صفحه 102 از 213 نخستنخست ... 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 105 106 112 152 202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خب حالا بعد از شارژ کردن 3-2 سری باتری با این شارژر سونی BCG-34HRMF4 چند نکته رو که به چشمم خورده بگم:

ظاهر شیک و کیفیت مواد بکار رفته بسیار بالاست, اما از نظر جا خوردن باتری ها (که شما هم در مورد آن کملیون اشاره کردید) به نظرم اصلا ً جالب نیامد, همین مساله موقع بیرون آوردن باتری هم وجود دارد, به علاوه اینکه شیارهایی که باتریها در آن قرار میگیرند عمق زیادی ندارند و بخصوص در مورد دو باتری کناری, کمی از حالت موازی با باتریهای وسطی خارج میشود که باید بعد از قرار دادن باتریها در شارژر, با نوک انگشت آنها را در جای خود فیکس کرد.

و نکته ء دیگر اینکه چقدر میشود به دقت LCD این شارژرها اطمینان کرد؟
    چون امروز 4 باتری را که با هم در فلاش استفاده میکنم در شارژر برای شارژ قرار دادم, قاعدتا ً باید میزان شارژ هر 4 باتری یکی میبود (اگر همگی سالم باشند) که در کمال تعجب دیدم یکی از آنها یک درجه شارژ کمتر در LCD دارد, جالب اینکه در اواخر کار, باتریی که شارژ کمتری از بقیه داشت, زودتر از بقیه پر شد, و بعد از مدتی متوجه شدم میزان شارژ 3 باتری دیگر کمتر از میزانی بود که در اوایل شارژ روی LCD دیده میشد ( یعنی در اول شارژ به نظر میرسید که 2/3 باتری پر است, اما بعد از یکی دو ساعت 1/3 پر بود, در همین موقع آن باتری دیگر کامل شارژ شده بود)
    وحيد عزيز! با سلام،
    البته در اين خصوص جناب بيات قطعاً توضيحات جامعتري دارند، اما :
    1- فكر مي‌كنم در خصوص تركيبات شيميايي، ساختمان و مقاومت داخلي باتريها، آمپراژ 4 خانه شارژر، خالي بودن كامل باتريها حتي در بار اول و ساير موارد، يكنواختي مطلق و كامل تقريباً غيرممكن است و لذا هماهنگي كامل باتريها معمولاً پيش نمي‌آيد.
    2- محل استقرار سر باتريها (قطب مثبت) چندان راحت و بي دغدغه نيست، اما كاملاً قابل اغماض است و قلق دارد كه دستتان خواهد آمد.
    3- بندهاي 3گانه آيكون باتري مساوي نيستند و همانطور كه قبلاً هم در تاپيك گفته‌ام، فقط مرحله شارژ يا دشارژ را آن هم به صورت تقريبي نشان مي‌دهند. (مثلا)ً بند اول نيم ساعته پر مي‌شود، بند دوم 3 ساعته و بند سوم 1 ساعته.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض علت خطای نشانگر شارژرهای سونی

سوالی که آقای وحیدی راد مطرح کردند یک مشکل اساسی در تمامی شارژر های باطری حتی شارژر های موبایل می باشد که بصورت مانیتورینگ وضعیت شارژ را نشان می دهند .
    اصولا در داخل سیستم سخت افزاری شارژرهای مانیتورینگ (lcd دار) برای نشان دادن مقدار شارژ موجود در باطری تنها از یک عدد مقاومت برای تخلیه 15 ثانیه ای استفاده می شود که در هنگام تخلیه کوتاه مدت مقاومت ، یک مدار op amp به مقاومت متصل شده و اختلاف ولتاژ بیس و خود باطری را اندازه گیری می کند و در LCD نشان میدهد اما ....
    اما علت این خطای تشخیص چیست ؟
    این امر به 3 عامل بستگی دارد
    1- وجود تلرانس در خود قطعات سخت افزاری که این خطا را اعمال می کند
    2- واکنش های متفاوت باطری ها در لحظه تخلیه کوتاه مدت که عمدتا ثابت نیستند و این خود عامل این خطا می شود
    3- مدت زمان 15 ثانیه ای تخلیه مقاومت معمولا با دمای محیط ، دمای باطری و .. تداخل کرده و بصورت دقیق این امر را نتوانسته اعمال کند
    در نتیجه این خطا بروز می نماید که این امر بسیار مهمی در شارژر محسوب نمی شود زیرا حتی در زمان کامل بودن بند های نمایشگر بازهم عمل شارژ صورت می پذیرد تا اینکه خود مدار، فرمان قطع را انجام دهد .
    طبیعی است اگر بخواهیم این خطا به صفر نزدیک بشود حجم شارژ و قیمت شارژ بسیار بالا میرود
    موفق باشید
    Persian، yousefmon، vishtasp و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام من تازه عضو سايت شدم ميخواستم من رو راهنمائي كنيد .

من يه دوربين sx10 دارم باطريهام دوراسل 2650 ميلي آمپر ميخواستم بدونم چه شارژري براش بگيرم بهتره قيمت شارژر هم بيشتر از 35000 تومان نباشه . ضمناً در مورد اين شارژر سوني نظرتون چيه BCG-34HRMF4 قبلاً از راهنمائي تون ممنونم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط ma17 نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو سايت شدم ميخواستم من رو راهنمائي كنيد .
    من يه دوربين sx10 دارم باطريهام دوراسل 2650 ميلي آمپر ميخواستم بدونم چه شارژري براش بگيرم بهتره قيمت شارژر هم بيشتر از 35000 تومان نباشه . ضمناً در مورد اين شارژر سوني نظرتون چيه BCG-34HRMF4 قبلاً از راهنمائي تون ممنونم .
    با سلام، پاسخ كليه پرسشهاي شما در ميان 1007 پست بالا به وفور پيدا مي‌شود.
    ali-h تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

سلام دوباره بر دوستان

من اينبار بعد از خواندن 50 صفحه ي اخير اين تاپيك به نتايج زير براي خريد شارژر و باتري رسيدم:

در بين شارژرها از همه بيشتر شارژر BCG-34HRMF4 سوني مورد تاييد بود و بعد از آن چند مودل از شارژرهاي CAMELION.

از نظر باتري هم به ترتيب برند هاي CAMELION مخصوصا باتري 2700 MAH و بعد CFL AA3000 SERIES وبعد از همه SONY مورد تاييد دوستان بود.

بر اين اساس من نيز تصميم به خريدن شارژر BCG-34HRMF4 سوني از نمايندگي ايران رهجو و باتري هاي CAMELION از پاساژ امجد يا توكل (به توصيه ي آقاي حيرتي) كردم.

با اين اوصاف اگر دوستان توصيه اي براي كامل كردن اين نتيجه گيري دارند ممنون مي شم كه ذكر كنند.

در آخر هم از همه ي دوستان از بابت اين تاپيك كامل و مفيد و سعي و تلاششون براي آگاهي دوستان شديدا سپاسگزارم.
    yousefmon و vbigdeli تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-h نمایش پست ها
    سلام دوباره بر دوستان

بر اين اساس من نيز تصميم به خريدن شارژر BCG-34HRMF4 سوني از نمايندگي ايران رهجو و باتري هاي CAMELION از پاساژ امجد يا توكل (به توصيه ي آقاي حيرتي) كردم.

با اين اوصاف اگر دوستان توصيه اي براي كامل كردن اين نتيجه گيري دارند ممنون مي شم كه ذكر كنند.

.
    به عنوان يك نظر شخصي شديدا با خريد باتري و شارژر از دو برند متفاوت مخالفم ضمن اينكه شارژري رو كه انتخاب كرده ايد توي پك خودش 4 عدد باتري شارژبل سوني داره. به نظرم وقتي از همون باتري ها استفاده كنيد ديگه از فكر خريد باتري ديگر بيرون خواهيد آمد.
    ali-h تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

جالب اينجاست كه وقتي پيگيرر خريدش از شهرستان شدم از سه تا نمايندگي كه در شهر كرمان هست هيچ كدوم اين شارژر رو نداشتن و آخري هم به من جواب داد كه اين شارژر كم ياب شده و اگر از سرش گير بياري قطعا يا درجه 2 و يا تقلبي هستش

بعد از اين به شركت ايران رهجو در تهران تماس گرفتم و اون گفت كه به قيمت 39 تومان موجود داريم

و براي خريد در تهران اين آدرس رو به من داد: خيابان سميه - بين قرني و ويلا- پلاك 233 !!!!

