صفحه 1151 از 1201 نخستنخست ... 151 651 1051 1101 1141 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,501 تا 11,510 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    درمورد کوچ در برند: تاحالا با کنون کارکردی؟ به نظرم قبل از هرگونه تصمیم گیری برای تغییر برند یکم با کنون کار کن، گمونم از تغییر برند پشیمون بشی اگه هم کار کردی و باز میخوای برند عوض کنی، که دیگه تصمیم با خودته... اما واقعا تفاوتی وجود نداره که شما به خاطرش بدنه عوض کنی، خصوصا توی سبکی که شما کار میکنی نیکون کمبود لنز نداره

درمورد کوچ به فول فریم: کوچ به فول فریم هم واقعا نیاز نیست خصوصا برای شما که رفتار نویزی براتون مهم نیست، فقط هزینه اضافی و اینکه شما مجبور میشید لنز های گرون تر خریداری کنید، بنده متوجه نمیشم شما چرا میخواهید بدنه عوض کنید، اما تا 90 درصد گمان میکنم چیزی که دنبالش هستید رو با تعویض بدنه بهش نخواهید رسید! لنز های 50 و 85 و 105 نیکون که برای کار شما مناسب هستن خوشبختانه همگی فول فریم هستن، پس با خرید اینها ضرر نخواهید کرد حتی اگه در آینده به فول فریم هم کوچ کنید که البته بازم میگم نیازی نیست.

درمورد لنز های سری دی: بیخیال این لنز ها بشید! لنز های G فوکسشون خیلی سریع تر و دقیق تر و بهتره و کیفیت اپتیکیشون هم توی اپرچر های بازتر اگه درست یادم باشه بهتره. اینجوری نیست که لنز های سری D روی بادی هایی که موتور فوکس داخلی دارن مثل سری G باشن، خیر! من شخصا بعد از تجربه 50mm 1.8d روی 7200 حس کردم 50 سال توی تکنولوژی به عقب حرکت کردم با اون صدا و سرعت فوکسش. به نظر بنده سری G ارزش هزینه رو داره
    خیر با دوربین های کنون کار نکردم ولی به هیچ کدوم از برندها تعصب خاصی ندارم و فکر میکنم شاید اولش چون نیکونی بودم یه مقدار با کنون راحت نباشم ولی به هر حال هر دو برند قابل استفاده هستش و بزرگان باهاشون کار میکنند
    به نظر شما با توجه به اینکه 18 105 رو دارم 50 فیکس بگیرم یا 24 120 البته اینو در نظز بگیرید که معمولا توی این کاری که مد نظرم هستش عکسهای قدی بیشتر استفاده میشه تا پرتره
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسختون
    بنده هم دقیقا بخاطر همینکه میخواستم لنز یخرم این فکر بسرم افتادش که قبل از اینکه خرید و سرمایه گزاری بکنم مسیر احتمالی اینده رو پیش بینی کنم که متحمل هزینه های بیشتر نشم

به عنوان مثال الان توی فکر خرید 50 مم هستم ولی خب اگر بنا به این باشه که بخوام در اینده به سمت 6 دی برم یا دی 610 یه مقدار توی خریدم فرق ایجاد میکنه یا توی همین داستان بین 24-120 و 24-105
    از اونور قضیه اگر بخوام مبلغ 750 تومن بدم و یه 50 مم سری جی بگیرم ترجیحم اینه دوربین تعویض بشه و 50 1.4 سری دی بگیرم و لذتشو ببرم
    خلاصه بدجور بین دوراهی موندم دراصل باید بین لنزهای دو برند انتخاب کنم

البته بخاطر لنزهای کنون یخرده تمایل بیشتری به کنون پیدا کردم
    سلام

لنزهای زوم و پرایم قابلیتهای متفاوتی دارند و نیازهای مختلفی را پوشش می دهند. اگر تجربه ای در مورد لنز پرایم مخصوصا لنزهایی شبیه 50 یا 85 ندارید بهتر است یکی بخرید یا قرض کنید و در شرایطی که نیاز دارید از آن استفاده کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید چه لنزی مورد نیازتان است. بعد از این مرحله هست که می توانید تصمیم بگیرید که مثلا به یک لنز پرایم معادل 85 میلیمتری f/1.8 روی فول فریم یا 50 f/1.8 روی کراپ نیاز دارید و حالا با توجه به لنزهای موجود برای برندهای مختلف و همچنین گوشه نگاهی به بدنه های مختلف و در نظر داشتن شرایط قیمتی می توانید تصمیم گیری خودتان را داشته باشید.
    در حقیقت تجریه فاصله کانونی های مختلف مهمترین قسمت این تجربه است. و با این تجربه ها باید "نیاز" خودتان را شناسایی کنید.
    بیشتر روند تصمیم گیری به شیوه بالا توسط خود شخص انجام می شود. البته ممکن است کمی زمان گیر باشد و کمی هزینه بر. یک راه برای کاهش هزینه ها خرید تجهیزات کارکرده است.
    M.Moghadam و Aier تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام

لنزهای زوم و پرایم قابلیتهای متفاوتی دارند و نیازهای مختلفی را پوشش می دهند. اگر تجربه ای در مورد لنز پرایم مخصوصا لنزهایی شبیه 50 یا 85 ندارید بهتر است یکی بخرید یا قرض کنید و در شرایطی که نیاز دارید از آن استفاده کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید چه لنزی مورد نیازتان است. بعد از این مرحله هست که می توانید تصمیم بگیرید که مثلا به یک لنز پرایم معادل 85 میلیمتری f/1.8 روی فول فریم یا 50 f/1.8 روی کراپ نیاز دارید و حالا با توجه به لنزهای موجود برای برندهای مختلف و همچنین گوشه نگاهی به بدنه های مختلف و در نظر داشتن شرایط قیمتی می توانید تصمیم گیری خودتان را داشته باشید.
    در حقیقت تجریه فاصله کانونی های مختلف مهمترین قسمت این تجربه است. و با این تجربه ها باید "نیاز" خودتان را شناسایی کنید.
    بیشتر روند تصمیم گیری به شیوه بالا توسط خود شخص انجام می شود. البته ممکن است کمی زمان گیر باشد و کمی هزینه بر. یک راه برای کاهش هزینه ها خرید تجهیزات کارکرده است.

خب پس فکر کنم با این شرایط فعلا یه 50 مم سری جی بخرم و یخرده باهاش کار کنم و در اینده یه مقدار که کارم پیش رفتش تصمیم بگیرم

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    خب پس فکر کنم با این شرایط فعلا یه 50 مم سری جی بخرم و یخرده باهاش کار کنم و در اینده یه مقدار که کارم پیش رفتش تصمیم بگیرم
    به نظرم قرض کنید با توجه به قیمت 750 هزار تومنی این لنز
    که اگه حس کردید فوکال بالاتر یا اپرچر پایین تر نیاز دارید، چیزی که نیازتون هست رو بخرید
    من خیلیارو دیدم که بعد از خرید 50mm f1.8 ، سریع رفتن 50mm f1.4 خریدن و بعد دیدن کلا نیازشون فوکال بالاتر بوده و رفتن 85 خریدن و دیدن باز هم بالاتر نیاز داشتن و بازهم...
    پس اول فوکالی که مد نظرتون هست رو پیدا کنید!
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    به نظرم قرض کنید با توجه به قیمت 750 هزار تومنی این لنز
    که اگه حس کردید فوکال بالاتر یا اپرچر پایین تر نیاز دارید، چیزی که نیازتون هست رو بخرید
    من خیلیارو دیدم که بعد از خرید 50mm f1.8 ، سریع رفتن 50mm f1.4 خریدن و بعد دیدن کلا نیازشون فوکال بالاتر بوده و رفتن 85 خریدن و دیدن باز هم بالاتر نیاز داشتن و بازهم...
    پس اول فوکالی که مد نظرتون هست رو پیدا کنید!
    متاسفانه امکان قرض گرفتن رو ندارم با توجه به اینکه کسی اطرافم این لنز رو نداره فکر میکنم اگر صرفا برای اینکه بخوام فوکال رو انتخاب بکنم بهتره با همین لنز خودم چند وقتی فقط روی 50 عکس بگیرم ببینم چی میشه
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

دقیقا من هم با دوستمون aier هم عقیده هستم . فعلا هزینه اتون رو صرف لنزکنید . بنظرم برند کنون بیشتر اگر جهتگیری فیلم برداری دارید بدرد می خورد . نیکون برای تصویر نتیجه بهتری می دهد( نظر شخصی است) . یکی از لنزهای خوبی که می تونید خرید کنید 24-120 است .
    Aier و mr_saeed تشکر می‌کنند.

كاربر جديد rejina آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    دوستان یه کمک می خواستم بگیرم من مبتدی هستم در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم تازه می خوام شروع کنم قبلا یه دوربین عکاسی کامپکت داشتم الان می خوام یه دوربین حرفه ای بگیرم قیمتش هم تاسقف 3.500.000 باشه مشکلی نیست یکی از دوستان نیکون 7200 رو معرفی کردن. نظر شما چی هست؟

ببخشید اگر پست رو جای درستی نگذاشتم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام دوستان .

