صفحه 644 از 1201 نخستنخست ... 144 544 594 634 640 641 642 643 644 645 646 647 648 654 694 744 1144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,431 تا 6,440 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی خوبتون.

در مورد دوربین، با جستجوی سایتها، تا جایی که متوجه شدم، فکر میکنم با 2 تومن بشه Canon 700D و یا دست دوم Nikon 5300 خرید. یک مورد هم دست دوم Nikon D7000 البته با لنز ساده 55 بود که قیمتش 2 تومن بود. شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

درضمن، کاربردم برای عکس و فیلم خونگی خواهد بود. البته به منظره و طبیعت هم علاقه دارم.
    دوست عزیز معمولا علاقه با یک ژانر شروع میشه و رفته رفته به ژانرهای دیگه هم بسط پیدا میکنه. در مورد دوربین ها که خوب d7000 از هر دو دوربین دیگه بهتره، البته می تونید به 5300 هم فکر کنید اما من 7000 رو پیشنهاد می کنم، به شرطی که تمیز باشه و با یک آدم خبره اقدام به خرید کنید تا خدای ناکرده مشکلی نداشته باشه. لنز 55-18 هم لنز خوبیه و می تونه نیازهاتونو بر آورده کنه اما یگه کمی بیشتر هزینه کنید می تونید لنز 105-18 رو تهیه کنید که کیفیت و رنج اون از 55-18 بهتره.
    msh2200، SHOK53 و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

اقا ata پیشنهاد شما واسه من چیه بخدا دیوونه شدم تو چند تا پست عقب تر هم کار هایی که با دوربین انجام میدم رو گفتم
    چی بخرم ؟ تا ۳ تومن ۶۰دی ۵۳۰۰ یا پیشنهادی شما چیه ؟
    بعد این که ۶۰دی حرفه ای تر از ۵۳۰۰ هست یعنی بهتره ؟ سختره ؟ اسون تره ؟ کیفیت بهتری داره ؟
    کلافه شدم بخدا انقدر درمورد این دوتا سرچ کردم
    نمی خوام یه چیزی بگیرم بعدا پشیمون بشم بگم ای کاش...
    دیگه ریش و قیچی دسته شماس شما بگو ما عمل کنیم لطفا شما هم که انقدر خبره هستی یکم قشنگ توضیح بده من حالیم بشه
    دمت گرم
    ایشاالله عروسیت
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    اقا ata پیشنهاد شما واسه من چیه بخدا دیوونه شدم تو چند تا پست عقب تر هم کار هایی که با دوربین انجام میدم رو گفتم
    چی بخرم ؟ تا ۳ تومن ۶۰دی ۵۳۰۰ یا پیشنهادی شما چیه ؟
    بعد این که ۶۰دی حرفه ای تر از ۵۳۰۰ هست یعنی بهتره ؟ سختره ؟ اسون تره ؟ کیفیت بهتری داره ؟
    کلافه شدم بخدا انقدر درمورد این دوتا سرچ کردم
    نمی خوام یه چیزی بگیرم بعدا پشیمون بشم بگم ای کاش...
    دیگه ریش و قیچی دسته شماس شما بگو ما عمل کنیم لطفا شما هم که انقدر خبره هستی یکم قشنگ توضیح بده من حالیم بشه
    دمت گرم
    ایشاالله عروسیت

خواهش می کنم دوست عزیز بنده هم هر چی دارم به لطف اساتید این فروم هست.

ببینید دوربین 60d کنون دوربین خوبیه مخصوصا فیلمبرداریش. این دوربین رقیب نیکون D7000 بود که تو سال 2010 معرفی شده بود. به عبارتی این دو یک رده بالاتر از دوربینهایی مثل 5100، 5200، 5300 نیکون و 500D، 550D، 600D،650D و 700D کنون جای می گیریند.

منتها این دو دوربین دیگه قذیمی شدند و کمپانی های مذکور، دوربین های جدید رو با سنسور های جدید با الگوریتمهای پردازش سریع و بهینه و امکانات جدید و خوب و استفاده از تکنولوژی روز رو ضمیمه محصولاتشون کردند.

نیکون سری 5xxx بین سری 3xxx که مبتدی ترین سری هست و 7xxx که بهترین رده دوربین های کراپدار نیکون هست قرار میگیره.

من به شما با توجه به جدید بودن دوربین و استفاده از تکنولوژی های روز، سنسور بهتر، داینامیک رنج بهتر، رفتار نویزی بهتر و امکانات بیشتر نیکون D5300 رو پیشنهاد میکنم و 100% مطمئن باشید که از انتخابتون پشیمون نخواهید شد به شرط اینکه از یک لنز خوب هم بهره ببرید مثل 105-18.

تو پستهای قبلی اشاره شده که این دو دوربین در یک رده نیستند و کاملا صحیحه. حرفه ای بودن 60d، به دلیل قدیمی بودن دلیل بر بهتر بودن نیست. منظور از حرفه ای بودن تنظیمات دوربینه که بله میشه گفت باید وقت بیشتری بذارید تا یاد بگیرید چون امکانات حرفه ای تری داره. همچنین من به شما پیشنهاد میدم تا با 5300 شروع کنید و رفته رفته و در صورت احساس نیاز به فول فریم کوچ کنید اما همین 5300 به راحتی پاسخگوی نیازهاتون خواهد بود.

دوست عزیز تو پستهای قبلی به ژانرهای مختلفی اشاره داشتید. اول بگم که عامل تاثیر گذار در کیفیت یک عکس، لنز هست نه دوربین و به عبارتی 80% کیفیت عکسها مربوط به لنز میشه. شما برای این ژانرها در صورت عکاسی حرفه ای باید ابزار مخصوص خودشو ( لنز مخصوص به خودشو ) تهیه کنید مثلا برای منظره اولترا واید یا واید، برای پرتره لنزهای ثابت 50 و 85، برای عکاسی شب لنز با دیاف باز و ...

اما همین لنز 105-18 تا حدودی بیشتر این ژانرها رو پوشش میده با کیفیت خوب.

شما اگه بهترین دوربین رو هم داشته باشی اما از یک لنز معمولی و نه چندان خوب استفاده کنی، از کیفیت کار راضی نخواهی بود و بر عکس این موضوع هم صادقه. شما حتی میتونی به گزینه های پایین تر مثل D5200 هم فکر کنی در عوض لنز بهتر بگیری.

یکیم اینکه به نمونه عکسهای دوربین های فوق و همچنین لنز 105-18 هم نگاهی بیندازید.

خلاصه کلام اینکه با توجه به صحبتهایی که شد و شناخت نیازهای شما، من برای شما 5300 با لنز 105-18 رو پیشنهاد میدم. اگه بودجتون کمه و نمی رسه از دوربین بزنید نه لنز.
    مثلا 5200 با 105-18 که شاید کمی از امکانات دوربین کم بشه اما از کیفیت عکسها کم نمیشه.
    msh2200، Davood21 و bxtt69 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

خیلی ممنون از این راهنمایی دقیق
    الان متوجه شدم که رده بندی این دوربین ها چه طور هست به دلیل این که تکنولوژی پیشرفت کرده ۵۳۰۰ از ۶۰دی. بهتره و امکانات بهتری داره
    انتظارتی که از دوربین دارم و کار هایی که انجام میدم این ها هست
    عکاسی طبیعت
    منظره
    شهری و ساختمان
    عکاسی عروسی
    پرته
    عکاسی از گل یعنی ماکرو طبعیت
    عکاسی تو شب یعنی از جاده و خیاباون
    و این که من یه چند ماه دیگه عروسیمه می خوام تمام عکس های اسپرت قبل عروسی رو خودم بگیرم و نامزدی و این حرف ها هم همه رو با دوربین خودم بگیرم تو این مجالس
    و این که من تا سال ۸۶ تو اتلیه کار میکردم و کار با دوربین رو بلدم اما عکاس نبودم فوتوشاپ کار بودم اما خوب میدیدم خلاصه بلدم
    در کل انتظارات من گرفتم عکس از خانواده تو همین مراسم ها هست حالا طبعیت رو هم دوست دارم
    می خوام بدونم این دوربین واقعا کدومش بهتره نمی خوام با اختلاف ۱۰۰ ۲۰۰ ضرر کنم
    می خوام یه دوربین عمری بخرم
    ببینید، شما با ارزانترین بدنه ها هم میتوانید کار را شروع کنید و برای سال ها از آن استفاده کنید. ولی شما این همه ژانر که در سوالتون ردیف کردین!! شاید همه را با یک دوربین بشه شروع کرد ولی با یک لنز خیر، بخاطر همین هم گفتم:
    بنظرم در انتخاب برند، بد نیست سری هم به لنزها و دیگر تجهیزات آن برند بزنید
    مثلا شما برای مکرو گرافی حداقل نیاز به لنز 2ملیونی(در کنون) دارید که بتوانید به بزرگنمائی 1:1 برسید.
    بنظرم بهتر است فعلا با بدنه ای مانند 60D یا 650D و یک لنز همه کاره مثل 18-135 STM شروع کنید. مطمئنا اگر خیلی وقت بذارید و پشتکار زیادی داشته باشید؛ تا یکی 2سال چیز برای یاد گرفتن دارید و سرتون شلوغه، بعد از اون و پس از شناخت بهتر از ژانر مد نظر و تجهیزات مورد نیاز، اقدام به خرید های بعدی نمائید.
    فراموش نکنید که در حیطه ی Dslr ها، حرف اول را لنز میزند و نه بدنه؛ پس با خیال راحت خرید کنید و مطمئن باشید چیزی از دست نخواهید داد جز زمان.(اگر بیش از این حساس شوید)
    موفق باشید.

پ.ن: این موقع صبح تداخل پست خیلی جالبه، تاکید میکنم مدلی که از کنون نام بردم فقط پیشنهاد بود و بهتر است هر دو بدنه نیکون و کنون را از نزدیک ببینید و آرگونومی هر دو را با هم مقایسه کنید. با هر دو برند میتوان شروع کرد.
    ویرایش توسط S_Mahdi : Monday 7 July 2014 در ساعت 05:23 دلیل: پ.ن
    Davood21 و bxtt69 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی بینید برای تست یک لنز در شرایط آزمایشگاهی پارامترهای مختلفی رو در نظر می گیرند.

1. تست شارپنس که با نمودارهای MTF مشخص میشه. در دیافراگم ها و فوکال های مختلف.

2. تست اعوجاج یا distortion که دو نوع هست pincushion یا تو رفتگی و barrel یا برآمدگی و نتیجه تست بر حسب درصد بیان میشه. این مورد رو هم در محیط غیر آزمایشگاهی تا حدودی می توان انجام داد. مثلا روبروی یک دیوار آجری بایستید و در دیاف ها و فوکالهای مختلف عکس بگیرید و میزان همگرایی جزیی خطوط بین آجرها (pincushion ) یا واگرایی جزیی خطوط بین آجرها (barrel) رو ببینید. اما همونطور که گفتم این مورد به درصد بیان میشه و برای نتیجه دقیقتر باید در لابراتوار انجام بشه.

3. تست vignetting که باز هم خودتون می تونید یا عکس گرفتن از یک کاغذ سفید یا آسمون صاف نتیجه اش رو در دیافها و فوکالهای مختلف ببینید.
    4. تست coma که هنگام شب و هنگام عکسبرداری از منابع نوری انجام میشه.
    5. تست chromatic aberration یا آبراسیون رنگی که به دو صورت هست longitudinal که LoCA هم بهش میگند و latitudinal یا عرضی. در این تست هاله های رنگی سبز و بنفش یا purple fringing دور محیط اجسام و جاهایی که کنتراست زیاده ایجاد میشه و دلیلش اینه که پرتوهای نور بعد از عبور از لنز در یک نقطه شکسته نمیشوند.

