صفحه 1198 از 1201 نخستنخست ... 198 698 1098 1148 1188 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,971 تا 11,980 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط leopard07 نمایش پست ها
    ...در مورد بدنه هم خیلی دوست داشتم نیکون سری بعد از 610 رو معرفی میکرد و گزینه اکونومی و با کیفیتی به گزینه هام اضافه میشد. چند بار دیگه باید بدنه های مختلف رو تست کنم و بعد تصمیم بگیرم.
    درود

در مورد آنچه جناب امامی بیان کردند،باید نکته تکمیلی کوچکی هم اضافه کنم..اینکه بنده با لنز 35 میلیمتری بر روی بدنه کراپدار عکاسی می کنم،در حقیقت در همان بازه 35 میلیمتری خروجی گرفته ام..اشتباهی که برخی کاربران می کنند اینکه تصورشان این است که وقتی با مثلا لنز 35 میلیمتری عکاسی می کنند،عکس گرفته شده در بازه 52 میلیمتری به آنها خروجی داده است.در حالتی که اصلا چنین نیست..لنز 35 میلیمتری در همان بازه 35 میلیمتری خروجی خواهد داد..حال بدنه کراپدار باشد یا فول فریم..حال تفاوت در کجاست؟

جناب امامی بدرستی بیان کردند که کادر مشابهی با ضریب 1.5 در نیکون و همچنین 1.6 در بدنه های کنون داده می شود..یعنی بعبارت بهتر،شما در بدنه کراپدار در مقایسه با بدنه فول فریم،کادر بسته تر یا کوچک تری دارید.حال اگر بخواهید کادر بسته یا کوچک تر کراپدار را به ابعاد کادر فول فریم نزدیک تر کنید یا به اصطلاح بزرگ تر کنید تا ابعاد کادر فول فریم را پیدا کند،در بدنه های نیکون،با 1.5 برابر شدن تقریبی کادر بسته کراپدار،کادر مشابه فول فریم پیدا می کند.
    از طرف دیگر،وقتی شما با لنز 35 میلیمتری با بدنه کراپدار عکاسی می کنید،با بزرگ تر کردن همان کادر و برابر سازی ابعاد کادر با کادر فول فریم که طبیعتا از کادر بسته کراپدار بزرگتر است،تصویری بدست می آورید که اگر همان تصویر را بخواهید با بدنه فول فریم بدست آورید،با درنظر گفتن فاصله تقریبی هردو بدنه با سوژه،باید لنز 52 میلیمتری به بدنه فول فریم بسته شود که تصویری مشابه همان 1.5 برابر شدن خروجی کادر بدنه کراپدار را حاصل کند.

به همین دلیل است که عکاسان حیات وحش از بدنه کراپدار استفاده می کنند.چرا؟ چون وقتی که مثلا از یک پرنده کوچک با لنز تله عکاسی کردند و در خروجی نهایی یک پرنده کوچک در همان کادر کراپدار بدست آمد،با بزرگنمایی همان کادر و به شرط حفظ جزئیات عکس،تصویر بزرگتر و بهتری از همان پرنده کوچک بدست می آورند.

دقیقا به همین دلیل است که عکاسان طبیعت از بدنه فول فریم با لنزهای واید استفاده می کنند که کادر بزرگتری داشته باشند و اگر نیاز به کراپ کردن کادرشان (بصورت معکوس) داشته باشند،امکان این کار فراهم باشد.یعنی بخواهند از کادر فول فریم بازتر خود،با کراپ عکس،کادر بسته تری بدست آورند.

در مورد بدنه گمان می کنم اگر بخواهید بجای انتخاب بدنه کراپدار به فول فریم بروید،هنوز D750 نیکون حرف های بسیاری برای گفتن دارد..حتی اگر یک دست دوم تمیز آن را بتوانید تهیه کنید،بخصوص از کسانی که از این بدنه به D850 کوچ کرده اند،بسیار انتخاب ارزشمندی خواهد بود.بخصوص از بابت توانایی بسیار خوب این بدنه از بابت خروجی بسیار با کیفیت در شرایط کم نور و اینکه با معرفی بدنه جدیدتر D760 در آینده نزدیک،قیمت بدنه D750 اکنون در مناسب ترین وضعیت برای خرید قرار خواهد گرفت.

بدرود تا درودی دیگربار
    obsidiyan، 47amir و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ALI KALAN آواتار ها
    تشکر کرده
    115

دوستان زیر ده میلیون تومان چه دوربینی پیشنهاد میدید؟ سطح کار نیمه حرفه ایی اگر بشه یه لنز خوب هم خرید که چه بهتر ممنون میشم راهنمایی کنید
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI KALAN نمایش پست ها
    دوستان زیر ده میلیون تومان چه دوربینی پیشنهاد میدید؟ سطح کار نیمه حرفه ایی اگر بشه یه لنز خوب هم خرید که چه بهتر ممنون میشم راهنمایی کنید
    درود

اگر با خرید دوربین های دست دوم مشکلی ندارید به نظرم اگر بتونید دست دوم تهیه کنید میتونید بدنه های بهتری تهیه کنید به لحاظ کاری که می فرمایید
    و بنظرم با زیر 10 میلیون بدنه های دست دوم
    1- d7200 نیکون (بی شک به نظرم تو کراپ سنسور ها جزو بهترین هاست من خودم این دوربین رو داشتم و از اون کسب درامد میکردم خروجی خوبی به شما میده و امکانات خوبی در اختیارتون میذاره ، شارپنس خوب و داینامیک رنج بالا از حسن های این دوربین ، سیلینگ بدنه خیلی خوبه)
    2 - 70D کنون هم دوربین مناسبی است بدنه خوب با امکانات مناسب خوش دست و سیلینگ خوب

به نظرم برای شروع یک لنز 50 فیکس دست دوم در هر دو برند یا اگر بودجتون نرسید 18 55 گزینه خوبیست در نیکون حتما لنز 18 55 afp jidi ;kdn

3- بدنه با کارکرد نسبتا بالا d610 نیکون یا 6d کنون که البته فول فریم هستند ولی در اینده بابت لنز باید بسیار هزینه کنید

و اگر بخواهید نو خرید کنید باید دوربین های سطح مبتدی کراپ بگیرید که شاید در آینده شما رو نا امید کنند
    سوالی هست در خدمتم
    ALI KALAN و kiavash تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد ALI KALAN آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود

اگر با خرید دوربین های دست دوم مشکلی ندارید به نظرم اگر بتونید دست دوم تهیه کنید میتونید بدنه های بهتری تهیه کنید به لحاظ کاری که می فرمایید
    و بنظرم با زیر 10 میلیون بدنه های دست دوم
    1- d7200 نیکون (بی شک به نظرم تو کراپ سنسور ها جزو بهترین هاست من خودم این دوربین رو داشتم و از اون کسب درامد میکردم خروجی خوبی به شما میده و امکانات خوبی در اختیارتون میذاره ، شارپنس خوب و داینامیک رنج بالا از حسن های این دوربین ، سیلینگ بدنه خیلی خوبه)
    2 - 70D کنون هم دوربین مناسبی است بدنه خوب با امکانات مناسب خوش دست و سیلینگ خوب

به نظرم برای شروع یک لنز 50 فیکس دست دوم در هر دو برند یا اگر بودجتون نرسید 18 55 گزینه خوبیست در نیکون حتما لنز 18 55 afp jidi ;kdn

3- بدنه با کارکرد نسبتا بالا d610 نیکون یا 6d کنون که البته فول فریم هستند ولی در اینده بابت لنز باید بسیار هزینه کنید

و اگر بخواهید نو خرید کنید باید دوربین های سطح مبتدی کراپ بگیرید که شاید در آینده شما رو نا امید کنند
    سوالی هست در خدمتم
    خب به نکته خیلی خوبی اشاره کردید دوربین دوست دوم زیر ده میلیون تومن از کجا بخریم؟ و به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ این خودش یه تخصصه مخصوصن تو قسمت لنز ممنون میشم راهنمایی کنید

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI KALAN نمایش پست ها
    خب به نکته خیلی خوبی اشاره کردید دوربین دوست دوم زیر ده میلیون تومن از کجا بخریم؟ و به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ این خودش یه تخصصه مخصوصن تو قسمت لنز ممنون میشم راهنمایی کنید
    درود
    خواهش میکنم ،
    از کجا خریدن رو من در خصوصی جاهایی که میشناسم رو عرض میکنم خدمتتون ، یا به صورت حضوری اکثر فروشگاهها در ناصر خسرو و جمهوری
    نکاتی که برای خرید دست دوم باید توجه کنید
    تعداد شات زده ششده توسط دوربین ، شما بهتره دوربینی که می خواید دست دومش رو بخرید مدلش رو مشخص کنید و با جستجو در اینترنت عمر مفید شاتر اون دوربین رو ببینید و سپس اقدام به خرید کنید ، معمولا دوربین هایی مثل d7200 از طرف شرکت حداقل عمر مفید ۱۵۰۰۰۰ هزار شات اعلام میشه
    که البته برای هرکاربر بسته به نوع استفاده این عدد میتونه کمتر یا بیشتر باشه ولی عموما بیشتر از این مقدار است
    تعيين تعداد شات زده شده توسط دوربين ها
    مهلت تست بگیرید از فروشنده
    ترجیحا از افرادی دوستان و اقوامی که میشناسید اقدام به خرید کنید ،
    ترجیحاددوربین هایی که توسط اتلیه ها و خبرنگاران استفاده شده رو تهیه نفرمایید امکان فیلمبرداری و اسیب به سنسور وجود دارد
    پیسکل سوخته رو حتما چک کنید ، اثار ضربه خوردگی روی دوربین ، فوکوس کشی دوربین و این مورد رو در سیستم چک کنید که اون نقطه ای که فوکوس کردید واضح هست یا خیر روشش هم در یوتوب یا سایتها با یک سرچ ساده موجود هست ، درگاهها و باتری رو چک کنید ، و در نهایت اگر کارکرد دوربین بالاست حتما به یکی از تعمیرگاههای معتبر ، دوربین رو برای چک و سرویس کلی نشون بدید و مشاوره بگیرید
    لنز هم همینطور ،
    سوالی هست در خدمتم
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر جديد karen آواتار ها
    تشکر کرده
    31

درود بردوستان
    تاپیک جدید نمیشد بزنم پس سوالم رو اینجا مطرح میکنم
    هرچندممکنه از نظربرخی بی ربط به نظربرسه ولی:
    بین دو دوربین سونی a7r4 یا سونی a73و فوجی فیلم xt4 از نظر امکانات فیلمبرداری وهمچنین لنزهای قابل دسترس وخوش قیمت(دردرجه کمتراهمیت) چه نظری دارید؟
    ایا امکانات حرفه ای فیلمبرداری فوجی نسبت به نیکون z یا سونی مشکلی ندارد؟ یا موضوع قابل تاملی ؟(دوستانی که دارد دوربینو)
    کنون البته لنزهای خوبی معرفی کرده ولی دوربین r5 بسیار گران است. R6 هم به نظرم بجز سنسور35خیلی ارزش بیشتری نداردنسبت به این دوربین .
    باری... درمجموع فکر میکنید از جمیع جهات دربین دوربینهای فوجی سوای این دوربین , دوربینی وجودداره که ارزش خرید وامکانات عکاسی فیلمبرداری مناسبی نسبت به رقبای دیگر داشته باشه؟
    ممنون

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط karen نمایش پست ها
    درود بردوستان
    تاپیک جدید نمیشد بزنم پس سوالم رو اینجا مطرح میکنم
    هرچندممکنه از نظربرخی بی ربط به نظربرسه ولی:
    بین دو دوربین سونی a7r4 یا سونی a73و فوجی فیلم xt4 از نظر امکانات فیلمبرداری وهمچنین لنزهای قابل دسترس وخوش قیمت(دردرجه کمتراهمیت) چه نظری دارید؟
    ایا امکانات حرفه ای فیلمبرداری فوجی نسبت به نیکون z یا سونی مشکلی ندارد؟ یا موضوع قابل تاملی ؟(دوستانی که دارد دوربینو)
    کنون البته لنزهای خوبی معرفی کرده ولی دوربین r5 بسیار گران است. R6 هم به نظرم بجز سنسور35خیلی ارزش بیشتری نداردنسبت به این دوربین .
    باری... درمجموع فکر میکنید از جمیع جهات دربین دوربینهای فوجی سوای این دوربین , دوربینی وجودداره که ارزش خرید وامکانات عکاسی فیلمبرداری مناسبی نسبت به رقبای دیگر داشته باشه؟
    ممنون
    در مورد تصویربرداری با دوربین های سونی سری آلفا من تجربه زیادی دارم. بسیار بسیار کیفیت بالای دارند. و قابل مقایسه با دوربینهای ایکس تی 3 فوجی اصلا نیستند.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

درود دوستان
    امیدورام هنوز دوستانی به این انجمن سر بزنن تا بتونم راهنمایی بگیرم
    من یه سری تجهیزات عکاسی با کمک دوستان همینجا خریدم ( نیکون 7100 با لنز سیگما 17 -50 2.8 باطری اضافه سه پایه و سر سه پایه مانفرتو و کیف لوپرو )
    به علت حجم زیاد تقریبا استفاده خاصی نتونستم ازشون بکنم
    نظرتون چیه همه تجهیزات یا بخشیش رو بفروشم و یه کامپکت جمع و جور بخرم که بیشتر اوقات با خودم حملش کنم؟
    اگه بخوام تعویض کنم چه مدلهایی با پول فروششون می تونم بخرم ( نو یا دست دو تمییز خیلی فرق نمی کن) ؟

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    درود دوستان
    امیدورام هنوز دوستانی به این انجمن سر بزنن تا بتونم راهنمایی بگیرم
    من یه سری تجهیزات عکاسی با کمک دوستان همینجا خریدم ( نیکون 7100 با لنز سیگما 17 -50 2.8 باطری اضافه سه پایه و سر سه پایه مانفرتو و کیف لوپرو )
    به علت حجم زیاد تقریبا استفاده خاصی نتونستم ازشون بکنم
    نظرتون چیه همه تجهیزات یا بخشیش رو بفروشم و یه کامپکت جمع و جور بخرم که بیشتر اوقات با خودم حملش کنم؟
    اگه بخوام تعویض کنم چه مدلهایی با پول فروششون می تونم بخرم ( نو یا دست دو تمییز خیلی فرق نمی کن) ؟
    درود
    اینکه چه دوربینی بگیرید به شما بستگی دارد
    پیشنهادم به شما فوجی xt30 یا xt200 خواهد بود بسته به بودجه
    سری rx سونی هم خوب هست
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها