بود.

مقایسه ی معتبر سنسور های دوربین های ارزان قیمت نیکون و 80d

خلاصه ی پست بولد شد
    بدرود
    ممنونم! هم به خاطر توضیحات و هم به خاطر بولد کردن خلاصه! البته از اون دسته نیستم که حتی حوصله خوندن مطلبی که به دردشون می خوره رو ندارن.
    با همه این تفاسیر اگر برگردیم به همون 80 و 7200، چون همه جا صحبت از سلیقه شده بود، من کاملا سلیقه ای کانن رو بیشتر دوست داشتم. این قسمت صرفا سلیقه ای بود. در مورد مسائل فنی، قبول دارم که برای شروع یه دوربین ارزان تر هم کار من رو راه می ندازه، اما من وقتی به فیزیک قضیه نگاه می کنم، بازم ارزش داره یه چنین هزینه ای برای این تکنولوژی بشه. هم بحث سنسور هست هم یه سری بحث های نرم افزاری.
    به هر حال بازم ممنون که وقت گذاشتید و توضیحات رو ارائه کردید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

خروجی دوربینهای عکاسی مدرن آنقدر به هم نزدیک است که معیار کیفیت تصویر نباید روی تصمیم گیری شما برای انتخاب دوربین دخیل باشد. نکات دیگر منجمله ارگونومی بدنه و سازگاری آن با نیازها , عادتها و یا علایق شما, امکانات کاربردی بدنه مانند کیفیت و گستردگی سیستم فوکوس, میزان استحکام بدنه و سطح مقاومت در برابر عناصر محیطی, میزان بافر و سرعت عکاسی پیاپی, کیفیت و بزرگی ویزور, وجود یا عدم وجود امکان AF Microadjustment و از همه مهم‌تر کیفیت لنزها, انواع فلش و سایر لوازم جانبی موجود برای هر سیستم و قیمت تمام شده آنها و سهولت دسترسی به این لوازم و وجود و کیفیت خدمات پس از فروش برای هر سیستم بسیار مهمتر از تفاوت جزیی در خروجی دوربینها است.

وقتی برای اولین بار می‌خواهید برای خرید یک DSLR اقدام می‌کنید باید به یاد داشته باشید که شما تنها یک بدنه را انتخاب نمی‌کنید بلکه یک سیستم کامل را که هم شامل دوربینهای رده مبتدی تا پیشرفته آن سیستم و هم گستره وسیعی از لوازم جانبی مربوط به آن می‌باشد انتخاب می‌کنید و به یاد داشته باشید تغییر سیستم بعدا اگر پشیمان شوید می‌تواند بسیار پر هزینه باشد.

پیشنهاد من این است ابتدا برندهای مورد نظر خود را از نظر کیفیت خدمات پس از فروش انتخاب کنید و قیمت تمام شده برای هر سیستم شامل بدنه و لنزهای مورد نظر و سایر لوازم جانبی مورد نیاز برای هر برند را حساب کنید ( و اگر در آینده قصد ارتقا داشتید هزینه آن را هم در نظر بگیرید) بعد دوربین مورد نظر خود را از هر برند با توجه به امکانات مورد نیازتان انتخاب کنید و حتما دوربینها را از نزدیک به دست بگیرید و ارگونومی بدنه و سهولت کار برای هر کدام را شخصا چک کنید چون این یک موضوع کاملا سلیقه‌ای است و برای هر شخصی متفاوت می‌باشد و بعد با در نظر گرفتن همه اینها اقدام به خرید دوربین کنید.

و در انتها یک توصیه به دوستانی که قصد خرید 80D کنون را دارند همانطور که قبلا هم عرض شد دو دوربین معرفی شده سطح مبتدی کنون یعنی 77D و 800D بسیاری از امکانات 80D را با قیمتی بسیار کمتر عرضه می‌کنند لذا اگر امکانات اضافی 80D برای شما کاربرد زیادی ندارد و اگر عجله ندارید یک یا دو ماه دیگر صبر کنید تا دوربینهای جدید به بازار بیایند.

ارادتمند
    ویرایش توسط vtn54 : Monday 13 March 2017 در ساعت 14:22
    Mehrdad-PL تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

سلام
    درست است که ۷۷دی و ۸۰۰دی ، بسیاری از امکانات ۸۰دی را با قیمتی بسیار کمتر عرضه میکنند، و به گفته شما یکی دو ماه دیگه بازار میایند.
    همه تجهیزات در ابتدا قیمت نوبرانه و نامعقولی دارند ، مطمئنا ۷۷دی تا شش ماه قیمتی برابر با ۸۰دی دارد. همین ۸۰دی از روز اول که در بازار داخل دیده شد بالای ۵ تومن بود ، الان ۴.۵ هست (با کیت). اگه کسی بخواد ۷۷دی یا ۸۰۰دی را به قیمت بخره حداقل از روز اول مشاهده در بازار داخل شش ماهی باید صبر کنه
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    سلام
    درست است که ۷۷دی و ۸۰۰دی ، بسیاری از امکانات ۸۰دی را با قیمتی بسیار کمتر عرضه میکنند، و به گفته شما یکی دو ماه دیگه بازار میایند.
    همه تجهیزات در ابتدا قیمت نوبرانه و نامعقولی دارند ، مطمئنا ۷۷دی تا شش ماه قیمتی برابر با ۸۰دی دارد. همین ۸۰دی از روز اول که در بازار داخل دیده شد بالای ۵ تومن بود ، الان ۴.۵ هست (با کیت). اگه کسی بخواد ۷۷دی یا ۸۰۰دی را به قیمت بخره حداقل از روز اول مشاهده در بازار داخل شش ماهی باید صبر کنه
    بدنه 80D قیمت خود تا حدود زیادی حتی پس از گذشت یک سال حفظ کرده است. قیمت بدنه خالی این سه دوربین در بازارهای جهانی به دلار به شکل زیر است:

Canon 80D=1099
    Canon77D=899
    Canon800D=749

می بینید که حتی در ابتدا تفاوت قیمت بدنه ها با هم زیاد است اگر بازار ایران هم از بازار جهانی تبعیت کند حتی هنگام عرضه اولیه نیز تفاوت قیمت این بدنه ها با 80D قابل توجه خواهد بود احتمالا بدنه 77D حدودا با 3 میلیون و 800D با دو میلیون و پانصد عرضه خواهد شد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خوبید بین 2 دوربین 5d canon مارک 4 و نیکون 810 موندم....عکاس حرفه ای نیستم ولی بسیار علاقمند نمی خوام یک دوربین بگیرم بعدان پشیمون بشم ...بسیار علاقمند تکنولوژی
    دل خودم کانن هستش دوربین قبلیم نیکون رده پایین بود دل خوشی ازش نداشتم گفتم شما هم نظر بدید

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط farid65 نمایش پست ها
    سلام خوبید بین 2 دوربین 5d canon مارک 4 و نیکون 810 موندم....عکاس حرفه ای نیستم ولی بسیار علاقمند نمی خوام یک دوربین بگیرم بعدان پشیمون بشم ...بسیار علاقمند تکنولوژی
    دل خودم کانن هستش دوربین قبلیم نیکون رده پایین بود دل خوشی ازش نداشتم گفتم شما هم نظر بدید
    تو چه زمينه اي عکاسی ميکنيد؟
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

اول بفرمایید که چرا دل خوشی از دوربین قبلی نداشته اید. بعید هست با تغییر دوربین دل خوشی نسبت به دوربین جدید داشته باشید. دوربینهای dslr همه عالی هستند. شرح مشکل مسئله را حل می کند.
    E.K.Studio تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

دوربین قبلی‌تون چی بوده؟
    اگه طبق گفته خودتون حرفه‌ای نیستید به نظرم انقدر سریع نرید سراغ همچین دوربین هایی، از مدل های میان‌رده شروع کنید تا کم‌کم متوجه نیازتون بشید.

ارادتمند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

عکاسی بنده 360 درجه تبلیغاتی است در این مورد می خوام دوربین بگیرم دوربین قبلی من حرفه ای نبوده ....colpix p500 نیکون ...