تا جایی که یادم بود مهمترینش اینها هستند که در خرید یک لنز در نظر گرفته میشوند. البته تستهای دیگه هم مثل مقاومت در برابر باران و گردو خاک هم هست یا رفتار مکانیکی لنز، جنس بدنه و ... که اینها رو هم میشه در محیط بیرون هم تست کرد.

با توجه به صحبتهای فوق من فکر می کنم که عکس نظر شما صحیح باشه. من نوعی که دارم عکاسی می کنم ممکنه از یک منظره عکاسی کنم و لنزم در اون دیاف و فوکال مثلا distortion 3% داشته باشه و اصلا متوجه نشم یا آبراسیون رنگی داشته باشه و من متوجه نشم. اینه که برای تست دقیق تر لنزها و مشخص شدن عیب و رفتار اونها در حالتهای مختلف دیاف و فوکال، اونها رو در آزمایشگاه ها و با نرم افزار های مخصوص تست می کنند گرچه که شاید لنزی از یک نظر زیاد خوب نباشه (در شرایط آزمایشگاهی) اما از نظر ما کاملا ok باشه و بگیم که مثلا فلان لنز، لنز خوبیه و برای کسای دیگه هم پیشنهاد کنیم.

بنابراین برای انجام یک تست، فقط روی یک پارامتر خاص، مثلا شارپنس zoom میکنند و بقیه هم به همین ترتیب، و مجموع این تستها هست که نمره یک لنز رو تعیین می کنه.
    جسارتا نظر بنده این نبود که در ارزیابی لنزها به منظور خرید، تنها به بررسی یک یا چند پارامتر خاص بسنده کنید. بدیهی است لنزی که برآیند خطاهایش کمتر باشد ارزشمندتر است.
    توضیحات بنده فقط در جهت این بود که روشن نماید چرا میزان تاثیر یک خطای خاص در تست آزمایشگاهی به دلیل استفاده از ابزارهای ویژه مشهودتر است و چرا در شرایط استفاده روزمره ممکن است متوجه برخی خطاها نشوید.
    به هر حال از توضیحات زیباتون در خصوص خطاهای رایج در لنزها بهره بردم.
    متشکرم

پیشنهاد می کنم پست ها به تاپیک مربوطه منتقل شوند.
    bxtt69 تشکر می‌کند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    ببینید، شما با ارزانترین بدنه ها هم میتوانید کار را شروع کنید و برای سال ها از آن استفاده کنید. ولی شما این همه ژانر که در سوالتون ردیف کردین!! شاید همه را با یک دوربین بشه شروع کرد ولی با یک لنز خیر، بخاطر همین هم گفتم:

مثلا شما برای مکرو گرافی حداقل نیاز به لنز 2ملیونی(در کنون) دارید که بتوانید به بزرگنمائی 1:1 برسید.
    بنظرم بهتر است فعلا با بدنه ای مانند 60D یا 650D و یک لنز همه کاره مثل 18-135 STM شروع کنید. مطمئنا اگر خیلی وقت بذارید و پشتکار زیادی داشته باشید؛ تا یکی 2سال چیز برای یاد گرفتن دارید و سرتون شلوغه، بعد از اون و پس از شناخت بهتر از ژانر مد نظر و تجهیزات مورد نیاز، اقدام به خرید های بعدی نمائید.
    فراموش نکنید که در حیطه ی Dslr ها، حرف اول را لنز میزند و نه بدنه؛ پس با خیال راحت خرید کنید و مطمئن باشید چیزی از دست نخواهید داد جز زمان.(اگر بیش از این حساس شوید)
    موفق باشید.

پ.ن: این موقع صبح تداخل پست خیلی جالبه، تاکید میکنم مدلی که از کنون نام بردم فقط پیشنهاد بود و بهتر است هر دو بدنه نیکون و کنون را از نزدیک ببینید و آرگونومی هر دو را با هم مقایسه کنید. با هر دو برند میتوان شروع کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز بنده هم هر چی دارم به لطف اساتید این فروم هست.

ببینید دوربین 60d کنون دوربین خوبیه مخصوصا فیلمبرداریش. این دوربین رقیب نیکون D7000 بود که تو سال 2010 معرفی شده بود. به عبارتی این دو یک رده بالاتر از دوربینهایی مثل 5100، 5200، 5300 نیکون و 500D، 550D، 600D،650D و 700D کنون جای می گیریند.

منتها این دو دوربین دیگه قذیمی شدند و کمپانی های مذکور، دوربین های جدید رو با سنسور های جدید با الگوریتمهای پردازش سریع و بهینه و امکانات جدید و خوب و استفاده از تکنولوژی روز رو ضمیمه محصولاتشون کردند.

نیکون سری 5xxx بین سری 3xxx که مبتدی ترین سری هست و 7xxx که بهترین رده دوربین های کراپدار نیکون هست قرار میگیره.

من به شما با توجه به جدید بودن دوربین و استفاده از تکنولوژی های روز، سنسور بهتر، داینامیک رنج بهتر، رفتار نویزی بهتر و امکانات بیشتر نیکون D5300 رو پیشنهاد میکنم و 100% مطمئن باشید که از انتخابتون پشیمون نخواهید شد به شرط اینکه از یک لنز خوب هم بهره ببرید مثل 105-18.

تو پستهای قبلی اشاره شده که این دو دوربین در یک رده نیستند و کاملا صحیحه. حرفه ای بودن 60d، به دلیل قدیمی بودن دلیل بر بهتر بودن نیست. منظور از حرفه ای بودن تنظیمات دوربینه که بله میشه گفت باید وقت بیشتری بذارید تا یاد بگیرید چون امکانات حرفه ای تری داره. همچنین من به شما پیشنهاد میدم تا با 5300 شروع کنید و رفته رفته و در صورت احساس نیاز به فول فریم کوچ کنید اما همین 5300 به راحتی پاسخگوی نیازهاتون خواهد بود.

دوست عزیز تو پستهای قبلی به ژانرهای مختلفی اشاره داشتید. اول بگم که عامل تاثیر گذار در کیفیت یک عکس، لنز هست نه دوربین و به عبارتی 80% کیفیت عکسها مربوط به لنز میشه. شما برای این ژانرها در صورت عکاسی حرفه ای باید ابزار مخصوص خودشو ( لنز مخصوص به خودشو ) تهیه کنید مثلا برای منظره اولترا واید یا واید، برای پرتره لنزهای ثابت 50 و 85، برای عکاسی شب لنز با دیاف باز و ...

اما همین لنز 105-18 تا حدودی بیشتر این ژانرها رو پوشش میده با کیفیت خوب.

شما اگه بهترین دوربین رو هم داشته باشی اما از یک لنز معمولی و نه چندان خوب استفاده کنی، از کیفیت کار راضی نخواهی بود و بر عکس این موضوع هم صادقه. شما حتی میتونی به گزینه های پایین تر مثل D5200 هم فکر کنی در عوض لنز بهتر بگیری.

یکیم اینکه به نمونه عکسهای دوربین های فوق و همچنین لنز 105-18 هم نگاهی بیندازید.

خلاصه کلام اینکه با توجه به صحبتهایی که شد و شناخت نیازهای شما، من برای شما 5300 با لنز 105-18 رو پیشنهاد میدم. اگه بودجتون کمه و نمی رسه از دوربین بزنید نه لنز.
    مثلا 5200 با 105-18 که شاید کمی از امکانات دوربین کم بشه اما از کیفیت عکسها کم نمیشه.
    با تشکر از راهنمایی های شما دوستان دیگه خریدم برای 5300 حتمی شد با یک لنز 18-105
    حالا بنظر شما اساتید بهترین جا واسه خرید کجاس ؟
    یکی بهم گفت پاساژ نورنگار خوب یکی جمهوری ؟
    جمهوری دقیقا کجاش باید برم پاساژ خواستی داره؟
    مواردی رو که حتما باید بهش دقت کنم موقع خرید چی هست ؟
    چه تست هایی انجام بدم؟
    درون جعبه چه چیز هایی هست؟
    برای تست دوربین چیکار کنم ؟
    گارانتی اصلی دوربین چی هست؟
    خلاصه هرچی که باید موقع خرید بهش باید دقت کنم چیه ؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_el نمایش پست ها
    من رو هزینه مشکلی ندارم... یعنی پول 6d و لنزهاشم دارم... سوال و دغدغم اینه که کیفیت عکسهام خوب باشه و ازونطرف به هزینه هم بی ارزه...
    در عکاسی نجومی بخشی از مسائل لنز و دوربینه!
    در کنار این موارد شما باید به فکر خرید ریموت، سه پایه خوب، کیف مناسب و ... هم باشید!
    البته در برابر قیمت دوربین شاید قیمت این ابزار به چشم نیاد ولی نمی شه ازشون چشم پوشی کرد!
    اما در مورد نوع کار شما و خرید دوربین، من به میزان آشنایی شما با نجوم و عکاسی نجومی آشنا نیستم ولی در مجموع دوربین های کراپدار هم خیلی کارها را برای شما انجام می دهند و محدودیت زیادی در این زمینه نخواهید داشت!
    مگر در ISO بالا که بحث نویز خیلی جدی خواهد شد و نیازمند برخی مسائل خاص هست!
    در مجموع:
    اگر فعالیت شما با دوربین صرفا برای عکاسی از پشت تلسکوپ باشه (اعمال آسمان) خوب کراپ در برخی موارد مزیت هم برای شما داره مثل عکاسی از سطح ماه ولی در مورد سحابی های کم نور دوربین کراپدار شاید محدودیت هایی از نظر نویز برای شما ایجاد کنه
    اگر استفاده شما برای عکاسی از مناظر ترکیبی در شب هست، در این صورت هم باز دوربین کراپدار با یک لنز باکیفیت و F پایین به راحتی پاسخگوی شما خواهد بود!
    ata_m3 و کوروش تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5142

با تشکر از راهنمایی های شما دوستان دیگه خریدم برای 5300 حتمی شد با یک لنز 18-105
    حالا بنظر شما اساتید بهترین جا واسه خرید کجاس ؟
    یکی بهم گفت پاساژ نورنگار خوب یکی جمهوری ؟
    جمهوری دقیقا کجاش باید برم پاساژ خواستی داره؟
    مواردی رو که حتما باید بهش دقت کنم موقع خرید چی هست ؟
    چه تست هایی انجام بدم؟
    درون جعبه چه چیز هایی هست؟
    برای تست دوربین چیکار کنم ؟
    گارانتی اصلی دوربین چی هست؟
    خلاصه هرچی که باید موقع خرید بهش باید دقت کنم چیه ؟
    به سلامتی.

در مورد فروشگاه که دوستان تهرانی نظر بدند.

در مورد تست، دوربین رو که از جعبه اش بیرون آوردید بدون لنز خواهد بود و اجازه ندید تا فروشنده فورا لنز رو سوار دوربین کنه. اول یکم دوربین رو تکون بدید و اطمینان حاصل کنید که صدای غیر عادی به گوش نمیرسه همین تست رو در مورد لنز هم باید انجام بدید. بعد به مانت دوربین و لنز ( محلی که لنز روی بدنه، چفت میشود. باید کاملا تمیز و صیقلی باشه و اثری از استفاده قبلی روش نباشه.

دوربین برای بار اول که روشن میشه از شما تنظیم موقعیت جغرافیایی، ساعت و تاریخ رو خواهد خواست اگه نخواست، بدونید که دوریین قبل از شما روشن شده و آکبند نیست.

حتما از سوژه های مختلف با فوکال های مختلف عکس بگیرید، حتی بیرون از مغازه، دور، نزدیک، پرتره، آسمون، ماکرو و ... و مطمئن بشید که لنزتون front focus با back focus نداره و تصاویر باید بسیار خوب باشه و راضی کننده.

رینگ فوکوس رو تا انتهای هر دو سر کامل بچرخونید و مطمئن بشید که روان می چرخه همین تست رو برای رینگ فوکال هم انجام بدید.

همینها به ذهنم می رسید باز اگه موردی رو فراموش کردم، اساتید اضافه کنند.

درون جعبه دوربین هم: دوربین، درپوش جلوی مانت دوربین، بند گردنی، شارژر، باتری همراه با ترمینال سر اون، کابل برق شارژر، کابل کامپوننت و کابل usb.

درون جعبه لنز: لنز، درپوش جلو و عقب لنز، کیف لنز و هود باید باشه.

از اونجایی که 105-18 لنز کیت دوربین d5300 نیست موقع خرید اینو به فروشنده حتما بگین. که می خوایین 5300 با 105-18 بگیرید نه با لنز کیت.

گارانتی هم فکر کنم باید ایده آل باشه که مطمئن و معتبر هست هم برای لنز هم برای دوربین.
    msh2200، aro1355، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دوربین برای بار اول که روشن میشه از شما تنظیم موقعیت جغرافیایی، ساعت و تاریخ رو خواهد خواست اگه نخواست، بدونید که دوریین قبل از شما روشن شده و آکبند نیست.
    البته اگر دوریبن را Reset Factory کنید و یا باطری داخلی دوربین تمام شود احتمالا هم همین اتفاق خواهد افتاد (مورد باطری در دوربین های قدیمی رایج بود)
    از روی تعداد شاتی که دوربین زده هم تا حدودی می توانید به میزان سلامت پی ببرید. تعداد شات گرفته شده نباید قانونا بیشتر از 100 الی 200 تا عکس باشه و اگر بود باید با دقت بیشتری بررسی شود ولی نمی شود الزاما گفت دوربین نو نیست!

معمولا محتویات داخل جعبه را روی کارتن می نویسند و می توانید از همان چک لیست برای کنترل وسایل استفاده کنید! (در این لیست حتی کابل های همراه دوربین و وجود یا عدم وجود دفترچه ذکر می شود! البته در نیکون را دقیقا اطلاعی ندارم ولی باید همین طور باشه)
    SHOK53، ata_m3، Davood21 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    البته اگر دوریبن را Reset Factory کنید و یا باطری داخلی دوربین تمام شود احتمالا هم همین اتفاق خواهد افتاد (مورد باطری در دوربین های قدیمی رایج بود)
    از روی تعداد شاتی که دوربین زده هم تا حدودی می توانید به میزان سلامت پی ببرید. تعداد شات گرفته شده نباید قانونا بیشتر از 100 الی 200 تا عکس باشه و اگر بود باید با دقت بیشتری بررسی شود ولی نمی شود الزاما گفت دوربین نو نیست!

معمولا محتویات داخل جعبه را روی کارتن می نویسند و می توانید از همان چک لیست برای کنترل وسایل استفاده کنید! (در این لیست حتی کابل های همراه دوربین و وجود یا عدم وجود دفترچه ذکر می شود! البته در نیکون را دقیقا اطلاعی ندارم ولی باید همین طور باشه)
    بله دوست عزیز در مورد reset factory اطلاعی ندارم اما در مورد باتری در دوربین های جدید این مورد منتفیه یعنی اگه باتری هم تموم بشه و دوربین خاموش بشه دفع بعد که روشن می کنید ازتون اون اطلاعات اولیه رو نمی خواد.

تا جایی که من می دونم موضوع تعیین تعداد دقیق شات، از طریق فتو شاپ قابل فهمیدنه اما اگر راهی برای فهمیدن اینکه دوربین چند شات خورده از منوهای خود دوربین وجود داره، خوشحال می شم راهنمایی بفرمایید.
    msh2200، SHOK53، Davood21 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.