صفحه 161 از 213 نخستنخست ... 61 111 151 157 158 159 160 161 162 163 164 165 171 211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

تا جایی که من میدانم تمام شارژرهای جدید منجمله شارژرهای باطری های دوربین ، هنگامی که باطری فول شارژ میشه ، اتصال برق رو قطع میکنه . بنابراین بعد از شارژ کامل باطری عملن دیگه شارژ بیشتری نمیشه . حالا چه سه ساعت چه ده ساعت بمونه . در دفترچه هم راجع به شارژ اولیه هیچ چیز نوشته نشده که اگر لازم بود حتمن اشاره میشد . این نکته ای نیست که کمپانی از درج اون غفلت کنه در حالیکه به ریزترین نکات دیگه اشاره میکنه
    آقاي كوروش هم كاملا درست فرمودند
    به نكته ريزي اشاره كرديد من تابحال توجه نكرده بودم
    بس با اين وضعيت اين كار آب در هاون كوبيدن است؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

باید توضیح بدم که اون باطری هایی که نیاز به شارژ اولیه داشتند باطری های نیکل کادمیومی بودند که برای فعال شدن کامل همه سلولهای آن نیاز به شارژ اولیه داشتند . این باطری ها هم اکنون چند سالی هست که از رده خارج شده اند . شارژرهای آن ها نیز به تکنولوژی قطع اتصال مجهز نبودند . برای همین هم نیاز به شارژ اولیه بود و هم تاکید میشد که بعد از فلان ساعت هر بار شارژ حتمن شارژر را از پریز برق جدا کنید . چرا که باعث کاهش عمر باطری میشد . چهار پنج سالی میشه که این باطری ها دیگر از رده خارج شده اند . اما برخی فروشندگان به این سنت قدیمی شارژ اولیه همچنان تاکید دارند !
    باطری های یون لیتیومی کنونی به هیچ وجه به شارژ اولیه نیاز ندارند . و بیشتر باطری های جدید دوربین ها از همین تکنولوژی استفاده میکنند .
    برای همین نیز شارژر های کنونی به قطع اتصال برق مجهز هستند و دیگر نیازی به شارژ بیشتر به هیچ وجه وجود ندارد .

خود شما با یک آزمایش تجربی ساده میتونید این رو امتحان کنید . باطری دوربین هنگام شارژ شدن حرارت تولید میکند . که با دست قابل لمس کردن است . هنگامی که چراغ شارژر از حالت چشمک زن خارج میشود و به حالت ثابت در می آید به نشانه شارژ شدن ( در برخی خاموش می شود ) . اگر باطری مدتی دیگر در شارژر بماند کاملن سرد بوده و هیچ دمایی را حس نخواهید کرد . این نشانه قطع اتصال برق شارژر است .
    ahmad.abaee، patomat، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

آف شد
    حذف شود لطفاً

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    انوش جان لطفا درباره اين بند از نوشته خود بيشتر توضيح دهيد
    تشكر

درود

خوب یادم نیست در کتابچه d300 بود یا D7000 فرقی نمیکند البته توصیه شده
    بود که در هنگام استفاده ، باتری را خیلی خالی نکنید ( کمتر از 30% )
    چون میتونه باعث نشت باتری بشه

با سپاس

انوش
    1986 و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

باطري هاي Li ion هيچ نيازي به شارژ اوليه ندارند ، هيچ ، هر كي ميگه شارژ اوليه درست ميگه ولي از نظر تكنولوژي باطري از زمان دايناسور ها مياد ، در باطري هاي جديد بهترين حالت نگهداري 40% شارژ هستش و رفتار مثل باطري هاي قديمي ، عمر باطري را كم ميكنه ، كه باز هم تاثير زيادي نداره ، به اصطلاح باطري هاي جديد حافظه ندارند
    منظور از رفتار : خالي شدن كامل ، بعد شارژ كامل
    كلا در رابطه با باطري و شارژ هاي جديد هيچ نگراني نداشته باشد ، هر جور دوست داريد رفتار كنيد
    آف شد لطفا پاك شود
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا این چند پست آخر را به تاپیک باطری ها منتقل کنیم بهتر است

اما در تایید فرمایشات دوستان عزیز.

نسل های مختلف Li iOn ها رفتار های خاص خودشان را دارند.

اما یک سری چیز ها در بین آنها یکسان است

مثلا دمای کاری ( بین -10 تا +50 ) و در بهترین شرایط +7 تا +35 درجه بهترین و پر بازده ترین دمای کاری است.

دمای شارژ ( که تاثیر مستقیمی در میزان شارژ و ماندگاری آن دارد ) که بین +5 تا +30 است و در بالاتر و پایین تر از این دما هرگز شارژ کامل صورت نمی گیرد.

نداشتن حافظه و نداشتن break-in که باعث می شود شما در هر شرایطی و با هر میزان شارژی ( از 10% تا 99% ) آن را دوباره فول شارژ کرد یا حتی نیازی نیست یک چرخه کامل طی شود و حتما باطری را شارژ کنید.مثلا اگر میزان شارژ 10% بود و یک ساعت آن را شارژ کردیم و تبدیل شد 70% هیچ اشکالی در عمر باطری نخواهد داشت.

داشتن چرخه عمر محدود.بین 400 تا 1500 بار شارژ و دشارژ کامل در بسیاری از انواع جدید عمر و زمان کاربرد جایگزین چرخه شارژ شده که این عمر بین 12 تا 24 ماه ( میانگین 18 ماه ) در نظر گرفته می شود.

افت کاری پس از طی شدن نیمی از عمر حدود 20% است.یعنی بعد از اینکه نیمی از عمر باطری طی شود توان خروجی آن حدود 20% افت خواهد کرد.

افزایش زمان شارژ کامل پس از طی نیمی از عمر ( با افزایش 10% )

افزایش دما در هنگام شارژ و در هنگام کار طبیعی است ( که در برخی موارد بسیار شدید ممکن است اشکالی در سیستم باشد و خطرناک به دلیل خروجی بیش از توان باطری )

ولتاژ ثابت در هر شرایط و میزان شارژ

در باطری های جدید نوعی از شارژ و ذخیره وجود دارد که حتی اگر توان بر روی 0% باشد باز هم 3.5% تا 5% توان در باطری وجود دارد اما اجازه مصرف آن را نمی دهد مگر دیوایس های ضروری که می توانند به چیپ باطری دستور دهند کامل تخلیه شود که این دیوایس ها اغلب لوازم پزشکی و امنیتی مثل ریموت خودرو و GPS و ... است.اما دوربین ها این امکان را ندارند نوعی شارژ که به آن شارژ با حافظه مصرفی می گویند که بنا به دیوایس و مدت زمان تخلیه در هم چرخه مدت زمان شارژ را با توان ورودی کمتر افزایش می دهد برای افزایش عمر کارکرد

و نکته آخر چرخه دو گانه شارژ

به این معنا که وقتی باطری به صورت 90% شارژ شود عدد 100% نمایش داده می شود به جهت افزایش عمر باطری اما اگر یک سوم زمان فول شارژ به شارژ کردن ادامه دهید باطری به صورت واقعیا 100% شارژ خواهد شد اما این مورد قدری عمر باطری را کم می کند.90% دوربین های عکاسی این قابلیت را دارند و در یوزر مانوآل به آن اشاره شده است که برای فول شارژ مثلا 30 دقیقه بیشتر شارژ کنید اما این مورد توصیه نمی شود چرا که با هر بار شما یک بار چرخه باطری را طی کرده و عمر آن را کاهش می دهید.
    M.Mobin، Amir Abdolpanah، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام
    من برای فلشم قصد خرید یک باتری همراه با شارژرش را دارم.
    باتری های فعلی‌ام انرژایزر هستند که هیچ تعریفی ندارند!
    در مطالب همین تاپیک دوستان به باتری های کاملیون اشاره کرده بودند. یکی دیگر از دوستان هم باتری فوجیتسو که می گفتند برای استفاده فلش بسیار هم عالی است خریداری کرده بود و ظاهرا از عملکرد باتری راضی بودند!
    می خواستم در این مورد نظر دوستان دیگر را هم بدانم!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من تجربه کار با باتری های کاملیون و سونی رو دارم ولی باتری های کاملیون ام را بیشتر می پسندم و به شخصه ازشون راضی تر هستم . یکی از مزایای این باتری ها شارژر سریع کاملیون است که در دو تا سه ساعت باتری ها را شارژ میکند و مانند شارژرهای سونی هفت ساعت طول نمی کشد . عمر مناسبی هم دارند و شارژ را هم در حالت غیر قابل استفاده ، تا مدت بیشتری حفظ میکنند .
    netwalker تشکر می‌کند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    من تجربه کار با باتری های کاملیون و سونی رو دارم ولی باتری های کاملیون ام را بیشتر می پسندم و به شخصه ازشون راضی تر هستم . یکی از مزایای این باتری ها شارژر سریع کاملیون است که در دو تا سه ساعت باتری ها را شارژ میکند و مانند شارژرهای سونی هفت ساعت طول نمی کشد . عمر مناسبی هم دارند و شارژ را هم در حالت غیر قابل استفاده ، تا مدت بیشتری حفظ میکنند .
    شما برای فلش از این باتری ها استفاده می کنید؟ اگر جوابتان + است، برای حدوداً چه تعداد فلش زدن کارایی دارد؟
    دیگر اینکه آیا شما شارژر خودش را دارید یا از شارژر های متفرقه استفاده می کنید؟ چگونه متوجه پایان شارژ می شوید؟
    ویرایش توسط netwalker : Friday 27 January 2012 در ساعت 16:47 دلیل: اضافه نمودن قسمت دوم!
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    توجه داشته باشید که سونی ها تقلبی دارند ... اون مدلهائی که هولوگرام ایران-رهجو دارند، متوسط بین 2:30 الی 3:30 ساعت شارژ میشن ... و نیم-قلمی هاشون کمتر از سه ساعت.
    مدلهای قدیمیشون نقره ای نارنجی بود، سری جدید طوسی و یشمی شده

حدود 12 عدد قلمی از سونی دارم که همه 2500mA هستند، و برای حدود 600 شات (دو جلسه عکاسی، هر کدام متوسط 300 شات) جواب سه تا 580EXII را داده اند ... البته احتمالاً بیش از این هم (تا 700 شات) هم باید بزنند، ولی در همین مرحله میبرمشون زیر شارژ ...