صفحه 1194 از 1201 نخستنخست ... 194 694 1094 1144 1184 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,931 تا 11,940 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا Pedram88 آواتار ها
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط nikonir نمایش پست ها
    سلام دوستان . من بعد از تقریبن ده سال دوباره عکاسی رو شروع کردم . به دلیل گرفتاری خانوادگی و ... توی این مدت از عکاسی فاصله گرفته بودم . تجهیزاتی هم که دارم فکر میکنم خیلی زیر خاکی شدن . میخواستم یک بادی خوب با قیمت مناسب تهیه کنم و دوباره شروع کنم . خیلی ها بهم نیکون دی ۷۵۰۰ رو پیشنهاد دادن . میخواستم نظرتون رو بدونم ؟ تجهیزاتی که الان دارم شامل :
    نیکون دی ۹۰
    اس بی ۹۰۰
    ۱۰ - ۲۰ زیگما
    ۱۸-۲۰۰ میلیمتر
    ۵۰ میلیمتر
    ۱۰۵ ماکرو
    میشه . میخواستم بدونم که آیا این لنز ها هنوز هم قابل استفاده هستن ؟ و روی این بادی جدید نصب میشن ؟ در ضمن اگر بادی بهتری میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنین که هم سبک تر باشه و هم نیاز به جای زیادی نداشته باشه و کوچکتر هم باشه. در ضمن من ایران نیستم و دستم برای خرید باز هست و مشکلی ندارم . اما نمیخوام هم زیاد هزینه کنم چون کار حرفه ای نمیکنم و بیشتر آماتوری هست . برای منظره و طبیعت و بناهای تاریخی و عکاسی اجتماعی و مراسم خانوادگی و ... در حد آماتوری ! مرسی :)
    سلام
    خوب کاری میکنی که می خوای دوباره به دنیای عکاسی برگردی! هر دوی این دوربین هایی که گفتی مانت F دارن. بنابراین تمام لنزهایی که داشتی رو می تونی دوباره استفاده کنی. البته D90 دوربین خوبیه فقط متعلق به یک دهه پیشه! مجموعه لنزهایی که داری اگه هنوز کیفیت خودشونو داشته باشن، تقریبا کامله و نیاز نیست لنز جدیدی بخری. دوربین پیشنهادی (D7500) خوبه فقط زیاد با معیار های شما جور در نمیاد چون هم یه مقدار سنگینه و هم گرونه و خریدش واسه کاربران حرفه ای تر توجیه بیشتری داره. با توجه به اینکه شما بیشتر میخوای عکاسی آماتوری کنی و دوربین ارزونتر و سبکتری میخوای من شخصا سری 3 نیکون مثل D3400 , D3500 و سری 5 مثل D5500 و D5600 رو پیشنهاد میدم. سری 5 کمی پیشرفته تره و امکانات بیشتری نظیر صفحه نمایش چرخان، نقاط فوکوس بیشتر، مانیتور بهتر و ... داره ولی گرونتره!
    امیدوارم نظرم بدردت بخوره.
    عکس های خوبی بگیری .....
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

سلام دوستان . من بعد از تقریبن ده سال دوباره عکاسی رو شروع کردم . به دلیل گرفتاری خانوادگی و ... توی این مدت از عکاسی فاصله گرفته بودم . تجهیزاتی هم که دارم فکر میکنم خیلی زیر خاکی شدن . میخواستم یک بادی خوب با قیمت مناسب تهیه کنم و دوباره شروع کنم . خیلی ها بهم نیکون دی ۷۵۰۰ رو پیشنهاد دادن . میخواستم نظرتون رو بدونم ؟ تجهیزاتی که الان دارم شامل :
    نیکون دی ۹۰
    اس بی ۹۰۰
    ۱۰ - ۲۰ زیگما
    ۱۸-۲۰۰ میلیمتر
    ۵۰ میلیمتر
    ۱۰۵ ماکرو
    میشه . میخواستم بدونم که آیا این لنز ها هنوز هم قابل استفاده هستن ؟ و روی این بادی جدید نصب میشن ؟ در ضمن اگر بادی بهتری میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنین که هم سبک تر باشه و هم نیاز به جای زیادی نداشته باشه و کوچکتر هم باشه. در ضمن من ایران نیستم و دستم برای خرید باز هست و مشکلی ندارم . اما نمیخوام هم زیاد هزینه کنم چون کار حرفه ای نمیکنم و بیشتر آماتوری هست . برای منظره و طبیعت و بناهای تاریخی و عکاسی اجتماعی و مراسم خانوادگی و ... در حد آماتوری ! مرسی :)

دوربین و لنزهای شما نیمه حرفه ای و چه بسا حرفه ای هستن و تمام نیازهای شما رو برآورده میکنن
    به عقیده من اصلا لزومی نداره که شما تجهیزاتتون رو عوض کنید
    شما فقط عکاسی کنید و لذت ببرید هر وقت دیدید که تجهیزاتتون جوابگوی نیازهاتون نیست اونوقت تجهیزات رو ارتقا دهید.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نیکون دی ۹۰
    اس بی ۹۰۰
    ۱۰ - ۲۰ زیگما
    ۱۸-۲۰۰ میلیمتر
    ۵۰ میلیمتر
    ۱۰۵ ماکرو
    یک باتری زاپاس بخرید و حالش را ببرید
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    دوربین و لنزهای شما نیمه حرفه ای و چه بسا حرفه ای هستن و تمام نیازهای شما رو برآورده میکنن
    به عقیده من اصلا لزومی نداره که شما تجهیزاتتون رو عوض کنید
    شما فقط عکاسی کنید و لذت ببرید هر وقت دیدید که تجهیزاتتون جوابگوی نیازهاتون نیست اونوقت تجهیزات رو ارتقا دهید.
    بنظر من هم تجهیزات تون خوبه و نهایتا اگر دوست دارید میتونید با تبدیل بادی به 7200 دست دوم تمیز و کم کارکرد پرونده رو ببندید!
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    با چه دوربینی میشه همچین عکسایی گرفت؟
    پایین ترین هزینه برای خرید که همچین عکسی بشه انداخت

Capture.JPG

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط Emad_hs نمایش پست ها
    سلام
    درود
    عکاسی حیات وحش نیاز به دوربینهای کراپدار و لنزهای تله بلند داره ولی برای آغاز با دوربینهای مانند سه رقمی های کنون و لنز ارزان 55-250 میتونید کسب تجربه نمایید.
    اگر بیشتر دوست داشتید لنزهای تا 1200 و بیشتر هم هست با قیمتهای نجومی!.
    پاینده باشید
    amir.komeily، filtrmiltr و Emad_hs تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام
    جواب فنی رو افشین عزیز کامل توضیح دادن ... شما به یه دوربین به همراه لنز تله نیاز داری ... این ترکیب رو به همه قیمتی هم میشه پیدا کرد . از یه دوربین کامپکت سوپرزوم چند میلیونی تا یه فول فریم و لنز تله بلند چند صد میلیونی ! ...

ولی قبلش باید بدونید چه کار میخواهید بکنید

شما میتونید با یه دوربین خیلی ارزون ( برای مثال 450d و یه لنز کیت ) که دست دومش شاید حدود 1 میلیون تومان باشه + یه ریموت کنترل که 200 300 هزار تومان قیمتشه و یه سه پایه ارزون حتی دست ساز از این عکس ها بگیرید ! (جالبه بدونید درصد زیادی از این عکس ها با همین تکنیک ریموت کنترل و لنز نرمال یا واید گرفته میشه )

مهم نیست چه تجهیزاتی میگیرید . دوربین برای شما عکس اینجوری نمیگیره .. حتی اگر دوربین 100 میلیونی با لنز تله 300 میلیونی هم بخرید باز هم به تنهایی کمکی نمیکنه از این عکس ها بگیرید . قبلش بدونید میخواهید چه کار کنید ... در موردش تحقیق کنید ، زمانی که آماده بودید برای شروع ، خودتون جواب سوال خودتون رو میدونید . ( یا حداقل سوال رو به این شکل مطرح نمی کنید )

پولتون رو برای خرید ارزون ترین ها دور نریزید . پول بیخودی هم پای گرون ترین ها ندید . اول بدونید چی نیاز دارید بعد هزینه کنید ... این چیزی نیست که بشه با 2 تا عکس گفت شما چی نیاز دارید ...
    obsidiyan، amir.komeily، filtrmiltr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام

سلام
    دوربین شبه SLR با زوم بالا استفاده کنید، کاری که اغلب عکاسان حیات وحش انجام دادن
    obsidiyan و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام

Capture.JPG

سلام. و البته در تکمیل مطالبی که اساتید و هنرمندان گرامی بیان کردند باید دونست که عکاسی از حیات وحش تجهیزات برای استتار، صبوری زیاد، آگاهی به محیط و حیوانات و رفتارشون و پارامترهایی داره که در کنار جذابیت، بسیار کار طاقت فرساییه.
    DELL، amir.komeily، filtrmiltr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام. و البته در تکمیل مطالبی که اساتید و هنرمندان گرامی بیان کردند باید دونست که عکاسی از حیات وحش تجهیزات برای استتار، صبوری زیاد، آگاهی به محیط و حیوانات و رفتارشون و پارامترهایی داره که در کنار جذابیت، بسیار کار طاقت فرساییه.
    دقیقا همینطوره. بخاطر همینم هست که اغلب افرادی که به این ژانر علاقه دارن با سرمایه گذاری صرف روی دوربین و لنز به نتیجه دلخواه نمیرسن
    filtrmiltr تشکر می‌کند.