نظر دوستان راجع به اين آدرس چيه؟؟؟

چون كه من در كرمان هستم يكم خريد شارژر برام مشكل شده به همين دليل نياز به راهنمايي دارم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به عنوان يك نظر شخصي شديدا با خريد باتري و شارژر از دو برند متفاوت مخالفم ضمن اينكه شارژري رو كه انتخاب كرده ايد توي پك خودش 4 عدد باتري شارژبل سوني داره. به نظرم وقتي از همون باتري ها استفاده كنيد ديگه از فكر خريد باتري ديگر بيرون خواهيد آمد.
    جناب حسيني! با سلام،
    1- با توجه به مكانيزم عمومي عمل شارژ در شارژرها و باتريهاي NiMH ، برخلاف شما معتقدم كه رفتار مطلوب يك شارژر نبايد محدود به باتري آشنا باشد و اساساً يكي از محاسن عمده شارژرهاي خوب آن است كه رفتارشان در برابر انواع باتريهاي قابل شارژ معتبر (البته تعريف شده براي شارژر از نظر نوع)، متعادل و منطقي است.
    2- شارژر BCG-34 HRMF هم از شارژرهاي بسيار خوب مذكور در بند 1 است كه عملاً نتيجه تعامل آن با باتريهاي C.F.L و Camelion (آزمايش پس داده با چندين سري) بهتر بوده كه طبيعتاً اين، به كيفيت بالاتر باتريهاي يادشده در قياس با باتريهاي سوني داخل بسته برمي‌گردد.
    3- با توجه به آن كه ظاهراً دوربين دوستمان ali.h از مدل Sx1 است، طبعاً به عنوان يدكي نياز به 4 باتري ديگر دارند كه در اين خصوص تأكيد من اين است كه حتماً خريد باتريهاي سوني از نوعي كه در بسته شارژر مورد اشاره موجود است، اولين و آخرين باشد و در واقع قصور اين باتريها را بايد به بزرگي شارژرشان بخشيد. نه اينكه باتريها بد باشند، نه! بلكه وقتي انتخابهاي خيلي بهتري داريم، چرا بايد به باتريهاي متوسط محدود شويم.
    4- البته چون تجربه‌اي از باتريهاي Cycle Energy سوني ندارم، نظري در مورد آنها نمي‌دهم. ولي بر اساس نظر دوستاني چون جناب قبادي باتريهاي متفاوت و خوبي به نظر مي‌رسند.
    Mashhadi Vahid، farhad44 و ali-h تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

جالب اينجاست كه وقتي پيگيرر خريدش از شهرستان شدم از سه تا نمايندگي كه در شهر كرمان هست هيچ كدوم اين شارژر رو نداشتن و آخري هم به من جواب داد كه اين شارژر كم ياب شده و اگر از سرش گير بياري قطعا يا درجه 2 و يا تقلبي هستش

بعد از اين به شركت ايران رهجو در تهران تماس گرفتم و اون گفت كه به قيمت 39 تومان موجود داريم

و براي خريد در تهران اين آدرس رو به من داد: خيابان سميه - بين قرني و ويلا- پلاك 233 !!!!

چون كه من در كرمان هستم يكم خريد شارژر برام مشكل شده به همين دليل نياز به راهنمايي دارم.
    سلام

براتون لينكي PM كردم كه اگر خواستيد اينترنتي خريد كنيد معتبر تره قيمت رو هم زده 38 هزار تومان !

پي نوشت : جناب حيرتي بله من هم در مورد باتري هاي يدك با شما موافقم ولي يافتن باتري اصل كمليون ( اون هم در كرمان) به نظر سخت مياد و از طرفي فكر نمي كنم باتري هاي اصل موجود در بازار بيش از 10% با هم متفاوت باشند و بر اين اساس من ( باز هم نظر شخصي) ترجيح مي دهم يدكي ها هم همنام با شارژر بخرم.
    yousefmon و ali-h تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    به يك دوست در تهران بسپاريد مستقيماً مراجعه و موضوع را بررسي كند يا از نمايندگي پايتخت خريداري و ارسال نمايد، البته با دو جفت باتري Camelion 2700mAh يا C.F.L 3000 Series
    ali-h تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS