صفحه 1144 از 1201 نخستنخست ... 144 644 1044 1094 1134 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1154 1194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,431 تا 11,440 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط alidran نمایش پست ها
    سلام
    من بین دوربین canon 700d و nikon 5300 موندم
    دوربین های قبلیم کامکت کانن و سوپر زوم کانن بوده که خیلی باهاشون کار کردم و تقریبا تمام امکانات و قابلیت ها رو اشنا هستم
    1-با توجه به این که نیکون با لنز afp عرضه میشه و مشکل فوکوس هنگام فیلمبرداری رو برطرف کرده و سنسور بزرگتر و lcd بزرگتری داره و low pass فیلتر حذف شده و شارپنستر هست و 60 فریم فیلمبرداری میکنه نظر اساتید چیه؟
    2-میخواستم بدونم تو کانن با lcd تاچ که داره میشه یه نقطه رو تو حالت لایو ویو تاچ کنیم و خودش رو اون نقطه فوکوس کنه؟
    3-ایا اپشن تاچ و کارکرد قبلی من با کانن به این میارزه که کانن رو بخرم؟
    این نکته رو یاداور بشم من یه لنز 55-250 یا 55-200 و یک فلش اکسترنال در اینده میخوام تهیه کنم.
    ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام
    اگر فیلمبرداری برایتان اهمیت دارد کنون بهتر از نیکون است ولی نه 700D ! نیکون D5300 از هر نظر بر 700D برتری دارد. اگر می‌خواهید از امکانات لایوویوی مشهور کنون استفاده کنید بهتر است از بدنه‌های جدیدتر مانند 750D و بهتر از آن 800D استفاده کنید.

بله 700D دارای Touch Focus می‌باشد هر چند بدنه‌های جدیدتر کنون باز از این نظر بهتر هستند.

ارادتمند
    ویرایش توسط vtn54 : Thursday 25 May 2017 در ساعت 18:16
    alidran و ximballchin تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    سلام
    اگر فیلمبرداری برایتان اهمیت دارد کنون بهتر از نیکون است ولی نه 700D ! نیکون D5300 از هر نظر بر 700D برتری دارد. اگر می‌خواهید از امکانات لایوویوی مشهور کنون استفاده کنید بهتر است از بدنه‌های جدیدتر مانند 750D و بهتر از آن 800D استفاده کنید.

بله 700D دارای Touch Focus می‌باشد هر چند بدنه‌های جدیدتر کنون باز از این نظر بهتر هستند.

ارادتمند
    خیلی متشکرم از جواب کاملتون
    قضیه موتور داخلی فوکوس چیه؟
    این دو مدل تو این قضیه فرقی با هم دارند؟
    نیکون فلاش ارزون نداره مثل کنون حدود ۵۰۰؟
    بین Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II و Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM کدوم بهتره؟
    صدای فوکوس تو این لنز برام مهم نیست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

بین Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II و Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM کدوم بهتره؟
    قضیه موتور فوکوس داخلی فقط مربوط به بدنه های نیکون است اگر قصد خرید لنزهای قدیمی را ندارید به این موضوع فکر نکنید. لنز 55-250 کنون به ویژه اگر روی 750D یا 800D استفاده شود از هر نظر بر 55-200 نیکون برتری دارد (شارپنس بیشتر، Distortion و Chromatic Aberration کمتر و از همه مهمتر فوکوس بسیار بهتر).
    در مورد فلاش دوستان بهتر می توانند راهنمایی کنند ولی به صورت کلی لوازم جانبی کنون کمی از مشابه های نیکونی خودشان معمولا ارزانتر هستند.
    ارادتمند
    DELL و alidran تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

فلاش های تردپارتی خریداری کنید به نسبت قیمت بسیار هم خوب و عالی هستند. یانگنو ، فوتیکس، دی بی کی و ...
    alidran، vtn54 و HM6699 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برای نیکون فلاش SB-300 معرفی شده که نمی‌دانم هنوز وارد ایران شده یا خیر ؟

Nikon SB-300 AF Speedlight | Speedlight Flash for Nikon D-SLRs and Hot-Shoe Equipped COOLPIX Cameras
    alidran و sorena_56 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

قضیه موتور فوکوس داخلی فقط مربوط به بدنه های نیکون است اگر قصد خرید لنزهای قدیمی را ندارید به این موضوع فکر نکنید. لنز 55-250 کنون به ویژه اگر روی 750D یا 800D استفاده شود از هر نظر بر 55-200 نیکون برتری دارد (شارپنس بیشتر، Distortion و Chromatic Aberration کمتر و از همه مهمتر فوکوس بسیار بهتر).
    در مورد فلاش دوستان بهتر می توانند راهنمایی کنند ولی به صورت کلی لوازم جانبی کنون کمی از مشابه های نیکونی خودشان معمولا ارزانتر هستند.
    ارادتمند
    خیلی متشکرم از راهنماییتون
    750 به غیر از مشخصات روی کاغذ از نظر عملی هم خیلی از 700 قویتر هست؟
    با توجه به این که 750d و 5500 هم قیمت هستند احتمالا باز هم نیکون پیشنهاد میشه.درسته؟
    حقیقت امر با توجه به زیاد بودن لوازم کنون و علاقه شخصی ترجیح من خرید کنون هست.من عکاسی تو نور کم زیاد میکنم و حاضرم از برند محبوبم به خاطر تفاوت محسوس بگذرم.
    تعداد نقاط فوکوس و نداشتن فیلتر low pass تاثیرش کاملا مشهود هست یا فقط تو شرایط خاص خودش رو نشون میده
    بدنه برام خیلی مهمه و تو مشخصات نوشته شده کانن ظاهرا بدنه بهتری داره.تو عمل هم همینطوره؟
    ویرایش توسط alidran : Sunday 28 May 2017 در ساعت 14:24

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام

ارادتمند
    میتونم علت رو بپرسم.به نظر با لنز afp که نیکون میزاره و fps60 روی کاغذ نیکون کیفیت بالاتری داره.تو عمل اینطور نیست؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

خیلی متشکرم از راهنماییتون
    750 به غیر از مشخصات روی کاغذ از نظر عملی هم خیلی از 700 قویتر هست؟
    با توجه به این که 750d و 5500 هم قیمت هستند احتمالا باز هم نیکون پیشنهاد میشه.درسته؟
    حقیقت امر با توجه به زیاد بودن لوازم کنون و علاقه شخصی ترجیح من خرید کنون هست.من عکاسی تو نور کم زیاد میکنم و حاضرم از برند محبوبم به خاطر تفاوت محسوس بگذرم.
    تعداد نقاط فوکوس و نداشتن فیلتر low pass تاثیرش کاملا مشهود هست یا فقط تو شرایط خاص خودش رو نشون میده
    بدنه برام خیلی مهمه و تو مشخصات نوشته شده کانن ظاهرا بدنه بهتری داره.تو عمل هم همینطوره؟
    بین این دو بدنه اگر معیار انتخاب فقط کیفیت تصویر باشد نیکون بهتر از کنون است ولی تفاوت در حدی نیست که شما سایر موارد را نادیده بگیرید. وقتی برای اولین بار میخواهید یک DSLR خریداری کنید باید این را در نظر داشته باشید که شما فقط آن یک بدنه را انتخاب نمیکنید بلکه وارد یک سیستم میشوید که مجموعه وسیعی از لوازم جانبی از لنز و فلاش و ... گرفته تا خدمات پس از فروش و بازار خرید و فروش و... را شامل می شود. بدنه دوربینها هر یک یا دو سال عوض می شوند و در هر نسل ممکن است یک برند نسبت به دیگری بهتر باشد ولی در نسل بعدی موضوع عوض شود ولی لنزها و سایر لوازم جانبی مدتها باقی می مانند. بحث ارگونومی و هماهنگی طراحی هر برند با علایق و نیازهای شما هم بحث مهم دیگری است که باید حتما مد نظرتان باشد اگر از عکاسی با یک برند لذت بیشتری می برید و با کار با آن راحت تر هستید در خرید آن شک نکنید.
    روش درست آن است که اول نیازهای خود را بشناسید احتمال ارتقا در آینده را در نظر بگیرید بعد بر اساس نیاز خودتان و بودجه موجود لنز یا لنزهای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و بعد بدنه متناسب با آن لنز را خریداری کنید و البته حتما قبل از خرید خود بدنه را از نزدیک ببینید.
    تفاوت خروجی دوربینهای جدید آنقدر به هم نزدیک است که نباید معیار اصلی انتخاب تفاوتهای جزیی بین بدنه های هم رده از برندهای مختلف باشد‌.
    ارادتمند
    alidran و HM6699 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

میتونم علت رو بپرسم.به نظر با لنز afp که نیکون میزاره و fps60 روی کاغذ نیکون کیفیت بالاتری داره.تو عمل اینطور نیست؟
    بدنه D5300 نسبت به 700D به ویژه از نظر کیفیت تصویر وضعیت بهتری دارد ولی اینکه در استفاده عملی برای شما این تفاوتها قابل مشاهده باشد بحث دیگری است و بستگی به سطح مهارت شما و نیازهایتان دارد اگر در کار با دوربین و پردازش تصاویر مهارت دارید خروجی نیکون بسیار بهتر است ولی اگر کاربر مبتدی باشید تفاوت عملی بین این دو بدنه نخواهید دید چون در این مورد سطح امکانات هر دو بدنه از سطح کاربری شما بالاتر خواهد بود. قبلا در این تالار کاربری بودند به اسم آقای امیر عبدالپناه که از بدنه قدیمی کنون 450D استفاده می کردند و بعد بدنه 650D را گرفتند عکسهای فوق العاده زیبایی از ایشان با این دو بدنه در اینترنت هست که اگر آنها را ببینید که متوجه منظورم خواهید شد.
    ارادتمند
    alidran تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

بین این دو بدنه اگر معیار انتخاب فقط کیفیت تصویر باشد نیکون بهتر از کنون است ولی تفاوت در حدی نیست که شما سایر موارد را نادیده بگیرید. وقتی برای اولین بار میخواهید یک DSLR خریداری کنید باید این را در نظر داشته باشید که شما فقط آن یک بدنه را انتخاب نمیکنید بلکه وارد یک سیستم میشوید که مجموعه وسیعی از لوازم جانبی از لنز و فلاش و ... گرفته تا خدمات پس از فروش و بازار خرید و فروش و... را شامل می شود. بدنه دوربینها هر یک یا دو سال عوض می شوند و در هر نسل ممکن است یک برند نسبت به دیگری بهتر باشد ولی در نسل بعدی موضوع عوض شود ولی لنزها و سایر لوازم جانبی مدتها باقی می مانند. بحث ارگونومی و هماهنگی طراحی هر برند با علایق و نیازهای شما هم بحث مهم دیگری است که باید حتما مد نظرتان باشد اگر از عکاسی با یک برند لذت بیشتری می برید و با کار با آن راحت تر هستید در خرید آن شک نکنید.
    روش درست آن است که اول نیازهای خود را بشناسید احتمال ارتقا در آینده را در نظر بگیرید بعد بر اساس نیاز خودتان و بودجه موجود لنز یا لنزهای مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و بعد بدنه متناسب با آن لنز را خریداری کنید و البته حتما قبل از خرید خود بدنه را از نزدیک ببینید.
    تفاوت خروجی دوربینهای جدید آنقدر به هم نزدیک است که نباید معیار اصلی انتخاب تفاوتهای جزیی بین بدنه های هم رده از برندهای مختلف باشد‌.
    ارادتمند
    خیلی متشکرم بابت وقتی که برای جواب دادن گذاشتید.
    با صحبت های شما به طور قطعی 750d میخرم.
    البته منظور من از بدنه متریال به کار رفته بود که اون رو از نزدیک خودم مقایسه میکنم.
    باز هم ممنونم