بنده در حال حاضر d5100 نیکون رو دارم و به چند دلیل که مهمترینش فقدان موتور فوکوس داخلی هست قصد دارم اونو با d7100 تعویض کنم. قیمت لنز های دارای موتور فوکوس خیلی بالا هست و این برای بنده که به حالات مختلف عکاسی علاقه مندم و طبیعتا برای هر حالت هم لنزی مورد نیاز هست ! مشکل ساز شده.البته سیستم فوکوس قوی تر نقاط فوکوس خیلی بیشتر ؛ کیفیت بالاتر سنسور هم از جمله دلایل این تصمیم هستن.

سوالم اینه نظرتون درباره انتخابم چیه ؟ یه مقدار بالاتر هم میتونم هزینه کنم اما خیلی نه !
    هم رده دوربین 7100 نیکون ؛ در برند کنون کدوم سری هست ؟ که موتور داخلی داشته باشه برای فوکوس و بقیه مشخصاتش یکسان باشه؟
    با توجه به مقوله تعویض لنز ؛ قیمت لنز های سازگار با کدوم برند معمولا بهتر و همچنین در دسترس تره ؟

ممنون

با احترام

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    سلام دوستان .

بنده در حال حاضر d5100 نیکون رو دارم و به چند دلیل که مهمترینش فقدان موتور فوکوس داخلی هست قصد دارم اونو با d7100 تعویض کنم. قیمت لنز های دارای موتور فوکوس خیلی بالا هست و این برای بنده که به حالات مختلف عکاسی علاقه مندم و طبیعتا برای هر حالت هم لنزی مورد نیاز هست ! مشکل ساز شده.البته سیستم فوکوس قوی تر نقاط فوکوس خیلی بیشتر ؛ کیفیت بالاتر سنسور هم از جمله دلایل این تصمیم هستن.

سوالم اینه نظرتون درباره انتخابم چیه ؟ یه مقدار بالاتر هم میتونم هزینه کنم اما خیلی نه !
    هم رده دوربین 7100 نیکون ؛ در برند کنون کدوم سری هست ؟ که موتور داخلی داشته باشه برای فوکوس و بقیه مشخصاتش یکسان باشه؟
    با توجه به مقوله تعویض لنز ؛ قیمت لنز های سازگار با کدوم برند معمولا بهتر و همچنین در دسترس تره ؟

ممنون

با احترام
    سلام همرده سری 7 نیکون 70d و 80d از برند کنون میباشد . نیازی به تغییر برند نیست شما 7200 نیکون رو تهیه کنید
    XoMa تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    سلام دوستان .

ممنون

با احترام
    دوست من مگه نیکون چند تا لنز داره که نیاز به موتور داخلی دوربین داشته باشن؟ 99 درصد لنز ها خودشون دارن موتور فوکس و اینکه لنز موتور فوکس داشته باشه خیلی خیلی بهتره چرا که فوکس خیلی سریع تر و دقیق تر و بی صدا تره
    اینجوری نیست که تفاوت 50mm f1.8g و 50mm f1.8d فقط توی موتور فوکس باشه حتی از نظر اپتیکی هم g بهتره
    حتی کسایی هم که بادیشون موتور فوکس داخلی داره، لنز گرانتر G رو خریداری میکنن لنز های D خیلی قدیمی و کند و پر سر و صدا هستن
    کیفیت ساخت G هم از D بالاتر هست ، همچنین لنز D مشکل flare هم داره
    وقتی با لنز های سری D بخواهید فوکس کنید رینگ فوکس میچرخه... در صورتی که G اینگونه نیست
    حتی درمورد فیلمبرداری حرکت دادن رینگ فوکس حین فیلمبرداری در G بی صدا هست اما در D اینگونه نیست
    دقیقا همین سوال رو یکی چند پست قبل پرسید من جواب دادم شما انقدر به خودت زحمت ندادی حداقل همین یک صفحه اخیر رو مطالعه کنی
    https://www.youtube.com/watch?v=EQinvypPNao
    شما این ویدیو رو ببین بوکه ی G حتی خیلی دلچسب تره

نه نیازی به تغییر بادی هست نه نیازی به تغییر برند، این دوست عزیزمون Kato هم که همچنان به پیشنهاد دادن دوربین و لنز هایی که خودش داره به همه ادامه میده

طبق توصیه مراجع شما باید 80 درصد هزینه رو بذاری روی لنز و فقط 20 درصد روی بدنه، بدنه 5100 کمبود خاصی نداره که فعلا نیاز به تعویض داشته باشید
    حداقل شما ابتدا لنز هارو خریداری کنید و با 5100 استفاده کنید کارتون راه نیوفتاد بادی رو بعدا عوض کنید
    d5100 از همون سنسور d7000 بهرهمند هست
    شخصی قبل شما این سوال رو پرسید و مفصل جواب دادم پست های قبل رو مطالعه کنید
    با تشکر
    ویرایش توسط Aier : Friday 30 June 2017 در ساعت 12:34
    hobor971، XoMa و enybody تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe