صفحه 104 از 213 نخستنخست ... 4 54 94 100 101 102 103 104 105 106 107 108 114 154 204 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

وحيد جان بارها و بارها اتفاق افتاده ( يعني اصولا هميشه همين كار رو مي كنم) كه من مثلا 60-50 تا عكس با فلاش گرفته ام و دوربين را چند هفته ( يكي دوبار نزديك 2 ماه) بايگاني كرده ام و بعد از آن مدت دوباره 60-50 تا عكس و تكرار اين عمل براي چند بار و در يكسال اخير فقط هر چند ماه يك بار باتري هاي فلاش رو شارژ مي كنم.

به احتمال قوي باتري ها يا مشكل دارند يا تقلبي اند.
    سلام مجدد

والا در مورد این شارژر که بنده با توجه به توصیه های آقای حیرتی عزیز که بارها و بارها در این تاپیک تکرار کردند, همه نکات را مد نظر داشتم و از جای مطمئنی هم خرید کردم, طبق آن لینک شرکت سونی هم موارد تفاوت شارژر تقلبی و اصلی را چک کردم که مشکلی نبود (در واقع کیفیت ظاهری آن و باتریهایش آنقدر مرغوب است که اگر هم تقلبی باشد, باید به تولید کننده اش دست مریزاد گفت! )

حالا مشکل کجاست نمیدانم , اگر باتری ها هم خراب باشند, قاعدتا ً شارژر باید این مساله را تشخیص بدهد.

* راستی صحبت تشخیص باتری های خراب شد ؛ همان روزهای اول برای تست این قضیه 4 باتری انرجایزر و 4 باتری فوجیتسو را که مدتها بود به دلیل خرابی کنار گذاشته بودم, داخل شارژر گذاشتم.

خرابی 4 باتری فوجیستو که ظرف چند ثانیه تشخیص داده شد و بیرون آوردمشان.

اما از 4 باتری انرجایزر؛ فقط 2 باتری به عنوان خراب شناخته شد و 2 باتری دیگر را شارژ کرد, هر چند که زمان شارژ کمی بیش از حد طول کشید (حدود 5-4 ساعت برای دو باتری)

اما یکی دو روز بعد که خواستم ببینم وضعیت شارژ آن دو باتری انرجایزر در چه حال است, متوجه شدم شارژ ندارند.

در واقع برایم سوال شد که اصلا ً " خراب" از نظر شارژر دقیقا ً به چه باتریهایی گفته میشود؟ :biggrin:
    yousefmon و ali-h تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

دو هفته پیش که شارژر سونی BCG-34HRMF4 را گرفتم, روز بعد باتریهای سونی همراهش و باتریهای کملیون 2700 ام را با آن شارژ کردم. دیروز (دقیقا ً بعد از 13 روز) وقتی خواستم از آنها استفاده کنم, متوجه شدم باتریهای سونی به کلی دشارژ شده اند!! در حالیکه باتریهای کملیون آماده بکار بودند.

البته احتمالا ً زمان نگهداری شارژ آنها از 13 روز هم کمتر است, در واقع من روز 13 ام متوجه قضیه شدم.

نتیجه اینکه: هیچوقت به باتریهای سونی اعتماد نداشتم, تجربه عملیم هم مزید بر علت شد!

* البته این قضیه هم ممکن است اتفاقی باشد و نمیخواهم آن را به کل تعمیم دهم, فقط بیان یک تجربه بد بود.
    ظاهرا اين مشکل عمومي باتريهاي 2700mah همراه با اين شارژر است. بنده هم اين شارژر را خريدم و همين مشکل شما را داشتم وقتي به فروشنده مراجعه کردم متوجه شدم که اولين کسي نيستم که از اين مشکل شاکي هست. باتريهاي سوني اصلي 2500 ميلي آمپر خريدم و الان نزديک 3 سال هست که استفاده مي کنم و آن مشکل را ندارند.
    vishtasp، Mashhadi Vahid و ali-h تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 1000D + 18-55mm IS + 50mm f1.8 II

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام

جناب آقاي حيرتي ممنون از راهنمائي شما . من اين قضيه ده ساعت شارژ رو از همين فروشنده ها شنيدم و سال قبل كه باطري دوراسل و شارژر دوراسل داشتم براي بار اول همين كار رو كردم مثل اكثر موبايلهايي كه ميخري و ميگن بايد بار اول ده ساعت توي شارژ باشه . فكر كردم كه اين بار هم بايد همين كار رو بكنم .

ضمناً من اين باطريها رو از خود شركت ايران رهجو در خيابان سميه خريدم . ولي بعد از شارژ اول با حدود 50 -60 تا عكس با فلاش شارژ باطري تموم شد . ولي ديگه اون رو شارژ نكردم ميخواستم بدونم براي بار اول طبيعيه كه كم شارژ نگه داره يا نه ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام

دو هفته پیش که شارژر سونی BCG-34HRMF4 را گرفتم, روز بعد باتریهای سونی همراهش و باتریهای کملیون 2700 ام را با آن شارژ کردم. دیروز (دقیقا ً بعد از 13 روز) وقتی خواستم از آنها استفاده کنم, متوجه شدم باتریهای سونی به کلی دشارژ شده اند!! در حالیکه باتریهای کملیون آماده بکار بودند.

البته احتمالا ً زمان نگهداری شارژ آنها از 13 روز هم کمتر است, در واقع من روز 13 ام متوجه قضیه شدم.

نتیجه اینکه: هیچوقت به باتریهای سونی اعتماد نداشتم, تجربه عملیم هم مزید بر علت شد!

* البته این قضیه هم ممکن است اتفاقی باشد و نمیخواهم آن را به کل تعمیم دهم, فقط بیان یک تجربه بد بود.
    سلام

من هم مشکل شما را دارم و فکر میکنم چند ساعت بعد از شارژ اگه استفاده نکنی خالی میکنه !!!!

شاید 2700 کلا اینطوری باشه و به قول معروف مدلشه!!!

من یک سری 2500 گرفتم و این مشکل را ندارم...
    vishtasp تشکر می‌کند.

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

گزارشات منفی درباره باتری 2700 mah سونی داره کم کم زياد ميشه

بد نيست يه تحقيقی در اين مورد بشه
    ali-h تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

سلام مجدد
    والا در مورد این شارژر که بنده با توجه به توصیه های آقای حیرتی عزیز که بارها و بارها در این تاپیک تکرار کردند, همه نکات را مد نظر داشتم و از جای مطمئنی هم خرید کردم, طبق آن لینک شرکت سونی هم موارد تفاوت شارژر تقلبی و اصلی را چک کردم که مشکلی نبود (در واقع کیفیت ظاهری آن و باتریهایش آنقدر مرغوب است که اگر هم تقلبی باشد, باید به تولید کننده اش دست مریزاد گفت! )
    حالا مشکل کجاست نمیدانم , اگر باتری ها هم خراب باشند, قاعدتا ً شارژر باید این مساله را تشخیص بدهد.
    * راستی صحبت تشخیص باتری های خراب شد ؛ همان روزهای اول برای تست این قضیه 4 باتری انرجایزر و 4 باتری فوجیتسو را که مدتها بود به دلیل خرابی کنار گذاشته بودم, داخل شارژر گذاشتم.
    خرابی 4 باتری فوجیستو که ظرف چند ثانیه تشخیص داده شد و بیرون آوردمشان.
    اما از 4 باتری انرجایزر؛ فقط 2 باتری به عنوان خراب شناخته شد و 2 باتری دیگر را شارژ کرد, هر چند که زمان شارژ کمی بیش از حد طول کشید (حدود 5-4 ساعت برای دو باتری)
    اما یکی دو روز بعد که خواستم ببینم وضعیت شارژ آن دو باتری انرجایزر در چه حال است, متوجه شدم شارژ ندارند.
    در واقع برایم سوال شد که اصلا ً " خراب" از نظر شارژر دقیقا ً به چه باتریهایی گفته میشود؟ :biggrin:
    جناب قديري راد عزيز (و نيز قابل توجه جناب ma17) ! با سلام،
    1- به احتمال بسيار قوي شارژر و باتريهاي تهيه شده اصل هستند و جاي نگراني نيست.
    2- به نظر مي‌رسد اين، جزو يكي دو شارژ اول شما بوده و لذا همانطور كه تعداد عكس با شارژهاي اوليه بعضاً حتي به 30% ظرفيت نهايي هم نمي‌رسد، طبعاً زمان تخليه خودبخود هم كوتاه خواهد بود. اما در هر صورت زمان تخليه خودبخود باتريهاي سوني فوق حتي از نصف زمان مربوط به Camelion و C.F.L هم كمتر است.
    3- اگر منظورتان از باتريهاي Energizer همان باتريهاي نقره‌اي - سبز 2500mAh است، بايد بگويم اين باتريها بسيار مرموز و رفيق نيمه‌راه هستند و خود مرا 2 بار در مسافرت قال گذاشتند. يعني در حالي كه همان روز شارژ شده بودند و شارژر هم نشاني از خرابي نداشت، بعد از گرفتن 20 عكس (در حالي كه تقريباً نو بودند و خيلي از آنها استفاده نشده‌بود) دوربين خاموش شد. به همين دليل آنها را بخشيدم به دوستي كه چندان استفاده‌اي از باتري نمي‌كند! نتيجه‌گيري من از اين رفتار باتريها اين بود كه اين مدل از باتريهاي شارژي انرژايزر نسبت به بيكار ماندن در حالي كه شارژ هم شده‌اند، بسيار آسيب‌پذيرند و شارژر هوشمند سوني هم قادر به تشخيص اين ايراد نيست.
    4- قاعدتاً شارژر براي تشخيص خرابي باتري از علايمي استفاده مي‌كند كه ظاهراً در باتري انرژايزر فوق كه عمري هم نكرده، ديده نمي‌شود.
    5- در پايان بايد گفت هرچند باتريهاي سوني همراه شارژر بهترين نيستند، اما بدهم نيستند و نمي‌توان به آنها "باتري بد" اطلاق كرد.
    Mashhadi Vahid، zanjan battery و ali-h تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط ma17 نمایش پست ها
    ضمناً من اين باطريها رو از خود شركت ايران رهجو در خيابان سميه خريدم . ولي بعد از شارژ اول با حدود 50 -60 تا عكس با فلاش شارژ باطري تموم شد . ولي ديگه اون رو شارژ نكردم ميخواستم بدونم براي بار اول طبيعيه كه كم شارژ نگه داره يا نه ؟
    با سلام مجدد، بله، اين كاملاً طبيعي است.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام بچه ها .

من دیروز یه شارژر Kodak گرفتم که همراه با 4 باتری 2100 بود . هر چند که دیگه کار از کار گذشته اما آیا چیز بدرد بخوری هست یا نه ؟
    منظورم اینه که کسی kodak رو تست کرده ؟ آیا مطمئنه ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام

من چند وقت پیش یه شارژر سونی SONY BCG-34HRMF4 به قیمت 38،000 تومان از توپخونه گرفتم.

یه شارژر کملیون Camelion BC-1007 هم چند هفته پیش به قیمت 10،000 تومان ار همون پاساژای توپخونه خریدم.

اینا تجربیات من در مورد ایندور شارژر هستش:

1- شارژر سونی خیلی خیلی نازک نارنجی تشریق دارن (بعضی از دوستان میگن هوشمند!) یعنی یه ذره که باطری به آخر عمرش نزدیک میشه ارور میده و میگه باطری عمرش تموم شده. مثلا من 8 تا باطری CFL که داشتم که این شارژر گفت خرابه. ولی بعد از اون بیش از 20 بار با کملیون شارژش کردم . هنوزم داره کار میکنه.

2- سونی رفرش داره ولی کملیون نداره.

3- سونی نمایشگر داره اما کملیون فقط چراغ جداگانه برای هر باطری داره. نمایشگرش زیادم مهم نیست.

در مجموع من شارژر کملون رو بیشتر میپسندم. هم قیمتش مناسبه هم کاراییش بهتره به نظر من.

ضمنا قیمت باطری نیم قلمی کملیون Always Ready با ظرفیت 800 توب توخونه 3500 و باطری قلمیش با ظرفیت 2100 سری Always Ready به 4500 تومان بود.
    vishtasp، vbigdeli، zanjan battery و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

سلام بر دوستان

خوب، منم چند وقتي كه دارم از اين شارژر lcd دار سوني استفاده مي كنم.

براي من كه زياد خوب نبوده.
    بايد بگم كه اين شارژر رو از خود ايران رهجو در سميه گرفتم. هولو گرام سوني هم داشت.
    بار اول كه باتري هاي همراش رو داخل شارژر گذاشتم بر طبق گفته ي كاتالوگ همراش 5.5 ساعت طول كشيد تا شارژ شدند.
    كه با هاشون 250 تا شات كه 80 تا شون با فلش بود انداختم.

شارژ دوم باتري ها خيلي عجيب بود.
    يكي از باتري ها 2 ساعته شارژ شد و بعد از 5 ساعت شارژش نصفه شد و روي هم رفته همه ي باتري ها 8 ساعته شارژ شدند.
    با ين شارژ تونستم 150 شات كه 40 تاش با فلش بود بندازم.(بر عكس طبيعت باتري ها)

بار سوم يكي از باتري ها دو ساعته شارژ شد و بقيه 6 ساعته. ( البته قبلش با چراغ قوه باتري ها رو تا آخر خالي كردم)
    با اين شارژ تونستم 60 تا عكس كه اكثرا بدون فلش بود بندازم.

و اين جا بود كه حسابي حالم گرفته شد.

بار چهارم بعد از خالي كردن باتري ها اونا رو گذاشتم برا شارژ و كليد refresh رو هم زدم.
    يكي از باتري ها 2 ساعته و بقيه 6 ساعته شارژ شدند.
    بعد از شارژ كامل سيم شارژر رو از پريز كندم و دوباره به پريز وصل كردم.
    بعد از چك باتري ها شروع كرد به شارژ كردن باتري. جالب بود اوني كه زودتر از بقيه شارژ شده بود شارژش نصفه بود و بقيه شارژشون يك خونه مونده بود.
    اينجا بود كه اعتمادم رو از اين شارژر گرون از دست دادم.
    حالا ممنون مي شم دوستان نظرشون رو بيان كنند تا ببينيم چه بايد كرد.
    vishtasp و zanjan battery تشکر می‌کنند.