صفحه 1150 از 1201 نخستنخست ... 150 650 1050 1100 1140 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1160 1200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,491 تا 11,500 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط majidhenry نمایش پست ها
    خیلی ممنون از 2 بزرگوار
    من چون آماتور هستم ببخشید که سوال های پیش و پا افتاده میپرسم
    لنز کیت دوربین با لنز جداگانه چه فرقی داره؟ من سرچ کردم تو نت زده بوده که لنز کیت فقط کارخانه ای هست و تو بازار اون لنز پیدا نمیشه
    در صورتی که اکثر دوربین ها مثل همین d5500 یا d7200 لنز کیت 18 - 140 دارن
    سوالم رو واضح تر بپرسم، کیفیت و امکانات و کارایی مثلا لنز کیت 18 - 140 با لنز جداگانه 18 - 140 فرقی داره؟
    دوست من لنز کیت نوعی لنز هست و انواعش خیلی راحت برای فروش موجود می باشد برداشتتون از مطلبی که مطالعه کردید اشتباه بوده
    تفاوت بسیاره که فعلا به علت عدم شناخت عمق میدان فوکال و اپرچر و حداقل فوکس و این چیزا متوجه نخواهید شد
    ببینید این لنز های کیت در اصل لنز همه کاره هستند، یعنی شما هم می توانید باهاشون عکس پرتره بگیرید هم منظره هم نجومی هم... اما هیچ کدام ازینکار هارا حرفه ای انجام نمی دهند. این لنز ها برای این هستند که شما علاقه ی خود را شناخته و لنز حرفه ای علاقه ی خود را خریداری کنید.(البته عکاسان حرفه ای هم وقت هایی که فرصت تعویض لنز نداشته باشند ازین لنز ها استفاده میکنند)
    یک مورد که توضیحش ساده هست بوکه هست که لنز کیت درش بسیار ضعیفه، یعنی تار شدن پشت سر سوژه
    بوکه باعث میشه عکس های شما نسبت به عکس های تلفن های همراه بسیار متمایز بشن

2862149792694332394_CxPkdWcWIAAlJVG.jpg
    majidhenry تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

خیلی ممنون از 2 بزرگوار
    من چون آماتور هستم ببخشید که سوال های پیش و پا افتاده میپرسم
    لنز کیت دوربین با لنز جداگانه چه فرقی داره؟ من سرچ کردم تو نت زده بوده که لنز کیت فقط کارخانه ای هست و تو بازار اون لنز پیدا نمیشه
    در صورتی که اکثر دوربین ها مثل همین d5500 یا d7200 لنز کیت 18 - 140 دارن
    سوالم رو واضح تر بپرسم، کیفیت و امکانات و کارایی مثلا لنز کیت 18 - 140 با لنز جداگانه 18 - 140 فرقی داره؟
    هیچ فرقی ندارند . لنز کیت یعنی لنزی که همراه دوربین و داخل جعبه دوربین گذاشته میشه. اگر بنا دارید لنز 18-140 بخرید بصورت کیت با دوربین بخرید.
    Aier و majidhenry تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام

هیچ فرقی جز در نوع جعبه ندارند! لنز همان لنز است، هر کدام ارزان تر است را بخرید. (لنز کیت ارزانتر است.)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من لنز کیت نوعی لنز هست و انواعش خیلی راحت برای فروش موجود می باشد برداشتتون از مطلبی که مطالعه کردید اشتباه بوده
    تفاوت بسیاره که فعلا به علت عدم شناخت عمق میدان فوکال و اپرچر و حداقل فوکس و این چیزا متوجه نخواهید شد
    ببینید این لنز های کیت در اصل لنز همه کاره هستند، یعنی شما هم می توانید باهاشون عکس پرتره بگیرید هم منظره هم نجومی هم... اما هیچ کدام ازینکار هارا حرفه ای انجام نمی دهند. این لنز ها برای این هستند که شما علاقه ی خود را شناخته و لنز حرفه ای علاقه ی خود را خریداری کنید.(البته عکاسان حرفه ای هم وقت هایی که فرصت تعویض لنز نداشته باشند ازین لنز ها استفاده میکنند)
    یک مورد که توضیحش ساده هست بوکه هست که لنز کیت درش بسیار ضعیفه، یعنی تار شدن پشت سر سوژه
    بوکه باعث میشه عکس های شما نسبت به عکس های تلفن های همراه بسیار متمایز بشن

2862149792694332394_CxPkdWcWIAAlJVG.jpg
    نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    هیچ فرقی ندارند . لنز کیت یعنی لنزی که همراه دوربین و داخل جعبه دوربین گذاشته میشه. اگر بنا دارید لنز 18-140 بخرید بصورت کیت با دوربین بخرید.
    خیلی ممنون از عزیزان بابت پاسخشون
    الان یه ذره جای سوال پیش اومده واسه من، تو سایت دیجی کالا قیمت d5500 از d7100 گرونتره (البته 9 هزار ت فرقش هست) و هر 2 تاشون یک لنز دارن
    پس با این حساب دیوانگیه که کسی با این قیمت d550 بگیره، درسته؟

لینک d5500
    و
    لینک d7100

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

بله ارزش خرید D7100 بالاتره

البته اگه من بودم با 500 تومن افزایش D7200 میخریدم
    D7100 یه مشکلات ریزی داشت که تو D7200 برطرفش کرده
    Aier و majidhenry تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

الان یه ذره جای سوال پیش اومده واسه من، تو سایت دیجی کالا قیمت d5500 از d7100 گرونتره (البته 9 هزار ت فرقش هست) و هر 2 تاشون یک لنز دارن

لینک d5500
    و
    لینک d7100
    هر دوربینی مخاطب و کاربر خود را دارد مثلا وزن ۵۵۰۰ سبکتر است و ال سی دی چرخان دارد
    بنده شخصا ۵۳۰۰ را انتخاب کرده ام ولی اگر میخواهید حداکثر امکانات را داشته باشید ۷۱۰۰ در مجموع امکانات بیشتری دارد شاید مهمترین مزیت ۷۱۰۰ داشتن موتور فوکوس داخلی و امکان تصحیح فوکوس آن و مستر بودن فلاش آن باشد
    majidhenry تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

لینک d5500
    و
    لینک d7100
    نه دیوانگی نیست!!! D7100 بدلیل اینکه حدود 4 سال از عرضه اش میگذره ارزونتره
    انتخاب به خودتون بستگی داره و به استفاده ای که در نظر دارید

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

سلام خدمت همه اساتید و دوستان عزیز
    بالاخره بعد از چند سال کارم داره به عکاسی مرتبط میشه و میتونم یخرده وقت برای این عشق دیرین بزارم
    میخواستم لطف کنید و راهنماییم کنید برای خرید دوربین مناسب برای عکاسی مدلینگ فضای باز کمکم کنید که چه دوربینی مناسبم هستش برای خرید البته احتمالا معنی عکاسی مدلینگ نمیده ولی میخوام از مدل و مانتو توی فضای باز عکس بندازم و برای ژرنال استفاده بکنم
    البته الان تجهیزات امضامو دارم ولی چون میخوام شروع کنم و لنز و تجهیزات بخرم احساس کردم شاید نیاز به مهاجرت برند هستش یا شاید مثلا دوربینی بگیرم که فوکوس داخلی داشته باشه و نیازی به سری g نباشه
    ویرایش توسط M.Moghadam : Monday 26 June 2017 در ساعت 00:11
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام خدمت همه اساتید و دوستان عزیز
    بالاخره بعد از چند سال کارم داره به عکاسی مرتبط میشه و میتونم یخرده وقت برای این عشق دیرین بزارم
    میخواستم لطف کنید و راهنماییم کنید برای خرید دوربین مناسب برای عکاسی مدلینگ فضای باز کمکم کنید که چه دوربینی مناسبم هستش برای خرید البته احتمالا معنی عکاسی مدلینگ نمیده ولی میخوام از مدل و مانتو توی فضای باز عکس بندازم و برای ژرنال استفاده بکنم
    البته الان تجهیزات امضامو دارم ولی چون میخوام شروع کنم و لنز و تجهیزات بخرم احساس کردم شاید نیاز به مهاجرت برند هستش یا شاید مثلا دوربینی بگیرم که فوکوس داخلی داشته باشه و نیازی به سری g نباشه
    سلام دوست من
    از نظر بنده d5100 دوربین خوبی هست و بهتره سرمایتون رو روی لنز بذارید خصوصا برای این استفاده ای که دارید و حداقل تا لنز های لازم رو ندارید نیازی به تعویض بادی نیست
    مدلینگ فضای باز خودش دنیایی میشه، نیاز دارید که چقدر از بک گراند قابل تشخیص باشه؟ اگه تمرکز عکس فقط سوژه هست و پرسپکتیو پشت سر سوژه اهمیتی نداره، لنز هایی مثل 85 و 105 پرایم برای شما عالی هستن
    دوستان با این پیشنهادی که الان میدم احتمالا موافق نیستن اما به نظر من، و البته شاید نظر بنده اشتباه هم باشه، اما شخصا معتقدم بهترین لنز برای اینکار و خیلی کار های دیگه Sigma 50-100 هست که سه میلیون و خورده ای قیمت داره اما لامصب نمیدونید چه خروجی میده!
    Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens Review
    البته این لنز DX هست و برای دوربین های کراپ هستش،

درکل نظر بنده این هست که شما ابتدا با لنز به سبک عکاسی که میخواهید برسید، و سپس اگه از شفافیت تصاویر راضی نبودید، بادی رو عوض کنید، نیاز به تغییر برند هم نمیبینم
    اما تفاوت در بدنه ها بیشتر به ISO و نویز مربوطه که در کار شما فکر نمیکنم عکاسی در شرایط نوری ضعیف اهمیت بالایی داشته باشه
    hobor971، Nima Sadigh و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    سلام دوست من
    از نظر بنده d5100 دوربین خوبی هست و بهتره سرمایتون رو روی لنز بذارید خصوصا برای این استفاده ای که دارید و حداقل تا لنز های لازم رو ندارید نیازی به تعویض بادی نیست
    مدلینگ فضای باز خودش دنیایی میشه، نیاز دارید که چقدر از بک گراند قابل تشخیص باشه؟ اگه تمرکز عکس فقط سوژه هست و پرسپکتیو پشت سر سوژه اهمیتی نداره، لنز هایی مثل 85 و 105 پرایم برای شما عالی هستن
    دوستان با این پیشنهادی که الان میدم احتمالا موافق نیستن اما به نظر من، و البته شاید نظر بنده اشتباه هم باشه، اما شخصا معتقدم بهترین لنز برای اینکار و خیلی کار های دیگه Sigma 50-100 هست که سه میلیون و خورده ای قیمت داره اما لامصب نمیدونید چه خروجی میده!
    Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens Review
    البته این لنز DX هست و برای دوربین های کراپ هستش،

درکل نظر بنده این هست که شما ابتدا با لنز به سبک عکاسی که میخواهید برسید، و سپس اگه از شفافیت تصاویر راضی نبودید، بادی رو عوض کنید، نیاز به تغییر برند هم نمیبینم
    اما تفاوت در بدنه ها بیشتر به ISO و نویز مربوطه که در کار شما فکر نمیکنم عکاسی در شرایط نوری ضعیف اهمیت بالایی داشته باشه
    سلام ممنون از پاسختون
    بنده هم دقیقا بخاطر همینکه میخواستم لنز یخرم این فکر بسرم افتادش که قبل از اینکه خرید و سرمایه گزاری بکنم مسیر احتمالی اینده رو پیش بینی کنم که متحمل هزینه های بیشتر نشم

