صفحه 103 از 213 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 153 203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    3- با توجه به آن كه ظاهراً دوربين دوستمان ali.h از مدل Sx1 است، طبعاً به عنوان يدكي نياز به 4 باتري ديگر دارند كه در اين خصوص تأكيد من اين است كه حتماً خريد باتريهاي سوني از نوعي كه در بسته شارژر مورد اشاره موجود است، اولين و آخرين باشد و در واقع قصور اين باتريها را بايد به بزرگي شارژرشان بخشيد. نه اينكه باتريها بد باشند، نه! بلكه وقتي انتخابهاي خيلي بهتري داريم، چرا بايد به باتريهاي متوسط محدود شويم.
    جناب حسيني و جناب حيرتي از كمكتون بينهايت تشكر.

بله دوربين من sx1 is هستش. اين دوربين چه خصوصيتي دارد كه شما چهار باتري يدگي را توصيه مي كنيد؟

اين سوال رو براي آگاهي خودم از اين دوربين مي پرسم. البته تا حدودي احساس مي كنم كه مصرف باتري اين دوربين از sx10 is بيشتر است.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-h نمایش پست ها
    بله دوربين من sx1 is هستش. اين دوربين چه خصوصيتي دارد كه شما چهار باتري يدگي را توصيه مي كنيد؟

اين سوال رو براي آگاهي خودم از اين دوربين مي پرسم. البته تا حدودي احساس مي كنم كه مصرف باتري اين دوربين از sx10 is بيشتر است.
    خصوصیت آن این است که 4 باتری قلمی میخورد! :cool:
    منظور جناب حیرتی این نبوده که دوربین شما مصرف باتری غیر طبیعی دارد, هدف از خرید 4 باتری دیگر, فقط داشتن باتری زاپاس برای وقتی است که باتریهای دیگرتان خالی شدند یا در حال شارژند.

من هم وقتی S3 IS داشتم, 2 سری باتری داشتم (8 تا)
    yousefmon، vishtasp و ali-h تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    در توضيح بيشتر نكته‌اي كه جناب قديري راد نوشته‌اند، اضافه مي‌كنم اصلاً تنها نقطه قوت دوربينهاي اينچنيني كه طرفداران آن (از جمله خود من) بر آن تأكيد مي‌كنند، همين است كه به محض اتمام باتري در ميانه كار عكاسي، باتري يدكي سريع و به مراتب ارزان در دسترس است و صحنه‌هاي حساس و حياتي از دست نمي‌روند. فرض كنيد در حين عكاسي از يك مجموعه تاريخي در يك سفر توريستي باتريهايتان تمام شد. چه مي‌كنيد؟ و اگر نخواهيم باتري يدكي داشته‌باشيم، اساساً چه كاري است كه با خريد اين تيپ دوربين، خود را درگير كارهاي شاقي چون تحقيق و شناسايي معدود شارژرها و باتريهاي اصل و مرغوب از ميان اين همه اجناس تقلبي بازار كنيم؟ كاري كه همين الان هم خيلي از مردم و نيز بسياري از اعضاي همين فروم مخالف آنند و ترجيح مي‌دهند با خريد دوربينها و تجهيزات مجهز به باتريهاي Li-ion از اين دردسرها بركنار بمانند. اصلاً فكر مي‌كنيد دليل تشكيل اين تاپيك با بيش از 1000 پست (تاكنون) چه بوده؟ بله! اين تاپيك از تبعات انتخاب غالباً آگاهانه و عمدي دوربينهايي است كه باتري قلمي مي‌خورند.
    vishtasp، Mashhadi Vahid و ali-h تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

ali-h

آقا برای باتری رزرو حتما توصيه ميکنم از باتری Cycle Energy سونی استفاده کنيد

نگهداری شارژر به مدت طولانی ( چندين ماه ) مزيت بسيار ارزشمند و کاربردي این نوع باتری هاست
    ali-h تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام من ديروز رفتم ايران رهجو اين مدل BCG-34HRMF4 سوني رو همراه با چهار تا باطري خودش كه 2700 خريدم يه سوال داشتم .
    مگه نبايد بار اولي كه باطري رو شارژ ميكني حدود 10 ساعت توي شارژ بمونه ولي اين شارژ بعد از 5/30 شارژ كامل شد و چراغ اون خاموش شد لطفاً به من بگيد چيكار بايد بكنم آيا اين شارژ اوليه كم باعث از كار افتادن باطيريهام نمشيه لطفاً راهنمايي كامل كنيد ؟

با تشكر

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ma17 نمایش پست ها
    سلام من ديروز رفتم ايران رهجو اين مدل BCG-34HRMF4 سوني رو همراه با چهار تا باطري خودش كه 2700 خريدم يه سوال داشتم .
    مگه نبايد بار اولي كه باطري رو شارژ ميكني حدود 10 ساعت توي شارژ بمونه ولي اين شارژ بعد از 5/30 شارژ كامل شد و چراغ اون خاموش شد لطفاً به من بگيد چيكار بايد بكنم آيا اين شارژ اوليه كم باعث از كار افتادن باطيريهام نمشيه لطفاً راهنمايي كامل كنيد ؟

با تشكر
    سلام

حالا آيه نيومده كه حتما 10 ساعت طول بكشه. معمولا باتري ها بعد از چند بار خالي و پر شدن به راندمان حداكثرشون مي رسند. شما نگران نباشيد.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

نگران نباشيد

هيچ نيازی نيست که شارژ اوليه 10 ساعت طول بکشه

زمان حدود 5 ساعت برای اون مدل شارژر و باتری کاملا طبيعی و نرماله

-----------

من پست آقا فرهاد 44 را نديده بودم
    ايشون درست ميگويند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب ma17! با سلام،
    1- ضمن تأييد گفته دوستان از شما ميپرسم اين 10 ساعت را از كجا آورده‌ايد؟
    2- آيا راهنماي شارژر را خوانده‌ايد؟ اگر خير، چرا؟
    3- اين توصيه غلط 8 يا 10 ساعت شارژ اوليه كه متأسفانه در برخي سايتهاي تخصصي موبايل و .... هم ترويج مي‌شود، هيچ مبنايي ندارد جز آن كه در خصوص برخي از وسايل شارژي قديمي خصوصاً با باتري Nicd صادق بود و در دفترچه راهنماي وسيله مربوط هم تأكيد مي‌شد و در خيلي از باتريهاي امروزي كاربردي ندارد.
    4- در موبايلها و شارژرهاي اتوماتيك نظير شارژر مورد بحث كه برد آنها مجهز به سيستم قطع‌كن است، اساساً بيشتر به برق بودن شارژر فايده‌اي ندارد، چون جريان شارژ قطع شده‌است.
    farhad44، M.Mobin، zanjan battery و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

دو هفته پیش که شارژر سونی BCG-34HRMF4 را گرفتم, روز بعد باتریهای سونی همراهش و باتریهای کملیون 2700 ام را با آن شارژ کردم. دیروز (دقیقا ً بعد از 13 روز) وقتی خواستم از آنها استفاده کنم, متوجه شدم باتریهای سونی به کلی دشارژ شده اند!! در حالیکه باتریهای کملیون آماده بکار بودند.

البته احتمالا ً زمان نگهداری شارژ آنها از 13 روز هم کمتر است, در واقع من روز 13 ام متوجه قضیه شدم.

نتیجه اینکه: هیچوقت به باتریهای سونی اعتماد نداشتم, تجربه عملیم هم مزید بر علت شد!

* البته این قضیه هم ممکن است اتفاقی باشد و نمیخواهم آن را به کل تعمیم دهم, فقط بیان یک تجربه بد بود.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    vishtasp، shabab، Amin Zarif و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

وحيد جان بارها و بارها اتفاق افتاده ( يعني اصولا هميشه همين كار رو مي كنم) كه من مثلا 60-50 تا عكس با فلاش گرفته ام و دوربين را چند هفته ( يكي دوبار نزديك 2 ماه) بايگاني كرده ام و بعد از آن مدت دوباره 60-50 تا عكس و تكرار اين عمل براي چند بار و در يكسال اخير فقط هر چند ماه يك بار باتري هاي فلاش رو شارژ مي كنم.

به احتمال قوي باتري ها يا مشكل دارند يا تقلبي اند.
    Mashhadi Vahid و ali-h تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني