صفحه 73 از 213 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Lightbulb سؤال در مورد باتري و شارژر دوربين

سلام دوستان

من يك دوربين Nikon coolpix L14 دارم.
    چند تا سؤال در مورد شارژ باتريهاي دوربين دارم ، البته فروشنده تا حدودي راهنمايي كرد ولي بازم مطمئن نيستم.
    1- كلا دوربين دو عدد باتري با اين مشخصات داخل جعبش هست:
    AA fotmat -L91 FR6 -1.5 V
    2022 PILE LItium

* حالا مشكل من اينه كه فروشنده گفت كه باتري اين مدل دوربين نبايد از 2300 كمتر باشه و بايد بين 2300 تا 3000 باشه ! ولي همراه خود دوربين باتري 2022 هست !*

منم چون توي فروشگاه دقت نكرده بودم ، دوتا باتري با اين مشخصات گرفتم:

Ni-MH NIckel metal hydride 1.2 V type 2800 mAh

_حالا نميدونم اين باتريهايي كه خريدم رو ميتونم براي اين دوربين استفاده بكنم يا خير ؟
    _ باتريهاي همراه دوربين رو براي بار اول بايد شارژ بكنم؟
    2- توي خونه شارژر دارم ولي نميدونم براي اين باتريهاي كه گفتم ميتونم ازش استفاده بكنم يا خير؟ چون در جدول خود شارژر آخرين capacity , 2500 هست ! ميخواستم بدونم كه ميتونه باتري 2800 هم شارژ بكنه يا خير؟
    اين مشخصات شارژر هست:

C.F.L /super charger for AA/AAA/6F22(9 V) battries
    و در جدول براي آخرين مورد اين رو نوشته:
    Type: AA NiMH /capacity : 2500 mAh

متشكرم

كاربر آشنا ghorban آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban نمایش پست ها
    اگر همین باطری های 2700 میلی آمپری رو کامل شارژ کنیم ولی حدود دو ماه اصلا استفاده نکنیم تقریبا چند درصد انرژیشون رو از دست میدند؟
    ای کاش سونی یا کاملیون باطری های Always Ready با ظرفیت 2500 یا بالاتر هم داشتند!:biggrin:
    کسی پاسخ نمیده؟ چون بین باطری های معمولی با ظرفیت بیشتر و Always Ready ها که ظرفیت کمتری دارند گیر کردم!

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: سؤال در مورد باتري و شارژر دوربين

اصولا جمعه ها دوستان کمتر سر به فروم میزنند .
    امید وارم تا الان باطریهای داخل جعبه دوربین رو روی شارژر نگذاشته باشید.....
    در درجه اول باطری که همراه دوربین هست یه باطری غیر قابل شارژ قلمی آلکالاین هست و فقط یکبار مصرف هست.
    باطری که با ظرفیت 2800 میلی آمپر تهیه کردید ,قابل شارژ بوده و بدون مشکل با شارژر تون میتونید شارژش کنید (مگر اینکه شارژر باطریهای قدیمی نیکل کادیوم بوده باشه که باتوجه به این که میگید تا 2500 میلی آمپر رو شارژ میکنه در نتیجه شارژر باطری های نیکل متال هست ) و شاید برای باطریهای شما که 2800 هست یه مقدار شارژش بیشتر طول بکشه.
    باطریهای قابل شارژ زمان خریدن شارژ ندارد و در مرحله اول به مدت 7-8 ساعت روی شارژ بگذارید ( یا دفترچه شارژر رو مطالعه کنید و طبق اون عمل کنید)
    ....
    چنتا نکته :
    در هنگام شارژ این گونه باطری ها شارژر و باطری گرم میکنه که (تا حدی) طبیعیه.
    اگر زمان طولانی از باطری نمیخواهید استفاده کنید حتما" شارژ اون رو خالی کنید و با شارژ بیشتر از 1 ماه بلا استفاده نماند ( بر غکس باطریهای لیتیومی که زمانی که بدون استفاده هستن باید 50% شارژ داشته باشند تا خراب نشوند)

حالا مشكل من اينه كه فروشنده گفت كه باتري اين مدل دوربين نبايد از 2300 كمتر باشه و بايد بين 2300 تا 3000 باشه ! ولي همراه خود دوربين باتري 2022 هست !
    این شماره 2022 شماره مدل باطری بوده و کاری با ظرفیت باطری ندارد و اگر هم شما با هر ظرفیتی باطری تهیه کنید مشکلی با استفاده بر روی دوربینتون نخواهید داشت و روی تعداد عکسهای که متونید باهاش بگیرید تاثیر داره. و گرنه تمام باطری های سری AA (همون قلمی معمولی) قابل شارژ و آلکالاین غیر قابل شارژ رو میتونید روی دوربینتون استفاده کنید.

3- من راهنماي دوربين رو مطالعه كردم و يك سؤال برام پيش اومد، بعد از هربار خاموش كردن دوربين بايد كارت حافظه و باتريها رو از دوربين خارج كنيم؟
    نه...!!! دلیلی نداره .
    مسلما" هر زمان که باطری تمام شد درش میارن , و دلیلی واسه خارج کردن نداره ( البته اگه مدت زمان طولانی از دوبین نخواهید استفاده کنید بهتر است باطری اون رو خارج کنید)
    در مورد کارت حافظه هم دلیلی برای در آوردنش وجود ندارد , تا زمانی که بخواهید با رم ریدر عکسهاتون رو روی کامپوتر کپی کنید .
    ویرایش توسط ARASH II : Friday 13 February 2009 در ساعت 18:01
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    نقل قول نوشته اصلی توسط hyperBRUSH نمایش پست ها
    دوستان این باتریا به نظرتون اصله؟
    جفتی 3500 خریدم پشتشم زده سنگاپور
    متأسفانه باتريهاي فوق تقلبي اصل! هستند. از قيمتشان هم پيدا است (البته عكس اين نكته صحيح نيست.) قيمت هر جفت باتري قلمي اصل از هر برند معتبري به ندرت كمتر از 5،000 تومان پيدا مي‌شود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban نمایش پست ها
    اگر همین باطری های 2700 میلی آمپری رو کامل شارژ کنیم ولی حدود دو ماه اصلا استفاده نکنیم تقریبا چند درصد انرژیشون رو از دست میدند؟
    تقريباً 70 تا 80 درصد پس از دو ماه تخليه مي‌شود. (در روز بيش از 1 درصد)
    ghorban و Mehrdad Bagheri تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام
    1- انواع شارژر رو ميشه براي انواع باطري استفاده كرد ؟ مثلا شارژر هاي انرژايزر رو ميشه براي شارژ باطري هاي CFL استفاده كرد يا برعكس ؟ ضرري هم داره ؟
    2- سوال ديگه باطري و شارژر خوب با ظرفيت بالا چي توصيه مي كنيد ؟ باطري هاي قابل شارژ و NIMH بهترند يا قابل شارژ معمولي ؟ شارژر خوب با مدت كم شارژ .
    3- شارژر با مانيتور چيه ؟
    4- باطري غير قابل شارژ چي توصيه مي كنيد ؟
    5-يكي هم اينكه در مورد باطري هاي زير كدوم به نظرتون بهتر و ظرفيت بالاتر و مدت دشارژ كمتري داره ؟
    SONY BCG-34HRMF 2700mah
    CFL NIMH 3000mah
    energizer2500mah
    6 - يه چيز ديگه سايت ايران باطري باطري هاش اصله يا تقلبيه ؟ و باطري اصل رو از كجا تشخيص بديم ؟

ممنون مي بخشيد فكر كنم بعضي از اين سوال ها تو تاپيك هاي قبلي هم پرسيده شده ولي من تازه عضو شدم مي خواستم مطمئن تر بشم . دوربين هم canon sx10 هست .
    ویرایش توسط saeed21 : Tuesday 24 February 2009 در ساعت 22:38

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed21 نمایش پست ها
    سلام
    1- انواع شارژر رو ميشه براي انواع باطري استفاده كرد ؟ مثلا شارژر هاي انرژايزر رو ميشه براي شارژ باطري هاي CFL استفاده كرد يا برعكس ؟ ضرري هم داره ؟
    2- سوال ديگه باطري و شارژر خوب با ظرفيت بالا چي توصيه مي كنيد ؟ باطري هاي قابل شارژ و NIMH بهترند يا قابل شارژ معمولي ؟ شارژر خوب با مدت كم شارژ .
    3- شارژر با مانيتور چيه ؟
    4- باطري غير قابل شارژ چي توصيه مي كنيد ؟
    5-يكي هم اينكه در مورد باطري هاي زير كدوم به نظرتون بهتر و ظرفيت بالاتر و مدت دشارژ كمتري داره ؟
    SONY BCG-34HRMF 2700mah
    CFL NIMH 3000mah
    energizer2500mah
    6 - يه چيز ديگه سايت ايران باطري باطري هاش اصله يا تقلبيه ؟ و باطري اصل رو از كجا تشخيص بديم ؟

ممنون مي بخشيد فكر كنم بعضي از اين سوال ها تو تاپيك هاي قبلي هم پرسيده شده ولي من تازه عضو شدم مي خواستم مطمئن تر بشم . دوربين هم canon sx10 هست .
    1. بله
    2. من خودم از شارژر JPL استفاده میکنم که هم مانیتور داره و هم قابلیت دی-شارژ , شارژر های سونی هم خوب جواب داده من یه ماهی استفاده میکردم هم سرعت شارژ خوبی در 2.5 امپر داشت هم به باطری صدمه نمیزد
    3.شارژر هایی که نمایش گر تک رنگی برای نمایش میزان شارژ باطری یا عملکرد شارژر در آن نمایش داده می شود
    4. duracell
    5. سونی , اگر اصل باشد خیلی خوب پاسخ میدهد چون بازار پر شده از باطری های چینی و ایرانی قلابی
    6.:(
    saeed21 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من جدیدا عضو شدم.تمام صفخات رو هم خواندم .1 هفته پیش sx10 خریدم.برای باتری و شارژر خیلی وسواس دارم.من چی بگیرم برا دوربینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! !!!!!!!
    sony mf4?
    energizer?
    hahnel ?
    varta ?

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

نقل قول نوشته اصلی توسط sx10 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من جدیدا عضو شدم.تمام صفخات رو هم خواندم .1 هفته پیش sx10 خریدم.برای باتری و شارژر خیلی وسواس دارم.من چی بگیرم برا دوربینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! !!!!!!!
    sony mf4?
    energizer?
    hahnel ?
    varta ?
    Energizer رو که کلا فراموش کنید چه باتری و چه شارژر...من زمانی که دوربینم رو خریدم 4 تا از این باتری با یک شارژر 12 ساعته هم باهاش بود...عمر باتری ها بعد از اولین شارژ فقط 1 ساعت با دوربین خاموش و بعد هم 5 شات بود !!!!

در مورد Varta و Hahnel هم چیزی نمی دونم ....Sony هم دوستانی که استفاده کرده اند نظر بدن..

ولی من شما رو اکیدا به استفاده از باتری Camelion توصیه می کنم...هیچ حرفی درش نیست...باتری 2700 میلی آمپر ساعت Camelion بخرید و حداقل یک سال با خیال راحت عکاسی کنید.

شارژر هم من خودم از یک شارژر Fujitsu FC41F چهار ساعته استفاده می کنم و خیلی راضی هستم...
    Mehrdad Bagheri تشکر می‌کند.
    نوید سادات
    :::flickr:::

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

ههنل hahnelرو هم فراموش كن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

آقايون عزيز يک سوال داشتم

من چند تا شارژز خريدم از حمله شارژز انرژايزر که واقعا به لعنت خدا نميرزه 15 ساعت طول ميده تا شارژ کنه

حالا ميخواهم شارژر LCD دار سوني با 4 تا باطري 2700 ميلي آمپر بگيرم مدل BCG-34HRMF4 چند تا سوال داشتم

1) اين مدل باطري 2700 خودشو رو تو چه مدت شارژ ميکنه

2) آيا ميشه با اون باطري هاي مثلا 2500 ميلي آمپر يا 1100 ميلي آمپر را هم شارژ کرد يا خير

3) آيا اين شارژر رفرشر داره يا خير
    محمد بارفروشي

Canon Eos 40D + Sigma 17 - 70 + Sigma 70 - 300 + Naneu Pro C100

صفحه 73 از 213 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 123 173 ... آخرینآخرین