به عنوان مثال الان توی فکر خرید 50 مم هستم ولی خب اگر بنا به این باشه که بخوام در اینده به سمت 6 دی برم یا دی 610 یه مقدار توی خریدم فرق ایجاد میکنه یا توی همین داستان بین 24-120 و 24-105
    از اونور قضیه اگر بخوام مبلغ 750 تومن بدم و یه 50 مم سری جی بگیرم ترجیحم اینه دوربین تعویض بشه و 50 1.4 سری دی بگیرم و لذتشو ببرم
    خلاصه بدجور بین دوراهی موندم دراصل باید بین لنزهای دو برند انتخاب کنم

البته بخاطر لنزهای کنون یخرده تمایل بیشتری به کنون پیدا کردم
    ویرایش توسط M.Moghadam : Monday 26 June 2017 در ساعت 16:09
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسختون
    بنده هم دقیقا بخاطر همینکه میخواستم لنز یخرم این فکر بسرم افتادش که قبل از اینکه خرید و سرمایه گزاری بکنم مسیر احتمالی اینده رو پیش بینی کنم که متحمل هزینه های بیشتر نشم

به عنوان مثال الان توی فکر خرید 50 مم هستم ولی خب اگر بنا به این باشه که بخوام در اینده به سمت 6 دی برم یا دی 610 یه مقدار توی خریدم فرق ایجاد میکنه یا توی همین داستان بین 24-120 و 24-105
    از اونور قضیه اگر بخوام مبلغ 750 تومن بدم و یه 50 مم سری جی بگیرم ترجیحم اینه دوربین تعویض بشه و 50 1.4 سری دی بگیرم و لذتشو ببرم
    خلاصه بدجور بین دوراهی موندم

البته بخاطر لنزهای کنون یخرده تمایل بیشتری به کنون پیدا کردم
    درمورد کوچ در برند: تاحالا با کنون کارکردی؟ به نظرم قبل از هرگونه تصمیم گیری برای تغییر برند یکم با کنون کار کن، گمونم از تغییر برند پشیمون بشی اگه هم کار کردی و باز میخوای برند عوض کنی، که دیگه تصمیم با خودته... اما واقعا تفاوتی وجود نداره که شما به خاطرش بدنه عوض کنی، خصوصا توی سبکی که شما کار میکنی نیکون کمبود لنز نداره

درمورد کوچ به فول فریم: کوچ به فول فریم هم واقعا نیاز نیست خصوصا برای شما که رفتار نویزی براتون مهم نیست، فقط هزینه اضافی و اینکه شما مجبور میشید لنز های گرون تر خریداری کنید، بنده متوجه نمیشم شما چرا میخواهید بدنه عوض کنید، اما تا 90 درصد گمان میکنم چیزی که دنبالش هستید رو با تعویض بدنه بهش نخواهید رسید! لنز های 50 و 85 و 105 نیکون که برای کار شما مناسب هستن خوشبختانه همگی فول فریم هستن، پس با خرید اینها ضرر نخواهید کرد حتی اگه در آینده به فول فریم هم کوچ کنید که البته بازم میگم نیازی نیست.

درمورد لنز های سری دی: بیخیال این لنز ها بشید! لنز های G فوکسشون خیلی سریع تر و دقیق تر و بهتره و کیفیت اپتیکیشون هم توی اپرچر های بازتر اگه درست یادم باشه بهتره. اینجوری نیست که لنز های سری D روی بادی هایی که موتور فوکس داخلی دارن مثل سری G باشن، خیر! من شخصا بعد از تجربه 50mm 1.8d روی 7200 حس کردم 50 سال توی تکنولوژی به عقب حرکت کردم با اون صدا و سرعت فوکسش. به نظر بنده سری G ارزش هزینه رو داره
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G